Автомобил за три деца, мама,татко и т.н.

  • 16 941
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Имаме си батко на пет години и близначки на 1 месец, но колата ни побира трудно с количката а за багаж да не говорим. Моля споделете опита си с какъв автомобил, марка и модел до 7000 лв. пътувате удобно с петчленно семеиство.

# 1
  • Мнения: 116
Здравей, препоръчвам ти WV Passat комби, много е голям отвътре, много голям багажник - просто супер, мисля, че някои по-стар модел ще се помести в бюджета Laughing

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз карам Опел Зафира и побира идеално двойна количка (старата дори без да я сгъвам  Laughing), багаж и двете столчета, като между тях има достатъчно място за още едно дете. И като кола съм доволна, харчи прилично, не ми създава проблеми.  Мисля, че вече струват горе долу толкова.

# 3
  • Мнения: 2 950
Ние сме с Нисан примера - горкият вече е на повече от 10 г, но ако можеше да говорииии..... Живот и здраве ще купуваме нещо по-голямо и по-ново, но сега е друга темата. Та.... децата отзад са в два стола близнаците зад баща си и в средата, и кака им в седалка зад мен. Количката влиза в багажника идеално, около нея има място за два големи сака с багаж  и поне 5-6 по-малки торби или спортни чанти, раници. Като тръгваме на по-дълъг път, слагаме багаж и в краката на децата. Оправя ни идеално засега. Горкият вече дори за продаване не става, по думите на мъжа ми, ама толкова работа ни е свършил, че аз изобщо не се оплаквам (не съм маниачка на тема "Е паааа вижте ме с к`ва готина кола съм ПЪК"  Joy Важното е да върши работа - сигурно има и по-хубави  Peace

# 4
  • Мнения: 101
Както Деси е написала, за да се съберат и пътуват удобно на задната седалка 3 деца, най-удачно е бебешките столчета да са едно до друго и 3-т- дете отстрани, много е тясно по средата, а и трудно се влиза/излиза. Аз съм в тази схема, когато съм с моята обикновена лека кола. Може би за багаж да си купите от тези багажници отгоре и да помислите за по-компактна количка (ние сме с Макларен Туин Техно).
Иначе знам какво ви е, мъжът ми има 7-местен джип, който е ОК за цялото семейство, но само за града, ако е за по-дълго пътуване, не става, защото не се побира почти никакъв багаж. Последният път, когато пътувахме всички (4 деца, 1 баба и 2 родители Simple Smile) , взехме под наем миниван и беше супер, но това, освен че е скъп вариант, не е удачен за постоянно каране в града.

# 5
  • Мнения: 7 803
ние имахме преди ван VW с 6 места, огромен багажник, вътре също много място имаше.  събираха се даже двете колички заедно, несгънати  Mr. Green много багаж събираше

# 6
  • Мнения: 119
Ние с,е с Рено Меган Сценик. Оказа се много удобно и широко. Без проблем минавам от предната седалка отзад ако има нещо. Количката се събира в багажника, а вътре има доста чекмедженца. Е, няма място за туристи, но всички се събираме и не ни е тясно.

# 7
  • Мнения: 884
И от мен единглас "за" -Рено Меган Сценик.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 166
Сега караме Ауди А4 комби, но скоро ще се возим в VW Sharan.

# 9
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
шарана много тесен ми се струва  Peace
возили сме се в такъв,никакво място за багаж-количката ни не се събра-вътре ,на най-задните седалки я сложихме,а столчетата ни за кола са от големите на Чико/до 18кг/,и на децата краката бяха яко подпряни в предната седалка ...

аз карам много стар,но много удобен Крайслер-7 места,и не го давам за нищо на света Mr. Green
между първия ред седалки и шофьорското място има достатъчно пространство за куфар,пазарски сак,или ...хладилник  Grinning

# 10
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 374
Ние сме с 3 деца, едното от които бебе с количка. Караме ван Плимут Вояджър - огромен е и има място за всички и за всичко, даже и за родителите ми като дойдат на гости. По принцип повечето американски коли са големи, както и вановете, защото американците са големи грандомани. За дях малкият двигател не съществува - почват от 2, 4 ...3,0 ....5,7 кубика. Само не знам намират ли се такива в бг  newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: X
Привет, преди известно време и пред нас стоеше дилемата  коя кола за семейство с 3 деца + евентуално още някой. Пробвахме и сравнявахме много модели, които са с 5+2 места. Някои бяха тесни (VW Touran), други къси ( Toyota Corola Verso), или със скъпа поддръжка (основно френските 5+2 местни), трети бяха с лоши показатели по тестове и от потребители (VW Sharan, италианските и разни там KIA и прочие екзотични), други бяха с голям разход (предимно евтини или стари модели) . Избирахме доста време, няколко месеца даже стояхме без кола, докато намерим нашата. И я открихме.
Мазда 5 е нашият избор. Спечели ни със следните предимства :
- Цената- приемлива за качеството, което предлага автомобила, сравнима или по-ниска от цената същия клас немски автомобили.
- Много гъвкавото разпределение на вътрешното пространство. Леко и бързо се вадят и прибират седалки, така че автомобила да стане с 4, 5, 6 или 7 места.
- Достатъчно място на 2 ред седалки и на 3 ред седалки. Комфортно е за всички пътуващи.
- Дори и със 7 места, в багажника остава място за сгъната компактна количка + малко багаж.
- Икономисчна като разход и качествена японска кола, с много добри показатели по тестове и добри отзиви от потребители.

Вече година караме колата, все по-доволни сме. Перфектно отговаря на нуждите ни на 5 членно семейство, като побира и баба и дядо като са ни на гости без проблем.

Опел Зафира също беше възможен избор, пробвали сме го и е много добра кола също. Дълга е достатъчно и 3 ред седалки е удобен. Откъм качество също не сме срещали особени забележки, поддръжката е евтина, разхода е малък.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Кагато мъжът ми докара от Германия преди 6г. Мерцедес 124, комби, аз гракнах срещу него защо ни е това комби. Но година след това ни дойде екстра. Количката се побираше без никакъв проблем в багажника. Има място и за багаж. Сега вече возим 2-те колелета.На задната седалка се побират двете столчета и има място да седне и възрастен човек.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 022
Ние сме с VW Шаран, никак не ни е тясно, събираме се с целия си багаж Simple Smile Колата е дизелова, разходът е от 5,3 (като не сме много натоварени) до 6.2 извънградско. За сега нямаме нужда да я сменяме. Имаме обаче и малка градска кола за в града.

Успех, каквото и да решите!

# 14
  • хасково
  • Мнения: 290
Ние се придвижваме с КИА Карнивал-ван,доста голям два реда по две седалки и една голяма отзад.Средните две могат да се завъртят към задната като на лимузина.Голямо удобство с бебета,защото са срещу теб,ако седнеш отзад.Движиш се свободно в колата.не ми е трудна за управление.Дизел е ,има багажник и релси на покрива за допълнителен отгоре.Никаква грижа нямам вече с багажа-трупам яко,само татето дето мрънка че трябва да го носи.Миналото лято стачкувах,като тръгвахме на море.Казах аз товаря и шофирам,ти събираш багажа.Турна бански,чехли, 2 чифта гащи и обяви че не е за него това ,па взе че млъкна.Сега товари,сумти ,но мълчи.

# 15
  • Мнения: 2 531
Нямам близнаци,но сме с 3 деца- форд мондео комби/1994г/ ни върши идеално работа/притова с газова уребда отзад/!!! Само че няма място за баби  и придружители   Twisted Evil иначе качваме беб. количка и колело или 2 колелета без проблем

# 16
  • Мнения: 8
Понеже много пътуваме,  наскоро си купихме опел зафира от която сме много доволни, побира всичко необходимо за децата и за нас..+двоината им количка.Преди това бяхме с ланчия и в багажника се сабираше, и то със зор, само количката...и багажа се чудихме къде да го сложим.Сега нямаме проблеми...А между другото е и 7 месна... Grinning

# 17
  • Мнения: 3
Имаме си батко на пет години и близначки на 1 месец, но колата ни побира трудно с количката а за багаж да не говорим. Моля споделете опита си с какъв автомобил, марка и модел до 7000 лв. пътувате удобно с петчленно семеиство.

И брат ми е като тебе. Каката е на 5 и имаме близнаци - момиче и момче на една.И джип не ги оправя.
 Confused
А бабите къде?

# 18
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Бабите с влака. Laughing

# 19
  • Мнения: 565
Не искам да те плаша, но побирането на 3 столчета си е приключение както и да го погледнеш:) Аз возя трима вече две години- голям тетрис е. ПОчти задължително е на едното закопчалката на колана да е под столчето , така че детето сяда, навежда се напред, накланям столчето , закопчавам и го връщам назад. Ползвала съм toyota corola verso -  ок е, сега съм с volvo xc70 - става с цялата галимация, която описах, мъжо е с volvo xc 60 - и там така, даже май е малко по-трудно. абе....бус му е майката:) Сега както ще трябва да возя 4ма ( возя племенника ми с моите) съвсем сериозно ще имам нужда от бус:)

# 20
  • Мнения: 1 480
Искам да питам за кола с 7 места. Имаме двама батковци и чакаме близнаци, така че ставаме 6 човека с много багаж и 3 столчета за кола, защото единият батко е на 5 години. Направо сме се видели в чудо какво да си вземем. Дайте някакви идей. Все пак трябва да се има предвид че моделите със сгъваемите седалки не ни върши работа.

# 21
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
аз бих препоръчала бус-какъвто и да е ,върши работа Peace
аз,ако сменя крайслера-само бус ми е широк като него, съм се насочила към мерцедес  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 1 022
Ще се повторя Simple Smile - 7 местен WV Шаран. Иначе - съгласна съм - бус Simple Smile. Мерцедес Вито също става, както и Крайслер, както е казала  Mamagemelar .

# 23
  • Враца
  • Мнения: 166
Мамчета, мислете в перспектива - вземете си направо автобус, 49 места ни оправят идеално - бебета, батковци, каки, баби, комшии...
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv … 09&f1=details - те, не е и скъпо даже  hahaha
  bouquet

# 24
  • Мнения: 714
 Здравейте,ако позволите и аз да се включа-ние бяхме решили да купим Мерцедес Вито,след проучването което направихме за семейна кола.Съпругът ми смени БМB-то с Фиат Мареа комби!  Hug

Последна редакция: ср, 07 юли 2010, 18:07 от elisalou

# 25
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
мъжът ми кара фиат,и е фен ,та потърсих този фиат мареа,но той не е 7 места  newsm78

# 26
  • Мнения: 714
 Не е със 7 места,но щом е фен виж това например
http://www.autoscout24.es/Details.aspx?id=177766485
http://www.autoscout24.es/Details.aspx?id=177095907#
Успех! Peace

# 27
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
казвам,че е фен на неговия си фиат  Laughing
има го от 6-7г,изцяло тунингован и дефорсиран и не би го сменил за нищо  hahaha


но темата е за големи коли-7-8-9 местни  Peace
исках да спомена само,че аз бих сменила моя крайслер,заради плъзгащата врата,че ме хващат бесовете с нея-често заяжда механизма и през предните врати трябва да влизаме  #Cussing out
та,затова се оглеждам за 8-9 местни,но с нормални врати...

# 28
  • София
  • Мнения: 80
Ние сме с VW Шаран, никак не ни е тясно, събираме се с целия си багаж Simple Smile Колата е дизелова, разходът е от 5,3 (като не сме много натоварени) до 6.2 извънградско. За сега нямаме нужда да я сменяме. Имаме обаче и малка градска кола за в града.

Успех, каквото и да решите!

Ние сме с тризнаци и по тази причина си взехме VW Sharan дизелов със седем места. Двете задни седалки се махат, ако няма да возим баби и дядовци и багажника става огромен. До скоро се събираха двете колички-единична и близнашка и багаж. Извадихме късмет, че колата си беше с вградени в седалките детски столчата, което се оказа много удобно Няма го разнасянето на детски столчета, а и децата се чувстват добре в тях.
За заделения ви бюджет можете да си намерите шаран в много добро състояние и с дноста екстри.
успех в избора!

# 29
  • Мнения: 1
хай аз  имам нйкои възгледи за автомобилите,7 местен ван на който задните седалки да потъват в пода да е 2 пъти по голям от зафира и да е с предно и 4х4.Ако е джип да е с метър по дълъг от сузуки гранд витара хл7,най големият ван който съм имал е митсубиши спаис гиър ,но ако не е 4х4 е наи големия буклук който ще си купите

# 30
  • Мнения: 196
В Европа многодетните семейства доста ползват Дачия Лоджи 7 местен вариант и като цена е доста нормална

# 31
  • Мнения: 450
Fiat Doblo с много голям и удобен багажник, но за съжаление е само с 5 места и като се наложи няма как да се вози с нас друг човек, затова минахме на 7-местен chrysler voyager  Peace

# 32
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Ние сме с Фиат Улийс. Седем местен. Като се махне последния ред седалки количкaтa влиза цяла,  без дори да се сгъвa.

# 33
  • Мнения: 13
аз съм с три деца, когато се родиха близначките /първите две деца/ разбрах, че пежо 308 хечбек и подобните не вършат работа, но се мъчихме около година, после се роди сина, и вече нямаше накъде и минахме на пежо 307 комби със 7 седалки

в избора на автомобил за 5 и нагоре членно семейство, трябва да се имат мн неща предвид, но дори и без никакви багажи да сте, според мен нормално комби е най-малкото, с което можете да се отървете... като казвам нормално комби, нямам предвид малко комби тип фабиа...

в момента карам крайслер вояджър със седем седалки... много стар, но пък наистина мн комфортен, с удобен достъп до всеки ред седалки, и място отзад, дори и при 3 реда седалки, но пък харчи 10 на сто... при скорост 100км в час:(

аз лично харесвам и обмислям да закупя /на старо разбира се/ мерцедес Е класа, защото третият ред седалки е наобратно поставен и се прибира в пода и дори при 3 реда седалки има пак мн място за багаж, което не бе случаят при 307 или сродните...
ако някой е карал Е класа комби, моля да сподели за плюсове и минуси?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 258
Не е писано скоро в темата, но ми се ще да заговорим пак за големи коли. Ние сме в търсене от известно време и скоро вече трябва да вземем, защото старата съвсем ни отесня, а и си е старичка. Приемаме идеи за 7 местен ван, с 3 отделни седалки на втория ред, да е достатъчно широко за момчетата отзад, защото държим колкото се може по-дълго да се возят в детски седалки и оттам в по-тесните коли краката им опират (т.е. трябва ни не за 3 бебета с кошници, а да се побират 3 големи детски столчета). По този параграф Опел Зафира ни е малка (отзад са 2 седалки и половина, средната е тясна). Спрели сме се на Рено Еспейс. Гледам има няколко гласа за Крайслер, мъжа ми нещо не ги харесва, newsm78 но ако има доволни пишете. Wink

# 35
  • Мнения: 487
Ами ние се спряхме на Шаран. ММ ходи да го гледа в автокъщите. Каза, че бил супер. Освен това, което си изброила, ние гледаме да има място за багаж, дори когато 7-те седалки са сложени.  Малко не ми харесва муцуната му, но какво да се прави. Все още не сме тръгнали да купуваме, може би догодина по някое време, но поне вече си избрахме кола.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 258
Мерси за мнението! Да и мъжа ми по едно време гледаше Шаран-а.

# 37
  • Мнения: 1 480
Ние имаме Сеат Алхамбра. Много сме доволни, има място за багаж и спокойно слагам столчетата на близнаците. Като интериор е по хубав от Шарана, но въпреки това е в двигател на WV.

# 38
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ние сме със Ситроен 4 Пикаса. Свободно слагаме 3 столчета и багажникът е голям. Вкарвали сме и сакове и количка и кошари, но няма място за бабии друг помощен персонал. Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 1 022
Шаранът ни беше идеален, обаче остаря и се скапа. Сега сме с Мазда MPV - 7 местна. Колата е по-голяма и събира повече багаж. Удобна е.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 258
Мерси за идеите! Ще разгледаме и тези модели.

Общи условия

Активация на акаунт