Питане към имащите гардероб с плъзгащи врати

  • 13 234
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте, предстои ми обзавеждане на детската и ще правя такъв гардероб, понеже наемам майстор от голяма фирма за изработка на частно той ме посъветва сама да избера какъв да бъде плъзгащия механизъм- в смисъл турски, немски, италиански и т.н. , защото много се били изваждали тези врати от релсите, ако ги засилиш. Затова питам при вас случва ли се да се извадят вратите от релсите и какви други проблеми сте срещали и ако сте доволни от механизма  -какъв е и откъде? има много модели на различни цени, но незнам дали само това да ми е ориентир. Изобщо ако се сетите нещо , казвайте, благодаря за което Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 326
Имам портманто с такъв механизъм - е, няма такова вадене - свалихме вратата до второ нареждане. Не знам какъв е по произход, купихме ги комплектовани с чешки/полски мебели. Ще следя темата, че иска да ги сменя!

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 14:17 от Дива ирландска пешеходка (LSD)

# 2
  • Мнения: 236
Имам два такива гардероба вкъщи , в спалнята и коридора , с височина на вратите , която е равна на етажната височина .Сложихме ги 2005-2006 някъде и досега не са ми се вадили , имаше едно проблемно колело , но си бяха в гаранция и ми го оправиха без парички .Мисля , че  фирмата работеше с полски механизми и смятам , че  са доста качествени  .

# 3
  • Мнения: 1 174
Здравейте, предстои ми обзавеждане на детската и ще правя такъв гардероб, понеже наемам майстор от голяма фирма за изработка на частно той ме посъветва сама да избера какъв да бъде плъзгащия механизъм- в смисъл турски, немски, италиански и т.н. , защото много се били изваждали тези врати от релсите, ако ги засилиш. Затова питам при вас случва ли се да се извадят вратите от релсите и какви други проблеми сте срещали и ако сте доволни от механизма  -какъв е и откъде? има много модели на различни цени, но незнам дали само това да ми е ориентир. Изобщо ако се сетите нещо , казвайте, благодаря за което Simple Smile

Е, тоя майстор не постъпва ли малко странно - ти нищо не разбираш от механизми, ама сами ще избирате  newsm78
Той не можа ли да каже: тия са хубави и не се вадят, тия не са хубави, пък после да избирате.
Най - добре върви в магазина и там на място питай какво ще ти препоръчат.
Имам такива механизми, избира ги майстора, не знам какви са, ама твоя майстор направо изби рибата.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 388
Спокойно,няма такъв риск да излезе вратата от релсата.На 2 етаж за коридора взех от КОМО ето този:

много е голям и побира мноооого дрехи,помисли си и за готов.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 226
Наистина е по- добре да си купите готов гардероб. Проблемите при тези гардероби не са само от националността на механизмите, а от самата логика на конструкцията и не всеки майстор може да направи добра и смислена конструкция. Има и друг много важен момент и той е доколко е равен пода в стаята. Ако подът не е напълно равен, а и ма някакъв, макар и минимален наклон, а гардероба не се нивелира добре вратите няма да се плъзгат добре, ще блокират или ще излизат от релсите, заради усилието по придвижването им. Много е важно и да се сложат четки по краищата на вратите, за да не се пълни гардероба с прах.

# 6
  • Мнения: 388
В коридора правихме по поръчка, заради специфичното пространство. Вадиха се вратите веднъж, два пъти, докато се научим да боравим по-лекинко с тях. В спалнята купихме готов /досущ като показаната снимка от Комо/, пак се вадят, но с половин рамо се наместват. Наистина си е важно да са нивелирани добре и да не са натъпкани отвътре /играх го и това/
Та мисълта ми е, че чак проблем от това не виждам. По-внимателно и си работи. Нямам никаква представа какъв механизъм ми е сложил майстора на първия, и да съм била казала немски /вероятно най-скъп/, или итал /второ място по цена/ пак да ми е сложил най-йофтиния.

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Наистина е по- добре да си купите готов гардероб.
Готовият гардероб не е гаранция. Ние си купихме такъв за спалнята и вратите си излизат от релсите редовно.
Даже вече не си и правя труда да ги намествам.......

# 8
  • Мнения: 133
готов гардероб не мога да купя, защото имам ниша, която трябва да запълня много точно; иначе днес следобяда ходихме до един магазин и се спряхме на италианския вариант- много е безшумен, плъзга се супер леко и може да бъде с плавно прибиране накрая, това прибиране именно ми казаха че също отхвърля варианта за изваждане, благодаря на всички ви, лека нощ

# 9
  • Мнения: 73
готов гардероб не мога да купя, защото имам ниша, която трябва да запълня много точно; иначе днес следобяда ходихме до един магазин и се спряхме на италианския вариант- много е безшумен, плъзга се супер леко и може да бъде с плавно прибиране накрая, това прибиране именно ми казаха че също отхвърля варианта за изваждане, благодаря на всички ви, лека нощ

И какъв е проблема нишата да я направиш с обикновени врати а не плъзгащи?

# 10
  • Мнения: 642
И какъв е проблема нишата да я направиш с обикновени врати а не плъзгащи?
Сигурно е въпрос на пространство - когато се отваря обикновена врата на гардероб, трябва да се предвиди място за да се отваря докрай. А ако между например леглото и гардероба пространството е една "пътечка", по-добрия вариант е плъзгащи врати.

# 11
  • Мнения: 73
И какъв е проблема нишата да я направиш с обикновени врати а не плъзгащи?
Сигурно е въпрос на пространство - когато се отваря обикновена врата на гардероб, трябва да се предвиди място за да се отваря докрай. А ако между например леглото и гардероба пространството е една "пътечка", по-добрия вариант е плъзгащи врати.

Това е единствената причина за слагане на плъзгащи врати, но тя не го е споменала.
При всички други случаи от тях няма никакъв смисъл.

# 12
  • Мнения: 3 223
И аз ще си поръчвам гардероб с плъзгащи се врати, събирам информация както за гардероба така и за фирмата която ще го изработи.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 780
Това е единствената причина за слагане на плъзгащи врати, но тя не го е споменала.
При всички други случаи от тях няма никакъв смисъл.
Освен, че може на някого да му харесват точно плъзгащи се врати. Пример.

# 14
  • Мнения: 73
Това е единствената причина за слагане на плъзгащи врати, но тя не го е споменала.
При всички други случаи от тях няма никакъв смисъл.
Освен, че може на някого да му харесват точно плъзгащи се врати. Пример.

Няма никаква логика да ти харесват повече плъзгащи се от обикновени.

Общи условия

Активация на акаунт