Ултра лято Албена 2010 (Тема 2)

  • 46 584
  • 715
  •   1
Отговори
# 15
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
katka, отговарям на въпроса за бар "Хавана" на плажа. Това е за тези, които са на УАИ.

rosinauzunova, досега винаги сме ходили от 28.08. до 04.09.
Водата си е топла, времето винаги е било чудесно за плаж. За петте години да сме имали общо 3 дъждовни дни. Тогава ходихме единия път в Балчик, единия във Варна на делфинариума и другия на аква парка в Златните.

lulumba, само да ми осигурят една стая в пика на сезона, на половин цена. В Ралица Супериор или Калиакра. Друго не искам  Laughing

Дано с времето да случим в края на лятото!Все пак това лято го казаха,че ще е едно от най-горещите.  bouquet
Ще чакам отговор и на другите ми запитвания. Simple Smile

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
В "Добротица" сме почивали, когато бяхме все още без деца. Не съм се заглеждала тогава за детски наличности, но по бегли спомени от миналото лято покрай разходките, мисля че си имаше всичко в хотела. Наши приятели почиваха в този хотел с деца миналото лято и останаха супер доволни. Аз и затова първото, което търсех като резервация беше именно "Добротица", но пък не можаха да ми дадат стая за периода, когато исках. Тоест казаха, че има шанс, но ще се разбере почти в последния момент, а мен не ми се искаше да чакам. Иначе анимацията за деца там е на френски, защото хотелът обслужва основно французи. И е много добра! Що се отнася до стаите, не сме били на първи етаж и нямам идея какви са там, бяхме по средата. Идея нямам и каква се водеше стаята, но беше много приятна. Peace
По принцип за първия етаж, много зависи от хотела. Миналото лято аз изрично имах две условия към хотела - стаята да е с изглед към морето и да е на първия етаж. Второто, предвид двете маймуни с нас.  Crazy И останах страшно доволна от нашата стая. В "Славуна" например, където бяхме, стаите на първия етаж са си отделени в крило с две врати. Едната води към фоайето, другата излиза директно на пясъка. Изобщо не са се чували асансьори, нито пък преминаващи хора. Просто коридорът си беше нон-стоп затворен заради климатиците. Тишината беше невероятно релаксираща. В други хотели обаче може да е по-различно.
Морето в края на август може да бъде приятно топло, а може и времето да се развали. Относително е и рано за прогнозиране. Имай предвид, че няколко години поред почивахме от 20 до 30 август в "Русалка", която е още по на север и от "Албена". Даже едното лято бяхме от 25 август до 5-6 септември. Водата беше като чай. Но дали това лято ще е така, никой не може да го гарантира. Thinking

# 17
  • Мнения: 2 908
lulumba, благодаря, много ми наклони везните към Орлов-а и нямам време да се чудя дълго,защото може да няма места вече за желаният период.

# 18
  • Мнения: 464
Да се запиша и аз в новата тема и да си постна отново въпроса - има ли някой, който е почивал в стаи от сектор К в Ралица супериор и какви са условията в тях?

За съжаление в основния сектор няма свободни стаи за юли месец и в понеделник трябва да реша дали да резервирам такива в сектор К Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Дикси,благодаря за снимките,страхотни са!   bouquet

Червенорозка,би било добре в първия пост да сложиш линк към предната тема,докато още може да се редактира.  Peace
И благодаря за темата!   bouquet

# 20
  • Мнения: 765
Диски, скромничко е желанието ти  Heart Eyes, ама дано ти се усмихне късмета и някой от хотела да хвърли едно око на темичката.
Аз клоня много към Калиакра, но не съм запазвала още. Герганата също ме заинтригува и се чудя.
Притеснявам се, ако оставя за последния момент, дали ще има места за желания период- 9 -16 август.  newsm78

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ева, според мен места ще има. Навсякъде.

# 22
  • Мнения: 765
Ева, според мен места ще има. Навсякъде.
Да ти кажа притеснява ме факта,че в някой сайтове пише,че хотелът вече е продаден за дадения период или нещо от сорта.
То вали знаеш, в последния момент или печелиш или губиш-късмет. Но тука няколко години свикнах, да съм планувала специално морето от по-рано и запазила и сега се чудя,какво да правя.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Планувай и тази година тогава. Не му мисли. Ние пък последните години караме на ласт-минит. Колкото до времето - не ме бърка особено. Важното е да сменим обстановката, климата, да разтоварим. Е, ако има много слънце, още по-добре. Peace

# 24
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Какво ще кажете за почивка на Албена в края на август към 27 август?Как ще е според вас времето,заслужава ли си да се ходи тогава на плаж,водата в морето студена ли ще е ,все пак ще сме с дете на 11 мес.Обмислям вариант да си променя резервацията и да се преместим в Албена,ако намерим свободни стаи в Орлов или Добротица,краен вариант Елица.Разбрах,че икономичните стаи са само по първите етажи,вярно ли е,не ми се иска да е така,защото кой ли обича 1 етаж да е до фоайето до асансьорите...може би не във всички хотели е така?!Пишете и споделете! Peace

Всяка година в края на август ходя на Балчик /майка ми е от там/ и времето и водата са супер! Но по принцип казват, че в края на август морето се "обръща" т.е. започва да става студено, а и тогава има много медузи. Това си е мое лично наблюдение. И моят малчо тогава ще е на 11 месеца, но не смея да рискувам и за това ще ходим в края на юни.

Дикси, страхотни снимки, размечта ме!!!!

# 25
  • Мнения: 1 177
Дикси,не съм те разбрала.Извинявай!От старата към новата тема загубих нишката. Embarassed
Снимките са чудесни.Ако имаш и други ще се радваме да ги споделиш с нас.

# 26
  • Мнения: 132
Хайде да се запиша и аз в новата тема.
Вчера платихме в агенцията, дадоха ми ваучера и така сега си имаме хартийки на стойност 700 лв и чакаме да дойде 25.07  Joy

# 27
  • Мнения: 718
 A като платя по банков път резервацията ,платежното нареждане ли ми остава само ,като документ?
 И има ли изобщо варянт да се хапне нещо на плажа ,ако си настанен в Орхидея на ОИ?

# 28
  • Мнения: 151
Момичета, благодаря че ми отговорихте!!!  Hug

"Ком" ще е и това си е, решено.

Като се върна ще споделя инфо как е албенското море в средата на юни  Grinning обещавам!

Пожелавам на всички ви перфектаната морска ваканция!
  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 546
Дикси, давай още снимки от Албена, така нахъсващо ми дойдоха, че искам да тръгна веднага! Mr. Green

Какво значи стаи "икономичен вариант" за "ДОбротица"?? newsm78 Ние ще сме там от 31.07 и не бях чувала за таквоЗ нещо. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт