Снимай, покажи - light

  • 78 353
  • 520
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 352
Момичета ,Нети беше на гости на Гала и представи страхотна рецепта с  филе от риба и сос от к. мляко.Спомням си само че рибата се печеше  без мазнина и предварително беше потопена в яйце и в овесени или пшенични трици.Ще се опитам да открия линк с предаването и по-късно ще го поставя.Звучеше ми много вкусно и здравословно.Нети  каза,че рецептата била по Дюкан.


Гледах го това предаване.
Филето го потопи в яйце, след това в брашно. Тиганът само намазаха с мазнина, с помощта на кухненска хартия и изпекоха рибата.
Сосът беше супер прост - кисело мляко, горчица, копър.

Не съм привърженичка на Дюкан, мъжът ми си докара камъни в бъбреците с тази диета. Не е от най-здравословните.

Айде една супа с картофи и праз да ви пусна. Мисля, че е много лека и вкусна за вечеря.
2 стръка праз, нарязан наситно и 1 морков се задушават в зехтин. Добавят се 3 големи обелени картофа, нарязани на едри кубчета (след това се намачкват). Долива се вода и се оставя да ври до сваряване на картофа. Подправките са сол, чер. пипер, чубрица. Когато картофа е сварен се намачква с онзи уред с дупките (че не се сещам как се казва това  Blush) и се маха от котлона.
Вместо застройка се натрошава малко сиренце, добавя се пресен копър и това е всичко. Много вкусна......... трети ден седи в хладилника  Joy:

# 481
  • Мнения: 22 867
И на този побългарен критикос дакос  май тук му е мястото.  Peace Понеже специалните сухари за него не се намират у нас, става и с препечена на тостер филийка. Просто е нещо леко и вкусно. Heart Eyes



Самоцитирам се от другата тема:

Закуска от о-в Крит, прави се от специални сухари, отгоре настърган домат, върху него фета, поръсена със зехтин и риган.  Аз естествено я побългарих - препекох до зачервяване филийки в тостера, сложих настъргания домат, поръсих с нашенско сиренце, зехтин и шарена солчица. Повярвайте, съвсем друго звучене  има, независимо от познатите и класика за нас продукти. Вкууусно! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Някой добави, че се слагала отгоре маслина каламата, но в рецептата нямаше такава. Но и с други маслинки е вкусно.  

# 482
  • Мнения: 6 713
Лабрекс, и аз такива сандвичи правя често вкъщи. Тънки резени сирене слагам върху филийки, отгоре резени домати и запичам във фурната или на скара. Твоят вариант също ще го опитам! Peace

# 483
  • Мнения: 1 352
Много вкусна изглежда филийката, ще пробвам.

# 484
  • Мнения: 22 867
Лурдес, Marieta, пробвайте, момичета. Peace И вкъщи правя разни сандвичи със сирене и домати, но това ми се стори много по-различно. Може би защото предварително се бях настроила, че не е нищо особено, взе, че ми се стори такова! Grinning

# 485
  • Мнения: 148
Здравейте момичета,записвам се и аз във вашите редици .че ни се налага да минем на диета заради кръвното му/за него задължително а за мен пожелание/Видях доста идеики при вас,от утре почваме и ще пусна снимки.

# 486
  • Мнения: 148
Ето и менюто ни за първия ден,ръжено хлебче и пилешки филенца със гъби ,лук и моркови

# 487
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Чудесна тема, жалко, че чак сега попадам на нея. Тъкмо си снимах днешния обяд /винаги си нося в кутия на работа, затова няма "търговски" вид Simple Smile/.

# 488
  • Мнения: 66
Чудесна тема, жалко, че чак сега попадам на нея. Тъкмо си снимах днешния обяд /винаги си нося в кутия на работа, затова няма "търговски" вид Simple Smile/.

като китайските зеленчуци изглежда, много много вкусноо

# 489
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Баш си е китайски зеленчуци-основно така готвя зеленчуците - хем с малко мазнина, хем остават хрупкави, запазват си сока.

# 490
  • Мнения: 66
Може ли да споделиш как ги правиш?

# 491
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Винаги слагам лук и чесън, другото е по избор, каквото имам - моркови, зеле, тиквички, гъби, чушка, патладжан - на ивички. В уок или друг дълбок тефлонов тиган слагам около 2 супени лъжици олио - да загрее добре; първо изсипвам лука с по-твърдите зеленчуци /моркови, чушка/, после и останалите. През цялото време се бърка постоянно /да не си пуснат сока зеленчуците, на силен огън, за предпочитане на газ/. Накрая - соев сос /не слагам сол допълнително, ако соевият сос  е солен/. Чили слагам винаги, защото обичам люто. Може и яйце да се добави - зеленчуците се отдръпват настрани в тигана, сипва се разбито яйце и се бърка постоянно, да стане на парцали, после се омесва със зеленчуците. Не използвам натриев глутамат, който е типичен за китайската кухня - с него става много вкусно, но имам резерви. Всяка седмица си готвя такова китайско нещо - за 10 минути е готово и можеш да сложиш каквото имаш Simple Smile

# 492
  • Мнения: 66
Мерси много   bouquet

# 493
  • Мнения: 1 541
Тъй като темата върви доста по- мудно от това, което ми се иска да е, ще си позволя да пусна нещо, което не съм споделяла тук мисля, а често присъства в менюто на деца и дъртаци у нас. Кекс с фурми, банани и ром- без брашно и без захар


# 494
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
*MILADY*, много си падам по такива полезни сладкиши, ммм.
Много ми е странно, че хората налитат повече на неща с бяла захар и брашно, като хиляди пъти по-вкусни са сладкишите с кафява захар, мед, сушени плодове и ядки. Е, вярно, скъпичко излизат, ама са несрваними!

Общи условия

Активация на акаунт