Болно бебе на 5 месеца

  • 5 295
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Понеже съм нова и не съм много наясно с правилата,тук ли трябва да попитам или в друга тема за препоръка за добър педиатър в Пловдив.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 377
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379850.0

виж дали това ще ти свърши работа. може и да питаш да те насочат към някой....
по принцип ако напровиш нова тема със заглавие да ти препоръчат в пл  педиатър за консултация може би повече хора ще отговорят отколкото в тази.

# 17
  • Мнения: 16
 Angel_Dust , много ти благодаря.Сега ще пусна една нова темичка,дано да има хора,които да се отзоват.

# 18
  • Мнения: 1 100
Пие антибиотик....Докторката каза,че това е вирус  .... дробчетата са чисти.
Като е вирус и дробчетата му са чисти, за какъв дявол пие антибиотик. ooooh! Докторката е за смяна, както вече са казали момичетата. Peace

# 19
  • Мнения: 2 807

Анита, и аз като Шапокляк те съветвам да направиш консултация с друг педиатър (та дори и да смениш този).
Детенце пие не само антибиотика, но и много други лекарства, за които аз, като мама на 3 деца, не съм и чувала/ нито ползвала.

Моите деца - на 7 и на 5 годинки са пили само веднъж! антибиотик - тази зима, другото - на 4 годинки, не е пило.
Обикновено за лечението при симптоми като на бебчето ти съм ползвала, по съвет на педиатърката, тандум верде за намазване на гърлото, билков сироп за кашлицата, физиологичен разтвор за нослетата, вит. C.

Посъветвай се и с друг лекар, професионалист/педиатър  Peace
Дано още днес бебчето да е по-добре  Hug

# 20
  • Мнения: 16
Силно се надявам бързо да се оправи!Благодаря много на всички за съветите!Бяха ми доста полезни и ще ги взема под внимание!
Наистина много благодаря на всички,които писаха!  Hug

# 21
  • Мнения: 755
Анита, ще се оправи бебко , не се притеснявай! Hug Няма значение , кое детенце ти е подред, т.е. няма значение първо ли е, второ ли е или трето, притесненията винаги са еднакви, защото ги обичаш, това е. Hug
 Иначе добре са те посъветвали всички мами. Hug Нурофена е бива да се дава при температура по ниска от 38,5 градуса. А бих добавила и че не бива да се прекалява, защото това е ибупрофен и лесно може да се появи аергия към препарата.
Пожелавам бързо оздравяване и  да си отървете най- накрая ти и бебко от този вирус. Лято е, трябва да се радвате на топлото време. Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 132
Скоро детето ми вдига температура. Бях в в провинцията. Там частни лекари няма (авторката мисля, че е от Пловдив, та едва ли при нея е така де). Дъщеря ми я прегледа шефката на детското отделение в болницата. Изписа Нурофен три пъти дневно, антибиотик и коларгол. Детето имаше само зачервено гърло. Капех само коларгола от изписаното, за да не съм бездейна все пак и от мен включих тантум Верде. Всички околко мен ( две фамилни къщи в един двор сме) ми се караха, че не давам Нурофена рдовно. Искам да кажа, че такава е практиката и не е кой знае каква рядкост да изпишат Нурофен три пъти дневно. Може би разчитат на болкоуспокоявашите му качества... де да знам... Все пак ми се вижда натоварващо, особено ако е спокойно детето и особено ако е толкова малко. Според нашият педиатър панадол и нурофен се дават само за температура над 38гр.
Не спирай антбиотика. Така или иначе си започнала курса. Може би е 5 дни, та едва ли ти остава много. може и лекарката да е видяла възпалено ухо или нещо такова и затова да е решила да изпише антибиотик. Тук не знаем какво е видяла тя все пак.
Не се притеснявай ще се оправи бебока. Поддържай връзка с лекар  Peace

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 628
Със сигурност, ако е назначен( по- скоро улучен) правилен АБ, би трябвало да подейства максимум до 72 часа след първия прием. Особено пък Панцеф- дъщеря ми в момента е на него, подейства буквално от първия прием.

# 24
  • Мнения: 16
Благодаря на всички пишещи!  Hug
Бяхме на проверка.Вече има видимо подобрение.От време на време има температура-37.2-37.5,но го отдавам на това,че му расте зъбче.Надявам се най-накрая да свършат неволите ни и бебчо да се оправи!
Още веднъж благодаря на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт