Ще ставам Майка на 10 месечно бебе

  • 2 798
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 861
МОИТЕ ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА РЕшЕНИЕТО!!!
Това ще бъде най щастливото детенце
нямам какво да добавя, мамите са ти казали всичко освен
Добре дошла във форума!!! Hug

# 16
  • Мнения: 269
Поздравления за благородното решение!  bouquet
За всеки въпрос си има отговор, само задавай въпроси ние ще отговаряме!
За начало, това което са писали по-горе е най-важно.

# 17
  • Мнения: 14 133
Браво и от мен за благородното решение да дадеш щастие на това мъничко сладурче!!!Ще се справиш, сигурна съм!!!

# 18
  • Мнения: 603
И аз искам да те поздравя за решението! Сигурна съм, че бебчо ще ти донесе много щастие и приятни емоции и бързо ще свикнете заедно Laughing
По въпроса за памперсите. Тъй като на 10 мес. бебчетата са вече доста шавливи, за да стои легнало по гръб, може да му даваш безопасни предмени, до които няма постоянен достъп. /примерно кутийка кремче, друг памперс.../ Така бързо ще се заиграе и ще ти даде време да смениш памперса.
Ако имаш някакви въпроси, без значение какви, винаги може да попиташ.
Успех и честито бебче!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
И от мен поздравления за решение и успех на новата мама Simple Smile
Ние сме на тази възраст и ето нашия режим:
7:00 - закусна - адаптирано мляко(160мл са успех)/кисело+1ч.л. захах (160мл са успех) много трудно го пием ... Sad пием малко с бибата после отварям шишето и продъллжавам с лъжичка
9-10 ч спи
10:30 ч - втора закуска попара или супа с 1-2 сухара (зависи колко е гъста)
11-13 ч - разходка
13:30 ч обяд зленчуково/местно пюре или готвено от теб .. възрастта е точно за млечна кухня Simple Smile
14 ч - заспива/приспивам го - тук времемто е от 1 ч 30 мин до 2ч и 30 мин колкото му се спи, като се събуди играем двамата или сам в леглото, стои прав в леглото (с цел да обиклаля като се държи сам), разходка в къщи с проходилаката което включва бъркане в пералнята, дърпане на врати и затварянето им Simple Smile, гасим ТВто на мама (тя пък се научи да слуша радио, защото е нависоко)
17 ч закуска - каша
17:30-19 ч - разходка/игра в къщи
19:30 - баня с тати отстъпила съм превилегията от 1 месец
20:30 ч вечеря - мляко (ако е в период на пиенето му)/ зеленчуково пюре/зеленчукова супа
60 мл сок и около 100 мл вода много малко течности пие Sad ... в момента можем да се справим с 1 шише за млякото, 1 за сок/вода и се учи с шише с гумен накрайник да пие

За режима на храненето може да ползваш една книжка на проф.д-р Трифонова "Храненне на бебето"
.... не бързай с покупките всичко зависи от детето по-горе някой беше казал да питаш в дома, там може би ще те ориентират най-добре как и с какво да храниш, на какво да учиш ... Това ще ти е ниформация за първо време защото навсякъде се отчита, че дори да искат жените в домовете нямат възможност да отделят вниманиетои времето, което една майка може за детето си. Ако почетеш ще видиш за какви дреболиий на пръв поглед се питаме тук, но никой не се е родил научен Simple Smile
Много дълго стана, дано имаш нерви да го изчете:)
И отново успех и поздравления за мама Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 753
Искам да те поздравя за прекрасното решение, което си взела! Браво! Мисля, че ще бъдеш много щастлива!

Моята Анна е в следата на 10 месеца. Ако има въпроси питай за всичко - ще се отзова с огромно желание.

Иначе бих те посъветвала както вече някои мами са те посъветвали - попитай първо в дома с какво е хранена, какъв й е режима - от колко до колко спи, кога яде, какво яде, боледувала ли е, от какво и кога - това е най-важното. След това отиваш при педиатъра и го питаш за всичко което ти дойде на главата. Възможно е детенцето още да не е захранено с някои храни, напр. кисело или прясно мляко или някои меса или риба, и ако е така трябва дасе консултираш с педиатъра кога и как да го направиш.

Не се пиртеснявай. Сигурна съм че бързо ще свикнете една с друга!   bouquet

# 21
  • Мнения: 8 769
Дени4ка, честито и поздравления за решението!   bouquet
Както са ти казали и другите мами-попитай в дома, където е детето. Не само за храната, а за навиците и особеностите в поведението, които има детето. Така ще ти е по-лесно да се справиш в опознавателния период (който в същност продължава цял живот Wink). Моята дъщеря, например, ядеше само като й пеех, като в същото време трябваше да се занимава с нещо (някаква играчка, например); памперсите лесно ще ги усвоиш, те са бял кахър!
Успех! Grinning

# 22
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Деничка поздравления за смелото и благородно дело , което извършваш. Не се притеснявай, ще се справиш. Мамите са ти обяснили много неща. Винаги можеш да разчиташ на форума Hug

# 23
  • Мнения: 934
Браво и от мен! Много, много, много да го обичаш детенцето, и да се заредиш с търпение и здрави нерви!

# 24
  • Мнения: 3 550
Не мога да не ти се възхитя!   bouquet
Желая ви много щастие заедно, усмивки и прекрасно детство на малката!

# 25
 Laughing Страшно много ви благодари за съветите и подкрепата който ми давате, може би вие ще ми помагате най – много защото имате много опит и много любов. Пак искам да ви благодаря и ще използвам всеки даден от вас съвет! Много благодаря!   bouquet
  Hug Laughing Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 663
дени - сега се сетих (дано само да не се повтарям...  Embarassed) - в отчетните теми майките на декеврийчета (нали така се пада  Rolling Eyes ) съм сигурна, че ще те посрещнат с  Hug така че ти предлагам да се включиш и там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт