Отговори
# 720
  • Мнения: 42
И моят син твърди че не си е писал имената, но знам ли , при такава напрегната ситуация децата се шашкат.
Sandalka пиши, ще го редактираме и допълваме и може да го пратим от общия имейл подписан с нашите имена и да го разпратим по медиите ,  да се опишат всички гафове допуснати точно заради квесторите и заради новия формат на изпита и многото му изисквания, които децата в този напрегнат момент нямаше как да не се объркат .
Не трябва децата да са потърпевши, все пак това е един от решаващите им изпити.
Всички ще го подпишем  Peace

Трябва да се наблегне, че тази година такива грешки са масови. При това защото формата на изпита е по-различна. Досега децата на външно оценяване в 4-ти, 5-ти, 6-ти клас са си писали имената върху листите. Изведнъж тази година - недейте. И са се объркали. В предните години външното оценяване е нямало нищо общо с изпита за прием и затова са ставали по-малко такива грешки.

А към гафовете: Във варненското училище Кирил и Методий не щещ ли не стигнали квесторите от други чуилища и влезли техни учители за квестори - те пък защо ли са били свободни. И е паднало бясно подксазване - учителите са сочили верните отговори директно, хвалят се децата. Училището е централно и някак всяка година се оказва, че децата от него са с най-висок бал при кандидатстване, ама според тяхна си статистика. Директорката им е бивша шефка на образованието в общината.

Да, смятам хем да напиша апела да признаят за валидни работите на всички деца, хем примерите за некоректно поведение да бъдат подплатени с факти. Затова, моля те, дай номер на училището и адрес, ако имаш конкретни имена на учители, които са се внесли като квестори.

Добре е всеки, който има оплакване от нередност, да си я спомни и може да ми изпращате направо на лични гафа, с номер и име на училището, имена на квестор - трябва да се доберете и до тази информация, но ако не - тогава номера на залата, в която е станало събитието.

И, смятам за много важно всеки отделен случай да бъде също така спешно подаден като писмено оплакване в местното РИО, не по телефона, а с входящ номер. Така дори ще можем накрая да цитираме номерата на всички тези оплаквания - нещо като централизирана статистика ще им направим, за да няма накъде да бягат.


http://www.varnautre.bg/story/talk/exams/item/9504

# 721
  • Мнения: 307
"Проверката протича нормално. Има анулирани работи" - това е същността на 2 изречения от линка, макар и там да не са лепнати едно до друго.
Кое му е нормалното, питам се аз. newsm78

Оф, тъкмо пуснах компа и в далечината пак взе да гърми... Аман!


# 722
  • Мнения: 42
"Проверката протича нормално. Има анулирани работи" - това е същността на 2 изречения от линка, макар и там да не са лепнати едно до друго.
Кое му е нормалното, питам се аз. newsm78

Оф, тъкмо пуснах компа и в далечината пак взе да гърми... Аман!




Ами след като всяка година имало анулирани, за тях значи е нормално да има и сега, а ние, че лудваме тук, им е все тая

# 723
  • Мнения: 1 731
Точно през крачола им е какво си мислим ние ,тълкувайки техните думи . ooooh!

# 724
  • Мнения: 750
Точно през крачола им е какво си мислим ние ,тълкувайки техните думи . ooooh!

 hahaha rotfImbo

# 725
  • Мнения: 68
Учителката на сина ми по БЕЛ днес им казала, че вече всички работи са проверени и сега започва разсекретяване. Казала също, че има много лоши отговори на 25-и въпрос и доста бисери.

Вече се коментираха отговорите, че "будна кръчма" е защото затваряла по-късно и хората там стояли будни, докато другите спяли, така че...няма да повтарям.

Дали пък няма да обявят резултатите по рано?!?! newsm12

# 726
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Конкретно за София, проверката тече с пълна сила. Очаква се до събота да приключат.
Не вярвам по-рано от сряда, четвъртък да ги обявят, защото се чака и математиката.

nelisem, от София ли сте?

# 727
  • София
  • Мнения: 18 208
Аз както уж казах, че нашите са вече в  гарнизонка, така момата ме опроверга.. Mr. GreenДнес са правили контролно по ЗИП математика и по ЗИП БЕЛ, като и двете са били с формата на първия модул, т.е с по 25 задачи/въпроса..Лесни били Mr. GreenТе изтрещяха децата и вече ни им прави впечатление нищо - правят си контролни, тестове и матури до откат, не се съпротивляват.. Crossing Arms

# 728
  • Мнения: 68
да, от София сме.

# 729
  • София
  • Мнения: 531
В статията на ВарнаУтре.бг има дезинформация... Wink

Ето какво пише:
Резултатите от първото класиране ще бъдат изнесени в трите училища, където са подавани заявленията до 26-и юни. До 28-и юни детето трябва да се запише в училището, в което е прието на първо класиране.
Учениците, които не са удовлетворени от класирането си на първи етап, следва да подадат в училището, в което са класирани, заявление за участие във втори етап от класирането от 28-и юни до 30-и юни.


А ето как са сроковете от МОМН (цитирам от 1 стр. на темичката):
7.   Обявяване на списъците на приети първо класиране – до 24.06.2010
8.   Записване на учениците, които са приети на първо класиране или подаване на заявление за участие във второ класиране  – 28-30.06.2010г.


И тъй като се замислих дали пък срокът не се определя от РИОтата, се разрових и изрових тази Заповед на министъра  Peace

Аз както уж казах, че нашите са вече в  гарнизонка, ...

 Shocked Никога не бих разбрала този израз, ако не следваше пояснението.  Joy Май не съм решавала достатъчно тестове по БЕЛ, а?  hahaha

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 16:01 от mimiska

# 730
  • Мнения: 411
Не mimiska - не си ходила войник, за това не знаеш какво е гарнизонка Laughing

# 731
  • Варна / UK
  • Мнения: 384
Не mimiska - не си ходила войник, за това не знаеш какво е гарнизонка Laughing
Не, mimiska май е нямала гадже - войник  Laughing, не е от нерешаване на тестове по БЕЛ  hahaha - личен опит.

# 732
  • Мнения: 42
В статията на ВарнаУтре.бг има дезинформация... Wink

Ето какво пише:
Резултатите от първото класиране ще бъдат изнесени в трите училища, където са подавани заявленията до 26-и юни. До 28-и юни детето трябва да се запише в училището, в което е прието на първо класиране.
Учениците, които не са удовлетворени от класирането си на първи етап, следва да подадат в училището, в което са класирани, заявление за участие във втори етап от класирането от 28-и юни до 30-и юни.


А ето как са сроковете от МОМН (цитирам от 1 стр. на темичката):
7.   Обявяване на списъците на приети първо класиране – до 24.06.2010
8.   Записване на учениците, които са приети на първо класиране или подаване на заявление за участие във второ класиране  – 28-30.06.2010г.


И тъй като се замислих дали пък срокът не се определя от РИОтата, се разрових и изрових тази Заповед на министъра  Peace

Аз както уж казах, че нашите са вече в  гарнизонка, ...

 Shocked Никога не бих разбрала този израз, ако не следваше пояснението.  Joy Май не съм решавала достатъчно тестове по БЕЛ, а?  hahaha
hahaha Оправили са го явно, защото аз като отворих сега, пишеше: Резултатите от първото класиране ще бъдат изнесени в трите училища, където са подавани заявленията до 26-и юни.

Записването е от 28-и до 30-и юни. В същите 3 дни учениците, които не са удовлетворени от класирането си на първи етап, следва да подадат в училището, в което са класирани, заявление за участие във втори етап от класирането.

# 733
  • София
  • Мнения: 531
 
Не mimiska - не си ходила войник, за това не знаеш какво е гарнизонка Laughing
Не, mimiska май е нямала гадже - войник  Laughing, не е от нерешаване на тестове по БЕЛ  hahaha - личен опит.

smile3532 smile3532 smile3532

Прочетена книга съм за вас!!!   smile3503 newsm53 newsm51

# 734
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте момичета,
май не ни остана нищо друго, освен да се запасим с търпение и да чакаме резултатите. Аз така и не разбрах какво ще ни покажат на 11-ти и какво - на 14-ти. В началото на следващата седмица ние ще подадем документи за кандидатстване в ТУЕС (ще ни е резервен вариант).

Преди време ви споменах за една бременна мама от темата за нас, октомврийките, която е закъсала жестоко и е в една Лондонска болница. И понеже видях, че Мама Цоцоланка е чела и писала там, реших да споделя с вас, че от тази сутрин имаме голям напредък и добри новини. Двете й бебчета (които са "извадени" в 24 г.с.) вече дишат сами без апарат  Simple Smile Лекарите вече са се преборили за живота на мамчето, затворили са всичките й рани от всички операции, тя също диша сама и дори вече не е упоена, а в съзнание. Бъбреците й лека-полека са започнали отново да функционират. Мъничето Фил се пребори с инфекцията, благодарение на своя татко. Няколко пъти кръвопреливаха, като използваха татко му за пречиствателна станция и то милото успя да оживее  Heart Eyes Повярвайте, беше мнооого страшно и много сълзи се проляха за това семейство, много молитви се изрекоха, много свещички се запалиха. И те успяха, виждат светлина в края на тунела. Имат големи шансове да се приберат след време в къщи и четиримата  Simple Smile
Много благодаря на всички, които бяха съпричастни към тази трагедия, защото тя беше обща на десетки майки от много теми. Смея да си мисля, че и нашите молитви помогнаха да стане чудото  Party

Общи условия

Активация на акаунт