ОКТОМВРИЙЧЕТО не спи лудува, да подритва мама то не се срамува!

  • 19 871
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 286
Добро утроо! Рано-рано сте се надигнали!
daila777, да се отчетеш подробно после! И аз си чакам с нетърпение моята ФМ другия вторник Party
RadiValio , браво! Много хубава пупа!!!

Относно раждането-  и аз съм избрала Шейново, другия понеделник или вторник с милото ще се разходим до там да поразпитаме какво, как, къде и т.н.

Майчета, вие правите ли някакви упражнения за гърба и кръста? Моите вече много ме болят и мисля да се поразровя за нещо подходящо, което да ми отпуска малко болките. Иначе вечер му намерих цаката- имам една малка декоративна възгавничка, слагам си я под кръста за 30-40 мин и така хубаво ми отпуска боклата... Heart Eyes

# 676
  • София
  • Мнения: 119
Добро утро коремчета  Hug
И аз съм тук и ви попрочитам, но нямям много врее да пиша, че мъжо ме е натоварил с работа и главата ми пуши вече.
Но няма да се оплаквам, поне ми минава бързо времето.
Честито на разбралите пола на мишлетата, не се ядосвайте на роднините, важно е ние да сме доволни и да им се радваме. Party
Честито и за годишнините, още дълги години щастлив семеен живот   bouquet
Варненки- много сте готини Peace, как ми се прииска и на мен на море, но ще пропусна тази година, че и ремонт ще се прави а време не остана.
Димяни и аз съм на желязо и не ми е прилошавало от него, различните организми различно го понасят.
Ох  ooooh! улях се
Лек ден на всички.

# 677
  • София
  • Мнения: 5 756
Ради,страхотно коремюе имаш вече Party

Хейли,аз не правя и не мога  Mr. Green

# 678
  • Мнения: 3 500
Добро утро, мамчета!
Аз днес съм на изпит по английски език. Стискайте ми палци.
Иначе в четвъртък излизам отпуск.
За контракциите - стягането на корема е контракция, но когато не е болезнено няма никаква опасност. Това са т.нар. подготвителни контракции. Ако, обаче, са болезнени, трябва незабавно да се потърси доки. Обикновено се изписва магнезий /магнерич, магнерот и т.н./.
За изпускането е нормално, защото понякога бебето притиска пикочния мехур, а мускулатурата е по-отпусната.
За течението - четох, че точно в тези месеци се засилва и това е нормално. Притеснително е ако мирише, пари или сърби или пък е оцветено.
За Дяволов съм чувала невероятни отзиви, но мисля, че ще ми е доста трудно да се вредя. Аз първия път раждах в Тина Киркова, сега сигурно пак там. Още не съм решила.
bobinka 85, тук и в Шейново и в Тина Киркова раждането с избор на лекар е 900 лева нормално и 1200 лева секцио.
Шийката на мен ми я измерват вагинално. Лекарката каза, че е много добре затворена. Не знам колко см. е. Плацентата ми е от ляво.
Аз за пола нямах никакви мръщения - нашите бяха много щастливи, нищо, че им е 3-та внучка, моя мъж също беше на седмото небе, защото искаше много да е пак момиче. Единствено свеки искаше момченце, но се е примирила, защото тя все пак има внук /на зълва ми детето/. Приятели и познати обаче ми пожелаваха непрекъснато момче и сега като чуха, че е момиче и всички реагират по един и същи начин "Нищо, важното е да е живо и здраво".   Rolling Eyes
Марков знам, че изражда в МД. Но не знам как се стига до него.
Някоя от мамите с втора бременност раждали ли са в Тина Киркова и какви са ви отзивите за там?

# 679
  • Мнения: X
Nad1_Nad1, нямам познати които да дават апартаменти под наем. Колко е раждането в Щерев сега? Аз пък съм се насочила към Вита заради моята докторка, но ще видим казаха ми че преди 1-2 седмици са им вдигнали цените с по 100 лева. Във Вита също всичко е включено в цената, моя приятелка която роди скоро там е страшно доволна.

MISHANA13, RadiValio, търсим в Дианабад. Моето момче работи там и искам да ми е наблизо, защото няма кой да ми помага,а и за пръв път ще ставам мама  Heart Eyes. Вчера се спряхме на един, защото не е живяно в него иначе сегашният ни е далеч по-уютен, но като сме на квартира, няма как да си го направя точно както на мен ми харесва.

RadiValio, имаш и тен   Nature Sun With Face. Така ми се ходи на море, само си гледам миналогодишните снимки и си мечтая че живот и здраве догодина ще  печем дупета  Mr. Green. Тази година ме е страх да пътувам заради ниската плацента, от както видях теста не съм излизала от Сф, което е много странно за мен.

Димяни, значи малко по-малко от месец преди термина, много скоро ми се струва  Simple Smile, като знам че ние за октомври.

*Noel*, сестра ми ражда в Тина Киркова и колкото пъти ходих при нея се ужасих от хигиената. Главно от това, че пускат жените от родилното да влизат с чехлите от улицата да влизат в родилното, а и външни хора пускат да влизат без калцуни  Confused. Сестра ми и бебенцето й бяха на антибиотик веднага след раждането. По-късно още две мои познати имаха много тежки раждания, но вярвам че това си е до доктор а не до болница.

Прочетох нещо за среща в София, хайде да организираме една Simple Smile.

# 680
  • София
  • Мнения: 5 756
Orchids Flower,малко остана наистина,а аз с нищо ен се подготвих още.....

Ноел,той от другата седмица излиза отпуск за не знам колко време но ен по малко от 2,3 седмици и след тов ще е наистина късно! Rolling Eyes
Аз радах в Тина Киркова  и съм много доволна! Peace

# 681
  • Мнения: 80
  Привет момичета!
 Не се сърдете на мъжете си, поне са си при вас  Sad!Може да ви ядосват от време на време, ама имате опора.А моя като няма да го има 3 месеца, вече много ми е домъчняло за него!
 Първото си дете раждах в Шейново, ама то беше много отдавна и вече са други докторите там.За Велев много добри отзиви съм чувала.Второто го раждах в Тина Киркова, имах избрана докторка и исках да раждам във ваната.Но беше през ноща и докторката не си чула телефона.Родих си при дежурния екип, само с помоща на една страхотна акушерка, без никаква намеса на доктор.Златна жена, после пратих една приятелка при нея и тя е страшно доволна от раждането си.Сега и се обадих и тя много се зарадва, че ще имам 3-то детенце (на фона на всички останали).Ще си се уговарям само с нея, досега при ражданията си не съм имала намеса на доктор и затова няма да им набутвам маса пари и този път  Peace.
 Преди 2 години ходех на йога за бременни, чуствах се страхотно.Сега нямам време, но се опитвам част от упражненията да си ги правя в къщи.Определено това е нещото което препоръчвам с две ръце, до последно си правех упражненията в къщи.Отидох в болницата с 6см разкритие и много бързо и лесно родих.Двете ми деца са родени по 4кг, нямам намеса на доктор и нямам нито един шев.

  Лек ден!

# 682
  • Мнения: 66
Здравейте мамчета ,
как сте днес ? Благодаря ви много  за поздравите и на вас желая много щастие и любов.  Heart Eyes
Ние си изкарахме страхотно вчера , ходихме на грузински ресторант. Никога не бях ходила и ми беше любопитно какво готвят, ама то едни шишове , едни пържоли кво да ви кажа. Направоо така се наядох че едва станах от масата.  Embarassed
Vessi  как си днес мила , има ли контракции?
Гледам за болници си говорите - варненки вие за АГ.то ли сте повече или за окръжна?
Noel успех на изпита.
Mamasmehorana  браво на малкото ти ангелче , милото грижи се за мама.  Hug
Момичета повече си почивайте , вече бебетата порастват почват да тежат повечко , а пък и аз чесно да ви кажа като наближава 7-мия месец и ме е страх. Като знам колко преждевременни раждания има точно в 7-ми месец. а както и  на всички ми се иска да си изкарам докрая и незнам защо ме е  обзел такъв стах , като досега няма причина за притеснение.  Praynig Hug

# 683
  • Мнения: 53
Здравейте!  Hug Не съм чела последните 10 страници, но днес ще се заловя с тази задача, така че ще ви настигна.  Twisted Evil Бързам да се похваля от прегледите.
В четвъртък ходих на преглед при новия за мен доктор в частната клиника и останах много доволна от отношението. Вече съм сигурна, че ще раждам в тази болница, а и при този доктор де. Каза, че всичко с бебчето е добре, но беше по гръб и не успя да потвърди пола. Понеже му занесох бележки и резултати от изследванията, които имам до този момент. Каза, че е видял, че пише ниска плацента, но било още рано да се говори за подобно нещо, понеже в повечето случаи се вдигала до края. Което малко ме успокои. Praynig Бебчето беше с главата надолу поне на този етап.  Laughing
Вчера ходих на 4Д за Фетална Морфология пак в тази клиника и разгледахме подробно бебчето. Вече се потвърди на 100% женската ни радост stork-girl Two Hearts., видяхме го. Таткото си таеше някаква надеждичка да се окаже момче, но не стана. hahaha
MISHANA, вчера бебчето тежеше 400гр. и докторката каза, че е напълно в нормата за седмицата, но все пак апаратът показа за термин 2 дни по-рано, т.е. вместо 29.10, 27.10., но аз няма да си сменям термина. Аз очаквах да тежи повече, имайки предвид аз колко съм нараснала.  Joy Но както каза и ти, сега все още не е гаранция за теглото как ще се поддържа по-нататък. Затова някои доктори сега даже не казват и колко тежи. Така че времето ще покаже, да са ни живи и здрави.  Peace
Бебка ни беше дала гръб през по-голямата част от времето, но си извърташе главичката в профил все пак от време на време.  Laughing Разгледа го най-подробно и обясни за всичко, та за момента всичко ни е тип-топ, дано е така и за напред. Praynig Praynig Praynig Подметна ми жената, че малко по-трудно се вижда, понеже плацентата е предна и все още е на ниско, но каза само да го имам предвид, а да не бързам да се притеснявам. Каза, че е на 23мм от канала. В началото на месеца беше на 22мм ама да видим какво ще стане по-нататък. Thinking
Каза, че прилича на таткото ама къде го видя това и аз не знам.  Laughing Даде ни и диск с клипчета, но от тази плацента малко по-трудничко се различават нещата. Все пак си е спомен де. Laughing
Ако се сетя за нещо друго ще пиша пак Hug

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 10:53 от eva_86

# 684
  • Мнения: 599
Цвети не, днес съм нямала контракции, четох че и от дехидратация може да се появят тия свивания на матката, а аз вчера малко водичка май пих, и после след работа и малко упражнения правих у дома и там се поизпотих, но ще внимавам повече от сега нататък. Днес съм добре, утре съм на ЖК и ще питам доки.

Относно раждането аз клоня към ОБ, против АГ-то съм.

# 685
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
eva_86, чудесни новини!!!  Hug  Hug  Hug
Таткото е бил на седмото небе!  hahaha
За размерите не се притеснявай, аз на миналият преглед разпитах моята лекарка, след като ме  #Crazy втрещи с тези 500гр. и жената обясни, че бебоците си наддават индивидуално, независимо от пол и г.с. Както знаеш понякога дърпат в началото, после забавят и обратното. Но не забравяй, че ти ще си имаш една малка изискана госпожица....ще е фина мадама.  Flutter Важното е, че бебка е добре, както майка си!  Peace Аз съм на преглед другата седмица в понеделник...., пък да видим какви ги е сътворил нашият палавник...  Crazy А за термина...., ако продължаваме с тази скорост май ще е около 22.10, но засега има време, ще видим...

# 686
  • Мнения: 12
Здравейте, октомврийски мами!
Току що се включвам в групата. Все още ходя на работа и изобщо нямам време пък и желание да стоя пред компютъра вечер вкъщи, но след около месец и половина ще стана по-активна.  Wink Сега съм няколко дни в отпуск - ей така, да си почина и се реших да се включа

От Варненските мами съм и аз се чудя къде и при кой да се насочвам. Сякаш съм по-"ЗА" за АГ-то. Окръжна съм я отписала. Майчин Дом може.
Ходих при Николов в АГ-то на частен - не ми допадна много. Мисля да ги изредя и другите - Георгиев, Танев, Анастасов.
С ниска плацента съм (надяваме се да се вдигне) и се чудя може ли да правя упражнения за бременни и да ходя на плаж - не че не ходих вече няколко пъти  Blush Забравих да питам доки при последната консултация.

Весел ден на всички!  Peace

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 12:05 от SeaAngel

# 687
  • У дома
  • Мнения: 62
Здравейте, тумбички  Hug

От снощи съм с някакви зверски киселини, почнаха посред нощ, уж се бяха успокоили и сега пак наново, отврат  Sick
И така ми е сънливо и нищо не ми се прави  Rolling Eyes, а трябва да се бачка.
Даже ме мързи и да пиша, няма да ви досаждам, само ще ви хвърлям по едно око.

# 688
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте коремчета сладки  Hug
Pozitive, още ли си на работа? Говореше нещо за колежка, която ще те смени и останах с впечатлението, че вече ще си почиваш. Ох, как си мечтая за този момент.......... Ще наредя 10-15 книжки до леглото  Simple Smile
SeaAngel, добре дошла в отбора  Hug Лека бременност и здраво, красиво, пухкаво, розово бебче на финала  Mr. Green
Димяни, признавам си че се изкушавам да дойда довечера при Дяволов, още повече че не записва конкретни часове. Колебанията ми са между скъпата, но приятна "Токуда" и ефтината, но мизерна болница МД и то - точно за Дяволов. Ох, не знам какво да правя... милото каза да си гледам бебчето и да не мисля къде било скъпо и къде ефтино, само да го уведомя къде съм избрала да раждам. Но аз знам прекрасно какво би му струвало това  Simple Smile т.е. на цялото семейство! Успокоявам се, че имам още около месец време за чудене.

Аз имах два и половина дни почивка от гадното разтягане, но от снощи пак започнахме да растем интензивно. Ако искате ми вярвайте, но от вчера до днес има съвсем ясно видима разлика в корема ми. Дано никой не се стресне от мен на следващата ни среща  hahaha Разтягането ми разказва играта, момичета  Simple Smile

# 689
  • Мнения: 3
Днес бях на преглед, бебо е добре, но аз не съм. Имам пак леки проблеми с урината, затова утре ще дам стерилна, единия ми бъбрек задържа урина и ако нещо ще се почнат антибиотици. Дадох и кръв пак за белтък. Дано се размина с болницата, че ми е много потискащо. Радвам се за хубавите ви новини, крайно време е и аз да се похваля, но не се знае кога ще е. Бебо пак почна по-активно да се обажда, малкия още е на антибиотик. Днес минахме и през личния на контролен преглед, в четвъртък сме пак там.
Не знам при вас как е, но във Велинград е като на екватора до обяд слънце, следобед порой. Не пропуска ден. Забравих коя мама искаше да идва на почивка във Велинград, съвета ми е ако може да отложи с 1-2 седмици, има много ремонтни дейности в моменти. От юли месец почват празничните дни за града и всяка вечер има изпълнения на духови оркестри от различни краища на страната.
Лек ден ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт