Отговори
# 720
  • Мнения: 1 731
Момичета,аз лягам .Искам да ви пожелая лека и приятна вечер и утре ви чакам на кафе тук.Чувствам се психически изморена.Имам нужда да се отпусна.Не искам да мисля повече ни за математики,ни за точки.Уморих се много.Каквото стане!Ако е писано ,ще се случи. Praynig
Лека вечер на всички!

# 721
  • Мнения: 16
Момичета,аз лягам .Искам да ви пожелая лека и приятна вечер и утре ви чакам на кафе тук.Чувствам се психически изморена.Имам нужда да се отпусна.Не искам да мисля повече ни за математики,ни за точки.Уморих се много.Каквото стане!Ако е писано ,ще се случи. Praynig
Лека вечер на всички!
И в този ред на мисли...
 Да! Много се изтормозиха дечицата ни, че и ние покрай тях, но май че е по-добре, че всичко мина наведнъж и всъщност вече сме свободни!!! 
Представяте ли си да се бяха борили сега за оценки, а тепърва да започнат да "натискат педала" и за изпити...
Като размисля "трезво" - мен варианта с комбинирания изпит май повече ме устройва!
Спокойна нощ на малките геройчета и на всички майки-героини!!! bye

# 722
  • Мнения: 398
Лека нощ на всички мами и на техните мили дечица!   sleepuu       smile3524      newsm46

# 723
  • Мнения: 70
ganis,много благодаря. Успокоих се малко, защото и на 29 зад. синковеца въвежда времето
като y мин. , работи с минути и чак като получи y= 80 мин. ги превръща в 1ч. 20 мин. и
получава верния отг. 10 ч. и 20 мин. и уравненията,които съставя са по различни,но и пътя,
който получава също му е верен - 210 км.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 634
Добра вечер седмокласнички!

Е, тази нощ ще спите по-спокойно! Hug Като чета, че утре имали децата някаква си матура,.. Shocked ooooh!

Сега разгледах на спокойствие задачите по мат. Уникално лесни!  Peace
 Already, да, и аз като Сара реших първи модул за около 15-20 мин.
26,27 и 28 също са много лесни - не видях даже еднакви триъгълници, нещо по-засукано, нито допълнителни построения, модули,..
За 'десерт' си оставих 29 и 30   Mr. Green
Моля не се сърдете за тези мои определения Hug Както знаете, от години следя кандидатстването и тестовете по мат след 7-ми клас и мога смело да кажа - най-лесния във формат тест.
Пък,.. който не ми вярва - мога да ви изпратя за 'лека нощ' нашия миналогодишен тест по мат  Twisted Evil ooooh! Cry

Много се радвам за дечицата!    bouquet  Виждам високи резултати! Заслужено!
И най-важното е, че нямаше този стрес за учениците какъвто наблюдавах миналата година  Cry

Баловете ще претърпят коренна промяна според мен! Ще очакваме включване от Г-жа Симеонова с инфо 'от извора' за резултатността! Hug Докато чакаме статистиката на РИО - ще си направим такава!  hahaha


Последна редакция: пн, 31 май 2010, 23:43 от Lady-B

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 185


                                      ЛЕКА НОЩ

# 726
  • София
  • Мнения: 5 157
Лека и спокойна нощ и от мен:)

# 727
  • Мнения: 164
Да, баловете ще имат промяна, но не огромна, защото от преразказа ще паднат доста точки този път според мен. както и така наречения минианализ

# 728
  • София
  • Мнения: 1 634
Лека и спокойна нощ на всички!   Hug


Искам да кажа на всички майки, които очакват по-малко от 6 за срока по БЕЛ, мат или друг балообразуващ предмет: говорете с учителите, една единица по-малко още 'на страта' ще окаже голямо влияние при тези лесни задачи на теста.
И още нещо - не ми казвайте , че еди-кой си само заслужавал реално 6!
Защото - питате ли се колко стотин деца са за 4, а ще им пишат 6 ??
И те ще се състезават с вашите - в едно класиране, в един списък....
Нека изпитат децата, или каквото там трябва, но ви съветвам да опитате! Peace

Лека! Hug

# 729
  • Мнения: 324
Арабела, шокорана съм!!! Направо изпитах ужас, тръпки ме полазиха от вашата случка. Добре, че всичко се е разминало, пу-пу!  Peace ... Ужасно много съжалявам, кураж! Дано резултатите от мат да успеят да компенсират цялата нерва! Стискам палци специално за вас!
Sandalka, благодаря за съчувствието и пожеланията! Дано наистина се е разминало и на 11-ти да се хваля. Защото появят ли се съмнения, че й е разменена работата, почвам да подавам жалби и ако се наложи и граждански иск ще заведа срещу този малаумник. На всичко отгоре, сега вечерта, разбирам, че впоследствие я разпитвал ходи ли на частни уроци, разглеждал й е бележника, с едно изречение, за мен, я е разсейвал и стресирал допълнително  Shocked (нямам представа дали е говорил и с други деца, вероятно да, едва ли е персонално, но това е недопустимо!). И въобще, не смятам, че децата са тази инстанция, която да определя има ли или не проблем в случая. Щом са казали, че са си разпознали работите, значи проблем няма, колегата просто се е объркал, нищо фатално не е станало...Има си правила, има си нормативни актове, които определят как се действа при подобни нарушения, макар че вече каквото и да се направи, не са поставени при равни условия с останалите. Не знам, дано да драматизирам излишно, но още не ми е минало...напротив, все повече ме хваща яд. Както и да е, затварям темата вече, че и на мен самата ми писна  Mr. Green
Успех и на вас, браво на младежа!  Grinning
Аз съм ваш'та леля, пропуснала съм твоите терзания, покрай нашите драми  Blush. Много кофти ми стана и на мен...
Освен една писмена жалба до РИО, не се сещам какво друго можеш да направиш. Успех, вярвам, че въпреки това е изкарал един задоволителен резултат! Пожелавам ти да ни се похвалиш накрая  Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 18 132
Определено е така.Изпитът по мат.  в сравнение с миналогодишното безумие е много по-лесен.Но баловете няма да се покачат толкова  много, тъй като преразказът е далеч по-труден от миналогодишния.Недадени точки за литературното въпросче също ще доведат до осезамо намаляване на оценката по БЕЛ. Peace
Лейди,караш го на осмокласна вълна..Седмокласниците не учат подобие. Wink

# 731
  • София
  • Мнения: 1 634
Да, баловете ще имат промяна, но не огромна, защото от преразказа ще паднат доста точки този път според мен. както и така наречения минианализ
Така е, чакам с нетърпение статистиката, за да имаме база за сравнение!  Peace
Само да не забравяме, че миналата година от 5755 кандидати за София, имаше само 39 оценки по мат между 5,500 и 6,000 - нито една пълна шестица...

# 732
  • София
  • Мнения: 802
Аз с две ръце подкрепям Lady-B във врънкането за миналогодишната мат!
Наистина, мами, НЯМА СРАВНЕНИЕ!
Именно миналата година като че бяха съставили теста за деца с математическо мислене. А щерка ми не е такава. С труд, много пот и упоритост подготвяше тази математика, но от изпита излезе разревана - наложило й се е много задачи да налучква.

Сега е много по-справедливо. Дори втората част - дадени са и 15 точки за децата-хуманитари, и 2 задачи (евентуално,една решаваща) за децата с математическо мислене. Аз съм много доволна от такава постановка, струва ми се по-прагматична.

# 733
  • Мнения: 139

Дорис, да не те отчайвам, но тези оценки нямат много шанс да се знаят до оформянето на децата.
Защото след проверката се включва комисията по разсекретяване, което ще продължи най-рано до вторник вечер. Следва нанасяне на оценките, а оформянето на децата поне в нашето училище е до 10.06 най-най-късно.

При нас учителите си го казаха, че БЕЛ и математика няма да могат да се взимат предвид.

При нас на родителската казаха, че са длъжни да пишат оценката от ВО като текуща оценка, но дали ще я взимат предвид си е тяхна работа. Мисля, че учителите не гледат сериозно на външното оценяване.

# 734
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Дорис, да не те отчайвам, но тези оценки нямат много шанс да се знаят до оформянето на децата.
Защото след проверката се включва комисията по разсекретяване, което ще продължи най-рано до вторник вечер. Следва нанасяне на оценките, а оформянето на децата поне в нашето училище е до 10.06 най-най-късно.

При нас учителите си го казаха, че БЕЛ и математика няма да могат да се взимат предвид.

При нас на родителската казаха, че са длъжни да пишат оценката от ВО като текуща оценка, но дали ще я взимат предвид си е тяхна работа. Мисля, че учителите не гледат сериозно на външното оценяване.

Да, и при нас е така.
Само дето оценките по БЕЛ и математика ще излязат на 11.06, когато децата ще трябва вече да са оформени.

Първият модул не може да излезе по-рано, защото разсекретяването на работите е накрая.

Общи условия

Активация на акаунт