Самостоятелна ясла № 28 на ул.Хр.Белчев ВЪПРОС за класирането???

  • 7 070
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 38

Не видях в нито един пост да има мами, които са недоволни от това как им се гледа детето.
Напротив, всички споделят , че са доволни от гледането на децата и адаптацията им.


[/quote]
Предполагам, че се има предвид цялата изляла се помия относно директорката, която е най-важната част от персонала, от начина по който се гледат децата ни, която е една от жените гледащи децата ни.

Ако аз смятам, че клечки за зъби не са подходящи за детето ми няма да чакам година, за да прочете директорката, а ще отида и веднага ще й го кажа или няма да занеса. Личното отношение би трябвало да е на втори план и да се отбележи, че професионало тази жена дълги години ръководи яслата прекрасно! Моето дете е едно от тези, които като я видят бягат да я прегърнат....далии би го правило ако не я познаваше..... 

# 91
  • София
  • Мнения: 816
Помия???
Моля,не мисля,че съм ляла помии в/у който и да било.
Моля пак да четете.

# 92
  • Мнения: 38
За да съм напълно точна и да няма засегнати   bouquetимах предвид ra2

# 93
  • Мнения: 2 022
С радост попадам на темата. Детска ясла № 28 е нашата.
И с не по-малка изненада чета написаното тук.
Два пъти съм кандидатствала за тази ясла - първият път през 2004 година с малкия ми син и втория път - сега с дъщеря ми. В интерес на истината, подадох молба за яслата още когато Бебата беше на 8-9 месеца и писах молба за детската кухня. Тогава мислех, че е рано за молбата за ясла, но г-жа Куликова ми каза да я подам отсега, че да ми дойде редът, когато стане време малката наистина да тръгне. Не помня точно кой номер имах, но започнах да се обаждам периодично от края на миналата година. Приеха ни през май 2010.
Писах за тази ясла в темата "Да похвалим ДЯ / ДГ на детето си" и ще копирам поста си оттам, за да не го пиша отново.


Аз ще похваля яслата, в която са ходили две от трите ми деца - 28 ясла на ул. "Христо Белчев" в София.
Малкият ми син тръгна на ясла там на 2 г. и беше почти безсловесен (само "мама", "тати", "ам" и "бау"). За по-малко от месец проговори, а после научи песнички и стихчета. Още ги помни. Помни и госпожите, макар че те вече не работят там. Но директорката си е същата и той страшно се радва, ако я срещнем на улицата.
Сега там ходи дъщеря ми. Още от втория ден (!) спря да плаче за мен и си влиза с усмивка в яслата. Даже в събота и неделя понякога се сърди, че няма ясла. Всеки ден, когато си тръгваме, си гушка госпожата и казва: "Асенова, обичам те". Това е абсолютно неподправен детски изблик на обич, което пък показва ясно как се грижи за нея тази жена. Там дъщеря ми се научи да се храни сама и да заспива сама (в къщи все още не иска да заспива без мен). Освен това там тя е без памперс и успяват да я опазят суха и чиста, докато в къщи тя неизменно успява да ме излъже и да свърши работата в гащите.  Grinning
Яслата е основно ремонтирана, мебелите са нови, чисто е, храната е хубава.
Никога, по никакъв повод не са ни искани пари (само таксата). Никога децата ми не са плакали, че не искат да ходят там. Винаги учителките и лелките са били приветливи и усмихнати (каквото и да им е коствало това - всички знаем, че не всеки ден ни е до усмивки). Винаги, когато съм я срещала, директорката е била внимателна, усмихната, отзивчива. Тя май е любимка на всички деца. И не защото ги глези, а защото успява да намери път към сърчицето на всяко от тях. Усмирява буйните, утешава разплаканите, решава проблемите им. С усмивка, с добра дума, с ласка. Какво повече му трябва на едно дете?!
Благодаря от сърце на тези жени: г-жа Куликова (директорката), г-жа Георгиева и г-жа Асенова (учителките на дъщеря ми), г-жа Атанасова и г-жа Колчева (учителките на сина ми - те вече не са там, от тогава мина много време).

Всяка една дума я казвам с чисто сърце и бих я повторила, колкото пъти е необходимо.
Бих искала само да добавя, че никога не съм подхождала към персонала с претенции, не съм се правила на "важна", не съм искала специално отношение, не съм била придирчива и изобщо държала съм се любезно и с разбиране и съвсем естествено отговорът на другата страна е бил същия.
Странно защо всички майки, с които съм се запознала в тази ясла, не са негативно настроени към г-жа Куликова? Защо никоя не споменава да е имала проблеми преди записването или след това? Защо недоволни са само неприетите? Дали пък гроздето не е кисело? И дали ако утре им кажат, че тяхното дете е прието, няма да "обърнат плочата"? Ама с какви очи ще погледнете тогава г-ж Директорката? Ох, забравих, тук сме анонимни…

# 94
  • София
  • Мнения: 816
Пак да кажа за теб, не сме анонимни.Не си прочела началото,застанали сме с имената си и номера молбите и г-жата знае това,говорили сме с нея по този въпрос както говорим с теб сега.Нещо се уморих да повтарям за какво иде реч.
Четете бе хора,четете. Crossing Arms
Ще я погледна с тези очи и с които задавам въпроси липсващи като инфо от там откъдето трябва да ги търся.Първоизточника.

# 95
  • Мнения: 2 022
Пак да кажа за теб, не сме анонимни.Не си прочела началото,застанали сме с имената си и номера молбите и г-жата знае това,говорили сме с нея по този въпрос както говорим с теб сега.Нещо се уморих да повтарям за какво иде реч.
Четете бе хора,четете. Crossing Arms
Ще я погледна с тези очи и с които задавам въпроси липсващи като инфо от там откъдето трябва да ги търся.Първоизточника.


Чета, чета и то внимателно. Единствено г-жа Цвета Калинова е застанала тук с името си, но, доколкото схващам, тя не е от "вашия" лагер.
Що се отнася до номерата: от десетина дни в яслата виси бележка, че са приети деца от номер 1 до номер 10. Няколко поредни сутрини виждах родители, дошли да запишат децата си. В групата на дъщеря ми има новички дечица. Мисля, че все още не са запълнили групата. Както каза някой по-преди, правят го на етапи, за да свикнат по-лесно децата.

# 96
  • София
  • Мнения: 816
Имах пред вид,че г-жа Куликова ни познава,за форума не е нужно мисля.Искам да кажа,че това се обяснява и на нас всеки път,че деца не се раждат само в септември.Аз исках да разбера защо няма списъци,всеки път ми бе даван един и същ отговор,че тя приема през цялата година/може би сама молби/защото ето че приема се извършва именно през есента.
За да разбера нещо повече реших да питам майките,но друг беше пуснал тема.Ние живеем в района и  на другите майки беше отговорено по същия начин.Дотук добре,но нищо повече освен обаждайте се от февруари насам.Е обаждах се и всеки път различна информация от много деца няма шанс до увеличава се групата има шанс.Обаждала съм се около три пъти,два пъти търсих на място,да кажа,че това е важно било,разбрах после newsm78.
Мисля,че не сме се разделили на ,,лагери,,просто питаме,това неясното поражда въпроси,често пъти и ненужни конфликти и неразбиране.
Извинявам се на всички почувствали се засегнати.
Приятна и успешна седмица.

# 97
  • Мнения: 4 214
ra2, за какви съобщения с удивителни пишеш? Единствено горе-долу по това време миналата година си спомням, че имаше списък с канцеларски материали за заниманията на по-големите дечица, но на мен не ми поискаха, защото  беше доста малък моя да лепи картинки.На теб дали са искали да купиш от тях - не зная.
И абсолютно нищо друго не са искали, нито със съобщения с удивителни, нито устно, същото казват и родителите, които виждам  сутрин или следобед. А сигурно си чувала за други детски заведения, където им искат какво ли не - та салфетки, та тоалетна хартия, сапун, белина даже, пари също  - било за пердета, за килим и още такива.
Та оставам с впечатление, че пишат много съобщения и все нещо искат, та обясни какви са тия заповеди, дето изпълняваш(както си написала).

 На входната врата, още навън, има надпис в смисъл забранява се внасянето на храни и пр..., който завършва със съответния брой удивителни. Ако ти водиш и взимаш детето всеки ден, го виждаш х2 пъти.  Да, прекомерният брой уедивителни за мен е проява на несъразмерна реакция. Тази заповед спазвам bowuu
Клечки за зъби не съм носила миналата година, не се каня и тази да занеса. Никой не ми е искал нищо, по моя инициатива миналата година купих и занесох пълния набор неща /без клечките, както вече казах/
И коя е помията по-точно, Блуменце? Че съм казала, че не мога да общувам с нея, че изпитваме взаимна антипатия? Коя е помията? newsm78 newsm78 Къде пише, че съм длъжна да изпитвам симпатия към всички наоколо, независимо от позицията, в която се намираме?

# 98
  • Мнения: 835
Момичета, доста сте изписали , едвам ви прочетох............... Joy

Темата май се е превърнала в ЗА и ПРОТИВ г-жа Директорката.
Може би наистина само и единствено от нея зависи кой и кога ще бъде приет.Какви номера и какви обаждания smile3511
За мен лично нещата ми се изясниха.

Срещнах мин.седмица една приятелка из квартала.Бута количка, естествено разговора е към децата.Нейното сега навършва 2 год . и са го пуснали във въпросната ясла.
Казвам.."браво, поздравления, кой номер бяхте, кога се записахте?...."
Мацката дори не знаеше, че има номера, решила, че трябва да го даде на ясла, и с връзки се уредила., та това е мили мами в нашата прекрасна държава!!!
И не ми пишете тук, колко била принципна г-жа Директорката.Лично аз се разочаровах от нея.

хайде мамите които са доволни от нея да се изкажат....... smile3516

# 99
  • Мнения: 2 022
хайде мамите които са доволни от нея да се изкажат....... smile3516

Ами, хайде да се изкажа, въпреки неодобрително гледащия ме емотикон.
Да, доволна съм от директорката, г-жа Куликова.
Не, не съм записвала децата си с връзки там. Може би, защото нямам НИКАКВИ връзки.
Обаче смея да твърдя, че и двата пъти подходих така, че да направя добро впечатление, т.е. държах се мило, любезно и възпитано. Не съм давала (а и никой не ми е искал) дарения под каквато и да било форма. Подадох молба, мина около година и половина и - воала! - детето ми е на ясла.
Това е.

Хайде сега да ме нахапят недоволните!
  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 38
хайде мамите които са доволни от нея да се изкажат....... smile3516

Ами, хайде да се изкажа, въпреки неодобрително гледащия ме емотикон.
Да, доволна съм от директорката, г-жа Куликова.
Не, не съм записвала децата си с връзки там. Може би, защото нямам НИКАКВИ връзки.
Обаче смея да твърдя, че и двата пъти подходих така, че да направя добро впечатление, т.е. държах се мило, любезно и възпитано. Не съм давала (а и никой не ми е искал) дарения под каквато и да било форма.
Въпреки че смятах да не се включвам повече в този видимо превърнал се в междуличностен спор, ще го направя с подрепата си към изказването на Пролетната фея, защото все едно аз съм го писала това. Проблемът с детските заведения в София е огромен, а излиза, че едва ли не само 28 е зле....смеееешно ееее Laughing  Joy Хайде и мен хапете на воля да си задоволите личните потребности  Laughing

# 101
  • Мнения: 835

Обаче смея да твърдя, че и двата пъти подходих така, че да направя добро впечатление, т.е. държах се мило, любезно и възпитано. [/b][/color]  Mr. Green
Това ми звучи като кастинг за прислуга или камериерка Joy.....извинявам се.....................Предполагам всички които ходят се държат нормално.
Много се радвам за вас, все пак не е възможно всички да са с връзки, яслата си има бройка, която трябва да се запълни.
Дано да има повече приети дечица на родители в нужда, а не на такива, които от "немай" къде просто са решили, че им е писнало да си го гледат детето в къщи.

Но това вече няма значение.
Пак ще напиша - мен лично ме е яд, че няма прозрачност, няма класиране с имената на децата, както е навсякъде.Тогава още м.септември предните номера щяха да започнат ясла.Ако имаше щях да я питам мойта позната как ще пререди всички класирани дечица./не, че пак не може, но е трудно/.Явно г-жата за това не изнася списъци с класации, за да може по-лесно да запише всички връзкари.

# 102
  • Мнения: 2 022
Това ми звучи като кастинг за прислуга или камериерка Joy..... Предполагам всички които ходят се държат нормално.

Е, аз, тъй като съм от простолюдието, нямам камериерки и прислужници и затова не знам как изглежда такъв ....... хм.......... "кастинг" (родна реч, омайна сладка.........).  Mr. Green
И аз предполагах, че всички, които ходят (там) се държат прилично, но се оказа, че не е така. Или пък, че някои хора имат други представи за прилично поведение. Не знам коя беше майката, така че не се опитвайте да се познаете. Но пък отстрани изглеждаше изключително грозно......

А иначе има изнесена бележка кои номера са приети. Е, не е поименен списък, но нали всяка си има листче с номерче?!
Доколкото знам, първите номера започнаха ясла през октомври. През септември нямаше прием.

И тъй като нямам желание да си меря възпитанието, социалния статус и други неща с някои дами от темата, ще огранича участието си тук.
Ако някой има въпроси, на които бих могла да отговоря от позицията си на майка, която за втори път води дете в тази ясла, можете да ми пишете на лични.
Успех на всички, които чакат ред за ясла.
Догодина ние ще се борим с прословутата система за класиране за детска градина.
  bouquet

# 103
  • Мнения: 227
[Това ми звучи като кастинг за прислуга или камериерка Joy.....извинявам се.....................

А на мен, този коментар ми звучи, като направен от моя съученичка от 4- ти клас, която не блестеше с особено остър ум и добро възпитание.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 731
Айде, и аз да се изкажа, барабар Петко с мъжете.

Казвате, нямало родителска среща. Искам да ви кажа, че никой нищо не е пропуснал. Откакто отидохме в градината, вече 2 родителски срещи имахме и общо взето всичко беше сведено до "Ще събираме по Х пари за това и това".
Ми не съм особено обогатена от тия родителски срещи.

Във връзка с отношенията между директорката и родителите искам да ви разкажа за един случай, на който бях неволен свидетел. Предварително уточнявам, че не бях сред "любимците на класа".
Та един ден прибирам децата и на излизане един баща връхлита във фоайето пред нейния кабинет и започва един истински скандал: Вие сега като не ми взимате детето, кой ще го гледа? Аз утре ще ви го доведа сутринта, пък вие се оправяйте.... и още куп супер просташки думи. Бащата - породист дебелак и истински селяк с характерен диалект (нямам нищо против диалектите, имам против селяндурските маниери).
Това се развива пред неговото дете, пред моите деца и още вероятно няколко други родители, които са влизали и излизали в този момент.
Ми да ви кажа, директорката ми се стори прекалено мека дори. Просто беше абсолютно необходимо да го постави на мястото му - не може да влизаш и да държиш такъв тон на който и да било възрастен човек, и да използваш такива думи пред деца - на мен примерно ако някой ми говори така, ще онемея.

Всичко това го разказвам с разсъждението, че може би донякъде има обяснение отношението на директорката.
Общо взето започнам да добивам усещането, че е някаква професионална деформация при хората с дълъг стаж в такива детски заведения. (Директорката на детската ни градина също ме строи в две редици още на първата ни среща.)
Освен това съм сигурна, че всеки от вас, откакто е станал родител, поне неколкократно е срещал родители, за които се е питал "Абе кой им дава да раждат деца на тия хора???"
Така че хора всякакви и според мен трябва да има някой, който да вкарва ред в хаоса, когато е близо до децата ни.

Иначе, в крайна сметка едно е важното - децата ни да са добре. За мен няма нищо по-показателно от това как тичат да я целуват и да я прегръщат....

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 19:23 от Узи

Общи условия

Активация на акаунт