Страх от болка

  • 13 636
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 569
Много ме е страх от зъболекари.Записвам си час и докато дойде време да отида не ям,не спя,пуша като ненормална защото ме е страх.Прегледа е кошмар-първия ми въпрос е "ще боли ли?" и ако ми кажат "не" не вярвам и треперя;а ако кажат "да" и става страшно.Упойката е някакъв ужас-като видя иглата и почвам да рева.

Досега един път ми взимаха кръв.Като видях иглата и се разтреперах,накрая щях да припадна.

Трябва да ходя на някаква задължителна имунизация.Няма да отида!

Сега много искам татуировка ама умирам от страх.Тия игли да ми се забиват в кожата-ще боли и то много.Четох че не е страшно освен първите няколко минути,после изтръпвало и не боли.И пак не се престрашавам да отида,а искам.
Как да се престраша?

Всъщност незнам страх от иглите или от болката е.

# 1
  • Мнения: 65
Така. Татусите болят. И това, че изтръпва, хич даже не подобрява ситуацията. Боли по-малко от коламаска, ако това те успокоява  Grinning
Всъщност много зависи от времетраене, място, цветове и прочие. Всъщност теб просто те е страх или имаш нисък праг на болка?

# 2
  • Мнения: 722
Защо не се обърнеш към специалист, за да откриеш кое по-точно те притеснява- иглите, болката или може би има нещо друго, за което не подозираш

# 3
  • Мнения: 2 229
Аз не намирам нищо ненормално в това да те е страх от болка..
Ако наистина искаш татуировка, ще я преживееш. Mr. Green

Учудвам се, че само веднъж са ти взимали кръв!!

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
Специално за зъболекаря и аз съм така - умирам от ужас. Може би защото не знам кога точно ще ме заболи с гадните машинки и бъркалки...Все ме питат как съм родила две деца - ми още пет мога да родя, но като се зададе кариес и изтръпвам. Като знам, че ме чака болка, се мобилизирам някак си, а с машинките няма, няма и ти бръкне в мозъка Cry

# 5
  • Мнения: 46 572
Нормално е да те е страх  Rolling Eyes

За зъболекаря - дълги години умирах от страх, май не от самата болка, а от стоматолога, представях си го като някакво чудовище  hahaha в един момент се запознах покрай приятели с една мацка, която беше стоматолог, видях, че е най-обикновен човек, със семейство, деца и т.н.  Laughing започнах да ходя при нея и смело мога да кажа, че излекува старха ми, просто е невероятна  Hug в началото сядах само с упойка, докато веднъж ми каза, че ще я сложи след като махне старата пломба, за да не ме пусне, докато започне същинската част от работата. По едно време ме пита "Вече боли ли", аз "Не" Rolling Eyes оказа се, че вече е свършила  Mr. Green

За взимането на кръв - излекувах страха си с кръводаряване, самата мисъл, че не аз съм болната и че правя нещо добро, въобще не ми позволява да усещам страх ...

За татуировките, това поне е по желание, ако те е страх, не го прави  Peace

# 6
  • Мнения: 5 370
Аре питай ме на кво дередже са ми зъбите от този пусти страх. Стоматофобия, тъй да сА каже. Laughing
Вземане на кръв , инжекции, тц-не ми пука. Краткотрайно е.

# 7
  • Мнения: 4 569
Така. Татусите болят. И това, че изтръпва, хич даже не подобрява ситуацията. Боли по-малко от коламаска, ако това те успокоява  Grinning
Всъщност много зависи от времетраене, място, цветове и прочие. Всъщност теб просто те е страх или имаш нисък праг на болка?
  Shocked Коламаска или епилатор  Shocked Страх ме е даже да пробвам защото съм чувала че боли.
Има самобръсначки за тая работа.
Хич не ме успокоява. Naughty
Как да разбера какъв ми е прага на болката?
 

Защо не се обърнеш към специалист, за да откриеш кое по-точно те притеснява- иглите, болката или може би има нещо друго, за което не подозираш
Какъв?

Учудвам се, че само веднъж са ти взимали кръв!!
Преди няколко години защото имах необясними болки в корема.

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
такъв тип страх ми звучи като високо чувство на самосъхранение - защото са манипулации, които "нараняват" тялото

за мен също са неприятни манипулации, но.....

за мен "най-непоносимата" болка е някой да ми крещи или мрънка.....вероятно всеки си има разлини прагове на поносимост към различни "обекти" на болката

# 9
  • Мнения: 4 569
за мен "най-непоносимата" болка е някой да ми крещи или мрънка.....вероятно всеки си има разлини прагове на поносимост към различни "обекти" на болката 
Аз говоря за физическа болка.

# 10
  • Мнения: 87
И аз мразя зъбарите, ходя само сутрин на зъбар докато още не съм се разсънила съвсем, иначе следобяд , когато съм в пълно съзнание, избягвам.
От упойката и мен ме е страх - само като видя иглата и като ми изтръпне венеца и съм вече полуумряла...

# 11
  • Мнения: 722

Защо не се обърнеш към специалист, за да откриеш кое по-точно те притеснява- иглите, болката или може би има нещо друго, за което не подозираш
Какъв?

Евентуано психолог.

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
ами в момент, когато ми предстои такова неприятно преживяване се "самонадхитрям", като си мисля - за вззимането на кръв например, че после ще разбера - дали всичо е наред и на бебчо му е комфортно, при стоматолог-просто се самонавивам, че е за добро и по-малко усложнения посел и така...

...не мисля за неприятното, което предстои, а за доброто - до което ще доведе... Hug

# 13
  • Мнения: 355
Аз съм излекувана от страх срещу зъболекар, но все още имам страх от инжекции, взимане на кръв и други подобни манипулации.
Как съм преодоляла страха от зъболекар!?! Обяснявам си го с това, че като ученичка имах сериозни проблеми със зъбите, правиха ми какви ли не манипулации тогава и трябваше постоянно да ходя на зъболекар, което придоби в един момент рутина и изпаряване на каквото и да било притеснение.
В крайна сметка си мисля за крайният резултат, а именно - спиране на болката и придобиване на нов и здрав зъб  Wink

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 574
И аз бих препоръчала психолог, ще видиш как ще ти олекне. Специално това за страха от иглите- със сигурност ще се оправи при посещение.

Общи условия

Активация на акаунт