обхваща ли ви паника преди раждане

  • 27 189
  • 397
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 1 067
При първото раждане имаше нещо, чак паника не бих го нарекла, но да, не ми беше спокойно, а и доста ме болеше.

Затова пък при второто бях толкова спокойна, знаех какво ме чака и да пак ме болеше много, но някак си като, че ли дори по-малко.

Мисля, че до голяма степен за спокойствието ми причината беше, че мъжо беше с мен в предродилна, а самото спокойствие пък водеше до по-малката болка, знам ли...   newsm78

# 331
  • Мнения: 16
Zdraveyte Simple Smile Ve4e prenosvam beb4o s dva edin den!Dnes hodih pri lekarq mi toi me pregleda na videozon i sle dtova vaginalen :(Ujasno be6e...sl tova polu4ih kravote4enie malko...imam 1 sm razkritie i mi kaza do utre ako ne polu4a kontrakcii,da otida i da me vklu4at na sisitema :)Mnogo me e strah :)Izpadam v ujasi panika kato si pomislq za rajdaneto.Na 23 g i tova mi e parva bremennost...molq vi posavetvaite me ne6to Cry

--------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 19:22 от AnMary

# 332
  • Мнения: 6 446
Zdraveyte Simple Smile Ve4e prenosvam beb4o s dva edin den!Dnes hodih pri lekarq mi toi me pregleda na videozon i sle dtova vaginalen :(Ujasno be6e...sl tova polu4ih kravote4enie malko...imam 1 sm razkritie i mi kaza do utre ako ne polu4a kontrakcii,da otida i da me vklu4at na sisitema :)Mnogo me e strah :)Izpadam v ujasi panika kato si pomislq za rajdaneto.Na 23 g i tova mi e parva bremennost...molq vi posavetvaite me ne6to Cry

--------------
Моля, пишете на кирилица.
Какво да те посъветваме?
Леко раждане и няма нищо страшно! Щом си стигнала да тук, сега идва най-сладкото.
Главата горе, всички сме минали през това, ти не си по-слаба от нас!
И да се похвалиш после колко леко е минало раждането и колко прекрасно е бебчето! Hug

# 333
  • Мнения: 361
първия път идея си нямах какво да очаквам, така че до приемането ми в отделението нямаше паника или страх. сега обаче е мн различно- остават ми 2-3 седмици до раждането и паниката ме завладява тотално. може би защото е много дългоочаквано бебе или просто си спомням много лоши неща от първото раждане. голям пронлем имам- не мога да реша  в коя болница да родя.... докторът, при който ходя от самото начало настоява да е секцио /не знам защо, първото се роди по нормален начин/, мен ме е страх от въпросната операция... друг доктор, при който започнах напоследък да ходя казва че засега не вижда проблем да се роди нормално. естествено, двамата работят на различни места и сега съм пред голяма дилема. абе, паника си е откъдето и да погледнеш.

# 334
  • Мнения: 808
Аз нямах време за паника - мен ме вкараха по спешност за операция. Единствено се молех детето да е добре. Иначе като влязох в деветия месец вече нямах търпение да се роди.

# 335
  • Мнения: 1 288
 benissima, избирай втория доктор, който ти препоръчва нормалното раждане, няма нищо по-хубаво от това, разбира се ако нямаш проблеми и сериозни индикации за секцио.

# 336
  • бургас
  • Мнения: 624
все още не усещам паника но има време  Grinning

# 337
  • Мнения: 1 085
Мен от сега още ме е обвзела паника от болките и всичко останало , не знам какво ще е като му дойде времето. Laughing

# 338
  • Мнения: 159
ох нямах търпение да родя,беше в август месец и познай жега не издържах,а и ми беше първо бебе и не знаех какво ме очаква,паниката доиде в родилното по точно мога да кажа че беше страх от неизвестното....

# 339
  • София
  • Мнения: 2 488
Има вече промяна в нагласата- започнах лееееееееееееко да се филмирам  Embarassed

# 340
  • Мнения: 1 424
Като влязох в 9-тия месец започнах леко да изпадам в паника, но се мина време...мина ми и термина,т.е преносвах вече...беше август...най-големите жеги и вече толкова ми тежеше, че исках само бебето да излезе по-бързо и вече нямаше следа от паниката. Laughing

# 341
  • Мнения: 1 685
Паника  не, но малко ме е страх. Гледам да не се замислям много върху раждането, съсредоточавам се върху текущи задачки. Като наближи - сигурно, ще се притесня повече.  Но съм чуала, че е важно да си позитивно настроен, така че ще се опитам да подходя с усмивка (не знам дали е възможно)  Blush

# 342
  • Мнения: 727
аз пък се кротнах,особено след като ще съм си пак с епидурал Mr. Green,мина супер леко първото ми раждане и сега ще е така
Страх ме е не от раждането а от това с бебо всичко да е наред,у дома как ще се справям с баткото и бебето ей такива неща,иначе раждането е за час два минава и заминава Peace

# 343
  • Мнения: 714
 Не ме е страх от самото раждане,пазя прекрасни спомени от моето първо раждане,макар че обстоятелствата се стекоха по ужасен начин след това!Няма майка,която да не е в състояние да се справи по най-добрият начин!Бъдете позитивни и уверени,така помагате на бебо и все пак това е толкова чаканият от всички ни момент! PeaceНа всички пожелавам лесно и безпроблемно раждане и здарви и послушни бебечета! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 344
  • Мнения: 556
Имах страх най-вече от секциото- как ще мине, и от упойката в гръбнака. И много трудно ми я сложиха  Sad

Общи условия

Активация на акаунт