Ей го - лятото дойде, МАРТенче ще ходи на море .

  • 47 509
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет на всички   bouquet
Честита ни темичка, само хубави новини да ни носи и БРАВО на Зори, че успя да ни я пусне между ангажиментите си  Hug
Със закъснение - ЧРД, Космо !!! Да си все така усмихната, щастлива, ученолюбива и обичана от семейството  Peace
Ради, кафенцето изглежда супер  Crazy
Тези дни не бях в настроение предвид стеклите се обстоятелства и налегналите ме грижи  Rolling Eyes За капак, след отлагане все пак решихме да дадем АБ на Галя, защото положението с тези сополи се задълбочи много, не искаше да яде, въпреки че си беше живичка и дивичка. Но факта, че не може да спи и да яде, че се дави постоянно и на мен ми настръхваше косата, ни накара да се предадем. Дано пък с това се приключи и да влезнем в хубавата серия  Praynig От сряда съм на работа, а добре че свеки все пак ще успее да си пусне някой ден отпуска, за да дойде и да гледа Галя, за да не я пускаме на яслата веднага още не приключила лечението си. Горкичкото ми детенце - първия й антибиотик  Rolling Eyes Стискайте палци да се разбера с новия ми шеф да ме пуска, за да си я прибирам по-рано от ясла, че не ми се мисли  Confused Още не сме намерили жена да ни помага в това отношение  Confused
Бе както си ни беше нормално ежедневието и така в един момент се започна препускането. Лесно беше като си седяхме двете в нас, кога ще стане, кога ще хапне, кога ще си играе - няма график, време да искаш, а сега ни грабна ежедневието  Whistling
Успешна седмица на всички - пу-пу, айде и за нас да е така и всичко да се нареди Hug

# 16
  • Мнения: 547
Аз това с препускането на работа и въобще работното ежедневие вече съм забравила от кога ми е скоро ще направя година откакто се върнах на работа.

# 17
  • Мнения: 1 710
Мале, Иве, така като го пишеш и ми настръхва косата. Доста е трудно да се преорганизираш и да се настроиш на друг ритъм. Мен хич ме няма в това и умът ми не побира как ще се справя като дойде време да тръгна на работа. Да не говорим и че работата ми е тежка, отговорна и с голямо натоварване.
Дано Галя бързо да се оправи и да нямате повече сополи и нужда от АБ. Много бързо я хвана т. нар. градински сопол, едва няколко дни беше там и се разболя. Ама май това е неизбежно докато не изгради имунитет.

# 18
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет на всички   bouquet
Ей, то моето се превърна в нещо като "Искрено и лично"  Crazy
Хайде, от утре няма да досаждам толкова - ще трябва да се правя на работна пчеличка  Wink
Най-обичам да се самовъвеждам в работната обстановка, но няма да ми е за първи път, така че това ми е най-малкия проблем.  Peace
Галя, спа добре, и аз покрай нея. Днес й е последния прием на АБ, дано и положението вече е нормално Praynig
Пожелавам усмихнат ден на всички, а че ще е слънчев - то е ясно  Hug

# 19
  • Мнения: 308
   ЧРД на Космо. Да си жива и здрава, усмихната и заобиколена с много любов от деца и съпуг, родители и познати.


   Зори, благодаря за прекрасната темичка.     bouquet   Успех в работата.

   Иве, това с настръхването на косата, което описва Марги и на мен ми се случи. Пожелавам ти шефа да ти позволи да си взимаш малката по-рано и бързо да свикнете с новия режим и ти и Галето. Дано принцесата се оправи бързо и да нямате чести боледувания от яслата, въпреки че това май е мисия невъзможна.

   Шоколадово бонбонче, дано Мимето вече да е ОК. А ти си супер на снимките.

   Заки, дано болестите вече да ви подминават.

   И аз малко искрено и лично да споделя, че Лили вчера си е влезнала в градината без проблем. Носеше си една кравичка и едната леличка я хванала за ръката, другата взела кравичката и почнала да я дуи със звукови ефекти    Mr. Green   и не е имало проблем. Но днес се е вкопчила в баща си и като го знам какъв е направо се чудя как не си я е взел. Дано се е успокоила.

   И Лили пее песнички и танцува. Тя и преди си говореше, но откакто е на градини говори още повече и от месец не спира да задава въпроси за всичко, нищо че знае отговорите. Явно й доставя удоволствие да пита и разпитва.

   Времето се постопли и махнахме и нощния памперс. И без това само така ги харчехме, защото си бяха сухи всяка сутрин.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Здравейте и от мен!
Иве,ще се справиш,упорита жена си,така че няма да имаш проблеми на работното място!
Марги,хубави снимки си сложила във Фейсбуук.
Тинче,тя Мимето се оправи,сега е мой ред да боледувам-с Варицела съм.Не ми се мисли какво ще стана като се пъпчасам.Навсякъде ме сърби,докато избият пъпките.
Желая лек ден на всички ви!

# 21
  • Мнения: 519
Ей, Шоколадово бонбонче, много гадно това. ooooh! Пожелавам ти бързо оздравяване! Peace
Сега се сетих да попитам - Знам, че е опасно за бременни да имат контакт с болни от шарка, но не знам дали е опасно само ако бременната не е боледувала от шарка или по принцип? Thinking Аз съм боледувала от едра и от дребна шарка, но сега само при мисълта за тях пак насртъхвам. Sick

Тинче, браво за нощния памперс! При нас няма изгледи да го махнем скоро, защото малката жаба само се налива с вода, сокове, мляко, айран.... Почти всяка сутрин е с пропуснал памперс. Crazy

Иве, кофти е това с бързането насам натам и организацията на времето. Аз както не съм от най-организираните.... Ама поне поотложих тръгването на работа с още 1-2 годинки. Whistling Само живот и здраве да е!

На мен тези дни ми е едно горещо и мнооого мързеливо. Embarassed Хич не ми се чисти, но днес трябва да се организирам (някак си) и да пооправя къщата, че няма как вече. Но това ще стане чак като се събуди Ели и като се поразхлади. newsm79

# 22
  • Мнения: 1 369
 Търся си мартенската тема, пък сме имали нова... да взема да напиша малко, че да мога поне да си я следя. Надявам се да не коледуваме с морска тема Mr. Green

 Моят дребчо днес чукна 1 месец. И той одъртя:) Ще видим равносметката след 2 дни, ама според мен доста е пораснал. Вече има леки гънчици:) Че като го видях в родилния дом какъв е бройлер и лошо ми стана. Много ми е хубаво да го гушкам, такъв един мъничък  Heart Eyes

 Ние за сега май преборихме дневния памперс. Все по-често започна да си казва. То и аз гледам да я посещам, но да ми е само това в главата... Лошото е, че заспива с шише и изпива промишлено количество течности, та няма как да я оставя да спи без памперс, който след 2 часа следобеден сън е препълнен, нерядко и пропуснал даже. Сутрешният е по същия начин.  Та първо трябва д амахнем шишето, после памперса. Но за сега предпочитам да пие течности, в тия жеги. И да си казва всеки път, като й се пишка. После ще мислим за другото. Да не сме максималисти Mr. Green

 Бела много взе да ревве напоследък. Като малка пуберка е- започва искааам, нииискааааммм и реве и не знае какво иска или не иска, пищи.. направо ми се иска да я плесна в тия моменти, за да има за какво да реве.. Вашите карат ли и те тоя "пубертет"? Иначе е много послушна и кротка, но изпадне ли в това състояние...ужассс. Непрекъснато повтаря, че иска да ходи на детска "гина", а отскоро иска и на "мойе". Морето по мога да й уредя, ама градината...

 На мен пък ми се работи много, ама нямам кога:(( Като робот съм станала- хранене, обличане, кърмене, разходки,готвене... имам едно гобленче, с което запълвам малкото време, ако случайно ми остане. Гледам все по-рясдко да сядам пред компа, че и той много време ми изяжда.
 На патерица ЧРД на Космо!
 
На всички дечица много  Heart Eyes бягам, че дребния зове млекоцентралата Mr. Green

# 23
  • Мнения: 107
 Привет...!
 Ники все едно описваш Оги...и ние сме на вълна искам/неискам.... а напоследък  все по 4есто използва фразата  Оги избира тази.....и определено проявява мнение с какво ще ходи облякън или спайдермен или макуин светкавицата(дракуна)така му викат с баткото рядко успявам да наложа друга блузка  Mr. Green.....ина4е 4овека всяка сутрин обяснява на комшийката как Оги е изпратил бати на динката( градинката)и как Оги 6те ходи при Петьо(неговия приятел) пак там.. ама щ по4ака до септември.....аз пък градината уредих ама морето едва ли..ще се задоволим с градските плажове.. даже си харесах един с много детски пързалки...и така...запо4нал е да пее много някоя ве4ер пак като го издебна ще ви пусна мила моя мамо която нау4и то4но за 30 мин..ама къде през ред я пее къде пропуска просто дума  но е много сладък

айде лека ве4ер !  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 710
Добър вечер!

Илиянче, къде пък я намери тая варицела? Много гадно. Мими и тя ли е болна? И аз не съм ги боледувала шарките и все настръхвам да не ги изкарам на дърти години, че знам, че е по-неприятно. Дано по-бързо избият и да спре да те сърби. Знам, че някои лекари съветват да се пие червено вино, за да избият пъпките наведнъж, а не да се точат с дни, ама аз не съм сигурна, че това бих направила така. Струва ми се, че така повече сърби. Thinking

Браво на всички мами, имащи успех с памперса. Ние не само, че нямаме никакъв напредък с нощния, но и дневния не мога да сваля. Не иска да си казва диването, не й пука въобще, че се напикава и че е мокра, но поне за акото ползва гърне. Лошото е, че не ме предупреждава, а просто сваля гащите и сяда на гърнето. Ама не винаги успява да се справи бързо със събличането, пък и искам да се научи да ми казва, та белким започне да ми съобщава и че й се пишка.
Сега е с температура, ама умът ми побира от какво. Вдигна я в събота, беше весела, игрива, въобще не личеше да не й е добре. В понеделник ходихме на лекар, но гърлото и дробовете бяха чисти, Слава Богу и решихме да не взима сериозни лекарства. Но температурата не пада, вече видимо изглежда, че не й е добре и утре пак ще тичам до педиатърката да видя какво става с това дете.

enigmata
, не съм сигурна дали важи за всички болести от типа на шарката, но за Варицелата съм чела, че не е опасна за бременни, които са я карали.

Иве
, ако правилно съм разбрала утре, /всъщност днес Simple Smile/ се връщаш на работа, нали? Успех ти пожелавам, да ти е леко и приятно, бързо да влезеш в ритъм и да не ни забравяш. Wink

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Добро утро,мами!
Вече днес наизбиха все повече и повече пъпки.За виното и аз знам.Вчера пийнах малко.Днес ще пийна още малко,за да избият по-бързо.Имам и температура.Най-ми е гадно за лицето...Гледам и да не чопля въобще,че да не останат белези.А тези на главата,ако знаете как сърбят,ужасно е.Имам чак и на краката отдолу,засега малко.Ами сестрата на мъжа ми заедно с двете близначки са на горния етаж и от тях прихванах,че и трите я карат.Първо едната близначка,след това,след 10 дни прихвана и другата и веднага и майка им.А сега и аз.Иначе в нашия квартал има бум на Варицела.
Мария отново е болна.Има зелени сополи и кашля много.Днес баба й ще я кара на лекар.А само преди 3 дни дадой последната доза АБ-"Оспексин".Явно й додйде слабичък,а уж се беше оправила.Сега положението е по-зле.Поне температура няма,ама май работата е на бронхит.
Аман от болести,а мен все ми се лежи.
Енигма,и аз знам,че не е опасна за бременни,така и бебето си придобивало имунитет,така знам аз.
Ники,браво,че Бела вече си казва за памперса,моя звяр не ще и не ще да казва.И Мима реве и се тръшка за всичко,уж иска нещо,давам го,след малко не го искала,искала друго и така.Игра на нерви само...
Тинче,браво на вас,че сте махнали памперса.Сподели как го постигна.

# 26
  • Мнения: 575
Здравейте   bouquet
Илиянчее, ужас  Shocked Дано мине по-бързо, чее не искам да си представям какво ти е сега в жегите и с тия пъпки сърбящи, игурно откачаш  Hug

Да се похваля и аз, че от една едмица сме без памперс  bowuu Алина никога не е пишкала на гърне, пищи и не иска да сяда. Махнах памперсите, заредих се с гащички и започнахме. Първите два дни имаше инциденти, но на третия вече изкарахме цял ден със сухи гащички  Simple Smile Навън я издържах да пишка, а в къщи не искаше и се изпускаше, ама на третия ден сама си каза, че иска на тоалетната и така я държа над нея и пишка, за гърне не иска й да чуе. Много лесно стана, дано все така да продължава, де.
Аз трябваше вече да го махна тоя памперс, че втори път лекуваме бактерии в урината и все от детската градина ги лепва  Thinking като си я гледам в къщи - нищо, пусна ли я на градина на третия ден-бактерии. Та приключихме с яслата за тази учебна година. Сега лятото ще си я гледам и септември-октомври пак ще пробваме.
Таа в тая връзка, Марги, пуснете на Дея едни изследвания за тая температура. Алина имаше почти седмица Т и не се разбра от какво, гърло чисто, няма кашлица, нищо не я боли...и аз си предполагах вече, че пак е лепнала тия бактерии, така и се оказа.
Сега пи 10 дни антибиотик, дано да сме ги изтрепали вече, че са много упорити тия е-коли.
Енигма, да опасна е, само ако не си боледувала.

Айде, да пожелаем успех на Ивето в първия работен ден  Hug  bouquet

# 27
  • Мнения: 97
Привет и от нас:)
Ники ти все едо описваш Бетката CrazyНапоследък все мрънка и тя не знае защо ooooh!
Поздравления за мартенчетата без памперс.Ние сме до никъде........даже и за кото не си казва.Надявах се на яслата да я научат,но не би......това лято се заемам сериозно и дано имам успех Party
Марги и аз бих те посъветвала да пуснеш ПКК и стерилна урина на Дея.
Ани до къде сте с отучването на палчето?Габи сега се е пристрастила към него..и нищо друго не признава.Страхувам се да не свикне/тя маи свикна де/Ако някой знае начин за отказване на малко бебе от палец нека сподели Praynig
Поздрави на всички:)

# 28
  • Мнения: 1 710
Ането, радвам се да те "видя" Hug

Днес ходихме при педиатърката и тя ми даде направление за изследвания, та утре ще се боря с колекторчета и контейнерчета. Тръпки ме побиват като си помисля, че може да е някакъв проблем с пикочната система. С всеки изминал час все повече започвам да се притеснявам и да се вкарвам във филми. ooooh!

# 29
  • Мнения: 14
Привет мацки!
Какви са тези бактерии, ангини и бум на шарки #Crazy Да оздравявате бързо всички, ей!
Сиянчето е много добре във Варна искам да ви кажа. Чувства се добре, баба й се занимава с нея по цял ден, още първия ден махнаха биберона и доста напредват с махането на пампито... е, не че не пикае и ака в гащите, няма да е лесно, определено, ама все някога ще стане Peace Намерили са компания, прекарват много време навън, не се сеща за нас. Така ми е по-спокойно, много е адаптивно детето. Но определено ни липсва Sad Хубавото е, че скоро ще гушкам малката бебка Heart Eyes
От вчера съм в деветия месец, най-сетне. Пуфтя като товарен влак ви казвам... Вече съм 10 кила повече от килата на които родих предния път ooooh! Как ще се слабее не знам... И много ми отичат краката, ужасно е, със Сияна нямах такава екстра... Имам чувството, че кожата на краката ми ще се пръсне. Добре поне, че при нас не са големи жеги.
КикиНики, ши я изям твойта дребосъчка дето искала гина и мойе Hug Разбирам те, че ти се работи. И аз съм така, хич не ми се стои вкъщи, затова още съм на работа, най-вече заради контактите с хората. А при вас си е голяма тръпка, имам много добра приятелка стоматоложка, и тя бързо бързо се върна на работа с две деца. Пък и частният бизнес е друга бира!
Марги, браво на вас за спонтанното решение за море! Така непредвидено е най-хубаво. Не се ядосвай за снимките, пак ще отидете на почивка и пак ще правиш снимки, бели кахъри са това. По-важно е, че там си се чувствала добре и си се наслаждавала на мига! Peace
Абе много са ви бъбриви децата, нашата мома хич! Дърдори все повече, ама нищо не и се разбира. На въпроса на колко годинки е, казва четили, откъде си го е измислила не знам! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт