Бебчо много взе да шава, явно ЮЛИ наближава.

  • 21 717
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19
Здравейте дами! Не съм писала от доста време, а колко имам да чета  Hug Да Ви кажа, че нашето момиче все пак ще е момче. Докторът беше категоричен - МОМЧЕ! Целувам Ви и да видим кой ще се покаже на бял свят!   bouquet

# 706
  • Мнения: 2
Ето стъпките, които са нужни за заветното майчинство:

ДОКУМЕНТИ
Първи болничен лист: Издава се от следящия лекар 45 дена преди очаквания термин на майката. Към него се прилага Декларация за банкова сметка (изтегли от тук: http://www.noi.bg/content/laws/07/Pril.7.doc ) от бременната и удостоверение за банкова сметка, което се издава от банката. Всичко това се носи в счетоводството.

Ако от 2007 г насам сте ползвали болнични няма нужда с 45 дневния да подавате отново Приложение 7.

Втори болничен лист: Издава се от болничното заведение, където е родено детето.

Трети болничен лист: Издава се от педиатъра на детето, в краен случай от личния лекар на майката. Това е т.нар. изравнителен болничен, който компенсира майките родили преди термин, които реално не са използвали всички дни по първия болничен. Към него се прикрепя “Декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане” -Приложение 1-изтегли от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6+копие от акта за раждане

Преди да изтече третият болничен се попълват следните документи


- Молба за отпуск в свободен текст до работодателя;
- Декларация 2 по образец – изтегли тук: http://www.noi.bg/content/laws/07/Pril.2.doc

- копие на акта за раждане на детето;

Ако някоя има нужда от пълния комплект декларации и документи мога да й ги изпратя на лични.


Марита, ние знаем, че си луда глава, ама разчитахме на мъжа ти....
Излизай бързо от хотела-болница, че някои от нас ще родят без да са си писали с теб.  Hug

Аз ще помоля да ми ги изпратиш.
Благодаря предварително  Hug

# 707
  • Мнения: 361
Ивалина,пусни ги и на мен Peace

# 708
  • в Кошера
  • Мнения: 2 233
Голямо скиторене днес, направо се скапах  ooooh!
Но поне успях да си купя няколко чифта от "секси" бельото за болницата, един сутиен и едни чехлички за лятото (дано дойде вече  Praynig).

И аз съм страшно непохватна напоследък, даже се окапах с горчица на обяд, която, разбира се, видях едва след час  hahaha Joy, после и сладолед се забелязваше по блузата ми  Laughing

Моля да ми пратите и на мен на ЛС пълният комплект декларации и документи.
Предварително тенкю   bouquet

# 709
  • София
  • Мнения: 28
Ако може и на мен документите   bouquet .Благодаря ви.Момичета какво се чувства преди да ти изтекат водите?

# 710
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен,
 днес следобед се самонаказах, с чистене на част от шкафовете в кухнята, мисля през седмицата да продължа, че после мисля ще ими е само до шкафове и препарати.
Аз в петък мисля пак да отида на лекцията на 9 месеца. Сега в петък тези гадните снимки, които показва дерматолога изобщо не ги гледах.... не искам да си пълня мозъка с гадост. Макар че очаквах повече за това как да се грижим за бебешката кожа, но карай.
А това с капането и аз се капя капя....


И аз така  Peace
Значи ще ти се обадя като те видя Simple Smile
Миналия път бяхме със Стоун2009 и Диването на масата от другата страна на лектора (до прозореца).

  bouquet

А за капането, сега ми светна защо моят мъж постоянно си капе тениските вкъщи - заради шкембетоооо.
Аз си погледнах днес тениската и какво да видя - история на днешното меню Wink

Лека и спокойна вечер на всички!

# 711
  • Мнения: 165
Мами ,като чета тука всички си хапват доста черешки Naughtyискам само да ви предупредя не знам на какво се дължи но ако прекалите с черешите предизвиквали силни болки при бременните.Бях в една стая в болницата с едно момиче което преяло с череши и по спешност я приели а тя мислела че ще ражда,но нямала разкритие и я питали да не е яла череши и се оказало че е от това,още веднъж казвам не знам каква е връзката само споделям да ви предупредя Peace   АЗ днес прах и гладих камизолки и ританки за бебчо да ми е готова чантата че не се знае Heart Eyesмного са мънички и сладки бях забравила какво е много мило ми стана Blushза сега съм с назначена дата 18 юни утре пак се връщам в болницата,ако има нещо ново около мен ще пиша....иначе вече си имаме нова спалня и детска стаичка днес успяхме да свършим доста работа с мъжо Whistlingи вместо аз да се изморя от обикалянето тои се размрънка Joyно си струваше. Желая лека и безпроблемна седмица на всички мамчета,че аз ще се явя чак в петък събота -живот и здраве...... Hug

# 712
  • Мнения: 3
С този корем и аз си ходя с лекета, асоциацията ми е за шкембелии, които пият бира и се капят по бирения шкембак Simple Smile. Точно си мислех, за Вениш, че и баткото лекъосва дрехите, ще си купя, че срамота да се ходи така. Утре ще ходя до магазин Штъркел има модел на Чиполино количка намален от 280 на 230, искам да го видя и самата количка е с олекотена конструкция и тежи 8кг., а има модели по14кг.На лекцията в ЦУМ мисля да пиша присъствие, а в Мола не е актуализирана програмата. Утре ми пристига креватчето и комплекта за изписване, нямам търпение.

# 713
  • Мнения: 7 424
Момичета какво се чувства преди да ти изтекат водите?
    Аз усещах болезнени контракции,защото вече имах някакво разкритие.
     А в момента ,когато се пукна мехура,усетих едно като "щрак" отвътре и ....водите ми изтекоха...

    Но не мисля,че  усещанията при всички са еднакви.Това за "щракането" не съм чувала друг да ми е споменавал. Rolling Eyes
  

    kami13 ,болничния ми би трябвало да започне сега ,началото на юни....
    Tyra,Ади,честити ви придобивки!  Hug
    Mama Velina,на този етап лекарите не би трябвало да грешат с пола.Дано дойде това,което очакваш!  Grinning

# 714
  • София
  • Мнения: 28
Аз се чувствам като балон пълна с вода и усешам как в мен водата се движи и все едно ще се напишкам всеки момент,но не се случва де  Laughing
Tyra,Ади,честито и от мен!!!
И аз се капя често и наблягам на черешките!

# 715
  • Мнения: 361
Селме аз съм друг,дето е чувал "щракането", по скоро като "пукане " някакъв шум.Аз нямах обаче контракций,а само 5 см разкритие.

И сега по някога чувам подобни звуци от корема и се пошашвам Outta Joint

# 716
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Да се похваля - сдобихме се днес с кошара-креватче и матрак за него. И благодарности на мамата /не помня коя точно беше/, която каза за гащите в МЕТРО - 5 броя за 5 лв. Гащите са супер. Купих си един пакет.

И след това ... едни силни болки в корема, направо се уплаших да не би бебето да е тръгнало да излиза, че нямаме никаква готовност. Нито багажа съм си стегнала, нито нищо. Пих две но-шпата и за сега / пу-пу/ ми мина, пък ще видим.

# 717
  • Мнения: 7 424
Селме аз съм друг,дето е чувал "щракането",
   hahaha Доста общи неща имаме!Мокрия пясък,паста за зъби,това с щракането....
     Аз го усетих някъде в областта на опашната кост.

# 718
  • Мнения: 3
Хайде и аз да се похваля от днес ве4е и аз съм в 9-ти месец  newsm44 preggo и днес таткото сглоби креват4ето стана невероятно аз ве4е съм спокоина за вси4ко абсолютно вси4ко е готово за бебето само остана да се ражда  Praynig

# 719
  • Мнения: 69
аз тия дни доста разходчици си направих и съответно с контракции .трябва още 2 седмици по -кротко да я карам да вляза поне в деветия ,ама шило в торба седи ли
относно водите-мен ме изряза изведнъж стомаха и ми се доходи до тоалетна.Като си свърших работата в тоалетната си легнах че беше 2 през нощта(бяхме на гости)и усетих като че ли се напишквам,ама много ми се спеше .Поспах 2 часа и като се събудих видях че съм тотално мокра и айде в болницата, а корема много слабо ме болеше.

Общи условия

Активация на акаунт