Нашите абитуриенти - вече кандидат-студенти 2010

  • 26 364
  • 348
  •   1
Отговори
# 75
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
И в продължение на темата за добрите учители по БЕЛ, бях споделила, че за матурата разчитаме само и единствено на подговката в клас (г-жа Наташа Христемова, 91 НЕГ   bouquet). Ето и резултата - отл. 5,88 на матурата без никакви допълнителни уроци, курсове или занимания.

Другата ни оценка от матурата е по география-  5,26 - девойката е много разстроена и иска да си види работата и точките върху въпроса за свободна разработка. Не че ще й повлияе съществено, получава се бал 28,52 за УНСС въз основа на оценката от предварителния изпит, което й стига при минимален бал 26 за миналата година, но ...
Знаете ли дали и къде могат да си проверят тестовете от матурата и децата да си видят как са формирани точките?

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 19:39 от Didranad

# 76
  • Мнения: 8 858
Здравейте и от мен и ние сме доволни от оценките си. По английски имаме (5.64), а по български (5.04). Честито на всички преминали и успехи занапред  bouquet Ние имаме на изпита в НБУ 74 точки и мисля, че ще стигне за желаната специалност да влезе. Мойта госпожица обаче ми сервира и новината, че иска да прави изпит по биология в Филаретова за специланост медицинска сестра Rolling Eyes Shocked Сега ще поровя да видя дали имат сайт из интернет newsm78
Имам нужда от помощ някое дете няма ли да кандидатства в МУ, за да ми даде повече информация ooooh!
Браво на детето.  Hug
Да те питам нещо. Ние в сайта намираме само един примерен ТОП.
Къде има още?


Ако питаш за НБУ -ето тук:
http://www.myschoolbel.info/Test_VUZ.html
Ако не - извинявай!

# 77
  • Мнения: 188
  Здравейте!Моята дъщеря също разчиташе само на подтотовката в у-ще,завърши 1-ва английска,а оценките са-БЕЛ-5.98,англ.ез.-5.65.

# 78
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте и от мен и ние сме доволни от оценките си. По английски имаме (5.64), а по български (5.04). Честито на всички преминали и успехи занапред  bouquet Ние имаме на изпита в НБУ 74 точки и мисля, че ще стигне за желаната специалност да влезе. Мойта госпожица обаче ми сервира и новината, че иска да прави изпит по биология в Филаретова за специланост медицинска сестра Rolling Eyes Shocked Сега ще поровя да видя дали имат сайт из интернет newsm78
Имам нужда от помощ някое дете няма ли да кандидатства в МУ, за да ми даде повече информация ooooh!
Браво на детето.  Hug
Да те питам нещо. Ние в сайта намираме само един примерен ТОП.
Къде има още?
Ако питаш за НБУ -ето тук:
http://www.myschoolbel.info/Test_VUZ.html
Ако не - извинявай!
Да, за това питах.
Много благодаря!   bouquet
Както и на maria.4 за пуснатото по мейл. Много сте мили.  Hug

# 79
  • Мнения: 30
*Ирина* Виждам, че са ти помогнали вече, иначе има примерни ТОП и в справочника на НБУ за всяка година те издават нов. Мойта щерка оттам е решавала.  Сега съм притеснена тя ми каза, че освен в НБУ иска да пробва в медицинския колеж "Й. Филаретова" с изпит по биология там за медицинска сестра. Не знам, но някак не ми се иска това е тежка работа, не знам дали ще се справи. Откъде и хрумна тази идея сега и аз се чудя ooooh! Thinking Ха откъде откъде се чудя и аз, то аз съм лекар-общопрактикуващ. Ама много пъти съм й казвала, че това е хубава професия, ама неблагодарна и тежка Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 268
Гергана Рачева беше учителката по български на моя син в Националната търговско-банкова гимназия.Снощи го питах за нея и той пак ми каза,че винаги ще я помни

# 81
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И ние сме доволни от оценките от матурите. Сега остава да видим къде ще кандидатства. За Бургаски свободен университет дали са добри  отзивите?

# 82
  • Мнения: 3 268
Сестра ми е старши асистент по международно частно право в Бургаския свободен.Базата е страхотна,много се държина знанията на студентите и с това не се правят компромиси,особено  при правистите.На всякъде си има хора,които са отишли да учат и които не им се учи обаче.Всичко зависи от човека какви цели си е поставил.Тя специално е безкомпромисна с преписвачите,нямат шанс при нея.

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 21:22 от stefani6

# 83
  • Мнения: 3 268
А модулът по БЕЛ включваше ли есе или нещо подобно, или само тест?
Дано не досаждам....но може да е от полза и за други... Hug
И моят син има страхотен учител по БЕЛ /в днешно време си е шанс!/, ....така че  ще  видим...има време.
Тепърва ще умуваме! newsm78
Модулът по БЕЛ в УНСС не включва есе,но на изпита по английски има есе.Току що питах Ицо,извини ме,че закъснях с отговора

# 84
  • Мнения: 461
Това - как да го разбирам?
http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=8001&id=28

С чужд език И с оценката от матурата по биология и здравно опазване например, може да се кандидатства във ВИНС-а  - МИО ?! 

# 85
  • Мнения: 114
За Бургаски свободен университет дали са добри  отзивите?
От Бургас съм и за съжаление съм чувала само лоши неща за Свободния ни университет Rolling Eyes Може и да са само слухове разбира се Simple Smile

# 86
  • Мнения: 116
 Мерси, stefani6 !  bouquet
Не мога да си обясня защо, но синът ми винаги ми е казвал, че му е по-лесно да пише есе по английски, отколкото по БЕЛ....
Затова попитах.
Как е в чуждоезиковия факултет на УНСС обучението?Доволни ли сте?И дали има някаква перспектива тук - в БГ, или "навън"/за магистратура примерно/?

# 87
  • Мнения: 3 268
Магистратура може да завърши където си поиска.Доволна съм от нивото на обучение,държат ги изкъсо,дават контролни,проверяват за отсъствия.Това,което не ми харесва е,че нямат поправителна сесия,а една единствена ликвидация,която вместо на есен е изтеглена след лятната сесия.С една дума децата нямат право на грешки.Иначе прекъсват.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 13:02 от stefani6

# 88
  • Мнения: 8 858
Въпрос имам и реших тук да го задам, макар че още да мислим за магистратурата може би е рано, та.... болния въпрос е за таксите за магистратура в чужбина - много са високи, а от това, което чета насам - натам всеки сам трябва да си финансира магистратурата. Има ли други възможности и какми?

# 89
  • Варна
  • Мнения: 3 363
След 4 години не се знае какво ще е и колко ще струва една магистратура и какво ще е вашето положение с финансите. Така ,че не го мисли отсега. Отговарям ти ,защото  съм те засичала и по други теми, знам че се чудите на къде да хващате. Аз разучавам още, защото ни е рано.

Допълвам се : Може би въпросът е дали има безплатни магистратури в чужбина и има ли магистратури за които да може да се тегли студентски заем ?

Общи условия

Активация на акаунт