бебе Виктория

  • 5 301
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
ето ги пак пукнатините в закона newsm78Нали уш затова го направиха този регистър за кандидат осиновителите,за да няма изпреварени и избиращи,ама то българска му работа #2gunfire

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Добре бе човек. Вики е със заболяване. И както сама виждаш няма наплив да бъде осиновена. Не е ли по- добре да се направи жест към това дете и то да си има мама и татко и те да се грижат за него, вместо да го влачат по домовете докато траят делата или докато го унищожи системата. Не виждам да има изпреварени- просто защото няма желаещи.

# 17
аз мисля,че ако тук в тази тема на форума не е изявил желание някой към детето,незначи че няма желаещи.Може би те са се обърнали директно към соц.служби. А по въпроса за пукнатините в закона,също мисля че един път направили се компромис...може да стане навик newsm78

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Смятате ли, че този компромис не си заслужава- прави се за детето?Не мисля, че ще кажеш, че не си заслужава.
А процедурата с Вики е толкова сложна, че съм сигурна, че не са много желаещите да тръгнат по трънливия път. Освен това спрягаме повече опцията "приемно семейство" в случая.  Ами случая с victress - тя откри детето, за което беше чула. И него никой не го иска. Да не би да кажете, че е изправарила пак опашката. Ходи, вижда го, празнува с него рожденния му ден. Какво лошо има в това?

Последна редакция: чт, 10 ное 2005, 22:26 от yosarian

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
ето ги пак пукнатините в закона newsm78Нали уш затова го направиха този регистър за кандидат осиновителите,за да няма изпреварени и избиращи,ама то българска му работа #2gunfire

Ейййй аман значи.
Пак ли има изпреварени.Абе ти чуваш ли се какво говориш?Никой не е отишъл на бакалията и пазарувайки да изпреварва.
Детето е със заболяване и много по добре за нея ще е да отрасне във семейна среда обграждана с любов, отколкото да е във институция.
Ако не си забелязал/а никой не прояви интерес за това дете.
Само не разбрах ти изпреварен/а ли се чувстваш?

# 20
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
аз мисля,че ако тук в тази тема на форума не е изявил желание някой към детето,незначи че няма желаещи.Може би те са се обърнали директно към соц.служби. А по въпроса за пукнатините в закона,също мисля че един път направили се компромис...може да стане навик newsm78

Според мен това не е компромис. Социалните служби правят всичко друго, но не и компромиси.И за какъв компромис става въпрос тук.?Просто човешки, социалните служби могат да съдействат за осиновяването на едно такова дете.Според мен, съдействието и компромиса са две много различни неща.

# 21
  • Мнения: 487
.... вместо да го влачат по домовете докато траят делата...

Не се сърди, но  така и не разбрах защо така нападахте Дорет. При условие, че ти самата си го написала, би трябвало да знаеш, че докато траят делата и докато това дете не бъде включено в регистъра на децата за осиновяване то няма да бъде дадено за пълно осиновяване на никой, без да коментираме има ли желаещи или няма, защото все си мисля, че желаещите са в дългия списък на кандидат осиновителите във всички градове на страната, а не тези записали се във форума. 
И не само за  Ивка и Дидка, а за теб и всички на които им пука за невинните детски души  bouquet  bouquet

# 22
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Права си- няма смисъл да го обсъждаме повече. Кой какво прави - то се знае или ще се узнае един ден. Аз всъщност не виждам някой да е нападал Дорет. Отговорите след нейния пост са обяснителни. Малко по- афектираните са към съвсем други потребители newsm78 Thinking
Ето това е написала Дорет:
Цитат
Момичета, престанете с това " има изоставено бебе, идете и го вземете". Никой няма да ви го даде. По новия закон социалните решават на кой кандидат осиновител да го дадат. Немислимо е да знаеш за някое бебе в дома и да отидеш при социалните и да го искаш. Можете да си представите какво ще ви отговорят.
А ако тя беше прочела малко по- нагоре шеше да види, че сме се осведомили вече и не пишем непроверени неща. Как стоят нещата по принцип е едно, а фактологията друго. Изнесли сме толкова инфо, колкото е необходимо. Да съм ви подвела до сега с инфо?

Ще поживеем. Ще видим.

# 23
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Йоси не се ядосвай.Имаш една голяма  Hugот мен.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ВАл, браво!!!!!!!1

А на изпреварените - писна ми да си драскат тук и да обясняват как и кой ги бил изпреварил, кой и защо имал по-големи права да вземе или да не вземе бебе и какво да е то.....
Първо - за да стане нещо не трябва да чакаш свише да ти дойде, а да се задвижиш /както направи Йосарианче въпреки двете си деца!/. Да прочетеш, да проявиш решителност и мерак да се бориш с тромавата система.
Уморих се да слушам за това кой трубва и кой не - да осинови дете. Осиновява онзи който иска, който има силите да отгледа и да се грижи за своето дете! Всичко останало са празни приказки... Дано "оплакващите се" разберат, че вместо все някой или нещо да им пречи - да видят дали те нещо не бъркат, та да не се справят.

# 25
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Не се чувствам чак толкова нападната, свикнах на това в  този форум. Написах го, защото непрекаснато давате грешна информация по повод осиновяванията.Нито познавате закона, нито цялата процедура по осиновяването и давате напразни надежди на много жени, които искат да осиновят дете.  
И нито закона, нито социалните са виновни, че има толкова много деца по домовете. Вината е единствено на тези, които са ги родили(не мога да ги нарека и майки).
И преди да ме оплюете отново, нека ви кажа че това го пиша от съвсем скорошен собствен опит.

# 26
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Наде, аз всъщност нищо не съм направила Mr. Green
Дорет, спокойно бе жена.   bouquet Инфото дадено във тази тема е проверено. А ако това, че си минала наскоро през процедурата те прави компетентна, доста от писалите тук - в тази тема- също са минали през процедурата и някои отново минава. Така, че ако може да ми кажеш къде точно е грешната информация? Питам само. Ако е така да я поправим- хайде давай.
По случая няма да пиша повече.

# 27
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не се чувствам чак толкова нападната, свикнах на това в  този форум. Написах го, защото непрекаснато давате грешна информация по повод осиновяванията.Нито познавате закона, нито цялата процедура по осиновяването и давате напразни надежди на много жени, които искат да осиновят дете.  И нито закона, нито социалните са виновни, че има толкова много деца по домовете. Вината е единствено на тези, които са ги родили(не мога да ги нарека и майки).
И преди да ме оплюете отново, нека ви кажа че това го пиша от съвсем скорошен собствен опит.
това подчертаното не го разбрах. На кого сме дали напразна надежда. Дай факти защото ...така може да си говорим до утре. Аз не съм от най- компетентните- не съм минала по процедурата, но това което пиша го проверявам.

# 28
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Нямаше ме няколко дни и тук  boxбуря.Спокойно момичета!Няма прередени,няма изпреварени!Просто от социалната служба в София-отдела за закрила на детето в р-н Възраждане ,ми отговориха,че неможе така да се интересувам или искам да осиновя конкретно дете-има си ред,чакащи-трябва да съм регистрирана или да се регистрирам,да мине съответното проучване и ...те избират родителите за конкретно дете!Изключение може да се направи само ,ако има някаква емоционална връзка или нещо по-специално м/у семейството и детето.Не мисля,че това е пререждане!
Дорет,мила Flowers Bouquet!Сигурно това чакане и откази изнервя безкрайно!Дано ти и другите добри жени ,намерите своите свидни рожби и ги дарите с цялата любов ,на която сте способни!
Споровете тук  smile3505 са просто излишни!

# 29
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Дидка, а и останалите, точно това, което са ти отговорили от социалните имах предвид, когато писах предишните си постинги. Призиви от рода "хайде майчета....." не помагат на кандидат-майките, а ги карат да останат с впечатление, че пак има пререждане. Вие сте страхотни жени, не се съмнявам. Но в този форум влизат жени, които не могат да имат собствено дете и искат да осиновят. И надали знаете какво е да си една от тях. Жестоко е. И виждам, че много малко такива пишат. Та мисълта ми е, че точно в този форум пишещите трябва сто пъти да премислят какво пишат, защото една дума употребена не на място може  да нарани някого.
А аз вече си имам моето малко съкровище. Изстрадах си борбата с лекарите и социалните, макар да знам че ми предстои още много борба, най-вече самата аз да се примиря с мисълта, че не съм чак толкова различна от другите.
И не искам да участвам в никакви спорове и бури.

Общи условия

Активация на акаунт