Възможен ли е полов контакт при рискова бременност?П

  • 3 065
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Привет на всички настоящи и бъдещи майки.Бременна съм от близо два месеца,но за съжаление в началото имах кървене.За щастие вече спря,благодарение на Дуфастон,изписан ми от гинеколога.От няколко дена със съпруга ми се чудим дали въпреки лошият старт е възможно да имаме полов контакт.Ако някоя от вас е преживяла същото и знае дали е възможно това,ще се радвам да изрази мнение.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 658
То, принципно, всичко е въzможно  Laughing
Но, шегата настрана, случай със случай еднакви няма. Така че, каквото й да е преживяла някоя друга жена, ти трябва да се консултираш с лекар zа твоя конкретен случай. Той ше прецени ситуацията.
Иначе, понеже питаш, аz имах кървене в началото и на двете бременности, дори в почти едни и същи седмици. Беz видима причина и двата пъти. И двата пъти, след като мина и zамина, не се повтори, а лекарите ме посъветваха да прекратим сексуалните контакти само докато имаше проблем. После "вдигнаха zабраната"  Wink Друг е въпроса, че си ми остана един страх (може би неоснователен) и... Но при мен всичко беше после и двата пъти.

Лека бременност и всичко да е наред  Peace

# 2
  • Мнения: 1 523
Лекарят, при когото си ходила на какво мнение е?
Най-добре е да се консултираш с него.

# 3
  • Мнения: 198
То, принципно, всичко е въzможно  Laughing
Но, шегата настрана, случай със случай еднакви няма. Така че, каквото й да е преживяла някоя друга жена, ти трябва да се консултираш с лекар zа твоя конкретен случай. Той ше прецени ситуацията.
Иначе, понеже питаш, аz имах кървене в началото и на двете бременности, дори в почти едни и същи седмици. Беz видима причина и двата пъти. И двата пъти, след като мина и zамина, не се повтори, а лекарите ме посъветваха да прекратим сексуалните контакти само докато имаше проблем. После "вдигнаха zабраната"  Wink Друг е въпроса, че си ми остана един страх (може би неоснователен) и... Но при мен всичко беше после и двата пъти.

Лека бременност и всичко да е наред  Peace
Много благодаря за отговора.Мисля,че наистина си права,че идентични случеи няма.Ще се посъветвам следващият път,когато отида на консултация,пък ще видим какво ще каже.Още веднъж благодаря за куража.

# 4
  • София
  • Мнения: 47 987
консултирай се с наблюдаважият те лекар, никой друг не може да "ти даде зелена светлина" Wink
Аз имах кървене няколко дни, когато трябваше да ми дойде цикъла.... казаха, че "внимателен" секс може... но ако ме заболи нещо или прокървя - веднага да спираме...нямах проблеми обаче.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 474
Наистина е добре да се консултираш с АГ-то ти, но пък и секса не е само проникване  Wink (ама и аз какви ги говоря Embarassed)

# 6
  • Мнения: 186
Аз бях с кървене първите три месеца,до образуването на плацентата,но след като нещата се нормализираха си вдихме нормален полов живот до края на бременността,не мисля че е проблем но за всеки случай се консултирай с аг си

# 7
  • Мнения: 550
АГ ще каже най-добре дали може, лека бременност   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 567
Привет на всички настоящи и бъдещи майки.Бременна съм от близо два месеца,но за съжаление в началото имах кървене.За щастие вече спря,благодарение на Дуфастон,изписан ми от гинеколога.От няколко дена със съпруга ми се чудим дали въпреки лошият старт е възможно да имаме полов контакт.Ако някоя от вас е преживяла същото и знае дали е възможно това,ще се радвам да изрази мнение.Благодаря ви предварително!

Аз бях с обилен кръвоизлив и лежах за задържане....
Бях 9 месеца на легло. Без преувеличение + Прогестерон + Нош па.
Гинеколожката ми изрично забрани полови контакти, пътуване с автобус, кола....

Та, единствено лекарят, който те следи и наблюдава може да каже, да или не...

# 9
  • Мнения: 198
Благодаря на всички.Някак си ми се искаше,да си спестя тези неудобни въпроси с гинеколога,но пък в крайна сметка,за него е нещо естествено и нормално.А дори и да неможе-не е болка за умиране.Важното е детето да е добре,и в крайна сметка всичко да мине наред. Hug

# 10
  • Мнения: 2 222
Според мен всеки си преценява  Peace Аз не бих рискувала в никакъв случай. Имах много леко зацапване в 7-ма седмица, размина бързо. То не ме притеснява. Но от 20-та седмица съм с болки и контракции, лежах 2 пъти в болница и се молех да овладеем болките. Имам ниско разположена плацента, която сега се вдига полека. След всичкия страх, дето съм брала, последното, което ще направя е да рискувам да правя секс или да тръгна някъде на пътешествие примерно. Нека родя, тогава може и да не се спираме  Simple Smile Но сега - не.

Питай лекаря, няма нищо лошо. Моят си ми каза направо: "И докато си бременна - за тебе никакво ходене по мъже", явно това му е майтапчийксия начин да ми забрани секса Wink

# 11
  • Мнения: 17
Възможно е.Но лично моето мнение е ,че бебчето щом е в опасност по добре изобщо да не се рискува.Аз бих изтраяла.

# 12
  • Мнения: 2 232
Възможно е.Но лично моето мнение е ,че бебчето щом е в опасност по добре изобщо да не се рискува.Аз бих изтраяла.
И аз съм на това мнение. Все ще устискаш някак си Peace

# 13
  • Мнения: 27 520
Зависи от случая. Принципно не е желателно. Дори да имам зелена светлина от гинеколога си, аз лично не бих рискувала.  Simple Smile

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Че е възможно,възможно е,но не е желателно.Въпрос на приоритет-секс или запазване на бебе.Малко крайно звучи,но предвид кървенето в началото е по-добре да си пазите бебчето.Желая ти късмет и безпроблемна бременност до края и на финал едно живо и здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт