ЯНУАРЧЕ обръща се и гука, лято на вратата чука -7-

  • 25 726
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 693
Редче, страхотно оформление Heart Eyes барво за труда Hug  bouquet

Копнежче, мноооого сте сладки, с голям интерес изгледах предаването. Heart Eyes Flutter Между другото първата част я бях гледала Wink

За кърменето навън, винаги съм кърмила без задръжки, навсякъде. Преди време обаче реших да накърмя Кико в двора на църквата, където си играят децата ни. С мен беше една позната с внучето си. И съответно аз и казвам, че ще седна по на сянка и ще кърмя, ако може да наглежда Михаела, а тя ми отговаря "....добре, ти седни, пък аз ще застана пред теб някой като мине да не си помисли, че РАЗВРАЩАВАШ мъжете " Shocked Shocked Shocked

# 46
  • Мнения: 107
Цоп и ние по новата тема да кажем нещо....

Редче, Ренкси, много готино оформление и заглавие на новата темичка   bouquet   bouquet (макар, че моята бебка не се върти  Mr. Green...)

Ние се върнахме преди 2 часа от Търново... Оженихме лелята (моята сестра). Беба беше кротка, послушна, изтърпя всички лели и каки да й се радват, раздава усмивки, изгледа и двата ритуала, спази си режима, абе...  Heart Eyes Само вечерта останахме в ресторанта едва до 9 часа, че много силна музиката и ме притесни да не й докараме стрес (тя милата така се притесни от тембъра на Бари Уайт - кумовете денсят блус, пък на беба й трепка брадичката - не го одобри тя този Бари, ей....  Mr. Green ).

Днес дръпнахме една разходка из Арбанаси, хапнахме под едни орехи и... айде пак в София (май, е поваляло тук или така ми се струва  newsm78).

Редче, мисля знам коя книжка си харесала - много е готина! Има и пиукаща страничка и едно слонче което се движи по дръжката (Анна много я харесва  Heart Eyes)

Татит, много съм доволна от термосчето! Мерси за съвета!   bouquet Много се радвам, че Марина е добре.

хайде всички бебоци вече да оздравяват   bouquet

На море мисля да ходим пак  Mr. Green на Елените. Вече разтренирахме не еднократно как се пътува и спи с бебе на хотел - няма нищо страшно  Peace


Ние хремата май я преборихме с чесъна  Mr. Green...

Лека нощ на всички!!!!

# 47
  • Мнения: 97
Здравейте и аз да питам-Редче може ли и нас да ни включиш в списъка?Ивайло-3.400,52см.А за морето много се чудя.За Великден ходихме на село, беше някякъв кошмар.Нито искахме да спим, нито нищо.Хубаво, че бяхме с количката, та в нея се приспивахме.Нищо не разбрах от празника.А идеята за книжката е хубава и аз съм я виждала.И аз ще му взема, че такова дъвчене на играчките пада, че ми става жал.Лека вечер на всички.

# 48
  • Мнения: 229
viroglavka, честито на сестричката ти!!! Много да се обичат и да бъдат щастливи  Two Hearts!!!

А Велико Търново е един от любимите ми градове, разкошно място  Grinning

За морето - аз съм против  Naughty Понеже моя мъж е от Созопол, а и лятото /до миналата година/ там имахме магазини, принудени сме да ходим. И като се почнат едни вируси  ooooh!, едни обриви ooooh! Децата като бяха бебета, не съм ги къпала в морето. Това лято ще заведа само Дани и Явор, майка ми ще гледа тук Мишо, защото ако го взема, значи че тях няма да мога нито веднъж да ги заведа на плаж. Въобще това море нещо не ни се отразява добре, ама нали се сродих с него Joy няма как, ще ходим...... Е, и малко си го обичам де, щото нали там срещнах мъжа ми...... Сега му се подигравам и му викам, че ако не бях аз, още щеше да шие мрежи и да лови попчета  hahaha

# 49
  • София
  • Мнения: 2 245
Никол, на 11.01. ли е родено твоето момченце?

И аз мисля, че е много рано за море. Следващата година може и да отидем, но сега не виждам никакъв смисъл.

Добро утро!    bouquet

# 50
  • Мнения: 647
Дани_77 и аз като теб смятах, че морето не е за бебета и големият ми син го заведохме за пръв път на 2г. и половина в Албена в хотел на плажа и на 4-я ден вдигна 39-40 градуса температура, но му мина точно за 2 дни. Според мен хвана вируса от детския басейн, понеже го беше страх от морето - имаше вълни първите дни, а и ние от първия ден го вкарахме в морето и според мен не оставихме време за адаптация. На следващата година ходихме на Златни пясъци, в басейна не го пуснахме изобщо. Първите дни при влизане в морето внимавахме да не му мокрим главата и изкарахме чудесно, без никакви вируси. И двата пъти сме ходили в края на юни и миналата година Валентин от 9 ч. сутринта си влизаше сам в морето с пояса и беше много доволен. В 11 ч. си тръгвахме от плажа и ходехме пак към 17ч. Тази година много се чудехме и решихме, че ще водим и бебето, кърмя го и няма начин. Но него изобщо не мисля да го топя във водата, ще стои само под чадъра - облечен, и то само сутрин. А и ще ходим чак последната седмица на август и се надявам да не е много жега. Ще видим как ще му се отрази, иначе в хотела, в който ще ходим има лекар, така че не се притеснявам, а и знам, че ако внимаваме и не прекаляваме, няма опасност от вируси. Все пак и на морето се раждат и живеят бебета.  Simple Smile
А от 22 юни заминаваме за балкан и ще видим на бебето как ще му се отрази промяната на климата.

# 51
  • Мнения: 453
Софиянки, хайде да вземем вече да си организираме една среща, какво ще кажете?  Hug
Аз нямам никакви претенции за мястото  Peace

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Винаги ми е било странно как се спрягат вирусите във връзка с морето. Нима децата ни не боледуват, когато не са на море?! Или пък около морето деца не живеят?!
Болниците целогодишно са пълни с дечица със ентероколитни вируси( за които се смята, че са присъщи на "морето"  Crazy).
Ние планираме да отидем за 3-4 дни на море( нямаме възможност за повече, всяка година само толкова си позволяваме) с бебето. Все още нямаме представа къде, но твърдо сме решили. Бебето ще е предимно на кърма( понеже едва ли ще съм захранила с твърде много неща дотогава) и се надявам да го отминат всякакви неразположения  Praynig

# 53
  • Мнения: 107
Добро утро!  Grinning

Гледах Море от любов и след сватбения уикенд съм се заредила с романтично настроение за цялата седмица  Heart Eyes...

Редче, уж рано за море, а в 8 часа кафе с плаж.... Sunglasses

# 54
  • Мнения: 647
Тарти, така е, много си права, вирусите са навсякъде и не винаги са ентероколитни. Нашият батко като се разболя на Албена, освен температурата, нищо друго нямаше, свалихме за 2 дни температурата и дотам беше, но за вирус ставаше въпрос, защото в хотела имаше много болни дечица. А като се върнахме на приятелката ми детето в Пловдив беше карало абсолютно същия вирус - с висока температура, така че на морето или не, все тая, вирусите понякога са неизбежни.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 445
Добро утро!
Редче благодаря за темичката и полезните линкове.
И Стефани е болна. Както нищо й нямаше от веднъж започна една много гадна кашлица в събота, за късмет точно след час трябваше да сме на консултация. Лекарката каза че е вирусно, слуша й гърдичките й изписа даже и антибиотик. Много се чудех дали да й го давам, но от този вирус има няколко дечица, които стигнаха до системи в болницата и го почнах. Но днес е трети ден, няма промяна и ще звъня след малко на докторката. Иначе аз ви се оплаках събота сутринта, че предния ден е била много мрънкава и го отдавах на зъбите, но явно не й е било добре, пъхайки си ръката в устата, може да е искала да каже, че я боли гърлото.
Иначе е дълга вече 67см, тежи 6745гр., фонтанелата се е затворила и педиатърката каза да спираме вигантола.
За морето определено не виждам смисъл да ходим, защото за плажа ще трябва да се редуваме, а другия да я разхожда, а на мен ще ми е скучно да се пека сама. Повече ми се ходи някъде на планина, където да можем да се разхождаме. Мъжа ми обаче няма да има отпуска, те всеки месец ги гонят по няколко седмици заради кризата, но все пак може за няколко дни. Сънрайз, ако стигнем до Рибарица ще ти се обадя, че го мислим като вариант.

# 56
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Добро утрооо!

Марина днес се ококори още в 6 часа  Shocked. И сега спи като паленце, а мама клюма на компютъра.

Вироглавка - честито и много щастие на сестричката ти. Ще чакаме снимки. Радвам се за термоса!

За морето и аз смятам, че не е специален носител на вируси, по-скоро самата смяна на климата е може би причина за леката температура в началото. Ние мислехме да отидем, но....... май ще ни се размине. Мъжа ми има две таксита и едното го карат разбира се шофьори. Е вчера единият размаза колата тотално. Не че е виновен де. Някакъв с;адур го ударил странично и го забил в една ограда.  Rolling Eyes Слава богу е добре, но колата е .....  ooooh! Та сега рязко ще спадне дохода като не работи колата. А и мъжа ми се изнерви нечовешки.
Освен това сме на сватба на сестра ми през Септември (във Варна) и ще отидем за по-дълго тогава, за да се порадваме на морето.
Да не говорим, че аз съм все още твъъърде дебела и не искам да ходя на море сега.  Crossing Arms

edna ot nas - аз съм много "за", но като гледам прогнозата за тези дни  Crazy

Гледах Копнежче, мнооооооого сладки! Сега се сещам, че съм ги гледала.   bouquet

Катинче, ни тъ ли и срам да РАЗВРАЩАВАШ мъжети ве!  Naughty hahaha

Ох, Сиси - бързо оздравяване!  Hug

# 57
  • Мнения: 647
sisi1974, това е вирус, ние всички го изкарахме точно с хрема и ужасна кашлица, както бях писала, дори ми изкараха акъла, че Светозар е с бронхит, но това не се потвърди. Вируси не се лекуват с антибиотик, ние овладяхме кашлицата със сиропче Проспан, а за носа Стеримар, само с това се оправи бебчо, но три поредни дни го водих да му слушат гърдичките, дишането си беше абсолютно чисто. И докторът от Бърза помощ беше абсолютно прав, като ми каза, че детето не е за антибиотик и като спре хремата, ще се оправи и гърлото. Ако имаш възможност потърси още едно мнение.  Peace

# 58
  • Мнения: 614
Red tree, благодарности първо за темата, а после и за хубавото кафе   bouquet

За почивка си мисля за някой планински курорт...може би Велинград (а защо не и Рибарица  Wink  ) Но, ще видим...Иначе, със сигурност ще практикуваме селски туризъм. Имаме си страхотна вила на 30 км от София. Мисля дори там да изкараме големите жеги, че ние сме на последния етаж и дори сега е 25 градуса Crazy Не ми се мисли като напече още плочата.

Този уикенд ремонтирахме стаята на дребка - сега само чакаме мебелите и щори Simple Smile


# 59
  • София
  • Мнения: 2 245
Кафенцето е компенсация за мнението ми за морето. Wink

На море не мисля да ходим, не заради вирусите и аз съм на мнението на Тарти и Зайчето. Не виждам какво може да се прави по цял ден там. Хубаво, ще ходим на плаж от 9.00 до 11.00 и после?? Трябва да висим в някоя хотелска стая до 17.00, защото иначе ще е прекалено горещо за бебето. По-добре да сме си вкъщи или някъде на планина, където можем да правим разходки. Другото, което ме спира е, че Филип е още малък, няма да може да се зарадва истински. Следващата година, живот и здраве, ще е по-голям и ще може да се рови в пясъка и да му е по-интересно. Иначе и на мен ми се ходи на море. Миналата година пропуснахме заради амниоцентезата...

Татитче, и на мен килограмите ми пречат за морето. От утре съм при Дюки!  Party

Да се оплача...и ние сме болни. Фил е със сополи, а аз с много болезнено гърло. Не знам къде успяхме да се разболеем.  newsm78
Дано беб се размине само със сополивото носле, а аз да не се разкашлям, че ще ме държи до август.  ooooh!
Пръскам му морска вода и си диша през нослето, но цяла нощ не съм спала да го слушам как диша. Мисля днес да пропуснем разходката, то и без това ми се видя леко ветровито като извеждах Пипо.  Confused

Зузу, чакаме снимки на ремонтираната бебешка стая!
Вироглавка, и от сватбата!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт