ЯНУАРЧЕ обръща се и гука, лято на вратата чука -7-

  • 25 750
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Добро утро!

Аз тъкмо привърших сутрешното кафе. С малкия се прибрахме от разходка, но той още спи в количката в коридора. Нещо си промени графика и сега се събужда сутрин към 6-7, хапва, играе поне час и след това се приспиваме за около 2 часа. Е този час игра не ми позволява да се наспя повече, но и така ми е добре. Sunglasses

Да споделя, че за моя голяма изненада след 5 месеца кърмене (днес малкия навършва 5 месеца) направих гадно запушване. Много се бях притеснила. И уж всичко знам - лецитин, топли компреси, напарване в банята, масаж с насапунисани ръце, цедене с помпата, наливане с течности, слагане на малкия да суче често и все от тази гърда и въпреки това никакъв ефект - боли, твърдо като камък. Най-накрая прочетох да си прегледам зърното и намерих една бяла точка, която успях да изчопля (внимателно като изстискване на черна точка) и за щастие се отпуши канала. Ей, отдъхнах си. Вярно, че още леко ме наболяват гърдите (включително и незасегнатата), но не мога да напипам бучка и мисля, че по-скоро проблема в главата ми  Crazy

За морето - не съм сигурна до колко това би било приятно изживяване с малкия. Но виж на планина бих го завела. Към Рибарица съм със специални емоции, защото баба ми е родом от там Simple Smile Може да намерим някое спокойно хотелче за 2-3 дни.

Аз също съм "за" софийска среща - вероятно защото не съм гледала прогнозата  Laughing

Коментирахте кърменето на открито. Аз се старая когато е възможно да се организирам така, че да се храним вкъщи. Мисля, че и Дани и аз ще се чувстваме много по-спокойни в познатата ни обстановка. Когато обаче отидем някъде, например със сестра ми вече няколко пъти разхождаме децата в зоологическата градина - ми се струва съвсем нормално да си кърмя детето навън.

За болните бебчета - дано бързо се оправят Hug Аз съм много доволна от Тетрисал за впръскване в носа, защото е с дозатор. Не мога да си обясня защо, но малкия изобщо не му се сърди - а хвана ли ампулата с физиологичен е рев. Препоръчвам ви го! Само не става да се пръска в легнало положение, та трябва леко да надигнете бебето. Редче, Сиси, стискам палци бързо да оздравяват мъниците  Praynig

Още нещо щях да коментирам, но ..., един млад мъж ме желае  Heart Eyes

# 61
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ооооо, Ред-чеее  dancing, ще си правим компания вече. Аз днес съм много доволен - ударих десетката и ми е кефещо!  Mr. Green А не кърмиш ли вече?

Са ще ни карате и ние да дойдем на Рибарица!

Сиси и аз мисля, че антибиотика в случая е излишен - и ние се оправихме със морска вода, капки за нос (но не можеше да диша изобщо Марина) и сироп за кашлица. Когато бяхме на лекар, имаше 20-ина деца със същите симптоми - явно си е вирус!

А къде е Мама Це, какво стана с матурата!?!

n3ni - щастлива си ти - желана жена и то от малд мъж  Joy hahaha

Иначе, със сигурност ще практикуваме селски туризъм. Имаме си страхотна вила на 30 км от София.
А гости приемате ли?  Whistling

Аууу, гледам На Кафе! Дават двегодишно бебе, което е тежък пушач и плаче за цигари!  #Crazy Sick #2gunfire #Cussing out
http://www.vbox7.com/play:c3a10c3d

# 62
  • София
  • Мнения: 2 245
Ентрини, мерси!  Hug Честити ви 5 месеца!   bouquet

Имам запазено едно хотелче в Рибарица . Видях го при Ноемврийките и момичето, което е ходило пишеше, че имат поготовка за бебета, като ти дават преносима кошарка, бебефон и те настаняват в най-близката стая до ресторанта, за да се чува бебфона. Звучи ми много добре и сигурно лятото ще го пробваме. А, има и басейн!
Сънрайз трябва да се готви за много гости!  Grinning

Татитче, не кърмя вече. Мисля си, че това има връзка със сополите на Фил и ми е много сдухано.  Cry
Искам и аз 10 кг! Ох, от сега си мисля за трици и кисело мляко!  Joy
Пушещото бебе го гледах в Интернет! Бях потресена! Аз съм пушила десетина години и така и не се научих да правя кръгчета, а това бебе е майстор! Покъртително е! Имаше статистика, че много голям процент отдецата в Индонезия пробват първата си цигара около 3 годишна възраст.  Shocked

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 10:48 от Red tree

# 63
  • Мнения: 647
Red tree, сополите не са защото си спряла да кърмиш, аз като кърмя, какво от това, пак лепнахме вируса от баткото, просто проблемът е в променливото време. И на мен ми беше криво, че захраних бебчо със сироп за кашлица, но какво да се прави, добре че поне само с това му се размина. Иначе така му се услади тоя Проспан, облизваше се лакомо и не пускаше лъжичката.  Crazy

Татит и аз го гледах пушещото детенце, но по БТВ преди 2-3 дни, направо ужас!  Sick

# 64
  • Мнения: 98
Аз влизам с една молба...искам да сменям педиатърката на малката и искам да помоля ако има мами от Младост с педиатъри в 25 или 27-ма п-ка да ми ги препоръчат ако са доволни Simple Smile Благодаря ви предварително...

# 65
  • София
  • Мнения: 2 245
Аууу, днес съм страшен спамър, но Филип още спи...  Blush

Зайче, права си за кърменето, но пак ми е виновно...

# 66
  • Мнения: 147
Добро утро Simple Smile
какви са тези плажове и хотели от сутринта, вие сърце нямате ли, искам ми се ей сега да тръгна  Sunglasses миналата седмица станах преди беба и излязох с кафето на терасата, а то едно слънцее, по радиото пуснаха едно страхотно гръцко парче, разголих бедър аз, опънах краката и кееееф  Party така се отнесох, мъжа ми вика - ей сега вадя копърката от фризера и 2 бири, що да ходим чак до морето  Mr. Green
Литъл рабит тоя Обзор го мисля от зимата, защото там като сме при приятели с бебе колкото нашето ще си имаме всички условия и няма да се притеснявам изобщо.А точно за този период в който вие ще ходите ми се иска, че имаме и годишнина от сватбата и не ми се стои в София Crossing Arms Ноооо сестра ми ни изненада със сватба - точно тогава, и то нали знаете - тоалети, прически, хотели, подаръци..., не знам дали ще ни стигнат средствата и за море  Rolling Eyes хубавото е, че сватбата ще е в Троянско, та накрая може и ние да сме в Рибарица  Laughing
Зузу давай да я видим стаята, събирам идеи, че в нашата има само скрин и пердета, докато се наканим детето ще порасне  Simple Smile
Взехме чадърче за количката от Джъмбо за 6лв, в магазина уж стана за нашата количка, пък ще видим може и аз бързо бързо да се разделя с него като една от нас  Laughing
Ох девойката оглася целия апартамент..  ooooh!
Бързо да оздравяват всички бебчета  Hug

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 11:28 от nellito_v

# 67
  • Мнения: 97
Добро утро и от мен.Да Редче, Иво е на 11.01.2010.А ние пак тази нощ се събудихме към 4 часа.Много сме неспокойни, ще видим тази работа.Шапка свалям на смелите мами, които ще пътуват с малките.И ние ползваме тетрисал и съм доволна.Сега мисля да се поразходим, тъкмо е хладничко, а и не искаме да спим.Преди малко пуснах запитване за моето майчинство да видя какво ще кажат, защо закъснява.Лека на всички и на всички бебешоци и на техните майчици(разбира се) бързо оздравяване!

# 68
  • Madrid
  • Мнения: 514
З а 15 мин. са се изтеглили 15 секунди от сайта  ooooh!Нямам думи!

Аз като кърмя нон-стоп и Бояна е почти постоянно със сополи какво да кажа? Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 647
nellito_v , има време до август, може пък да ви се отвори и път към морето.  Wink Остава и Димка да е платила за Мирамар за същия период и направо ще заформим групичка.  Simple Smile Ние платихме още април, но не съм ходила да си взема още ваучера от Астрал Холидейз. За мен е важно да сме в хотел на плажа, че баткото няма кой да го гони. Надявам се и детската площадка да не е до ресторанта, че в Албена беше така и изобщо не можехме да го накараме да седне да яде, голям бяс е.  Crazy
Бързо оздравяване на всички болни бебчета и майки, да свършва вече това променливо време, че ми писна от адски жеги или студ.
Макар че като чета какво ни чака, не ми се мисли: http://weather.actualno.com/news_298580.html - Потопи през юли, адски жеги през август.  Thinking

# 70
  • Мнения: 620
Добро утро   bouquet То май вече е Добър ден, но както и да е  Party
Анди става в 6ч. от около 3 седмици, така че ние с мъжо имаме тренинг  Crazy Изработихме си една схема по този повод- като го накърмя сутринта към 6ч. и единия ден аз отивам да си поспя в другата стая, на другия ден е той  Crazy До към 8:30ч., защото мъжо тогава започва да се приготвя за работа и да ви кажа е супер така  Simple Smile Иначе и Анди като се събуди в 6ч. и се нахрани и се започва една игра едно чудо и заспива след около 2ч. пак. Тогава спи около 1ч.-1ч. и половина  Crazy
Отделно от 10 дни започна да се върти постоянно от гръб по корем и това сега е най-любимото му занимание, просто не се спира  Simple Smile Постоянно дърпа чаршафите и пелените и се завива през глава с тях, а като се врътне по корем и започва едно ръмжене, защото не може да се претъркули обратно - абе големи игри са тук  Joy
За морето- ние си живеем на морето какво да кажа по въпроса  Simple Smile Ако Анди стигне до плажа то ще е късно следобяд след 17-18ч. Обмисляме малка почивчица с мъжо- ходим обикновено до Св. Влас, а миналата година бяхме 2 пъти за по 2-3 дни до Слънчев бряг и Лозенец, където си правим среща с брата на мъжо и жена му  Crazy
Копнежчето бяха много сладки  Heart Eyes И аз съм гледала първата част от 2003г. и много им се радвах тогава, особено на изненадите  Heart Eyes
Варненки давайте да се организираме за някоя разхдочица  Simple Smile  Вече 2 пъти излизахме с didka 055 и трябва да ви кажа, че си направихме много хубави и приятни разходки  Hug
Тук е адска жега- вкъщи е 26 гр. и дребния се поти - гледам да е по боди и къси тънки гащички, отварям прозореца в другата стая, но не се диша. Да ви кажа навън ни е по- прохладно  Crazy
Бързо оздравяване на всички болни бебчета  Praynig

# 71
  • Мнения: 97
Редче, страхотно хотелче.Виж, там мога и да си помисля да отидем.А и моят мъж е почитател на планината, щему хареса там

# 72
  • Мнения: 175
ех, че отпускарско станало тук  Mr. Green
И на мен ми се ходи на планина, аз пък се чудя за Шпково, което пак е близо до Рибарица  Mr. Green
Искам да се оплача, че напазарувах дрешки от Вис Виталис. Взех ги един номер по-големи, а те взеха че се свиха почти наполовина след пране и сега на наш Божо са му точно. То и той си е едричък де, макар че като слушам вас, май тия стандарти за дрехите са нарочно умалени  Grinning Другия път пак ще си пазарувам от Штъркела, бодитата от 0 - 3 м. още му стават, макар и опънати, а ританките и жилетките са му точно. Въобще това се оказва общо взето магазина по моя стандарт, само е малко разхвърляничък  Laughing но пък продавачките са любезни. А MagEngland - а е пушка, истински трактор  Mr. Green носи по 10 кг. зарзават от пазара до нас, а аз нося бебето  Laughing

# 73
  • Мнения: X
little rabit на море сме в същия период като вас, само че малко по далечеко, резервирах в Царево  Wink

# 74
  • Мнения: 647
Герганчето, вие сте в противоположна посока - на юг. Навремето Арапя беше страхотен плаж, а и сега чувам добри отзиви за Нестинарка, ще разказваш после.

Светозар пък наскоро откри, че има крачета и главичка и по цял ден се щипе.  Laughing

Пропуснах да се оплача, вчера как се плюснах, не е истина, стъпих на криво и си паднах зверски на коляното, сега ми е синьо, добре че само с това се разминах, по този повод, днес няма разходка.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт