ДЕКЕМВРИЙЧЕТА 2009

  • 26 778
  • 696
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 429
echo80, моята кърма спря от само себе си. Не съм пила никакви лекарства. Детето се отби постепенно само и аз се цедих още 20ина дни като изцеденото количество бавно намаляваше.

# 31
  • Мнения: 217
ама мацки, ние имаме още малко до 6 месеца,....нИдейте така честитихте моля моля Mr. Green

# 32
  • Мнения: 130
добро утро момичета
Елини дано не се повтарят накива случки на никого.Важното е че детето е добре.

Браво на малката Веда и все така да подължава да наддава.Аулин това кремче което са ви  изписали ние го ползваме от самото начало и аз поне съм много доволна Naughty

# 33
  • Мнения: 274
 Peace Zapis da vi cheta

# 34
  • Мнения: 234
Амбър, извинявай , четейки видях, че и на вас ви честитят месечинката , та затова. Ще изправим грешката като дойде време. : Blush
Чузи, много ти благодаря. Ми да както ти казваш така сам го правила. Еми аз си казах , че съм смотана. И като се прибави, че ми е и първо детенце , и че никога несъм готвила и става комбинацията много смотана. Много благодаря за рецептите.
Понеже , след ориза сам решила да дам пюре от тиква, но е купувано и видях , че в него има ориз и захар, без глутен, та ще го пробваме. То май във всички пюрета има такива неща. Амкато се отвори едно пюре, може ли да се дава втори път или го хвърляш?

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 11:15 от bambi2009

# 35
  • София
  • Мнения: 239
...като се отвори едно пюре, може ли да се дава втори път или го хвърляш?
BAmbi, зависи какво пише на пюрето.Примерно тези на хип са със срок на годност след отваряне 24ч. за зеленчуковите и 48ч. за плодовите (или поне това ми е направило впечатление за пюретата, които аз съм ползвала).Има други марки, при които срока след отваряне е 48ч. и за зеленчуковите.
Аз мисля, че дори и тези със срок 24ч. след отваряне не е проблем да дадеш и на следващия ден.
Аз днес правих бъркоч от зелен боб, картоф и морков и много се хареса.

# 36
  • София
  • Мнения: 104
Днес госпожичка навършва солидната възраст от половин година Mr. Green, честито и на наборите Hug
За да не ни забравите как изглеждаме, получих просветление да кача няколко снимки, нещо, което обикновено не правя, но пък днес може, вместо торта Wink
http://prikachi.com/users/elf4e/1B.jpg- в очакване на пюрето
http://prikachi.com/users/elf4e/3J.jpg - една от малкото ни усмихнати снимки, види ли фото започва да гледа сериозно Simple Smile
http://prikachi.com/users/elf4e/2o.jpg - така изглеждаше кожата, когато вече беше добре, а когато беше съвсем зле не съм снимала и по-добре Confused
От Понеделник папа тиква, очертава се да няма проблеми с хапването, отваря устата още докато бъркам в купичката, разход по дрехите също няма, като свършат няколкото лъжички - страшно възмущение настава Mr. Green
Утре на консултацията ще ни мерят и теглят, но при всяко положение е минала 10 кг, то за това прилагам и снимки де, да не си чуем приказки колко сме дебели после Grinning

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 12:13 от Elf4е

# 37
  • Мнения: 295
Здравейте, момичета   bouquet

Ще се радвам да ни приемете при вас и аз съм с декемврийче.

Казва се Доника и е родена на 13декември  Simple Smile

На всички честит 1юни на патерици, здрави и усмихнати да са ви дечицата
ви пожелавам   bouquet

# 38
  • Мнения: 217
Хайдеее и аз открих сезона на ориза Mr. Green, Диманка си хапна първата лъжичка  сега  преди малко/ те бяха няколко лъжички де, но само на върха имаше каша./та общо 1 чаена дадох. Тя милата първоначално беше толкова учудена, какво ли й попадна в устата, нито дъвче, нито плюе, нито гълта Joy Joy Joyгледаше ме с широко отворени очички....пупу....на мама бузанката.

ще давам 2 седмици само кашата, но кажете ми моля ви до какво количество да стигнем без да изместваме млечно хранене?

Дадох Био безмлечна оризова на мИЛУПА....

ох иска иска и тя да ви пише...мани мани......

Elf4е
много е красива госпожицата...пупу  , да ти е жива и здрава.

estrador78 добре си ни дошла

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте,

честито на всички празнуващи (да не подмина някой случайно), особено на малките бебоци, които вече са на половин годинка.

При нас иначе нищо кой знае какво, като изключим, че от вчера малката госпожица е с хрема. Днес бяхме на доктор и за сега положението не е кой знае колко сериозно, ще слагаме капки и така. Та като бяхме при педи, тя реши да минем и консултация (че да не се разкарваме другата седмица пак) и резултата е 5700гр и 63см (+300гр и +3см за този месец) - дребчо си е ама какво да се прави. Иначе със захранването напредваме по малко, че госпожицата е доста притенциозна - не яде хич с охота, пък и доста неща не й допадат на вкус.

Елфче страхотна е малката, пък и всички други бебоци, които видях.

Ета, гледах клипчетата, какво да кажа, той Андрей си е роден вишист Simple Smile. Като гледам с какво темпо кара, скоро ще протича.

И накрая няколко снимки на Ани, че все забравям да качвам нови в декемврийския албум:
http://prikachi.com/images.php?users/scrye/3V.jpg
http://prikachi.com/images.php?users/scrye/4z.jpg
готова е за обяд
http://prikachi.com/users/scrye/2q.jpg

# 40
  • Мнения: 5
Elf4е , Честита половин годинка на малката елфка. Какви сини очи само. А колко е пораснала! Пупу

Добре дошли на estrador78  и Доника.

Честито захранване на Диманка на Амбър.
Защо цели 2 седмици на каша само (една е май достатъчна)? До колкото разбрах количеството не трябва да превишава 60 мл. А стигнеш ли ги - въвежда се нова храна.
Дано се включи някоя мама с повече опит, защото и аз се уча...

scrye, бързо оздравяване на Ани. Ехе, пораснала е с цели 3 см. Модел ще я правим нея, каквато си е хубава и фина.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 121
Elf4e честита ви половин годинка. Много сте пораснали, продължавайте в същия дух   bouquet
Scrye - красавица е малката, дано се оправите скоро и да минете само с хрема  Peace
estrador78   и Доника - добре дошли  Hug
И аз мисля, че е много 2 седмици на каша, аз горе долу през 5 дена гледам да въвеждам нова храна. Днес въведох и тиквичка, а следобяд започваме и с Оризовата каша на ХИП.
Елени много неприятна и ужасна случка. На никой не я пожелавам, дано не се повтаря повече .

# 42
  • София
  • Мнения: 176
Леле леле леле колко са големи тия деца наш'те вече...Аз моя като го гледам все малък ми се струва, но като гледам вашата челяд как се променя и расте по снимките явно всичките се развиват скоростно Simple Smile
На Алекс да и е честита половин годинката!!
Елени ужас! Сви ми се сърцето. Добре че няма сериозни последствия...
Добре дошла estrador78!
Амбър, и аз помня нещо като 30-40мл, но още дори не съм почнала та не мога много да помогна. Знам че като стигнеш това количество почваш да даваш пак в някой друг час на деня. Това беше най-подробната схема, която намерих, но пък още не съм схванала какво е "едно кубче пюре". Поне има ПДФ файлове прикачени по дни за всеки ден за няколко месеца (мацката е дала линк в началото) Забравих да я пейстна Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20919.0
Нас ни заваля и се прибрахме. Разбира се пак пекна...
Лек ден и дано при вас е сухо

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 121
така спим п … 84;ач
тук си рита … 80;ка

Пробвам как се дава линк към снимка с описание за нея Simple Smile Май се получи


# 44
  • София
  • Мнения: 239
Доколкото четох аз когато се започва с каша се дава само каша поне 15-тина дни, така че 2 седмици са си О.К. според мен.Аз въвеждах оризовата към 7-8 дни, но не ми беше първа твърда храна, тъй като започнах със зеленчукови пюрета.
За количеството мисле, че 60-80гр. са О.К., но все пак си зависи от детето.Аз сега давам каша с плод за следобедна закуска, като количеството й е 100-тина гр.Но пък моя син си ги излапва.Още ако има, още се хапне, ама....толкова съм си решила да давам за сега.След кашата си посуква порядъчно разбира се  Grinning
Елфче, честита половин годинка на малката принцеска!
Честито и на всички захранили за първи път.
Всички бебки и бебковци са страхотни малки ангели.А за работите на Денерис, съм без коментар.Страшно много се радвам за малката Веда.В къщи си е най-хубаво.Да папка и да расте с все така бързи темпове, та скоро да ни стигне  Hug
Добре дошли на новите декемврийки и техните малки декемврийчета.
Всички болни да оздравяват! Peace
Норче 1 кубче пюре означава следното:
ПОвечето майки като приготвят храната за децата си правят по-голени количества, които замразяват във формички за лед и след това комбинират по 1-2 кубчета от различни храни  Peace.Това е особено полезно за сезонните плодове и зеленчуци.Аз мисля да го направя сега с тиквичките

Общи условия

Активация на акаунт