За "д-р Улевинов"..

  • 11 794
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 072
Питам се дали този "доктор" винаги поставя една и съща диагноза!? newsm78
Днес, след преглед на 6 деца диагнозата беше една и съща!  ooooh!
Алергичен ринит + рефлукс + увеличена трета сливица..
Лечение - капки на Улевинов + противоалергично средство, "каквото имаме у дома"..  ooooh!
Не мога да разбера как така с лека ръка се поставя диагноза алергичен ринит, при положение, че четейки за този ринит оставам с впечатлението, че следва да се изолира алергена, както и да се погледнат някакви гънки на носа, на клепачите..  newsm78
На нас ни погледна ушите, носните кухини, гърлото.. Изсмука ни с една помпичка секрета и ни даде рецепта за "вълшебните" му солени капки с Гентамицин, който според някои педиатри, приложен локално може да алергизира, Ериус и разбира се задължителното спиране на течности след 20ч., вечеря до 19 часа, спане на висока възглавница, въздържане от употреба на портокали и чипс (нищо общо по между им  Shocked) и така..
Прибрахме се вкъщи, въоръжени с предписаните медикаменти и каква беше изненадата ни, когато в парка срещнахме съседско детенце с майка му, която каза, че точно преди 10 дни и на него му е поставена същата диагноза и са му изписани същите неща (на него Ксизал, вместо Ериус, защото явно това "са имали вкъщи"..)

Сега се питам дали наистина имаме рефлукс, алергичен ринит и увеличена трета сливица..
Явно ще трябва да дадем още 20 лева някъде, за да може друг "лекар" да ни постави неговите си диагнози.. Е това вече на нищо не прилича!  ooooh!

# 1
  • Мнения: 6
 newsm62  ох, размях се от сърце, извини ме моля те, но случката ако не касаеше здравето на детенцето наистина е за смях, като главния герой в комедията е т.нар. "доктор".
Но дотук със смеха, вземай си детенцето + още 20 лева в джоба и го води при друг

# 2
  • Мнения: 9 814
Да, поставя в 90% от случаите една диагноза.
Не бих му се доверила с лека ръка и бих си завела детето и при друг специалист.
Като каза портокали, чипс и рефлукс- колко е голямо детето ти?

# 3
  • Мнения: 3 072
2 г. и 6 м., ама каква е връзката между портокалите, чипса и рефлукса? newsm78
Хич не ми е смешно вече..  Sad

Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 17:08 от СКО

# 4
  • Мнения: 9 814
О.к. де, вие с какви оплаквания отидохте?
Ми и аз не виждам връзка, само така лесното диагностициране на рефлукса ми направи впечатление.

# 5
  • София
  • Мнения: 55
Темата е стара, но исках да споделя и моето мнение. Днес ходихме при този доктор и ние се оказахме с рефлукс. Дъщеря ми като бебе имаше рефлукс и си повръщаше до 10 месечна възраст та затова ми се стори правдоподобна диагнозата. А иначе отидохме с оплаквания за увеличена трета сливица и дишане през устата.
    Ама след като разбрах и за други такива случаи, вече не съм убедена че сме на прав път. Иначе и на нас ни се изписаха вълшебните капки.
    Може ли още някой да сподели дали и на тях са им поставяли такава диагноза. И след спирането на портокала и чипса (който ние и без това не ядем) имаше ли ефект?

# 6
  • Мнения: 1 877
На нас не ни е поставял такава диагноза,нито пък ни е изписвал неговите капки.Съвпадение с гореописаното намирам само в съветите за спане на висока възглавница,хранене до 19ч. и прием на течности до 20ч.,тъй като установи малка трета сливица

# 7
  • Мнения: 1
Слушайте сега, извинете, но той е чудесен лекар, искаха да ми правят операция на сливиците, а той ме оправи с какпки, той е против операциите! А и той все пак е уши нос гърло! Какво да ви каже? Болен корем и диария. -.-

# 8
  • Мнения: 14
И аз искам дам един глас за доктора, след двумесечно скитане из разни други "светила" и борба с "компетентните" мнения на двамата ни педиатри той постави адекватна диагноза на дъщеря ми.

# 9
  • Мнения: 5 643
2004 година постави на сина ми същата диагноза, но изписа кортикостероидни капки. Иначе чипса, спането на високо и т.н. бяха същите.

Общи условия

Активация на акаунт