Страх от болка

  • 13 638
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 257
И аз съм същата-поради дългогодишният си страх от зъболекар сега устата ми е пълна с металокерамика.Инжекции ,взимане на кръв и тем подобни-направо си припадам.Прага ми на болка беше почти нулев.
НО-всичко се нормализира след раждането,много държах да родя нормално.Никой от хората които ме познават не можа да повярва че съм родила  по естествен път!И сега дори съм горда притежателка на татуировка и ходя редовно на зъболекар! Laughing

# 31
  • Мнения: 2 229
Shocked Коламаска или епилатор  Shocked Страх ме е даже да пробвам защото съм чувала че боли.
Има самобръсначки за тая работа.
Хич не ме успокоява. Naughty
Как да разбера какъв ми е прага на болката?

 Shocked Глезла!! Laughing

Хаха шегувам се, но явно наистина си е проблем, май е по-добре да се откажеш от татуировката засега, да не вземеш да подскочиш от болка и да стане мазало.. Crazy

# 32
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 773
Татуировката - боли. Всъщност зависи и къде е. Не е приятно, но е поносимо. наистина сравнението с епилатор и кола маска е добро.
Зъболекар - не ми е от любимите неща, но пък като тръгна го правя до край и търпя.
Аз се смятах за човек с висок праг на чуствителност, след едно "чудесно" раждане се оказа не точно така, а 1 седмица след раждането мисе наложи да ходя по спешност на зъболекар с пулпит, никога, ама никога не ме е боляло повече и не съм изпитвала такъв ужас и паника от предстоящата болка, но аз си го обяснявам с един травма от раждането.

# 33
  • Мнения: 241
Вече не ме е страх от зъболекари, но машината я чувам,а гадната миризма на изгоряло е неприятна.

# 34
  • Мнения: 2 651
От зъболекар въобще не ме е страх,ходя дори с удоволствие,защото ми е приятно да знам,че всичко в устата ми е ОК.Единствено ми е "страшно"от ценоразписа на услугите им Mr. GreenОт игли обаче ме е страх,особено пък от венозни инжекции или вземане на кръв от вената.То не е точно страх,а ми е адски неприятно да гледам или да усещам как във вената ми се забива игла.Винаги съм се чудела на наркоманите как така сами се боцкат Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 723
Според мен най-доброто решение за теб е наистина да отидеш при психолог (не психиатър).
Един психолог може за много кратко време с различни техники (визуализации и др) да ти излекува страха от болка, зъболекари и каквото още искаш. Напълно безболезнено при това!  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 4 063
  Леле, хора, какво правите вие! Страх, страх, но всички да се плашите от зъболекар!
   Хайде да ви кажа как е от другата страна. Понеже и аз съм много чувствителна към болката, винаги гледам да работя с упойка. Ако щете вярвайте, но без упойка, дори обикновен кариес да е, съм безумно изтощена. Пулсът ми е ускорен, препотявам се 300 пъти, все едно аз съм отдолу. Затова винаги с упойка, не си мъчете зъболекарите!   Mr. Green

# 37
  • Мнения: 226
И мен ме беше страх. Мноооого страх. Толкова, че отлагах вадене на един зъб цеееели 5 години. До днес.
Не знам какво ме накара да отида на зъболекар. Но отидох. И седнах на стола. И го извадих. Просто се учудвам на себе си.  От къде толкова смелост.
Трябва да кажа, че самата процедура не боли.
Сега е малко гадно.
   Понеже и аз съм много чувствителна към болката, винаги гледам да работя с упойка. Ако щете вярвайте, но без упойка, дори обикновен кариес да е, съм безумно изтощена. Пулсът ми е ускорен, препотявам се 300 пъти, все едно аз съм отдолу. Затова винаги с упойка, не си мъчете зъболекарите!   Mr. Green
Така е. Ама някои ги е страх от самата упойка.

# 38
  • Мнения: 4 569
Така е. Ама някои ги е страх от самата упойка.
  Confused защото упойката е с игла,която се забива във венеца

# 39
  • Мнения: 2 386

Мен пък ме е страх от ефектът на упойката - чувала съм за сърцебиене, аритмия, хипертония, припадъци, задух, алергии...  Confused Confused Ужас! Дребните проблемчета ги оправям с безадреналинови упойки, ама искат да ми вадят мъдрец и не знам възможно ли е с такава?

Леля Ог, би ли ми казала, моля? Иначе от игли, лекари и зъболекари не ме е страх. У-п-о-й-к-и-т-е са моят кошмар!

# 40
  • Мнения: 215
на мен последния път ми сложи някакъв крем и ми изтръпна страната като при упойка.Нямаше инжекция

# 41
  • Мнения: 431
При зъболекарите принципът е, че колкото повече отлагаш, толкова по-зле става. Затова при най-малък намек за проблем си свършвам работата преди усложненията.

Страхът от игли не го разбирам, болката е пренебрежимо кратка и бърза. Е, май по-често аз съм дупчила някого... Но пък съм трениран кръводарител.

# 42
  • Мнения: 4 785
Преди 5 месеца милото ме вкара в зъболекарския кабинет по следния начин, дърпа ме до самия кабинет, на вратата аз се хванах здравно, та той трябваше по-силно да дърпа...аз ревейки, имаше 2 деца, едното ме гледаше е така  Shocked, а другото се заливаше от смях...

Това ми е голям кошмар, трябва да отида на профилактика, ама няма и няма! Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 4 569
Няма ли някакъв начин татуировката да не боли-да се напия,лидокаин? Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 2 050
Алкохол не е препоръчително, нещо си спомням че се отразяваше на боята ли Grinning

Лидокаин могат да ти пръснат, но той не работи върху "здрава" кожа, т.е. трябва първо контура без упойка и после да те пръснат за запълването. Ама не е болка за умиране де (щом аз си направих, пък припадам от едно взимане на кръв от пръста Blush)

Общи условия

Активация на акаунт