Майстори и чираци, отбор ПЛЕТАЧИ - 60

  • 56 930
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 402
Да,  това момиче (много лош физиономист съм, но мисля,че е тя) работи в магазина на Хоби, изключително усмихнато и отзивчиво е. И полата е много свежарска, всъщност и в магазина съм я виждала облечена с много интересни плетени неща.

# 721
  • Мнения: 281
Да,  това момиче (много лош физиономист съм, но мисля,че е тя) работи в магазина на Хоби, изключително усмихнато и отзивчиво е. И полата е много свежарска, всъщност и в магазина съм я виждала облечена с много интересни плетени неща.
За русата жена не знам, но  тази жена http://4.bp.blogspot.com/_41nuj1AOjEc/TBvA6L32_LI/AAAAAAAADYM/yi … 1600/ALIM0959.JPG със сигурност работи в магазина.

Много харесах тази рокля http://picasaweb.google.bg/cris39maglia/KM610#5474724681538997410 това е схемата http://picasaweb.google.bg/cris39maglia/KM610#5474725330810576418, другия месец ще съм отпуска и ми се иска да си я изплета, ще ми помогнете ли с разчитане на схемата?

# 722
  • Мнения: 4
Да така е!Аз вчера ходих до магазина.На снимките почти 100% са дамте от магазина.Полата я имаше на манекен и ако се не лъжа струваше 29лв.Плетена е на доста голям номер кука.Много рехаво седи.Аз лично не харесвам така.
Искам да си плетна това


Обаче не знам как се правяят свивките.( извивките при деколтето,ръкавите ) Sad
Има ли добра душа дето да се занимава с мен.Може и на лични ако искате.

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 20:08 от Дима

# 723
  • Мнения: 114
Благодаря за хубавите отзиви , момичета!  bouquet
Биг Буфана , наистина ми отива розово , но спирам вече да купувам прежди и дрехи с този цвят.

Днес си купих това:

http://www.hobiyarn.com/prejdi%20prolet%20lqto/bahar%20batik.html

№1800 , ами сега какво да започна  newsm78 , ако някой има идейка , ще съм благодарна да я споделите.

  Между другото тази сутрин харесах тази рокля :
http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i207/1006/f0/d8f76dd375f5.jpg.html

 но не можах да намеря подходяща прежда.


Тане, ето любимата ми Гедифра - http://vyazanie.zhenzhurnaly.com/page/gedifra-moments-0217
Избери си моделче.

А роклята пък може от бамбук да я направиш - http://www.hobiyarn.com/prejdi%20prolet%20lqto/bambo%20batik.html
Бамбука държи студено и пада тежко като жив е!

# 724
  • Мнения: 9 904
Еко, ако искаш, довечера като заспят децата, мога да преведа роклята. И на мен ми хареса, но няма да ми ходи. Ще се пробвам по някое време с онази с цветните мрежести квадрати от осинката.

# 725
  • Мнения: 328
IPG, много ми харесва блузката ти, и аз много обичам такива семпли и изчистени неща.
Тане, потничето е много оригинално и ти стои супер.

Привет, имам питане че се чудя какво да подхвана по малко,че все заплитам и плета сто неща едновременно и нищо до край. Дали има някой схема за детски плетен каскет?
И аз си мислех да изплета за подарък детски каскет, само че нямах много време да се ровя за схеми. Ти на две или една кука искаш да е? Аз мога да ти предложа каскета на Джей Ло има описание в библиотеката, само че не е за детски размер, ако ще ти е от полза ето и темата в осинка. Иначе си мисля че най-лесния вариант е да си избереш някаква схема, или само НП, и да си изплетеш по нея шапка и после да доплетеш от нисък пълнеж козирката.

Дима, много е готина блузката дето си си харесала, има ли схема? Нещо не мога да различа горната част, а за свивките не мога да ти помогна, нямам и на идея как стават.  Blush

Отивам да  knit че скоро завършвам последния си проект и ми се иска да го покажа в новата тема.   Sunglasses

# 726
  • Мнения: 4
Описание няма,само картинки как става.но се разбират.
http://picasaweb.google.bg/dimaiandi/KNSJeB#5486016486426008866 до края на албума.

# 727
  • Мнения: 4
В блога на ТУК- ТАМЕ има снимка на дървото и картинка, върху която може да се развихрите с цветове. Изтеглете я като *.pdf, разпечатайте и... най-красивата картинка ще бъде избрана от децата и претворена от нас.

И не забравяйте - 4 юли е нашият ден!

     Joy



Драги ми господине, не бъди толкова строга.

Миналата година за Деня на плетенето в София получихме подаръци прежди от едната пловдивска фирма. Тази година им писахме, но явно мейлите не са попаднали при точния човек и ние така и не разбрахме, че те ще правят седянки, за да пишем за тях. Странното беше, че бяха сложили логото и препратка към страницата на събитието във фейсбук. Другата фирма изобщо нямаше време да разгласява каквото и да е, тъй като им писах буквално два-три дни преди събитието, уплашена, че Пловдив ще си остане без Световно плетене. Любезната госпожа, с която си говорих изобщо нямаше идея как и дали ще стане нещо и имайки предвид никаквото време за организация й предложих да изнесе столчета и маса пред магазина, да разпечата плакати и да чака някой да се спре.

До колкото можах, ви досаждах. Догодина ще ви ръчкам повече и от по-рано.

По моему идеята е общението със себеподобни и с природата, намирането на другарчета със същото хоби, съдействие и взаимопомощ. И не на последно място усещането да се почувстваме част от света Mr. Green

eat. sleep. knit...

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 22:06 от dodofit

# 728
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз си мисля, че то точно рекламирането на плетенето е идеята на деня.
Това че покрай умението, заниманието и т.н се рекламират и прежди е нормално и се заплща с подаръци за участниците. Няма как иначе да е. Повече плетящи са повече бизнес за магазините за прежди и пособия за плетене. Всички са доволни, когато бизнеса подкрепя клиентите си.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 0
Много се радвам,че ми харесахте лятното блузе.
Дима ,жилетката и на мен много ми харесва.  И... Embarassed срам не срам ще питам , че нещо не мога да разбера тя на една кука ли е?
Роклята която Еко е показала е много сладка, бих я изплела за щерката , но тя не харесва  ръчно плетени неща/ама се надявам някой ден ..../

# 730
  • Мнения: 37
pleteneto na otkrito na grupi4ki ot sajta i poznati mi po hareswa otkolko firmenoto i opitite za probutwane na prejda-wseka si hosi po neshto i taka se plete  i pie na wazhuh s kompaniq. li4no mnenie

# 731
  • Мнения: 9 904
Еко, ето ти схемите на цветята/това в скобите значи, че се повтаря/:

Цветче1: с бяла прежда изплетете 6 синджирчета и ги съединете в кръгче.
1 ред: 2 синджирчета /3 синджирчета, 1 стълбче с наметка, повторете 4 пъти = 5 листенца/
2 ред: /във всяко листенце изплетете 1 съединително стълбче, 1 нисък пълнеж, 1 полупълнеж, 1 стълбче с наметка, 1 полупълнеж, 1 нисък пълнеж, 1 съединително стълбче/
3 ред/плете се над 1 ред и под 2 ред/: 2 синджирчета, /5 синджирчета, 1 стълбче с наметка, повторете 4 пъти = 5 листенца/
4 ред: със синя прежда :/във всяко листенце от 3 ред плетете 1 съединително стълбче, 1 нисък пълнеж, 1 полупълнеж, 1 стълбче с наметка, 1 полупълнеж, 1 нисък пълнеж, 1 съединително стълбче/
5 ред светлосиня прежда: /над 3 ред, под 4 ред/ 1 синджирчета, /7 синджирчета, 1 стълбче с наметка, повторете 4 пъти = 5 листенца/
6 ред светлосиня прежда: /във всяко листенце от 5 ред плетете 1 съединително стълбче, 1 нисък пълнеж, 1 полупълнеж, 1 стълбче с наметка, 1 стълбче с 2 наметки, 1 стълбче с 3 наметки, 1 стълбче с 2 наметки, 1 стълбче с наметка, 1 полупълнеж, 1 нисък пълнеж, 1 съединително стълбче/

Цветче2: от червена прежда направете кръгче/пръстен/
1 ред: 3 синджирчета, /2 синджирчета, 1 стълбче с 2 наметки, 2 синджирчета, 1 стълбче с 2 наметки, 5 синджирчета, 1 стълбче с 2 наметки, повторете 3 пъти = 4 листенца/
2 ред бяла прежда: /във всяко листенце изплетете 1 съединително стълбче, 1 нисък пълнеж, 1 полупълнеж, 3 стълбчета с наметка, 2 стълбчета с 2 наметки, 3 стълбчета с наметка, 1 полупълнеж, 1 нисък пълнеж, 1 съединително стълбче/

Цветче3: от бяла прежда направете кръгче
1 ред: 16 ниски пълнежа
2 ред: 2 синджирчета /5 синджирчета, 1 стълбче с наметка, повторете 7 пъти = 8 листенца/
3 ред, розова прежда: /във всяко стълбче с наметка изплетете 2 стълбчета с 2 наметки, 2 стълбчета с наметка, 1 полупълнеж, 1 нисък пълнеж/

съединителна лента/ивица: изплетете синджир с необходимата дължина
1 ред: /1 стълбче с наметка, 1 синджирче/
2 ред: обрамчете от двете страни първия ред с нисък пълнеж.

Мрежест мотив: 1 стълбче с наметка, 1 синджирче. Нататък плетете шахматно.

Бобче:
1 ред: 1 синджирче, в него изплетете 6 ниски пълнежа
1 ред: във всеки нисък пълнеж изплетете по два ниски пълнежа
3 ред: 12 ниски пълнежа
4 ред: изплетете по 2 ниски пълнежа заедно.
Пристегнете с работен конец. За опашчицата изплетете синджир от 4 бримки.


другото изглежда ок.

# 732
  • Мнения: 4
pleteneto na otkrito na grupi4ki ot sajta i poznati mi po hareswa otkolko firmenoto i opitite za probutwane na prejda-wseka si hosi po neshto i taka se plete  i pie na wazhuh s kompaniq. li4no mnenie

 newsm10

# 733
  • Мнения: 4

Дима ,жилетката и на мен много ми харесва.  И... Embarassed срам не срам ще питам , че нещо не мога да разбера тя на една кука ли е?


Да на кука е.И някаква техника с линийка,японско му чудо  Wink

# 734
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
pleteneto na otkrito na grupi4ki ot sajta i poznati mi po hareswa otkolko firmenoto i opitite za probutwane na prejda-wseka si hosi po neshto i taka se plete  i pie na wazhuh s kompaniq. li4no mnenie

 newsm10
е това ми хареса Wink

Общи условия

Активация на акаунт