Майско слънце вън пече, ДЕКЕМВРИЙЧЕ в коремчето расте №4

  • 33 275
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 274
Добре дошли на новите мами Hug
Визи , специално за теб  bouquet
За вдигането на малката, правя го доста рядко, но понякога се налага.
За секса, избягваме го засега.

# 61
  • Мнения: 653
Mари, Hug!
Уайкики, плуването само по себе си следва да е безвредно, но мен би ме притеснила хигиената в басейните Rolling Eyes.
Относно секса да споделя, при нас присъства. Вярно, че честотата е намалена за сметка на вниманието, но все пак е налице Laughing.
Виждам, че сте обсъждали и предпазните колани. Вече не използвам. И това ме кара да се чувствам много неудобно Confused. За по-дълги разстояния сядам на задната седалка, зад половинката - там ми е някак по-добре, когато не съм омотана. Може би с времето ще свикна.

# 62
  • Мнения: 37
B_NADI и аз вдигах моето дете така смело и той е 15кг, и се оказа че съм се отлепила на 2 места,без дори и да разбера слава богу. Сокторката каза,че е напълно възможно да е от вдигането на синът ми. Не искам да те плаша,но все пак трябва да се пазим вече,малко повечко.
Само да попитам, че доста ме стресна, отлепването не е ли придружено с някакво зацапване или някакъв друг признак, защото ако не дай си боже ми се случи нещо такова предпочитам да знам, само на преглед ли се установява, все пак те са един път месечно. Стремя се колкото се може да отбягвам вдигането, но особено ако се е ударила или нещо напълно забравям.
Относно секса и там сме на линия, макар и по рядко и с известни притеснения от моя страна.
За подстригването и аз дълго време пасувах, от чистите суеверия, но исках да подстрижа малката, а нейното условие беше и мама да се подстриже преди нея и така я свършихме тая работа преди около месец.
За боядисването обаче още отлагам защото и без това все още постоянно ми е лошо, а пък и знам че е по-добре боята да е без амоняк, но пък те изсветляват доста по-слабо и още не съм се ориентирала каква точно да взема, а така си харесвам сегашния цвят и доста трудно го налучках.

# 63
  • Мнения: 7
Много е сладка темичката. Какво трябва да направя, за да попадна при бременелинките за 16.12 на заглавната страница? Предният път изпращах ЛС, писах във форума но не се видях.
Име: Надя Кръстева
Години: 25 (10 октомври навършвам 26 г.)
Бременност: Първа
Искам:  stork-girl
Град: София

# 64
  • Мнения: 61
B_NADI ,по приницип си права, че при отлепянето трябва да има поне зацапване. При предната ми бременност, моето не беше зацапване,а огромен кръвоизлив,но и поражението си беше голямо. Този път не съм имала дори и зацапване, но при прегледа генеколожката,а и мъжът ми видяха отлепянията,но те били съвсем малки. Докторката каза, да не се шашкам,дори пътувах до Гърция,но въоражена с Прегнил, а и пия но-шпа 3пъти на ден по 2 без прекъсване. Моят съвет е да не се стряскаш и да не го мислиш,няма да се случи нищо такова,всичко ще е прекрасно и безпроблемно.Месеците ще се изтъркулят бързо и всички ще си гушнем бебочетата!
Желая на всички много позитивна и усмихната седмица!!!  bouquet

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Да се присъединя и аз към Вас. От Велико Търново съм. На 29 години. В 11-та седмица. Очакван термин 23.12.2010. Пожелавам Ви лека бременност с много усмивки и накрая сълзи от щастие!!!

# 66
  • Мнения: 37
Благодаря tuli за бързия отговор, наистина е хубаво да не си мислим за лоши неща. Макар, че аз с тази бременност се шашкам доста повече от колкото с предната и повече ми познати в моето положение споделят същото. Мисля си че е хубаво да знаем какво ни очаква, но и от друга страна информираността създава и доста страхове.
Но най-важното е резултата, а той ще е сладки и пухкави бебета за всички ни.
Весел и усмихнат ден и от мен!  newsm10

# 67
  • София
  • Мнения: 18
Привет на всички и от мен.
Бързах да се запиша от първите в новата тема, ама вие явно не спите Grinning, като видях за 1 ден колко много сте изписали...
Добре дошли и на новите мами във форума.
Да си кажа без бой Simple Smile за:
боядисването - понеже съм си блондинка и трябва да се подържа русото, се боядисвам
коланите - вси още карам с колан, просто си ми е навик, но когато започне да ми пречи ще го махам
секса - при нас не е мираж Joy, верно че е по рядко но го има
гадене - отшумява бавно, киселините намаляват и прояждам месо
ходих на изследвания миналата седмица, направих си и БХС и сега чакам резултати, пък да видим кво ще стане newsm78
Е това е от мен, лека и успешна седмица!

# 68
  • Мнения: 423
Здравейте момичета, чета ви, но почти нямам време да пиша.
Добре дошли на новите майчета.
Аз не вдигам сина си - много ми е тежък.
аз имам един въпрос - кога най-рано може да усетим бебоците?
Аз предния път раничко го усетих началото на 4месец май беше. А нали казват при втора, може и по рано - вие как мислите, аз вече искам да го усещам.

# 69
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейете. Добре дошли на новите мами   bouquet
Визи и ти ли си в нашите редици, как се радвам  Hug
Аз да ви кажа изминалата седмица ми беше една от най кошмарните, почти неможех да се вдигна от леглото. Надявам се тази седмица да съм по-добре. Утре съм на ФМ и по този повод, какъв кошмар сънувах не е за разказване. От толкова притеснения да не стане нещо напоследък все ги сънувам едни сънища, от които се събуждам разтреперана  ooooh!
Искам да си постна пак питането. За съжаление неможах да изчета цялата стара тема и ако някой ми е отговорил,моля да бъда извинена  Blush
Цитат
Сетих се нещо да ви питам, че бях забравила да питам АГ-то. До кога ви казаха да пиете фолиевата киселина? Аз имам до към 13 седмица и да знам дали да купувам ново блистерче, че бях чела някъде  да се приема до 4-я месец  

# 70
  • Мнения: 653
Данили, тук съм. Благодаря за топлия прием Grinning!
Съжалявам за миналата седмица! Нека е последната такава!
За фолиевата киселина на мен ми казаха до 12 седмица, но ще си допия започнатия блистер. Стискам палци за прегледа! Всичко ще е наред, сигурна съм Hug!

# 71
  • Мнения: 722
За фолиевата к-на - Моята е в шишенце 100бр са вътре. Досега съм изпила около 40 хапченца. Мисля да си ги изпия всички, естествено след консултация със лекарката ми на 21 юни. Все пак дотогава ще съм във 15 седмица. Четох в различни теми, че някои жени си я пият през цялата бременност. Аз също не мисля, че ще навреди, нали е витамин.
За усещането на бебче- И аз искам вече да си го усетя, но това ще стане може би след 2-3-4 седмици. Щом е втора бременност и аз съм чувала, че става по-рано. От значение са и килограмите- колкото си по-слаба, толкова е по-рано.
За гаденето- преди (да забременея) ми помагаше яденето на банани. Гаденето при мен беше за около седмица и не можах да пробвам дали пак става.

# 72
  • Мнения: 6 396
Danili, моя лекар каза да я спра вече. Бях в петък на преглед- каза че се пие до края на 3ти лунарен, който при мен приключи. Peace

# 73
  • Мнения: 1 274
Mомичета, опитах се да добавя новите бременлийки , но ми е тъмна Индия, гледах и нищо не можах да направя.Ако някой може , ще му пратя паролата да влезе в акаунта на Декемврийки 2010 , има няколко нови съобщения на лични в акаунта, от там се вземат данните, иначе за новите момичета, да пращат съобщение на лични на общият профил с данни и дата на термин.
nadelinkata , копни съобщението на лични на профила от който е правена темичката Hug

# 74
  • Мнения: 152
Здравейте пак,
аз влизам за да ви се оплача... след като миналия вторник ви се похвалих ,че са ми взели 2 лв за изследванията кръв, урина, васерман, хепатит и СПИН днеска  какво става. Майка ми отива да ми го вземе( защото лабораторията е до нейната работа ) и какво се оказва. Не поемали те такива изследвания - само Кръвна картина и урина правили те по ЗК, а другите най- учтиво и ги написали на листче кое колко струва. Обаче и КК и урината не били готови ( от миналия вторник до сега , незнам колко време им трябва), а аз изрично я питах лаборантката кога ще са готови и тя ми каза за по-сигурно нека е понеделник за да са готови всички. Тази жена сливи ли имаше в устата да ми каже още тогава, че  те нямат подписано със ЗК за тези изследвания. А и ми взе всички направления,  които ми бяха дали и сега където и да искам да отида трябва да си платя щото за 1 месец няма кой да ми даде 2 пъти едно и също направление. Да не говорим, че ми източи 4 епроведки кръв , за кво и бяха ... абе направо съм възмутена . Става въпрос за лаборатория Кандиларов , в Младост 1. Ако някой го пратят там да си има едно на ум. Много съм бясна, извинете ама трябваше да споделя с вас. Е утре ще ходя пак да ме бодат и да си дам парите ... явно иначе няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт