Омега 3 и ОМега 6 хранителни добавки по време на кърмене?

  • 3 155
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здр
Някой знае ли дали може да се пият тези добавки по време на кърмене?Преди бременността приемах FLAX Seed OIl (таблетки или в 4ист вид ),но по време на бременноста го спрях защото прочетох че не се препоръчва.Беба е на 7 месеца  и се кърмим .Бих искала пак да започна да го вземам (или таблетки комбинация от Омега 3 и Омега 6 ),но в нета има доста противоречиви мнения.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 636
Дъщеря ми е с атопичен дерматит и имаше една теория, че ако приемам аз Омега 3 и ОМега 6 може да окаже благотворно влияние върху нейната кожа, та от там знам че може да се пие. А ти за какво искаш да ги пиеш.

# 2
  • Мнения: 25
Maма Вики ,на колко месеца е дъщеря ти?Причината поради която искам да започна пак да ги пия е че бяха част от лечението ми за инсулинова резистентност,поликистоза и повлияха доста добре също на косата,ноктите ми,които в момента са в трагично състояние.Аз почти не пия мултивитамини(пренатал),защото имам чуството че напълнявам от тях,и затова си мислех че може поне Омега 3 и Омега 6 да вземам

# 3
  • Варна
  • Мнения: 78
Задължително трябва да ги вземаш, поне Омега 3, от Омега 6 мисля няма много нужда, това дето го пише че не се препоръчва е за презастраховане от производителя. Причината е, че Омега 3 са важна съставка на кърмата, която формира мозъка на детето, обаче черпи от твоите запаси в твоя мозък. Има теории, че недостига на Омега 3 по време на бременност и кърмене може да отключат дегенеративни неврологични заболявания, депресии и МС. Аз самата вземам 4 грама омега 3 от масло от сьомга, като преди ги вземах за инсулинова резистентност и тромбофилия.

# 4
  • Мнения: 636
Дъщеря ми е на почти 10 месеца. Като съм се консултирала до сега не съм чула от никой, че витамините и хр. добавки са противопоказни при кърмене, затова мисля, че спокойно можеш да ги взимаш.

# 5
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
И аз се чудех дали може да се взимат Омега 3, Омега 6 и фолиева киселина по време на бременност вместо мултивитамините за бременни.

# 6
  • Мнения: 9 501
По време на бременността си и към момента пия омега-3 по 4гр на ден Peace
Изкл. важно е за изграждането на мозъка.
На големия ни син давам едно драже по 500мг.
Само внимавай със съдържанието на вит.А-т.е. по-добре рибеното масло да е от мазнината на рибата, а не от черния ѝ дроб Peace
Ако те интересува  по-евтино и голямо количество, свиркай да ти пратя сайт Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз също пия омега 3 по 3гр. на ден, а все още кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт