Наемане на паркомясто пред кооперация от Общината

  • 21 019
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
напоследък на нашата улица през деня е някакъв ад,нямаме гараж и съответно трябва да обикаляме по 1 час,докато намерим свободно местенце.Искам да наемем едно или две паркоместа едно до друго на улицата,близо до кооперацията ни,та да ни е малко по-лесно.Виждам,че доста хора вече са наели места,разчертани са и никой не паркира на местата им. Mr. GreenДосега не съм се интересувала,нямам идея как става.Моля ако някой наскоро се е занимавал с това да сподели процедурата.Има ли някакви изисквания за избор на конкретно място,желаещият да наеме ли го посочва или Общината му предлага някое място,какви молби се подават,колко се чака,каква е цената на паркомястото на месец.Ще съм благодарна на всяка информация.  bouquet

# 1
  • Мнения: 646
Ти си избираш мястото, а цените били различни в различните райони на София, но общо взето към 300-400 лв. на месец. Но незнам дали можеш да си купиш постоянно място. Повечето гледам са за през деня. Намери координати на съответната община и питай.

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 09:46 от Радостина

# 2
  • Мнения: 1 844
Благодаря за инфото,но пропуснах да кажа,че съм от Пловдив.
Тук местата се отдават под наем изцяло-и за сутрин,и за вечер.И доколкото съм чувала наема не е повече от 50 лв на месец,или поне наши познати плащат толкова в друг квартал за наем на място,върху което си сложиха гараж.Повече инфо от тях обаче в момента не мога да взема,защото са в чужбина.Затова питам тук. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 646
Ами нищо, че си от Пловдив. Пак търсиш телефон на общината и звъниш и питаш  Laughing


# 4
  • Мнения: 26
И мен ме интересува , но за момента от паркинги и гаражи ме информираха че мога да си закупя само Служебен абонамент и струва 480лева на МЕСЕЦ  Shocked ако искам

# 5
  • Мнения: 1 558
И мен ме интересувано, но за Варна.

# 6
  • Мнения: 1 844
Хайде,бе,не се спотайвайте,никой ли не си е наел паркомясто? Blush

# 7
  • Мнения: 1 291
Аз се интересувам за София-ул.Гурко

# 8
  • Мнения: 3 157
Какви са тези цени,бе Shocked
1.ЗОНА "СИНЯ ЗОНА" - 375 ЛВ. БЕЗ ДДС ЗА 1 /ЕДНО/ ПАРКОМЯСТО НА МЕСЕЦ

2.ЗОНА "ЦЕНТЪР" - 325 ЛВ. БЕЗ ДДС ЗА 1 /ЕДНО/ ПАРКОМЯСТО НА МЕСЕЦ

3.ЗОНА "ИЗВЪН ЦЕНТЪР" - 220 ЛВ. БЕЗ ДДС ЗА 1 /ЕДНО/ ПАРКОМЯСТО НА МЕСЕЦ

ПРИ ПРЕДПЛАТА ЗА 1 /ЕДНА/ ГОДИНА - 10 % ОТСТЪПКА
ПРИ ПРЕДПЛАТА ЗА 6 /ШЕСТ/ МЕСЕЦА - 5 % ОТСТЪПКА

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 14:34 от шоколадче

# 9
  • Мнения: 6 546
Каквито са и цените на гараж в нова сграда(по закон не може да се строи сграда,без да се подсигури гаражи и/или паркоместа по 1 за всеки апартамент и/или офис) от 30 000 лева нагоре. Иначе по улици и тротоари е безплатно и който превари или е по-нахален.

# 10
  • Мнения: 3 157
Именно,не виждаш ли огромата разлика между място на тротоара и гараж в нова сграда?

# 11
  • Мнения: 7 640
моят коментар е- Ако искаш  WhistlingАко не- плащаш с талончета Синята зона почасово, местиш се извън Центъра или ползваш таксита.

Отделен е въпросът, че на мястото, за което си абониран, както и на инвалдните, спират всякакви кретени и не можеш да разчиташ на 100% на него.

# 12
  • Мнения: 2 197
Какви са тези цени,бе Shocked
1.ЗОНА "СИНЯ ЗОНА" - 375 ЛВ. БЕЗ ДДС ЗА 1 /ЕДНО/ ПАРКОМЯСТО НА МЕСЕЦ

2.ЗОНА "ЦЕНТЪР" - 325 ЛВ. БЕЗ ДДС ЗА 1 /ЕДНО/ ПАРКОМЯСТО НА МЕСЕЦ

3.ЗОНА "ИЗВЪН ЦЕНТЪР" - 220 ЛВ. БЕЗ ДДС ЗА 1 /ЕДНО/ ПАРКОМЯСТО НА МЕСЕЦ

ПРИ ПРЕДПЛАТА ЗА 1 /ЕДНА/ ГОДИНА - 10 % ОТСТЪПКА
ПРИ ПРЕДПЛАТА ЗА 6 /ШЕСТ/ МЕСЕЦА - 5 % ОТСТЪПКА

Искам да отбележа, че тези цени са за т. нар. "служебен абонамент"! Не подвеждай така хората. Миналата година излезе наредба на Столична община за паркиране по местоживеене. Обаче в момента тя не е валидна, защото Върховния Съд я стопира. Чака се да излезе нова наредба. Най- правилното място, където се проверява е сайта http://www.sumc.bg/bg/. И искам да отбележа две неща: 1. Това важи само за София
2. При паркиране на частно лице се взима предвид адреса по регистрация на МПС-то в неговия талон.

Общи условия

Активация на акаунт