Раз,два,три МАРТЕНЧЕ2010 на разходка изведи(5)

  • 25 543
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
Tin4e, Hristo ima mnogo suha koja, diagnozata mu e atopi4en dermatit. ima mnogo ovlajniteli za koja na pazara. Moiata preporyka e da go kype6 s du6 olio na sebamed, v ne mnogo topla voda, posle obilno namazvane pak s olio za 4uvstvitelna koja. neznam ve4e s tezi kojni problemi, moia e na homeopati4ni i hiliada vida kremove, daj Boje da pomoignat. Hug

# 16
  • Мнения: 46
Привет,

този уикенд имам гости и малко се разнообразявам с тях, че таткото ни заряза и отиде на мотосъбор на Казънлък и нямам много време а пиша, но хвърлям по едно око, но не мога да прескоча празника на Mама Iv, да си жива и здрава  и да се радваш на малките и по големите съкровища около теб! Наздраве.

Честити месечинки и на всички бебоци днес.

Ние ще поизлезем да се поразходим, лека вечер на всички

# 17
  • Мнения: 68
здравейте и от меняблагодар. на мамите които ми пожелахте успех Hug
мина много добреяза мен малко уморително а за мама и краси беше супер Crazy

честито на всички бебенца които празнуват днес и на маминките разбира се=

честито на мама ивяда си ми жива и здрава и мнооого щастлива с твоето прекрасно семейство smile3525  love001
днес намерих пюрета на ганчев на които пише от 3 месеца нататък и взех 2 плодови да пробваме да се захраним.на 17 ще ни бият втория пентаксим и направо не ми се мисли.

за килограмките си говорите.след като свалих 15кг после качих 5,но понеже гледах да хапвам много заради кърмата.аз също мисля като ахони,иначе миналата седмицакато се мерих бях свалила 3 кг и може би е от това че вече не кърмя и като сме по цял ден по разходки не се сещам мнмого да ям.много ми е мъчно че нев кърмя но какво да се прави,такъв е живота.

ами това е засега от мен.целувки  за всички и доскоро Hug

# 18
  • Мнения: 6
момичета днес голяма разходка му дръпнахме с Михаелка в морската градина.ей голям рай е там.прибрахме се в 20.30 къпане,папане и сега спинкаме.и аз си взех един душ и се излегнах да ви чета.
ами лека от мен за днес.
 Hug и  Heart Eyes за всички ви.

# 19
  • Мнения: 47
Ей,честито Мама Ив.Да си го отпразнуваш подобаващо. newsm51


Момичета има ли някои със сенна хрема или някаква алергия към цъвтящите дървета.Други години ми минаваше от едно лекарство,ама сега заради това кърмене не мога и много се измъчвам.....

И друго.Чета за захранването.Явно найстина е полезно по-късно да се захранва.Особено за кърмещите.Но вие кога мислите да почвате с сокчетата.Тук има вече над три месеца,има ли някои които да е дал някакво сокче.Да ви кажа аз вчера като казах на баба че ще кърмя още до 6 месец ,а тя -само до 6!?

Така ми се искаше след 3 месец да давам по някоя лъжичка сок,ама май не трябва...

# 20
  • Мнения: 521
Аз сок ще давам след 1 година по редица причини, които няма сега да пиша на дълго и на широко, но по принцип в соковете няма нищо важно, което да му трябва на дететo преди да е навършило 6 месеца. Всъщност преди тази възраст стомашно-чревната му система не е достатъчно добре развита, за да разгради и усвои сока и просто ще го прокара с изпраженията. Единственото, което сокът прави на тази възраст е да запълва стомаха на детето и то съответно да приема по-малко от толкова необходимата му кърма. Не знам дали четеш на английски, ако искаш ще ти пратя някои материали...

А ето и нещо на български - Не давайте на кърмачето плодови сокове , Плодовите сокове вредят на кърмачетата, ]В час ли са педиатрите?

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 22:45 от Tink

# 21
  • California
  • Мнения: 264
Напълно подкрепям Тинк  !
Особено ако се кърми бебето не е добра идея да му се дава сок толкова рано.
 Янинче, баба ти е мъдра жена!  До годинка е добре да се кърми - според тукашните схващания, а и според мен Peace
Честито на Мама Ив и всички, които имат месечинки днес!  Hug Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 366
Krasita1, съвсем благородно ти завиждам.... Плаче ми се като си помисля, че живеем във Варна на 50м от морската градина, а сме се забили в Пловдив, не че е лош града (пак някой да не ме разбере погрешно), но много топло и мръсно... Днес не сме излизали, защото мъжа ми забрани, в 19 ч термометъра показваше 30 градуса, на сянка. В апартамента температурата е 24, и ако я изкарам бебка, не зная, но няма да е ок за нея, то за мен не е, та за нея ли.... Въздуха не се движи, смъди някак си, а е само юни.... Ако не бяха тия ваксини, досега да съм се изнесла във Варна, и без това всичките ми приятели са там.... Тук скитам сама по улиците, и няма окй вратата ми да отвори.... Както и да е....

Мама Ив, за килограмите на бебоците.... снощи четох и не е малко 500 гр. Няма смисъл да се притесняваме....  Hug Hug

Тинк[/color,] сподели нещо за тези ултравиолетови сенници за количките, че ми стана интересно, аз нямам Стоки, но имам Мутси и не съм им влизала в сайта, но ще се поразтършувам....

Ения, пусни ни линк за клипа като стане готов, сигурна съм, че станал супер

Челси, сигурно имаш куп неща, които да свършиш  и куп роднини и приятели, които да  се видиш.  Hug Hug Hug Hug Hug Ако ти остане време, драснете по един ред на Пловдичанки и на присадените такива, като мен да се видим евентуално Hug
Тинчето моята свеки е дерматолог и ние сме на козметика на Uriage, A-derma i Boiderma. Имам едно две кремчета и на Себамед, но за лятото е хубаво да ползваш млека. Аз вечер мажа с мазен крем, сутрин с мляко. Олио не ползвам. На Деляна кожата е ужасно суха, нежна и проблемна, добре, че свеки е дерматолог, и за мазането и кремовете разчитам на нея. Но е добре да редуваш мазен с овлажняващ, за да не запушваш поричките само с мазния....

Yanin4eto, има много информация за захранването в нета, но ако можеш да кърмиш, си я кърми и след 6-тия, захрани я, но си я кърми. Аз нямам опит, но доколкото чета и имам куп приятелки, някои от които кърмят до 18 месеца, сутрин и вечер, просто не дават АМ, а кърма. Това си е кърма, вкарваш антитела непрекъснато, а и връзката с теб, това е психологически момент.... Не зная, аз бих кърмила ако имах, ако не беше катастрофата да ми спре кърмата, а и аз не направих достатъчно усилия да върна кърмата

Аз уж гледам мача с мъжа ми.... Laughing Laughing Laughing Laughing
лека вечер и  Wink

# 23
  • Мнения: 3 413
Здравейте и от  мен. Тедко вече го взимат сънчовците и рекох да ви изчета. При нас нищо ново.Преди седмица-две биха пентаксима и Синфлорекса,понесе ги много добре,нямаше никакви оплаквания.
Относно захранването - Аз имам кърма за 2 хранения,а малкия яде 6 пъти на ден. Та менюто му е : 2 пъти кърма, 1 кисело млекце,1 Ам ,2 кърма,която бях складирала + 2-3 лъжички пюре. С риск да ме набиете ( Laughing) смятам,че понеже кърмата ми е малко,имам запаси във фризера за кажи-речи месец и половина ,смятам,че това АМ само надува малкия и сама си въведох нови "правила " за хранене.Малкият ми е голям юнак (да не чуе дявола) и каквото да му дам да папа си го хапва с кеф.Не прави разлика кърма-АМ-кисело мляко.Единствено на пюрето повече се тутка,но това,че отваря устичка като му покажа лъжичката ме навежда на мисълта,че му харесва.Малко трудно му е преглъщането,но си хапва и пюре.
Наскоро четох,за политиката на фирмите ,произвеждащи АМ и се отказах да давам повече от един път на ден .
Само бих желала да ме посъветвате,какво пюре най-добре да давам-до сега с банан съм давала  newsm78

# 24
  • Мнения: 521
Натали ето това са тези на Стокке - http://www.bebeco.co.uk/new-2010-stokke-xplory-summer-kit---pink-2337-p.asp , но колкото и да са хубави ми се видяха много скъпи и затова си купих ето такъв - http://www.amazon.de/gp/product/B002X794LO/ref=oss_product

# 25
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Здравейте в новата тема!
Честито на всички празнуващи дребосъци и на прекрасните им отслабнали или приятно пухкави мамчета Laughing!
Днес взех на дребната активна гимнастика - от по-обикновените, килимче с грифове и играчки. Голяма радост е за нея и рахат за мен!
Сложих я направо на масата в градината, а аз до нея с лаптопа да си селектирам малко снимки за вадене. Открих страхотен сайт за изкарване на евтини снимки http://snimkitevi.com/snimkitevi/ и сега ще зарадвам бабите Simple Smile.
Виждам, че говорите за захранване. На Елена стомахчето е проблемно още от раждането. Сега даже ми е с едно упорито разстройство, което започна на 30.05!... таа, въобще и не си помислям за ранно захранване.  А и лятото в жегите да я захранвам - не, не ми се рискува.
А и все ми се струва малко бебе още  ylinfant ... Така ми е мило, като си я гушна на гърдата и тя притихва доволно нахранена  Heart Eyes.

# 26
  • Мнения: 521
NovaTema аз четох за  вашите проблеми с разстройството. Стискам ви много палци да се оправя бързо мъничката душичка!  Hug

# 27
  • California
  • Мнения: 264
Искам да ви се похваля, че купихме на Вилиян столче за хранене и сега пада голяма игра на него и сме много хепи всички Simple Smile
Той - защото е на високо и вижда всичко, а аз - защото мога да си отдъхна от постоянното носене на ръце  Joy
Ето малко снимки от нас  Hug
http://martenki2010.snimka.bg/baby/nashite-bebeta.470432.19191864

# 28
  • Мнения: 521
Vasilia страхотни сте! Ама как гледа играчката с тия огромни очи! Голям е сладур Вилиян! Какво е това столче, много хубаво!!

# 29
  • California
  • Мнения: 264
Мерси, ТинкHug
Столчето е на Фишер Прайс - Рейнфорест. Хубавото е, че има 3 позиции за гръбчето и сега го ползваме на най-легналата възможна.

Общи условия

Активация на акаунт