Сладки,пъргави,игриви са АВГУСТинчетата ни бъбриви - тема № 18

  • 22 967
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Моето малко маймунче днес става на 10 месеца. Леле, скоро ще навършва годинка, не е вече бебе...

Днес точно се зарадвах, че таткото си е в къщи, и взеха че пак го извикаха на работа.Не е честно пък, тъкмо се бях нагласила да хапнем палачинки.Сега само за мен си няма да правя пък! Въх, че работлива фирма били... Tired Тозимата като нямат работа ще се чудя къде да го изгоня за малко, ама сега искам да почива. ОТ два месеца и нещо не съм му виждала очите ей така, да прекара един ден в почивка с нас. Оплаках се, ама вече ми става доста самотно...
ИНаче при Кати нищо ново.Миналата нощ сънувах, че ходи...Но няма никакво такова намерение детето още, то за какво и да ходи, катопълзейки обикаля апартамента за секунди.


Вчера ми направи впечатление нещо.На.и преди месец някъде се бях оплакала, че опита малко ягодка и и се появиха пъпки. Да, ама ти пъпчици още си се личат, нормално ли е това.Вчера ги забелязах на крачето и, три пъпчици си седят там, все едно са и излезнали вчера. Тия три - четри дето и се мотаеха по ръчичките почти са и изчезнали, но пак се виждат. Нормално ли е да се задържат толкова време.Нови пъпчици не са и излизали, но тия са се заседяли там тъпо и упорито.
За отбиването на Кати и на мен взеха дд ми минават такива мисли. Може да изкара и без кърма,Но ако и предложиш не отказва де.Суче доста вяло и често не мога да разбера яде ли, блее ли. И без кърмене може да заспи, поне през деня съм пробвала и заспива без проблеми сама в леглото.Да не чуе дявола , за последното... Единствено проблем ще е буденето и нощем и сутрин рано рано, че досега винаги е реагирала с бунт ако пробваш да и предложиш шишето с вода вместо кърма. Все още се чудя и май ще поизчакам ще малко.

Янче, честит рожден ден с леко закъснение.Вчера ти го честитих в фейсбука, но тук ...Анди ти е направила страотен подарък.
Мо, на й- важното е, че всичко е минало вече.Някои лекари са си за бой.
Аси, браво на Ради.

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 12:57 от Aлекcандрa

# 46
  • Мнения: 0
Добро утро мам4ета,

При нас времето хубаво и ние се отплеснахме по разходки и зада4ки  Mr. Green Снощи ходихме на един рожден ден със страшно много хора и Макс го подхвърляха, ма4каха и целуваха просто свят да ти се завие, а той милия само се хилоти  hahaha Една кака на 5 год. го изненадваше през 2-3 мин. в гръб и го награбваше да го целва по устата, ама 4ак трепери и го стиска  Joy направо пощуря това дете. Реши, 4е така се целува и като награби жената, която го държеше и с единия си зъб я ухапа от радости и 4удеса  ooooh! Абе какво да ви кажа...лудницата е пълна  Party Но като цяло детето се хилоти на вси4ки, ходи където и който го дръпне, няма предпо4итания и претенции, та и аз бях 4овек тоя път  Mr. Green

Поли - ако искаш мога да ти купя същото басейн4е и каквито там рокли4ки си харесала можеш да им вземеш марката и ще ти ги намеря тук, ако са по-евтини ... абе като цяло няма проблем да ти пратя и да ти поръ4ам каквото искаш. А за шевна машина и аз отдавна искам, за да си майсторя и преправям дрехи, 4анти и 4удеса, 4е каквото си купя все имам идеи как да го донаглася, ама като си помисля, 4е и нея трябва да се 4удя къде да я слагам, особено сега с тия игра4ки и 4деса и ми минава мерака  Crazy
Аси - браво на Ради, голям пораснал ве4е и кра4ки прави  Hug
Амбишъс - имаше една реклама едно време да по4неш да и я пееш на Саванка, та до другата зима може и да я нау4и сама да си я пее: ' пуловера на татко аз оби4ам и 4есто тайни4ко си го обли4ам....'  hahaha  Joy
Mo- кошмар голям си изживяла  Hug Дано никог не ви се повтарят тия преживявания  Praynig Дано скоро Митко се успокои и да си е пак контактно детенце  Praynig
Шайн - ние сме явно след вас в класацията. От 30-я едн спря да се буди нощем за мляко, а никога не съм го люшкала, сам си заспива, но от 2 седмици някъде се буди по никое време от зъбки, сега май просто свикна да става по-рано и незнам как ще я караме, ама май наистина се свиква  ooooh!
Приятен ден на вси4ки, 4е пак гости идват и трябва да спретна нещо, ама какво ли  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 240
Здравейте  Hug

След едноседмичния престой на двете племеннички у нас имам време да драсна някой и друг ред.

Яна, честит рожден ден! Пожелавам ти много щастие, късмет и любов!   bouquet

Мо, това е ужасно! Добре, че сте се справили.  Hug

Аси, много са хубави снимките от плажа, как ми се доходи на море.

Яна, ние кръстихме Коци в неделя. Кръщенето е като раждането - няма точен ден за това.

На последната консултация преди 1 седмица претеглиха Коци 10 кг. Така, че и ние сме в отбора на дебелковците. Но е толкова мързелив, единстеното, което прави е да се обръща от гръб по корем.

Тук днес времето е ужасно, цяла нощ валя и сега не спира. Дано поне следобяд се оправи, че да излезем за малко.

# 48
  • Мнения: 777
Честита месечинка на Кати.Да е здравичко и послушно дете.

Мо добре,че си била настоятелна и всичко е минало добре.Алекс също има една малка пъпчица на лявата гърда,но като ходихме по лекари като беше на 5 месеца всички ни отбягваха и казваха,че преди  годинка нищо не могат да му направят.Та не го дразни,нито го боли тази пъпка,но мен си ме е страх.Като направи годинка ще го водим да видим и тогава кво ще измислят.

# 49
  • София
  • Мнения: 85
Здравейте!

Аси страхотни сте на пясъка - ама това с яденето ме притеснява доста и не си ли го хвърля в очите примерно... Май аз съм станала много страхлива.  newsm78

Мо добре, че сте реагирали навреме и сте настоявали. Дано нямате повече премеждия  Hug

Поли само да ти кажа, че сънувах теб и Сончето тия дни - Сончето и моят хубостник обикаляха у вас и то ходейки. Много странен сън предвид, че почти не спя, че ни излизат 2та горни зъба едновременно. Вчера проби едното, а днес май ще е другото.

Не знам за отбиването - струва ми се че ще е много късно при нас. Тия дни ми виси по цял ден и по цяла нощ на циците и се полива с млякото. Може и от зъбките да е всъщност, но на моменти направо ми идва в повече.

Хайде да идва другата седмица - топло време, разходки и да се метнем на една срещичка.   bouquet

# 50
  • Мнения: 521
Честит рожден ден Сънчо. Пожелавам ти да си все така готина мадама, да не те напуска чувството за хумор, много да те слущат децата, мъжа ти много да те обича, помага и подкрепя и айде още едно две дечица. Освен това много здраве, щастие, късмет и успехи - лични и професионални.


Честита месечинка на Кати, да е послушно и добро детенце. Александра, незнам какво да те посъветвам за пъпчиците. Confused Confused

Мо, ужас. От една пъпка .... Добре, че всичко е наред.

Аси, ама страхотен е тоя Ради. Завиждам ви за плажуването. И браво за стъпчиците.

Поли, много кофти, че оставаш сама. Мама не може ли да дойде да ти погостува???

Ние сме добре, Дани продължава да се буди рано рано. Буди се и през нощта по няколко пъти, сигурно ще да е от зъбки вече. Папка си много добре, пу пу, започнах вече и вечер да му давам зеленчуци. Сега яде ядки за закуска, пюре за обед, в 2 кърмене, плод за следобед (или кис. мляко) и супичка за вечеря. И се кърмим по два (три) пъти през нощта. Какво мислите за режима??? Много ли му давам? Яде по 150 гр. от всичко.

За отбиване - аз още не мисля. Най - вероятно догодина напролет.

# 51
  • Мнения: 1 797
Честита месечинка на Кати - да е все така напориста и пъргава!

Леле МО72 -направо тръпки ме побиха като ви четях - толкова премеждия и то само от една пъпка! Това е пример как нищо не трябва да се подценява! Дано вече бебко е добре и бързо забрави!

 Jijin - да ти кажа какво сънувах - сънувах, че си определяме с теб среща да се видим да живо и изведнъж се оказва, че си една моя съученичка Камелия! Crazy Сигурна съм, че не си тя, ама как ми е хрумнало изобщо това незнам! Laughing
За малко да забравя да питам - защо слагаш за закваска купешко мляко - не може ли да си оставиш от твоето и да слагаш лъжичка от него!?

Шайн - много гадно това с неспането - ние също винаги сме си спали и сега малко ме стряскаш, че и моята може да измисли нещо такова - аз си мислех, че вече са големи да си сменят режима! newsm78

Аси - много готини снимки! Ама съвсем ли без помощ стъпвате!? newsm78 Браво на вас - това си е прохождане направо!

Магаренце - аз я отбих Али за 1 месец - и аз катотеб постепенно намалявах цеденето(при мен беше цедене накрая Последно остана само сутрин - накрая просто спрях - имах някои усещания, но всичко изчезна и вече цял месец не съм имала никакви проблеми.

Амбишъс - не сме решили още - засега гледам оферти на Албена, но сме склонни и някъде другаде да отидем -само да е тихо и спокойно!

Честит РД и на Сънчо - Много щастие и късмет!  bouquet

Докато съм писала, СилвиД и тя е пуснала отговор - май всички вече само форума сънуваме! Wink Laughing

# 52
  • Мнения: 72
Здравейте, сладкиши! Много пишете, много ... Два дена не съм поглеждала, и то се събрал материал за четене. Честит рожден ден, Янче /ако приемаш на патерица  Embarassed /! Желая ти много, много щастие с любимите ти хора. Страхотен подарък от Анди, наистина.
Честита месечинка и на Кати! Леле, още малко и ще си честитим годинките - нямам търпение, голяма тръпка ще е.
Ние сме болни и двете, подсмърчаме из дома, дребната се плаши като си издухам носа и почва да реве... абе идилия  Mr. Green
Иначе мога да се похваля, че за цялата седмица имаме само един наакан памперс, всеки ден си я върши тази работа в гърнето. Другата ми радост е, че започна най-сетне да хапва добре на обяд, днес изяде супа с два сухара, и сутрин на попара 2-3, то пък взех да се чудя сега не е ли много.  Thinking
 Магаре, ако искаш, вземи си лецитин и салвия /градински чай/ - аз вземах само лецитин де, като отбих Мими, че да не се запуши някое каналче. Салвията е за намаляване на количеството кърма, пък аз си нямах и без това много.
Ивушка, много интересна статия. Аз съм ги срещала някои от нещата, но тук са добре синтезирани. Обаче кой каквото ще да пише, от шоколад и кафе не се отказвам, нека са вредни.  Crossing Arms
мо72, големи перипетии сте минали, и то с една пъпка  Shocked. Леле, добре, че всичко вече е наред.
Аси, много е сладък Ради, да му нацелуваш усмихнатата муцунка. И поздравления за крачките, сигурно е било голямо изживяване за теб. Ние сме далече и от пълзене, и от ходене, и от зъби ... Mr. Green
Хайде, чао от мен, целувки не пращам, защото сигурно са виртуално заразни.
Редактирам се, видях сега, че и Сънчо е рожденичка. ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Бъди много щастлива и обичана!

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 17:30 от госпожица Кобрети

# 53
  • Мнения: 145
Честит рожден ден и на Сънчо! Да е все така духовита, че човек без чувство за хумор е за никъде..

Честита месечинка на Кати..леле порастнаха децата, сега търся ресторант за годинката.. newsm78

Мо, настръхнах...и като се знам каква съм...нява и да видя, ако му излезе пъпка..

Гледам, чели сте ми статията...аз заради нишестето я пуснах...хи хи..

А ние онзи ден бяхме на педиатър, да го видят батето...баси...нито точни кг каза, щото бил над 10 и не хващал...та се качваха с баща си, после само баща му ...и горе-долу...мноооого мразя такива неща...като ще ти давам пари, дай поне да свършим работата както трябва...Забравих обаче да питам за Вигантола..по колко капки давате, че мисля че 2 са много вече и съм го почнала по 1...даже мисля да го спра..

# 54
  • Мнения: 738
Здравейте от нас! Тук сме вече и отивам да чета!
Изкарахме си страхотно в Казанлък, но свършииииииии  Cry

Благодаря на всички, които не са ни пропуснали за месечинката!!

Честито на порасналата ми снахичка и на всички, които пропуснах, докато ме нямаше!

Честито на "Порасналите" майки  Mr. Green Много щастие на всички - и на Сънчо и на Янчето и на Аси! (Дано не пропускам някои)

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 16:50 от alegoria

# 55
  • София
  • Мнения: 2 686
Мамета, много, много ви благодаря, че сте се сетили за мен. Да ви се връщат хубавите пожелания, особено за здраве и повече дечица. Никак ме няма с картинките.

И аз си мисля за вас често, ама компа пак е на ремонт и хич не мога да ви пиша.
Много целувки на всички и надявам се до скоро.

# 56
  • Мнения: 72
Привет и от нас Simple Smile

Честит рожден ден на Сънчо-да си жива и здрава,винаги така позитивна и с чувство за хумор   bouquet newsm59

Честита месечинка на Кати  bouquet

Днес успяхме да се видим с Магаре-седнахме на едно кафенце и после малко в парка обаче толкова хора имаше, че  ooooh! заради празника, даже тази година и на центъра се беше превърнало на същински панаир.Та срещичката мина супер,Али си хареса баткото на Деси взе да му раздава едни целувки по бузките,врата Laughing,Деси направи малка обиколка на кафето,Танчето направи снимки и ще ги качи в албума Grinning

ssiillvvyy -хихи голям майтап твоя сън освен да дойдеш да се запознаем и да видим дали съм ти съученичка  Laughing тъкмо ще запознаем двете Али-та Wink.А пък за киселото мляко слагам купешко понеже вземам прясно мляко от село пък не си ходим редовно и съответно като направим домашно кис.мляко го изяждаме докато отидем на село пак да вземем прясно за подквасване и така.Иначе ако вземам редовно прясно ще го правя със домашното кис.мляко и по принцип така искам, че е много по-хубаво да се подкваси със домашно кис.мляко, особено сега за малката ще е супер да имам винаги домашно кис.мляко.

Мо-много гадна случка,радвам се че всичко е минало и дано бебчо бързо забрави и да си е както преди Hug

Аси-браво за стъпките на малчо,расте си човека Party

# 57
  • Мнения: 34
Честит Рожден ден на Яна (на патерица) и на Сънчо!   bouquet
Честита месечинка на Катето  Hug
При нас нищо ново, за това и не пиша... вчера бяхме в Южния парк на концерт- малечка мнофо се изкефи. Щъкаше между хората (за ръка - страх я е сама да се пусна), друса дупе на всяко парче... и разбира се  Embarassed всички я харесват и и се радват, за моя радост!!!
 Мо, това с пъпката е ужасно...Ния имаше 3 една до друга и огромни и ни пратиха на конс. с кожен ама се оказа комар, слава богу.

# 58
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Честит рожден ден на Сънчо,все така весела,усмихната,винаги да ни разсмиваш.децата ти много да те слушкат ,и мъжа ти да те носи на ръце!!!

# 59
  • Мнения: 777
Сънчо Честит рожден ден!
С пожелание за упоритост, за да следваш мечтите си; смелост - да ги осъществяваш; търпение, за да ги постигаш; и много любов, за да дава смисъл на всичко това!


Аси голям сладур малкият Ради  Hug благородно ви завиждам за плажа  Laughing искам и азз.Те децата много се кефят на пясъка.Честити ви първи стъпки  Hug

Ставам,че малкият само обикаля и все ще намери някое боклуче по земята да си го похапне.От къде вижда и косъмчетата на паркета  не знам  ooooh! #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт