Празничен е нашият СЕПТЕМВРИ- пълен с торти и с дни РОЖДЕНИ!

  • 40 042
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 336
Стеф тортата е страхотна! Не знам как ги правите тези торти ... 8 часа? Но си е заслужавало   bouquet
Качвайте повече снимки на децата, много ми е мило да ги гледам, и колко са големи вече  ooooh! Сладури!
Май май надявам се при Ивка да отмине периода на боледуване, то обикновено е така, като започне такъв период и са болни през седмица, защото не са се доизлекували от предния път, или от отслабен имунитет, и едното води към друго и така. Миналата пролет бяхме постоянно болни, през седмица - първо зачервено гърло с температура, после гнойна ангина и накрая вирус при който дигна две вечери по 39 градуса Т. И всичкото беше през седмица, то някакси едното води към другото. Пък и сега всички сме податливи на настинки и вируси, с това влажно време. Сега му е малко запушен носа на дребния.
Писах тука, че няма да го пускам на ясла при положение, че има кой да го гледа, но пък и там се научават много полезни неща - започват да говорят повече, не им е скучно, научават се и на ред. За тази година вече е късно, но на лято ще проверя тук за лятна група към детската градина, в която е записан. Понякога правят и такива за по два месеца. Иначе сега му е скучно вкъщи, но пък така си го бях решила, пък и до обяд сме заедно, работя от 3 следобед до 8 вечерта. Ако ходеше на ясла нямаше да го виждам изобщо.
Петка да не забравя честито! Възхищавам се на майките, които са се решили на второ, аз още не се виждам с такова  Wink

# 691
  • Мнения: 4 615
Дидишонче? И Дидишонче ли ще има бебе? Вчрно ли съм прочела?

# 692
  • Мнения: 506
Еееех,възхищавам се и аз на нашите мами,които са бременни отново!! Hug  bouquet
От опит знам,че най-хубавата разлика за децата е малката(около 2години) Grinning
Със сестра ми имаме разлика 2г и 3м и винаги сме си били супер близки-като деца играехме заедно,като момичета излизахме заедно,сега като майки сме най-добри приятелки ,винаги много сме се разбирали!!!
Аз обаче малко егоистично подходих и така и не се навих да родя толкова скоро след първото..... Blush Embarassed

# 693
  • Мнения: 4 615
Казват обаче, че най-тежко понасят появата на бебе двегодишните. newsm78

# 694
  • София
  • Мнения: 3 114
Аз все казвам, че най-хубавата разлика е тази, която родителите поискат. Wink Навремето и ние така бяхме планирали да правим второ бебе, когато Косьо стане на две, обаче в крайна сметка изчакахме още една година. Simple Smile

А за Дидишончето не съм чела нищо.....пропуснала ли съм? Rolling Eyes

mai-mai, жалко, че Ивка така боледува.... Sad Дано да успеете да закрепите имунната й система! Peace Стискам палци скоро пак да е здравичка! Hug

penelopi, голям чаровник си отглеждаш! Heart Eyes

ston, браво за спортната проява на Оги! smile3501

Стефина, поздравления за старанието! Много хубав автобус се е получил! Peace



# 695
  • Мнения: 4 615
Цвети, теб съм пропуснала. Embarassed Мнооооого лека, прекрасна и незабравима бременност. мнооого леко раждане и здраво и спокойно бебе ти желая.

Суити, в лентичката на Дидишонче пише, че е във 22 г.с.  и чака момченце.

# 696
  • Мнения: 1 267
Казват обаче, че най-тежко понасят появата на бебе двегодишните. newsm78

Да, може и да е така в нашия случай.

Стефан беше много спокойно и слънчево дете.
Заигравки, занимавки, усмивки на всеки...
Роди се Борис и нещо стана.
Коренна промяна.
Някакъв прилив на енергия, викове...
Оказа се че се грижа за две бебета.
На моменти зарязвах Борис и само със Стефан се занимавах.
В смисъл около крещението и скачането, оставях Борис сам за да го "лиша"
от индианските викове на брат му.
Но пък Стефан нямаше как да оставя сам.
Добре че Борко си се гледаше в кошницата.
Е това беше до 5-6 месец.
Истината е, че ги гледах със свекърва ми, голяма помощ.

Абе страшно няма, ще се изгледат Simple Smile
Но аз съм ужасно уморена, вече втора година  Laughing
Пролетта от умора ми смъдяха очите и усещах постоянно напрежение.
Всичко това идва от постоянно НАЩТРЕК,
да не стане нещо.
Те са 2 неразбиращи същества.
Стефан разбира, но не проумява,
Борис ни едно от двете Simple Smile
При Стефан има лек напредък откъм проумяване.
Всички ме успокояват - на 5 са различни вече.
Ама до 5 има още бая време.

Нени, най-вероятно и при Калата да е дошла промяна на 2.
Стефан също запокитваше, мята...
И сега в градината - ПРЕКРАСЕН,
у нас - ман-мани...
Странното е че у нас бута къщатата,
а навън не ще да върви,
все изморен го раздава.
Откак напролет купихме колелета за двамата се ядва.
Борето хич не го кара,
само бута ли бута.
неговото колело, чуждите колички, абе бутане да става.
Даже и чужда количка с бебе е забутвал  Rolling Eyes


Петка,  Hug
честито!

Всичко ще е наред, единият като е на градина  Mr. Green
С двамата... абе пак ще се справиш.
Чудех се аз, защо питаш каке с породени,
ето защо  Wink

На Дидишонче - честито!

Ради, Дидишонче, Цвети, Петка....още?

Стефи, смени аватара. Васко не е бебе, голям мъж виждам вече Simple Smile

Суити, Борко носи пантофи на Беко - 23 номер,
Стефан 25  Rolling Eyes
Дребният по-едричък върви.
Беко са ни любими пантовфи, че и български  Naughty

Маи
, споко.
Борето вече месец не може да излекувам.
Настина, овладяхме положението.
После пак вирус,
тръгна обилна хрема,
започна секрет от ухото.
Десет дена борихме с хомеоптаия, теча не престава.
Аз се иаморих, хомеопата не.
В понеделних на УНГ.
Аугументин сутрин и вечер и капки.
Опасно е това с ухото.
Ще видим във вторник как е.
Апетит си има, това е важно.
Цитросепт ще давам от сряда.
Нали не трябва да се дава, докато се приемат илачи.

Хубава неделя, септемврийки!

# 697
  • София
  • Мнения: 1 357
Ане мерси,че ме подсети за аватара-промених го. Peace
Честита бременност на Дидишончето.

# 698
  • Мнения: 1 336
Ане, това за Цитросепта не го знаех?  newsm78

# 699
  • Мнения: 822
И аз това за Цитросепта не го знаех. Аз вече цяла седмица давам, Цитросепт джуниър, малко с кандърми, на моменти прерастващи в борба, но го давам. Дано не си втълпявам, но мисля че има ефект.
Ето влачим една хрема незнам-си-колко дни, вече позатихва уж, но малко й хърка нослето още. Първо беше хрема, после спря и след 2 дни се почна пак, направо със гъстите зелени сополи, на което аз мазах Бактробан  Rolling Eyes  След това тъкмо се закрепи и айде с начале - настоящият вирус я лепна, първите 2 дни Т, само веднъж дадох Нурофен и тя взе, че повърна след 2 часа, и повече нищо не дадох. Само сребърна вода, Цитросепт и един физ. р-р на Мукоплант с евкалипт и ехинацея, а последните дни включих и коларгол да поизсуши секретите, че много взе да кашля.
Но определено кашля от сополите, каза нашата педиатърка, 2 пъти я водих...
Определено вече съм станала по-спокойна и търпелива в борбата с вирусчетата, пък и Дари си поизгради имунитет и не им се дава лесно. Също така една колежка, лекар-вирусолог, ми каза, че има над 120 щама риновируси и няма кръстосан имунитет, така че... ще си ги изкараме чинно всичките  hahaha
Другото покрай мен е че в сряда ще идвам до София, пак до Ендокринологията и сега пак ще помоля мамите, дето са наясно с транспорта от Централна автогара до Майчин Дом да ме упътят... Че тогава нали копаеха за метрото и беше много объркано... Моляяяяя  Praynig  Grinning
На Дидишончето честита бременност и лека да е! Simple Smile Тя минала половината де... Здраво бебче й желая на финала!  Simple Smile
Аз бременност в близките 5 години не планувам  Whistling Дария ми е предостатъчна  Blush
Най-новата й беля от днес е, че ми заля лаптопа с вода, и само благодарение на бързата ми реакция го спасих...  Tired

# 700
  • Мнения: 63
Здравейте мами  Hug
Малко поотсъствахме и изпуснах много. Обещавам да наваксам.
Виждам много бременни и се радвам за всички ви. Честито!   bouquet
На мен ми закъснява вече седмица. Преди беше нормално, но последните 4 месеца имах най-точния МЦ. Ще видим какво ще излезе.
За нас накратко - ходихме до Кушадасъ, Надя беше най-послушното дете, сега стягаме панаир, но детето започна да проявава характер и да ми изпитва търпението  Crazy
Минахме една хрема 2-3 дни, която беше плъзнала масово из града. Давах само Цинабсин и Хомеовокс (ХО), предписани де  Wink
Още не сме на градина. Чаках да се върнем от почивка, сега чакам да мине панаира. Но все пак през седмицата може да проверя как стоят нещата там, че на Надя започна да й става скучно  Tired
Разни снимки в разни албуми в профила ми във ФБ http://www.facebook.com/profile.php?id=100000250337023&v=photos
Тези дни ще кача още малко.
Отключила съм повечето, заради тези, които упорито не ме допускат в приятелите си, ама те пък надали ще тръгнат да ме разглеждат...  Mr. Green

# 701
  • Мнения: 8 229
И Огнян е с 22-23 номер, Виктор с 25-ти номер обувки. Разликата между тях в ръста е около 10 см. Като се изключат панталоните, разлика в големината на другите дрехи почти няма.
За това дали ще ревнува по-голямото дете при появата на по-малкото според мен не е от съществено значение разликата. Когато Оги се роди, Виктор почти не го забелязваше през първите месеци. Сякаш за него бебето започна да съществува, когато почна да пълзи по земята. Не е напирал преди това да го прегръща, целува. Сега е много грижовен батко вече. Води го за ръчичка, обяснява му все нещо, показва му, изпитва го. Проблем е, че игрите им засега са все щури, защото малкият още не може да играе на кой знае какви смислени игри. Все още не може да говори кой знае колко. Предполагам, че скоро нещата ще се подобрят успоредно с развитието на речта. Сега съм купила по два компекта флумастери, моливи, боички. Всеки да си има, защото иначе настава голяма драма.
Любимата играчка на Оги в последно време е топката. Може постоянно да рита, да я хвърля. Принудих се вече да прибирам топките и да му ги давам само навън. Иначе къщата няма да оцелее още дълго.

# 702
  • Мнения: 1 267
Сополи "трепя" със солен разтвор.
малко сол на ВКУС в преварена вода.
Не трябва да се пекалява със солта.
Морска вода също ползвам.
Никога не слагам капки.
По 1 кубик изсипвам със спринцовка в ноздра,
да отмие всичко в носоглътката.

Яни, Моарейн, ами да, Цитросепта не се давал паралелно.

Стон, след 2 и половина години става заигравката.
Сега малките са свободни електрони.
Игра не става, разминават се.

Борис проговаря постепенно.
Фаворити ми са
Ето ГО мамоооо!  Mr. Green

Нека нось! за лека нощ.

Това им е любим клип и Борко пее

Апу, апу, а-а-а!
Доми, доми, дЪ, дЪ, дЪ!  Mr. Green

http://www.youtube.com/watch?v=DK9VPtz3EHQ

И след тия карти пак повтаря на български, английски не влаее още  Naughty  Mr. Green

http://www.youtube.com/watch?v=uXip5wNE9P0

# 703
  • Мнения: 1 336
Ане, и аз съм я пускала тази песничка на малкия!
Иначе любими игри на компа ни са тези на сайта на Фишър Прайс: http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=30&e=gameslanding& … chool&site=us. Първата я обича най-много и имитира животните. Също и вечер преди лягане гледаме филмчетата за Тротро, Мики маус клуб и зайчето Мило.
Според мен разликата от 2 години е чудесна, особено за две момичета или две момчета, но засега не ми се иска да имам второ. Това означава пак да изляза в отпуск по майчинство, а честно казано не ми се стои повече вкъщи. Иначе за след 5-6 години ЖЗ много би ми се искало момиченце или каквото дойде (стига да не са две  Laughing). В нашия малък град има два случая на тризнаци за миналата година, да са живи и здрави! Много са хубави, видях ги онзи ден.
Как сте майките които скоро сте се върнали на работа? На мен ми е малко стресово, имам нови колежки с които трябва да свикна, има и такива които ме гледат малко накриво, защото с моето завръщане вземам и от тяхната работа, клиентите ме гледат малко странно - тази пък откъде се взе? Все ме питат дали съм нова, пък аз не съм  Blush
Хубав ден!   bouquet

# 704
  • София
  • Мнения: 3 114
моарейн, проверих в сайта на градски транспорт. Пак се взима трамвай № 1 или 7, спират пред гарата. Трябва да слезеш на спирка "бул. Пенчо Славейков". Маршрутът е поизменен, но спирката за Майчин дом си е същата. Peace


Общи условия

Активация на акаунт