Възпитание и секс

  • 3 959
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Да не си чела на Къци Въпцаров книжките?
Аз не смятам,че децата са толкова прости,колкото ги представяте.
Това че има някаква бройка правещи това,не означава че всички са такива.

# 16
  • Мнения: 10
.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 18:14 от slunce_9

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Охо, и сме суетни! Който публикува нещо трябва да е подготвен, че написаното може и да не се хареса на някои читатели. А и какво означава това "като не ти харесва не чети". Нали си го публикувала точно, за да го четат хората, включително и аз! Не, не ми харесва написаното от теб. Нито съдържанието, нито формата! Не става за четене, пък ти се обиждай колкото си искаш!

АКО случайно не си разбрала, сексуалният нагон може да е по-силен дори от инстинкта засамосъхранение! Точно сексуалният нагон кара мъжките екземпляри при много видове животни, да рискуват живота си съвсем буквално в името на секса и създаването на поколение! При хората също може да се получи така - в някои ситуации мъжете са способни да се избиват един друг заради една жена! Та, сексуалният нагон е страшна работа! Доколкото помня Фройд беше писал, че сексуалната готовност се появява в момента, в който желанието измести погнусата. Нали се сещаш, до един момент в пубертета, децата се гнусят дори от мисълта или вида на целуващи се по устата двойки. Обаче идва момент, в който самите те започват да се целуват и вече не го смятат за отвратително. Та, природата си знае работата. Затова не бъркай социалните норми с биологията.

# 18
  • Мнения: 2 176
Е, това е форум, така че няма защо да се обиждаш. Simple Smile

Не знам доколко разбра, че споделям доста от написаното, но май има нужда от пояснения. Примерно намирам, че за някои епохи, етноси и дори  отделни хора, се изравнява нивото на физическото (биологичното) съзряване с останалите. С две думи - толкова им потенциала. Освен групова, оценката би следвало да бъде основно индивидуална.
А за това, че 21 г. е ключова възраст в съзряването може да се учим от други нации, където дори законодателно е уредено пълнолетие да се дава на тази възраст.

# 19
  • Мнения: 8
Добре де, толкова ли отдавна беше, като ни вълнуваха нас самите тези работи..прекрасно си спомням всичко и май природата си знае работата. Всеки си има собствено усещане за нещата - кога и как да се случват. Не подценявайте тийновете - имат си свое виждане за нещата от живота. Неприятното от което трябва да ги научим да се пазят е възможността някой извратен възрастен да се възползва неправомерно от тяхната сексуалност. И момичета и момчета често стават жертви на разни изперкали чичковци. Другото са опасността от болести и бременност, повечето са наясно с това, оттам нататък за тях остава просто емоцията от нещо много хубаво, какво толкова ...

# 20
  • Мнения: 2 176
Да не изключваме, че стават жертви и на колективната мода. Wink
Т.е. - дори и да не се чувстват готови, да се стремят да не изостават от болшинството.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Във всеки случай с дълги и напоителни морални четения не став! Колко родители, според вас, са имали смелостта да споделят с децата си кога са правили секс за пръв път и изобщо ккво мислят за секса? Децата щат не щат, получават основните си познания по въпроса от външни източници, ито възможно най-неподходящите. На мен разни пуритански призиви за целомъдрие до 21 или до сватбата хич не ми се нравят. Да не говорим, че в БГ пълнолетието е на 18 одини. Хайде, бе, те на тази възрст могат да гласуват,да се женят, да работят, да играят хазарт, пък да нямат право да правят секс? Ха-ха!

# 22
  • Мнения: 2 176
Никой не говори за забрани, а за това кога е най-подходящо. Simple Smile
Ние още не сме навлизали в подробности, но се опитвам отсега да разтапям леда. Ясно е, че няма да питат "мамо, тате, аз кога мога?"
Но съм съгласна, че с децата трябва да се говори на тая тема, а защо не и да се споделя личен опит - положителен или не. По-добре би било да се учат от опита на родителите си, отколкото от улицата и от "модните тенденции". Забелязвам, че доста е намаляла възрастовата граница в поколенията. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 10
Едно е да направиш коментар по темата,да си кажеш мнението,съвсем друго е да оплюваш написаното с явни жлъчни забележки,така,че нека не бъркаме нещата. Ако не ти е известно Фройд вече го отричат. Не споря за сексуалния нагон,но колкото и да е силен не бих толерирала чисто животинско поведение.В крайна сметка за това сме хора и се различаваме от животните със способноста си да мислим ,да се възпитаваме и т.н.

multimodal, добре те разбрах и не съм имала теб в предвид в написаното по-горе. Ти правиш коректни коментари. Аз имах в предвид жлъчните забележки на някой,които са просто смешни. И не са ме обидили,а по-скоро ме учудиха.
Не мога да се обидя от някой,който не познавам и чийто мнение си е негова работа ,то показва единствено и само неговия умствен багаж.

# 24
  • Мнения: 10
А кой е казал,че не трябва да имат право да правят секс до 21?
Изобщо май материала е четен по диагонал и се търси какво да се оплюва,а не да се коментира наистина с цел да бъдем полезни на децата си.
Съгласна съм,че модата не бива да диктува.Моля,ако някой е попадал на интересни материали в интернет по същата тема нека ги пусне с линк.

# 25
  • Мнения: 2 176
Благодаря за линка, утре ще го чета, че вече стана късно. Simple Smile
Търся и подходяща литература за подрастващи, защото явно родителскто тяло не е актуален източник на инфо. Wink
Шегувам се, мисля, че книжките могат да се възприемат по-лесно то децата.

# 26
  • Мнения: 1 310
Ако не ти е известно Фройд вече го отричат.
Не вярвам.  Naughty  
Съвсем скоро учих психология и нямаше такова нещо.  Peace
По темата - майка ми винаги ми е казвала, че колкото по-рано започна със секса, толкова по-рано ще дойде пресищането от емоцията. Винаги по темата сме говорили свободно и не съм имала никакви притеснения. Никога не ми е забранявала. Когато ме видя със сериозен приятел ми обясни отново, съвсем спокойно и без да ме притеснява, как да се пазя и изобщо разни такива.  . Peace
Сега съм и благодарна. Добре, че не започнах със секса на 15.  Praynig

# 27
  • Мнения: 2 161
Слънце 9,а защо така помпозно си се изразила в първата си публикация?Или може би не си авторът на дългото и скучно произведение?каква е целта на тези заучени фрази?Аз не разбирам това и се дразня от такива чужди и кухи фрази.Ако на едно дете се говори по този начин или му се набута това четиво,то изобщо няма да се впечатли.В различните периоди от живота на детето,родителите използват различни думи,за да му дадат някакво сексуално възпитание.Но всичко това с думи прости.И честни.И изобщо за какво говорим?за всеизвестни неща,а не за откритие на топлата вода.Но отминава време,и току някой затръби тези простички истини,като че ли другите не знаят и не разбират за какво става въпрос.Всеки сам за себе си решава как,по какъв начин ще подготви детето си за тези тъй естествени моменти.Но има хора задръстеняци.Та някои наричат пениса буба,а вагината пеперудка!!!Как да подходят тези хора естествено към своите деца?Ами не могат,не искат и не знаят как.Пък други разчитат на готови публикации в интернет.Този интернет за нищо го нямате!не може ли със свои думи?Непременно ли трябва да досаждате с простотии наготово копирани?слънце 9,тебе питам.

# 28
  • Мнения: 212
Едно е да направиш коментар по темата,да си кажеш мнението,съвсем друго е да оплюваш написаното с явни жлъчни забележки,така,че нека не бъркаме нещата. Ако не ти е известно Фройд вече го отричат. Не споря за сексуалния нагон,но колкото и да е силен не бих толерирала чисто животинско поведение.В крайна сметка за това сме хора и се различаваме от животните със способноста си да мислим ,да се възпитаваме и т.н.


Фройд има причина да го отричат.
Но кажи ми честно (не става въпрос вече за Фройд),ти би ли се водила по написаните препоръки на човек,живял преди ен на брой години,с коренно различни разбирания за морала и секса?
Аз не бих.
А това с 21 години е абсурдно.
Не можете да ми кажете,че чаааак тогава се свързват дух и тяло,чак тогава разбираш какво ти се случва.
Ми ето,аз съм на 22.
Правя секс от 16 годишна.
Разлика няма.
Красивата страна на секса може да я види всеки,стига да поиска.
Щото някои и на 30 си остават пълни дървари,правещи секс по задължение.
Няма нужда.

# 29
  • Мнения: 2 161

И според мен  хората се "изхабяват"(стават безразлични към емоцията) много бързо ако започнат прекалено рано. Сега чак мога да видя и оценя ползата от въздържанието ми преди.
А ти говори само за себе си.Ако ти си изхабена,означава ли,че целият свят трябва да си стиска бедрата?

Общи условия

Активация на акаунт