с какво мазахте пишките след забелване ?

  • 31 962
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Всъщност с нищо не сме го мазали... след един опит с риванол, който не се оказа добър... мисля, че го дразнеше... със забелването се занимаваше татито, но не го е мазал с нищо - не, излъгах, след баня го забелваше и почистваше с памук, напоен с риванол - но не с кремчето риванол, не знам защо, но не се размазваше хубаво и... ами, някак май го болеше.
Не мисля, че е добра идеята за често използване на антибиотик, дори и локално приложен... все пак - антибиотик е... освен, ако не е бил препоръчан от лекар, де...

# 16
  • Мнения: 27 524
честно казано ми е писнало от майки истерички-всезнайки !

Едва ли всеки, който не споделя дадено мнение е майка истеричка и всезнайка  Wink

Аз ще се съглася с вас, ако ми дадете източници, освен български, за това забелване. За ползите, нуждите...
И друго само ще кажа - в цял свят никъде не се забелва. Само в България. Чудно кой крив, кой прав - една малка България или целия свят  Simple Smile

По-умен от Природата няма. Бебетата не се раждат с незабелени ишлета, само и само да отварят работа и грижи на майките и бащите си, а си има причини за това.

Няма да споря, отдавна знам, че каузата си е загубена, вие си решавате колко ще навреждате и ще травмирате децата си  Peace

Най-лесното е човек да прочете и да се информира, преди да пише и да спори  Simple Smile

Ето една хубава и леснодостъпна статия в Бг Мамма от др. Бранков - Фимозата - мит или реалност

# 17
  • Мнения: 1 310
Блонди, лекарката на синът ми също в началото ни казваше, че не трябва да се пипа, но ако видя някакво зачервяване да мажа с риванол. Но когато детето ми започна да плаче като пикае, какво трябваше да направя - да го оставя да се мъчи, защото цял свят не си забелва бубите. Такава инфекция можеше да му причиня!  ooooh!  Направо се ядосвам на себе си, сега като пиша. Така, че нека не превръщаме темата в спор относно забелването. За да се направи, си има причина.  Peace

# 18
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Колко теми трябва да има се чудя аз,
за да седне някой да прочете.
Не знам коя е тази поред,но се "дъвче" едно и
също.В Здравния си има тема за фимозата.

честно казано ми е писнало от майки истерички-всезнайки !

Пускаш тема,предполагам не очакваш всички да изръкопляскаме в хор за това
което питаш?
Всеки си решава сам какво е правилно за детето му.НО МОЛЯ,без обиди!!
Истерички,всезнайки ......

Питай лекарят си който е извършил процедурата с
какво да облекчиш детето ,не форумът.

# 19
  • Мнения: 2 641
питам ,ако има по ефективно мазило, за което не сме се сетили. не питам причини за и против отлепването. синът ми има проблем с бъбреците и както разбирам не е само той. налага му се спешно изследване което не става с фимоза. мисля че не е редно да си давате мненията за общото забелване ,или не на пишките. има хиляди случаи и така доста майки ще се подведат докато не стане супер урологична инфекция. при Бранков съм ходила поне 3 пъти,но проблема ни не е за хирург а за уролог и нефролог.
за забелването - не съм чела в литературата,но съм чувала как обрязвали момчетата в някои страни именно с профилактична цел. у нас забелването е ставало от малки деца. друг е въпроса кой го забелва, как, и каква хигиена се поддържа. обаче не навсяко момче може да се забели лесно.и не всяко дете няма проблеми с отделителната система,а не само с кожата на пишката. после ми се струва абсурдно дете на 7-8 години още дане е забелено. физиологично е вече отдавна сам да си дърпа пишока и кожата да е забелена. все пак с извинение това е орган за еб...не в бъдеще.

# 20
  • Мнения: 1 310
Да. Много си права. В някои държави не забелват, а направо обрязват. Те не са ли част от света?
И на мен ми звучи абсурдно дете в първи клас, например, с блънди мизерия по бубата.  Sick

# 21
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Какво общо има класът?
И мизерията не я "вдянах"  нещо?

# 22
  • Мнения: 215
Права е Блонди    Peace

# 23
  • Мнения: 212
Нямам дете,но искам да кажа,че съм твърдо ЗА забелването.
И ще кажа защо.
Имам приятел,който като дете не му е пипана пишката,защото и майка му е била от тези "модерните",които смятат,че не трябва да се пипа.
Резулата-постоянна болка по време на секс,заради забелване по време на акта. И понеже кожичката не е отлепена болката е адска,и това му докара жестока инфекция.
Лежа в болница,накрая го обрязаха. Е,не бих причинила на детето си такава мъка.
Пък нека да съм крива после.

# 24
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Пък нека да съм крива после.[/b][/i]

Не си крива,всеки има право на избор.
И прави това което смята за най-правилно за детето си.
Аз за себе си,се консултирах с дет.лекар (имам му 100% доверие)
 и послушах него.Синът ми ходи редовно на прегледи,и винаги
го преглежда и там.Никога не е правил инфекции или някакви проблеми.
Каза да изчакаме,и да не водим детето на хирург.
Аз не бих си позволила от незнание или безотговорност да не взема мерки ако
видя че има проблем.Не съм лекар,затова 1-во се допитвам и после решавам.
Живея в Гърция,и тук има лекари които правят забелване.
Но не е масова практика.

# 25
  • Мнения: 1 558
И тук ли започнахте спора "за" и "против"?  Rolling Eyes

Ползвах само "Гентамицин". Peace

# 26
  • Мнения: 2 641
да и аз купих гентамицин на маз. питах и за риванола, но ми казаха ,че той изсушавал. имало и някакъв на маз,но не го намерих в няколко аптеки. в този Дипрогента маз има кортикостероид. някой знае ли защо го изписват за пишки? Уролога д-р Момчилов спомена, че е нещо против слепване и срастване и т.н. ,но не го разбрах добре в паниката и рева от малкия.

Hass това което пишеш ми звучи ужасно. Не за приятеля ти, а за гаджетата му. Представете си какви бактерии им пренася и на тях,щом на него му е станало това. Изобщо толкова гинекологични проблеми могат да се решат с елементарна хигиена и навременни действия. Явно не случайно всички момчета са ги обрязвали  едно време, представете си в по- топлите страни какви инфекции са развивали под тази незабелена кожа.

# 27
  • Мнения: 81
Първо го почиствам много добре след къпане, а след това слагам малко риванол или едно кремче,  което го предписа педиатърката. Кремчето се прави в аптеките и е с риванол, нистатинн и вазелин.

А това дали е правилно или неправилно забелването, аз съм на мнение, че всяка майка знае кое е най-правилно за детето си. Който иска да го забелва, който смята , че не е правилно да не го прави.

# 28
  • Мнения: 2 641
на нас изрично ни казаха първите 5 дена докато се маже вътре с крем да не се почиства с друго, да не се мокри вътре, да не се мие вътре, само с крема да се маже. после се дърпала кожата обратно и външно можело да се мие и къпе, но без да се отваря главата на пишока. като минат 5-6 дена тогава вече всяка вечер да го забелваме пак и да го мием с вода и сапуни или там кой с каквото. така се избягвали инфекциите според доки. така ли правите?
та

# 29
  • Мнения: 777
Никой не е казал,че пишлето не трябва да се пипа и да не се мие.Просто това рязко забелване  не е правилно.Мое мнение не го натрапвам на никого.Аз лично придърпвам кожичката и измивам добре.Проблем не е имал до сега.

Общи условия

Активация на акаунт