Противозачатъчни Lindynette 20

  • 42 292
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 410
Преди време аз също пих Линдинет 20 след като гинеколог ми ги препоръча, но не ми действаха никък добре. Почти през цялото време се чувствах замаяна, сутрин ми се гадеше и болки в гърдите през целия месец. Така издържах почти 3 месеца и реших, че е от противозачатъчните. Лекаря ми изписа Ясмин след което нещата се нормализираха. Така че това е игра с хормони и на всеки различните хапчета му влиаят различно. Проба-грешка Simple Smile

# 46
  • Мнения: 0
пия Lindynette 20 заради хормонални проблеми и за да ми се нормализира месечния цикъл проблем ли е ако се приема алкохол докато се пият

# 47
  • Мнения: 0
И аз пия Леденете 20,вече от 6-7 месеца но напълнях много! А и не знам дали ги приемам правилно защото доколкото разбрах някой от вас ги пият и по време на цикъла а аз ги започвам в последният ден на цикъла ми! Ако спра да ги пия дали ще мога да сваля килограмите който качих

# 48
  • Мнения: 310
И аз пия Леденете 20,вече от 6-7 месеца но напълнях много! А и не знам дали ги приемам правилно защото доколкото разбрах някой от вас ги пият и по време на цикъла а аз ги започвам в последният ден на цикъла ми! Ако спра да ги пия дали ще мога да сваля килограмите който качих

Противозачатъчните Линдинет 20 се пият по следния начин:
1. Когато за първи път ги почваш, вземаш първото хапче на първия ден от цикъла (когато ти дойде)
2. Пиеш ги в продължение на 21 дни без прекъсване, тоест докато свършат таблетките.
3. После правиш почивка от 7 дни (не пиеш хапчета). През тези 7 дни трябва да ти дойде.
4. Започваш следваща опаковка на 8 мия ден . Пример: ако си изпила последното хапче в Четвъртък, значи следващия Петък почваш следващата опаковка. Така винаги започваш нова опаковка в един и същи ден от седмицата

# 49
  • Мнения: 1 525
Аз пък напълнях като ги спрях.  newsm78

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте, пия противозачатъчни Lindynette 20, сега започнах втората опаковка и искам да попитам дали трябва отново да се предпазвам с друг контрацептив първите 7 дни или вече няма нужда. Надявам се на по-бърз отговор. Благодаря предварително.

# 51
  • Мнения: 310
Няма нужда, щом ги пиеш редовно и без пропуск всеки ден.

# 52
  • Мнения: 0
Благодаря ти много за бързия отговор. Исках да се уверя, че действието им е незабавно при втората опаковка   bouquet

# 53
  • Мнения: 24
Аз пия противозачатъчни от година и половина. Почнах да ги пия заради акне. Започнах с Диане 35, после гинеколожката ми ги смени с  Lidynette 30 - 3 месеца и после каза да мина на 20 като най - малкото количество хормони, за да не си товаря организма (на 22 съм). Доволна съм от хапчетата като цяло, само че от както започнах Lindynette 20 (вече съм на 2-ра опаковка) започна да ми зацапва 1 седмица преди цикъла, а и ми се появиха пъпки по лицето. Да не би да са ми прекалено слаби?

# 54
  • Мнения: 310
Възможно е да са ти слаби, въпреки че си на 22. Аз си докарах високо кръвно от Линдинет 30 и вече не смятам да пия противозачатъчни. 2 пъти ми се случва след прием от около 4-6 месеца да вдигам кръвно. Явно не са за мен. Пила съм и Линдинет 20 , но както ти казваш и при мен се появи зацапване 1 седмица преди цикъл.

# 55
  • Мнения: 0
Момичета , от 3-4 дена съм на Линдинет 20. До сега бях на Джаз в продължение на 1 година, но ги смених заради намалено желание за секс. Това , което ме притеснява,че от както започнах Линдинет-а корема ми е много подут най-вече в долната част. Предполагам , че ще е така докато ми свикне организма , но все пак някакви мнения?

# 56
  • Мнения: 13
Здравейте момичета, генеколожката ми предписа линдинет 20 заради функционална киста.Никога не съм пила противозачатъчни до сега.Трябва да ги пия 3 месеца по схема 21/7.Въпроса ми е свързан със страничните ефекти.Прочетох някои мнения, едни са много доволни, няма ли проблеми каато напълняване, отоци, подувания, но други казват , че това им се  случило.Втори ден го пия и днес усещам подут корем, замаяност, тежест в главата.Може ли а е от лекарството?Задължително ли трябва да се случават негативните ефекти.Забравих да питам лекарката за страничните ефекти.

# 57
  • Мнения: 310
Всичко е много индивидуално.  Ако нещо те притеснява, прочети внимателно листовката, там са описани подробно всички странични ефекти. Не е задължително да ги имаш и ти.

# 58
  • Мнения: 89
Здравейте!Не знам дали въпросът ми е за тази тема,но все пак става въпрос за Линдинет и за  това го задавам тук.
Аз съм на Линдинет 20 от около 4 години.Пия хапчетата всяка вечер в 20:00 часа.През първата година на приема,цикълът ми идваше сутринта,след време се измести и започна да ми идва на обет.Миналата година за първи път ми дойде късно вечерта и аз каквато съм паника си помислих,че аз съм от този 1 процент жени,на които хапчетата не са подействали и е станала белята.След това отново започна да ми идва по обет,но от известно време отново ми идва много късно вечерта.  Страшно се изнервям да го чакам цял ден,защото както казах съм голяма паника.Според вас на какво се дължи това,едва ли има връзка с часа в ,който приемам хапчетата?

# 59
  • Мнения: 1 525
В паника, че закъснява с няколко часа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт