Монтесори център във Варна за деца от 2 до 5г.

  • 30 267
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
За новия център - Еко център Монтесори, във Варна мога да кажа, че вчера бях там и условията са много добри Simple Smile
И аз съм заинтригувана, вчера ми дадоха флаер с рекламата на този център. Някой да има инфо за цени?  Simple Smile

# 16
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
До колкото рабрах е 20 лв на ден. Но аз лично не съм проверявала

# 17
  • Мнения: 3
Има и място за деца под 3-годишна възраст, където работят по монтесори методика. Там родителите могат да присъстват на заниманията и е удобен за почасови посещения www.parents-kids.eu

# 18
  • Мнения: 431
Има и място за деца под 3-годишна възраст, където работят по монтесори методика. Там родителите могат да присъстват на заниманията и е удобен за почасови посещения www.parents-kids.eu

Много благодаря за тази информация !
  bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 634
Днес попаднах на това
http://ecocenter-montessori.eu/
Ако някой е посетил центъра, ще се радвам да сподели  Simple Smile
Някой вече с отзиви за детската градина ? Разбрах че откриването е било на 1 септември, има ли някой чието дете я посещава ?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 336
Дали е възможно децата да се водят в този център след детска градина? Поразгледах сайта, предполагам че е възможно, но май няма много време  Rolling Eyes
Някой да е посещавал центъра почасово?

# 21
  • Мнения: 781
Здравейте  Simple Smile
Живея на 200 метра от еко център Монтесори . Нямам лични наблюдения , защото моя син е още малък . Съседско детенце вече ходи там, но още не съм говорила с майката , за да я попитам по-подробно .
До колкото знам таксата е 450 лв/месец  + 3 лв на ден за храна .
Ашли , мисля че може и почасово, но не съм сигурна . Виждам майки, които идват да взимат децата на обед, но пак казвам, че не съм сигурна  Peace

# 22
  • Мнения: 860
Здравейте!

Да се включа и аз в темата. Аз също се интересувам от новия Еко център Монтесори.
Ходихме с малкия там, наистина условията са чудесни, сред природата, наистина си е ЕКО  Simple Smile
Персонала е изключително любезен и внимателен поне за прекараното време там, това ми направи впечатление.
Иска ми се някоя мама наистина да сподели как се чувства нейното детенце там? Дали е доволно, дали ходи с желание, дали се храни, спи и т.н.? Rolling Eyes

Вярно, че центъра е отворен едва от 2 месеца, но обикновенно тук темите се почват преди да са "отворени вратите", а за центъра няма Rolling Eyes


# 23
  • Мнения: 860
След дългото търсене на подходящо място за моето детенце, и понеже така и не получих много информация за Еко център Монтесори Варна, реших да "рискувам" и да запиша малкия там. Ще напиша моите впечатления защото виждам, че и преди мен в темата има въпрос за центъра.
Е днес вече една седмица след записването ни, не съжалявам...детето ми се чувства страхотно. Адаптира се доста бързо( неочаквано за мен), всеки ден ходим с желание, от втория ден останахме за цял ден. Храни се, спи и всяка сутрин тръгваме с усмивка....да не кажа, че на входа той забравя за мен и хуква при децата. Момичетата, които се грижат за децата са изключително мили и грижовни, ето това моят син съм сигурна че е оценил и затова е спокоен. Естествено аз също. Simple Smile
Всеки ден там е пълен нови емоции и преживявания и той разказва какво са правили, обяснява ми .... определено това е едно райско кътче за всяко дете. Децата имат нужда от любов, търпение, разбиране и спокойна среда...ето това те получават там.

Само мога да пожелая успех на новия Еко център Монтероси и да се радвам, че сме част от тях. Децата заслужават това!  Hug

# 24
  • Мнения: 431
Danu-Ani ,чудесно е ,че детето се чувства добре !Хубаво е също ,че споделяш с нас тази информация  Hug !
Каква е цената с вкл. храна и може ли детето да стои само до обяд ?

# 25
  • Мнения: 860
Danu-Ani ,чудесно е ,че детето се чувства добре !Хубаво е също ,че споделяш с нас тази информация  Hug !
Каква е цената с вкл. храна и може ли детето да стои само до обяд ?

Това е моето мнение, но като гледам децата там (всеки ден ги виждам), те са толкова весели винаги. Цената за цял ден е 450 лв + 3 лв. храната е от кухня (Вип бебе), децата имат закуска, плодове, и следобедна закуска която си влиза в таксата(имат вода и билков чай на корем Simple Smile ), имат и транспорт сутрин ги взема, вечер ги връщат, които също влиза в тези 450лв. Имат йога и английски учителки идват, също си влиза в цената. Имат и лекар, които следи здравословното състояние на децата всеки ден, мисля че не е по цял ден там, но при нужда сигурно ще реагира бързо. Нещата които предлагат са много добри и къщата е много добре направена с парно и дворче....направо си е Еко Simple Smile
За половин ден всичко това и таксата е 350лв + 3 лв ако ще обядва детето там. Храната се плаща в зависимост от това колко дни е било детето, не се плаща предварително, това пропуснах да кажа.
Директорката е изключително мила и отворена за новости и различни варианти. Ако те интересува обади се отиди на място, разгледай и ще прецениш по добре нещата. Първоначално и аз мислех на половин ден, но като го вземах първите два дни той не беше особенно доволен, не му стигаше и така минахме на пълен ден, а той е много щастлив.
В фейсбоок може да се видят снимки има на къщата, залите и т.н.

Малко дълго стана, но ако аз имах къде да прочета нещо повече за центъра нямаше толкова да се чудя събота и неделя.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 431
Чудесна си ,благодаря ти   bouquet !
Моят е мн. труден с храненето ,затова обмислям варианти различни  Rolling Eyes.
Отивам да гледам във Фбук  Flutter .

# 27
  • Мнения: 860
Чудесна си ,благодаря ти   bouquet !
Моят е мн. труден с храненето ,затова обмислям варианти различни  Rolling Eyes.
Отивам да гледам във Фбук  Flutter .

Знаеш ли и аз имах доста притеснения, страхувах се как ще приеме всичко(храна, спане, нови хора, нови неща).....но както казва една от какичките там - " Не се притеснявай, той е като барабар Петко с мъжете Simple Smile" и е права...те се гледат едно с друго. Копи - Пасте  Laughing
И най- вече стигам до извода на други майки (с опит), че децата далеч от нас са съвсем различни Simple Smile
Сигурна съм, че ще намерите правилното място и за вас....просто трябва да се търси това е.

# 28
  • Мнения: 87
Здравейте!  Моето момченце е на 1 година и 11месеца и от няколко месеца чакаме да ни приемат в общинска ясла. Но от площадката през деня, не чувам много добри отзиви от яслите и всеки изминал ден започвам да се замислям за частна ясла. От както прочетох за този еко център Монтесори, много се ентусиазирах и ми ще да го дам там. Единствено нещо което ме притеснява е високата такса и не знам дали бихме издържали  да плащаме 500лв. на месец. Смятам другата седмица да го посетя и евентуално се замислям да го дам за половин ден без храна. Моето дете в последно време е доста злоядо и най вече не иска да яде храната от кухнята. Като цяло ми е и много интересен този метод на работа с децата и си мисля, че би трябвало да им се отрази много добре за развитието.

# 29
  • Мнения: 860
Аз препоръчвам на всеки, които се интересува от Еко центъра да отиде на място. Знам, че времето винаги е кът на всеки и е трудно да намериш време, особенно с малко дете.
palica за съжаление много майки споделят твоето мнение, в чакането си на ред за ясла чуват какво ли не. Но пък моите наблюдения са че има и добри ясли, но положението в градините не е добре(храна, отношение, викане и т.н)...в яслата май повече се грижат.
И пак всичко зависи от градината, учителите и организацията на времето на децата.

Общи условия

Активация на акаунт