Подсъзнанието може всичко 25 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 248 259
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 275
Още един български автор - Димитър Божанов- с книга за "истината" и "тайната".



http://bg.leadersrules.com/articles/kafe-za-sabujdane

Аз съм любопитна.

# 61
  • Мнения: 53
Кристофер, книгата ме заинтригува. Порових из Нет-а и открих едно клипче с разговор с автора. Има интересни идеи. Ето линка: http://bg.leadersrules.com/articles/kafe-za-sabujdane-po-televiziia-bbt
Книгата трябва да е излязла на 27.05.

Момичета, толкова се радвам, че го има този форум и че всички Вие сте толкова позитивни. Наистина имам нужда от това. Благорадя, че Ви има.
Усмихнат ден на всички.

# 62
  • Мнения: 1 568
И аз се поразрових, общо взето части от книгата на които попаднах ми харесаха, но не ми харесаха мненията на автора по определени теми, книги, филми.
Има нещо което му куца и ми мирише на комерсиалност  newsm78

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Здравейте всички  Hug
Искам да споделя с вас нещо и се надявам, някой да ме насочи към отговорите. Става въпрос за сънищата. Сънувам от както се помня, всяка нощ по няколко сънища, много рядко по един. В ранното ми детство, тъй като и говорех на сън, а на следващия ден винаги разказвах какво съм сънувала, баба ми ме поведе по баячки и гледачки, започна да ми прави разни магии и ритуали от които да спра да сънувам, но резултат нямаше. Сънувам какво ли не, няма да се впускам в детайли, но един от сънищата ми се случи наистина. Не искам да мисля, че сънищата се случват, защото макар и някои да са много хубави, сънувам и много страшни неща. За дежа вю съм почти сигурна, че е сънувано преди това. Случвало ми се е да си спомням кога точно съм сънувала нещо което после съм изпитвала като дежа вю. Преди няколко години започнах да си записвам сутрин сънищата, но ми се иска да можех да ги тълкувам. Не вярвам в съновниците, но ако някой от вас има опит със сънищата и смята че съновниците са верни нека ми препоръча кой да ползвам, аз не вярвах и в много други неща в които сега не се и съмнявам. И още нещо интересно в сънищата си изпитвам толкова силни чувства и емоции, които почти не се сещам да съм изпитвала наистина. Странно нещо са тези сънища, вие как мислите?

# 64
  • Мнения: 13
Здравей Mamka Mimka,
аз също сънувам много, като теб. Интересувам се доста от сънищата и не вярвам в съновници, но ги ползвам като ориентир. Има ралични видове сънища, както сигурно знаеш... Сънищата са друг вид общуване между теб и Вселената, езикът им е символичен като всеки символ има различни нива на тълкуване. На мен ми е трудно да ги разбирам, често ми се случва да ме предупреждават за нещо бъдещо,но го разбирам чак след като ми се случи. Не мога да ти препоръчъм никакъв съновник защото не ползвам, проверявам значнието на символ и...както знам го тълкувам, с времето се научих повече да ги разбирам. Дно с нещо съм била полезна!
целувки за всички!

# 65
  • Мнения: 1 652
Mamka Mimka. чела съм, че човек най-добре сам може да разгадае сънищата си. Сънят е живот на астралното тяло . Сънят е отговор на въпросите, които ни вълнуват и описание на емоционалното ни състояние. Аз съм преглеждала съновници, но там не винаги има томно описание на съня , а той не е само в символите- къща, река, мечка, лебед, а във връзките между тях и в чувството, което изпитваш ти докато сънуваш- то е основното. Ако нямаш лоши чувства по време на сън- то и предсказанието е добро, дори и да сънуваш нещо страшно. Сънищата са цяла наука. Аз се научих  да задавам въпроси на ангелите и да ги моля за отговор по време на сън. Не винаги  разбирам сънищата, понякога не ги помня добре, но винаги можеш да помолиш отново и отново ангелите за отговор на същия въпрос, който не си разбрала, като не забравяш да им благодариш, разбира се.
Дорийн Върчу съветва следното :  Отпускаш се преди сън и казваш наум
Ангели , моля ви да дойдете в сънищата ми тази нощ и да ми дадете ясно послание, което аз ще си спомня, зада ми помогните да разбера в каква посока да изградя професионалната си кариера.
.....Но пък понякога ми задава въпроси от които ме заболява - разказал нещо подобно на децата или просто посъветвал някого в духа на "нашите неща" и те му се присмяли и съответно пуснали червейчето на съмнението. Трудно ми е да му обясня "защо".
Крен и с моя син е така. Hug.
humanis, благодаря за напомнянето за  ретроградния Сатурн. Него го помня от Сатурновата ми дупка около рождения ден Mr. Green !  Сатурн създава  проблеми, за да се види дали ще можеш да ги преодолееш. Сатурн- кара  те да се мъчиш- когато неправилно разсъждаваш, ако излъжеш, или измамиш в десеторен размер ще ти се върне.Това прави Сатурн.
сатурн те прави реалист.той руши нещата, които не са здрави и истински отвътре, а са красиви само отвън. Пре него се преви разносметка и това ще стане след 31 май, когато Сатерн ще е все още в Дева ,но ще е положителен.
от мен Hug

# 66
  • Мнения: 10 724
Сънищата и за мен са много интересна тема. Счита се, че по време на сън подсъзнанието ни е в директна връзка с единното информационно поле/Акаша/ и може да черпи оттам информация.

Когато ми се случи да сънувам /не сънувам често, а на периоди с различна продължителност/ сънищата ми винаги се сбъдват. Особено неприятните сънища  Confused
Интересното е, че дори и да се опитам да избегна нещото, което предвещава сънят - като го разкажа на течаща вода например - не винаги успявам  Confused Чудила съм се на този парадокс - от една страна сънищата ни предупреждават за потенциална опасност, но от друга страна не можем или не винаги можем да я избегнем.   Thinking

Относно съновниците. Има доста верни значения там. Преди много години бях сънувала кошмар с едни циганки, които ме бяха заобиколили и ме дърпаха и скубеха. Сънят ми беше необичайно жив и картинен. След 2-3 дни ми се случи да се разболея от двустранна бронхопневмония. След известно време ми попадна книга-съновник и се сетих да проверя какво означава да сънуваш циганки. Значението беше - болест. Факт е, че към времето, когато се разболях, не знаех значението на съня, т.е. изключвам възможността да съм се самопрограмирала. Затова си мисля, че все пак има доза истина в тълкуванията, които се дават в съновниците  Wink

# 67
  • Мнения: 275
Mamka Mimka, не помня да не съм сънувала някога Simple Smile Постоянно сънувам - някои сънища (по-скоро фрагменти) се повтарят още от детските ми години.

Поздравления, че си записваш сънищата. Аз така й не си създадох този ценен навик. Съновници не чета - в разбирането (не толкова разгадаването) на смисъла на сънуването и сънищата най-полезен ми е бил Карл. Г. Юнг.

Мише, може би не е парадокс - вероятно сънищата те предупреждават по-скоро за да се подготвиш за предстоящото Simple Smile

# 68
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Мамка мимка, ако искаш сериозно да се занимаваш със сънищата - явно се налага при тебе, при толкова сънуване  Party най-добрата научно-популярна книга за сънищата, която съм чела, е Тълкуване на сънищата на Пиер Дако. Излязла е отдавна, но мисля, че е преиздавана. Мои приятелки чак си я ксерокопираха и я разпространяваха като апокриф. Авторът обяснява какви видове сънища има (някои са предвиждащи, наистина), как да се разпознае "Голям сън", т.е. такъв, който има значение, както и доста от символите, които битуват из съзнанието на всеки един, защото са общочовешки, междукултурни и т.н. Може да се ползва за тълкуване на сънищата, но не става само за съновник в смисъл на "като сънуваш мравки - на пари е", защото трябва да се прочете цялата - за да има човек идея по какъв начин човек да интерпретира сънищата си.
Ей тук пример от нея, май може и да се изтегли безплатно от нета.

Иначе книгата изглежда така:
http://www.book.store.bg/p7299/tylkuvane-na-synishtata-pier-dako.html

# 69
  • Мнения: 565
Лени, разбира се, с удоволствие ще ги опиша! Малко е трудно да се обяснят с 1-2 изречения, но ще опитам. Сега съм на 8ми принцип, нека да довърша книгата и ще пиша.  Hug

# 70
  • Мнения: 1 652
Лени, разбира се, с удоволствие ще ги опиша! Малко е трудно да се обяснят с 1-2 изречения, но ще опитам. Сега съм на 8ми принцип, нека да довърша книгата и ще пиша.  Hug

За по-нетърпеливите, като мен и Лени- принципите от описанието на книгата.

Управляват ли се решенията и действията в живота ви от егото?
Изпитвате ли постоянна нужда да се защитавате?
=> Вижте първия принцип.
Вярвате ли вътрешно на себе си и своите решения?
Чувствате ли се смазан от проблемите и неразрешените въпроси в живота си?
=> Вижте втория принцип.
Чувствате ли се откъснат от средата си?
Случва ли ви се често да бъдете в хармония с нея или обратното?
=> Вижте третия принцип.
Има ли в живота ви ограничения, които не ви позволяват да правите промени и да постигате най-висшите си цели?
=> Вижте четвъртия принцип.
Обичате ли онова, което правите, и правите ли онова, което обичате? Ограничава ли ви чувството, че сте недостоен?
=> Вижте петия принцип.
Изпълнено ли е ежедневието ви с висша енергия и с чувството, че всичко
върви по вашему?
Или изпитвате гняв и безсилие?
=> Вижте шестия принцип.
Как би се променил животът ви, след като се научите да привличате онова, което желаете - мир и любов, кариера и финансово благополучие?
=> Вижте седмия принцип.
Вярвате ли, че вселената действа на случаен принцип?
Губите ли търпение в очакване да се случи нещо хубаво?
=> Вижте осмия принцип.
Оплаквате ли се, търсите ли грешките, приемате ли нещата за дадени по-често, отколкото ви се иска?
=> Вижте деветия принцип
.

Писка Лиска,чела ли си други книги на У.Дайър. В нета има качени някои. Понякога авторите преповтарят едни и същи неща в книгите си . направи ми впечатление,че този автор схематизира доста неща  по този начин 12- те принципа за еди какво си....Прегледах Бъди господар на живота си- това е книга ,която има за цел да ни научи как да се освободим отп  ролята на жертва.Нищо друго не съм чела. В тоя има простички съвети, но много верни.

# 71
  • Мнения: 275
Аз съм чела само "Силата на намерението:как да сътвориш твоя свят такъв, какъвто искаш да е". Но не бях впечатлена - реших, че не е моята книга това. Познати неща четях...
А може и да съм била в такова състояние, знам ли.

Но определено като стил на писане много ми допада Уейн Дайър.
Ама и той писал, писал Simple Smile
http://www.drwaynedyer.com/products/

# 72
  • Мнения: 730
Поднася нещата по невероятен начин и стимулира към нов поглед на нещата. На мен лично тази  книга( Проявете съдбата си) ми подейства много силно. Възхитена съм   bouquet

http://advance.bg/?pn=wd-books   Тук са всичките му неща, преведени на български.

# 73
# 74
  • Мнения: 515
Момичета немога да повярвам, че съм ви изпуснала 5 страници.. Rolling Eyes

Усмихната и успешна седмица ви желая  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт