Бебчо много взе да шава, явно ЮЛИ наближава.

  • 21 716
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 361
Светлемного мерси Hug

# 61
  • Мнения: 3 640
Маритка, Ади, вие пак сте добре - това са "бързи" процедури. Аз съм алергична към всякакви кола маски, бръснач не признавам, та няма да ви разказвам как и за колко време се епилирам.  Joy Joy Joy

# 62
  • Мнения: 337
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile
за запис ето нещо интересно

 родилен план

http://missby.wordpress.com/2010/05/28/birth-plan/

# 63
  • в Кошера
  • Мнения: 2 233
Ох, ужас направо. Нашто счети май пак е объркало пейзажа  #Cussing out
Ще гледам да скокна до НОИ да видя кво се случва, че ми писна бахти  #2gunfire

# 64
  • Мнения: 3
Болничния се носи до 2 дни от датата на даване на заплатите, като срокът е 3 месеца, после има глоба за рабододателя, значи някоя немарлива счетоводителка може да тиразкаже играта, но аз вече не се ядосвам, важно е бебо да е добре. Моят 45 дневен е на 11 юни, тогава ще гледаме бебка на ехографа. И на мен коремът ми расте  прогресивно, а до 26 юли как ще я караме незнам, но имам чуството че ще подрани. А как се бръсна да не ви обяснявам Simple Smile страшни маневри са с този тумбак, но поне дупето не ми е станало голямо, та е някаква утеха.

# 65
  • Мнения: 22
мерси за информацията момичета,в крайна сметка аз нямам наблюдаващ по ЗК,в селена съм,но там не съм по ЗК,ако бях нямаше да плащам по 36 лв за болничен(който болничен включва въпросните изследвания,които пък се плащат на частна лаборатория Писанец+тдържавната такса,която плаща клиниката)много е сложна системата,но с две думи,аз никъде не се вписвам,до сега болничните си ги взимах от клиниката,но този ще трябва да го пусна от личния лекар.Ще му кажа,че нямам наблюдаващ по ЗК и ще с енадявам да не се заяде с мен,все пак съм бременна  Joy
Просто последната ни среща с личния беше в началото на бременността ми и беше доста лоша среща  Joy Ще видим,в крайна сметка каквото и да ме правят,няма къде да ходят,все някой ще ми издаде тоя болничен  Joy

Аз за друго влезнах сега да видя дали някой е писал за контракции,но по-продължителни,мисля че в момента имам контракции,не са болезненени,дискомфортно ми е ,корема ми стана твърд като камък и все едно леко се вдигна нагоре високо,така съм от 20 минути някъде.Като правя клякания и си движа кръста ми минава  Laughing
Ако съм тръгнала да раждам ще е голям смях  hahaha

# 66
  • Мнения: 2 011
asq80, въобще не бих се замисляла и бих избрала ВМИ-Пловдив. Може да се славят с лошо отношение и цигания до шия, но все пак си разбират от работата, а и неонатологията им е добра много.

acid, не знам при кого си в Селена. Доколкото знам, ако наблюдаващото те АГ не работи със ЗК, не може да ти издава болничния. Може да те прати при друг, който работи със ЗК, за да ти издаде въпросния болничен, или да ти го издаде личния ти лекар. Аз съм при Топалова, тя работи със ЗК и нямам проблем, но моята приятелка, която ходеше при Даскалов(а той работи само на частно), си издаде болничния при друг лекар.

Лияна, аз те помня. Искренно се радвам, че отново си в редиците. Спокойна бременност и едно здраво бебе на края.  Hug

# 67
  • Мнения: X
Ако съм тръгнала да раждам ще е голям смях  hahaha

Тъкмо ще си решиш набързо проблема с болничния  Mr. Green.

Liana85, чудесно е, че си решила да споделиш радостта си с нас!  Hug Много спокойствие през оставащите месеци от бременността ти и и едно прекрасно, здраво бебче на финала!

# 68
  • Мнения: 36
acid, недей така.. имаш време за по - сериозни контракции и най - вече за раждане.
И аз се сетих да допълня. Днес на прегледа, лекаряТ ми каза, че плацентата е 3 степен вече, т.е. напълно зряла. Също и тумбакът ми се е смъкнал малко, та взех да се притеснявам, че Моментът май взе да наближава. Според него няма проблеми , но все пак 34 седм съм  Shocked
Другото, което ми стана странно е, че плацентата мн рано е узряла - нито пуша, нито имам високо кръвно... а и уж за нормално се приема узряване чак след 37 г.с.  Shocked Shocked Shocked
Моля Ви, споделете малко мнения  Hug

# 69
  • Мнения: 2 185

Другото, което ми стана странно е, че плацентата мн рано е узряла - нито пуша, нито имам високо кръвно...

Плацентата се "износва" и от приемани медикаменти. Ти приемаш ли някакви лекарства? (магнезият и желязото също се включват към "износващите").

# 70
  • Мнения: 80
Относно забавянето на болнични,наистина зависи от фирмата,аз от 1-я месец съм в болнични и последно ми изплатиха на 20 май за Март месец.
За упоиките аз ще ходя да се изследвам преди раждането и мисля,че е редно на никоя жена да не се отказва направление да очен и за тово тестуване при алерголог или кожен.Даже доколкото си спомням в обменните карти ги има като точки и незнам защо не е практика да е изпращат...

# 71
  • Мнения: 2
ДОБРО УТРО момичета!
Лилана много се радвам за теб,аз също си те спомням,много ми беше мъчно в началото,когато някой момичета напуснаха форума поради подобни причини Hug
Аз да се отчета,най- накрая и ние купихме нещо на бебо(биба,боди,четка за коса,количка) Heart EyesАма нали сме новобранци с мъжа и гледам сме взели едно такова миниатюрно боди(пише 50 см) и сигурно ще го ползваме не повече от 2 седмици  Laughing
До Варна така и не отидохме,както бяхме решили,но аз не съм се отказала,другата седмица Sunglasses.благодаря на варненки за информацията относно бебешките магазини там.

# 72
  • Мнения: 2
И малко да се оплача,така ме боли под кръста в дясно,мисля,че е нещо като прищипан нерв,че направо куцам,изкривила съм се,не мога да вървя пеша повече от 5 мин,много боли Praynigдано ми мине,че имам още 40 дни до термина ooooh!

# 73
  • Мнения: 5
Добро утро момичета! Аз съм се кукнала още от преди 2 часа ама си кротувам тук на компа, че да не събудя мъжо. Той и без друго след малко ще трябва да става да ходи на работа.
Лиана, много се радвам за теб. Аз преживях същото миналата година, но сега вече всичко е наред. желая и на теб лека бременост и най - сладкото бебче през ноември.
Относно болничния 45 дни преди раждане, аз ще го взема на 02.06 от лекарката, която ми води ЖК. Изобщо не е ставала на въпрос да ми издава някой друг.
Плащаниято но болничните се бавят толкова заради това, че работодателите, за да забавят задължението към държавата за плащането на осигуровките и го правяг в края на другия месец. Примерно ако имаш болничен за март, ти плащат осигуровките и ти подават осигурителната декларация от фирмата на 30.04. След това до 02.05 ти носят болничния в НОИ, а там ти го изплащат най - рано до 20.05. Такава е политиката на повечето фирми, вкючително и нашата. Така че аз като си взема сега болничния на 02.06 ще получа плащане по него най - рано 20.08. Много е неприятно, че оставаш без плащане и пари точно когато ти трябват най - много, ама кой го е грижа. Работодателя се грижи за неговите си интереси.

Между другото, темата изглежда страхотно   bouquet
Дано да е хубаво времето днес, че да му дръпнем следобяд една разходка. Желая ви хубав и усмихнат ден!

# 74
  • Мнения: 7 424
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile
за запис ето нещо интересно

 родилен план

http://missby.wordpress.com/2010/05/28/birth-plan/
    Полезен "запис".  thumbsup Благодаря!   bouquet


tiramisy ,може да ти се разширяват костите на таза и затова да се получава така.Нормално е за края на бременността.  Simple Smile
Лияна,честита бременност!Нека е лека и с най-прекрасен завършек!  Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт