Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 942
Не бой се, Дорис, удвояването и утрояването е на оценките от изпита, а не на тези от дипломата

# 706
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дорис, извинявай че ти го казах, но реших че трябва да го знаеш.
По-добре от сега да вземете мерки, ако има възможност де, отколкото да очаквате нещо под въпрос.
Остатъка ще ти го напиша на лични.....

# 707
  • София
  • Мнения: 1 942
Дорис, извинявай че ти го казах, но реших че трябва да го знаеш.
По-добре от сега да вземете мерки, ако има възможност де, отколкото да очаквате нещо под въпрос.
Остатъка ще ти го напиша на лични.....
Чипоноска, Наистина ли смяташ, че може да се въздейства на учителите, които имат "отношение" към детето? Ние имаме подобен случай по БЕЛ, но аз не си и представям да говоря за това.
Все пак, ако някой знае как да се поправят нещата, без да е конфузно - да пише

# 708
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дорис, извинявай че ти го казах, но реших че трябва да го знаеш.
По-добре от сега да вземете мерки, ако има възможност де, отколкото да очаквате нещо под въпрос.
Остатъка ще ти го напиша на лични.....
Чипоноска, Наистина ли смяташ, че може да се въздейства на учителите, които имат "отношение" към детето? Ние имаме подобен случай по БЕЛ, но аз не си и представям да говоря за това.
Все пак, ако някой знае как да се поправят нещата, без да е конфузно - да пише

И ние, и ние. Точно по БЕЛ.
Не смятам, че може да се въздейства, защото ...... /няма да обяснявам, че може да има засегнати/.
Само знам, че всичко се връща и тези, които избиват комплекси на гърба на децата си го получават рано или късно  и то с лихвите.

# 709
  • Мнения: 398
Sash,срещу настроен учител спасение няма!Дори,колкото повече ти се намесваш,толкова по-зле става!!!Мъжът ти да опита разговор е по-добре.Забелязала съм,че учителите по-сериозно приемат разговорите с бащите...Или самото дете да разговаря с нея..

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 1 574
Момичета, благодаря ви за съпричастността  Hug
При нас не е точно лично отношение, г-жата има много високи изисквания към всички деца! Неслучайно писах кой само има 6-ца в целия клас, това е дете, което години се класира в първата десятка в математически съзтезания, и което без изпит беше прието да продължи след 4ти клас в ОМГ, но избра да остане в нашия си клас. Та мисълта ми, че не е лично отношение, а завишени изисквания, и  ще поговоря с нея. Може да няма ефект, но пък поне да знам, че съм направила каквото мога.

P.S. Сега намерих нашия отличник в класа, който единствен има 6-ца (а даже и той има някоя петица през срока), 2-ри в Европейско кенгуру ...
http://www.math.bas.bg/smb/kenguru/2010/oblasten/7.pdf

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 22:49 от *Дорис*

# 711
  • София
  • Мнения: 1 942
Аз имам спомени от далеечното минало на моето детство, как бяхме видели едни родители да "разговарят" с учителките, а детенцето им си беше един двойкаджия, пък те скоро се бяха върнали от гурбет в Либия и... Wink

# 712
  • Мнения: 398
Аз имам спомени от далеечното минало на моето детство, как бяхме видели едни родители да "разговарят" с учителките, а детенцето им си беше един двойкаджия, пък те скоро се бяха върнали от гурбет в Либия и... Wink
    Не не изобщо нямам такива "разговори"впредвид!  Simple Smile  Говоря за нормален разговор.   Grinning

# 713
  • София
  • Мнения: 802
Мили мами, здравейте отново и от мен!
Докато се прибера от работа, пък докато ви изчета... много емоции изпитах.
Не съм разбрала, колко неусетно съм се привързала към вас, макар и да виждам само едни аватарчета. Иска ми се да кажа тооолкова много неща!

Арабела, шокорана съм!!! Направо изпитах ужас, тръпки ме полазиха от вашата случка. Добре, че всичко се е разминало, пу-пу!  Peace Но пък, не ти е ден днес явно... първо тази гадост с квестора,после пък детската градина  Cry Ужасно много съжалявам, кураж! Дано резултатите от мат да успеят да компенсират цялата нерва! Стискам палци специално за вас!

Аз съм ваш'та леля, толкова ми стана кофти, като разбрах за елката  Cry Изроди небесни! Надявам се да продължиш, да не оставяш нещата така, да се пребориш с тази система 'цар-пъдар'! Дано детенцето ти се е справило, поне тестът беше лесен. Напиши, какво предвиждате като резултат, какво мисли младежът. Сигурно е размазан отвсякъде, милият... Прегърни го и от мен.  Най-важното е да е здрав и обичан, останалото отминава и заминава. Ще чакаме да се похвалите  Wink

Данива, БРАВО на теб! Макар и недоволни от резултата, с дъщеричката ти сте заедно, а тя се чувства обичана и подкрепяна от теб. Възхищавам ти се за това, аз не зная, как щях да реагирам.

Ганис, наистина, както някой беше вече писал, Вие сте Учител с Главна Буква! Благодаря и аз много за подкрепата   bouquet  Ще чакам с нетърпение, ако организирате следваща среща, да дойда и аз, за да Ви поздравя лично!

Браво на всички деца, които са 'оглозгали' теста! Браво на мамите им, браво на учителите им! На вас сега ще ви е по-спокойно очакването на резултатите Simple Smile

Всички майки,които се притесняват от анулиране, искам да успокоя. С факти, които имам и на базата на които съдя, че нещата ще се разминат. Днес говорих с учителите на моя, те са били квестори в съседното квартално училище. Казаха, че масово децата си надписвали имената върху черновите, както и заглавието на преразаказа - "Вида". В нашето училище също май всяко дете си е сложило заглавието. Ми да! Тези маймунки са ги учили години наред как да започнат оформянето на такава работа, и те механично си ги пишат тези неща, без да се замислят. Не вярвам министерството да не се съобрази отново със собствената си учебна програма и да анулирва работи, които са с подобни 'дефекти'. Но ако аз съм на мястото на мама с детенце, надписало името си, бих направила следното: ще се обадя в РИО, ще предоставя името на детето ( с разяснение на случая) и ще помоля, ако случайно постъпи сигнал от квестор за анулиране заради това, да не го счетат за знак, а за механично действие на детето, в резултат на създаден навик през годините в училище! Ако трябва, ще подам подобно заявление и писмено внесено, с вх. номер. Това, според мен, е застраховка, че човек е открит към тях и името не е написано нарочно. А и, както казах, явно такива случаи има доста, не могат да анулират 10-20% от работите.

Не мислете за анулиране, моля ви! Не се разстройвайте, нека и децата да са вече спокойни. И при нас има такива гафове в работата,особено днес - предал е задачите с мастилено петно от химикалката! Те това е знак, ако питате мен. Ама въобщеее не ми пука, честно! Няма сега да го мислим това петно, да леем сълзи заради него...

Имаме май успех днес. 91 точки преброихме. Той малко повечко си сложи сина от недовършената задача, ама аз му клъцнах 2 точки  Mr. Green  Обаче, едвам го накарах да пререши теста, трябваше да му се помоля дори  Shocked Както не беше казал гък на нито една задача, с които го тормозих тези дни и нощи, така днес не му се гледаше математика повече... Дали не му сецнаха интереса към математиката тези вълнения, не знам... Оставих го да си играе шах на воля, никакви истории и биологии! Метлата я оставям за 3 дена  Grinning

# 714
  • Мнения: 70
ganis, първо искрени благодарности и един въпрос на 30 з. тийна е намерил ъглите, т.е. 60 гр.,
но по начин, който не е описан в дадените отг. Използва основно ъгли и доказва,че ВМ е ъгло-
половяща и щом е и височина сл. АВС-равнобедрен, след това съставя уравнение за сбора от
ъглите на АВС и намира, че ъг.В=60 гр. от където следва, че АВС равностранен и ъглите са 60 гр.
Биха ли мъ дали 10 т.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Майчета, а дали е възможно по някакъв начин да намерим колко са били анулираните работи в предходни години. Все си мисля, че не са никак много! А едва ли тогава не е имало деца, които са си писали имената, или са зачерквали по "неподходящ" начин, или са поставяли заглавия на съчиненията си.... Според мен цялата тази строгост е останала от времето, когато писмените работи се проверяваха от учителите в същия град и имаше възможност да се оставят такива "знаци". За градове като София, Варна и Пловдив вероятността да се проверява работата от конкретен учител е мизерно малка! Силно се надявам да няма анулирани работи! Децата са се срарали цяла годи, би било нелепо...

# 716
  • София
  • Мнения: 2 361
Много гадно за сина на Аз съм ваш~та леля. Подайте оплакване в инспектората. Стига са си правили каквото си знаят и да не се съобразяват с разпоредбите.
Стискам палци детето да е успяло да се справи поне с 9 задачи . newsm10
ГатиС, вашите ученици са късметлии! Утре чакаме с нетърпение включване.  Лека работа през тези дни!

# 717
  • София
  • Мнения: 5 158
ganis, първо искрени благодарности и един въпрос на 30 з. тийна е намерил ъглите, т.е. 60 гр.,
но по начин, който не е описан в дадените отг. Използва основно ъгли и доказва,че ВМ е ъгло-
половяща и щом е и височина сл. АВС-равнобедрен, след това съставя уравнение за сбора от
ъглите на АВС и намира, че ъг.В=60 гр. от където следва, че АВС равностранен и ъглите са 60 гр.
Биха ли мъ дали 10 т.
Дадени са в указанието само 2 начина, но една геом задача има повече решения обикновено:)
Спокойно, ако решението е вярно, всичко ще му се даде:)

# 718
  • София
  • Мнения: 5 158
Родни, сега аз си възстанових решението ми от сутринта,преди да видя онова в мон:)
Решението ми е, като на детето ти:)))

# 719
  • София
  • Мнения: 5 158
Но, това е и 2 решение, според критериите на монм:)

Общи условия

Активация на акаунт