И от есента на ясла 4

  • 5 723
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Привет мамчета!  Grinning
И моят син бе 2 седмици в дом. лечение. Пихме си и антибиотик  Sad.
Пуснах го от понеделник, но цяла нощ ми повръща. Направо се измъчихме и 2-мата  Crazy.
Има ли сега пък такъв вирус?  ooooh!

Моите и двамата са така  Cry . Първо малкия - повръщане, после разстройство, а тази нощ и големия - повръщане, сутринта и разстройство  Cry . Нямат температура и им давам само Сметка. Малчо днес вече е по-добре.
Омръзна ми вече от болести  #Cussing out #Cussing out .
Дано бързо се оправи и твоя мъник  Praynig

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Здравейте мами!
Ние пак плакахме тази сутрин - 3 ден след триседмичния ни престой в къщи по болест!Надявам се скоро да се адаптира и да ходи с радост на ясла. За мен всяка сутрин е изпитание за душата. Чакам с нетърпение да го гушна вечер, а той е станал толкова дръпнат, дори баща си не иска да гушка и бяга от него Sad

За съжаление до като беше болен се лекувахме с антибиотик. Препоръчвам на мамите да използват бабините илачи. Пробвахме инхалации с лайка и сода и мисля, че хъркането изчезна, а за кашлицата се мазахме с Пулмекс и му давах мед с масло. Като имуностимуланти ме давам Рибомунил /по предписание на педиатърката ни/ и мисля да включа АД ликуит за деца. По здравните форуми има доста изписани мнения.

Здраве за всички малки мъничета  Praynig

# 17
  • Мнения: 5 468
Нашата педиатърка изписа на Гери за имунната система Мултивитамол на д-р Тайс и капки - Есберитокс, на които пише, че повишавали защитните сили на организма. Сутрин 10 капки и вечер 10, а сиропа по 2 лъжици на ден. Не знам, до колко помага, ама аз се разболях наскоро, а тя- не. До сега винаги съм я накачала и нея като се разболея. Дано наистина е от капките и сиропа.Пие ги вече почти месец, а другата седмица ще тръгва на ясла.
Е на, утре сутринта отивам да й нося изследвания да й правят в поликлиниката ooooh!. Дойде и нашето време. Пожелавам късмет и попътен вятър на моето малко-голямо момиче Sad.

# 18
  • Мнения: 811
Нямат температура и им давам само Сметка. Малчо днес вече е по-добре.
Омръзна ми вече от болести  #Cussing out #Cussing out .
Дано бързо се оправи и твоя мъник  Praynig


Освен Смекта, можеш да добавиш и Ентерол.

Дано бързо се оправят.  Praynig

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Sidi, много се радвам да чуя, че вече сте свикнали.  bouquet
Ние сме със следния график, една седмица на ясла, една седмица вкъщи, заради хрема и кашлица. Днес сме на линия. Сутрин леко мрънка, чат-пат отказва да яде и категорично отказва да спи там. Дреме на масата, преди да се разсополивим беше спал на пода Rolling Eyes
Днес направо съм сигурна, че няма да спи и като го взема по пътя до вкъщи вече спи и става един режим, дупе да ми е яко #Cussing out

# 20
  • Мнения: 752
Vesi1, я го записвай в нашата градина и без това откриват нова група. Wink Лелките се оказаха не толкова лоши (все пак мама е най-добрата и винаги иска така да си мисли Grinning) или просто атмосферата в яслата й харесва на мойта кукла. Пожелавам ти на теб и на всички други майки бързо свикване на дечицата им в яслата и най-вече никакви болести, поне не тежки. Защото, както казват лекарите, се очаква есен и зима с тежки грипове.
А относно витаминозните сиропи - аз съм много доволна от Мултисаностол. А ако някой от нас се разболее или усетя, че дъщеря ми нещо почва да я "бори" й давам три дни витамин С.

# 21
  • Мнения: 5 140
Здравейте и от нас!
Ние със сигурност се откзваме за сега от яслата,докато не се разбере наистина какво ни е.Записала съм час при д-р Мустаков алерголог в Александровска.Ще се гледаме докато можем.Стискайте палци всичко да е наред и тази гадна кашлица да се "изпари" Praynig.
Леко адаптиране на тези които тепърва тръгват на колеж,а на другите-никакво разболяване и лепване на вируси  Hug Peace  bouquet


п.п За имунната система съм давала и аз Есберитокс и Мултивитамол на Тайс(и сега го пием)

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 12:13 от sineo4ka

# 22
  • Мнения: 6 315
И Йоан е болен и тази седмица си е вкъщи. Кара някакъв вирус с Т, сополи и кашлица. Поне само два дни вдига температура и то не висока. Дано до ругата седмица се оправи съвсем.

За имунната система взех Мултисаностол.

# 23
  • Мнения: 1 014
Днес не пуснах Ники на ясла. И ние сме със кашлица и снощи забелязх, че похърква. Сега спинка, но не хърка. Дано не е нещо сериозно. Давам му сиропче и снощи и сутринта му капнах капки за нос. Няма температура, хапва и е жизнен.

# 24
  • Мнения: 5 468
Днес пуснах на Гери изследванията. Станахме рано-рано и тъгъдък-тъгъдък в поликлиниката. Държа се геройски и не каза "ох" дори като й взеха кръв.
Оттам, отидохме до яслата, защото приятелчето й за първи ден беше на ясла. Влязох вътре, ама не в групата, а долу. Много е хубаво. Направили са нещо като зимна градина или кът, не знам, как се води и там държали децата, когато зимата не могат да ги извеждат навън в двора. Имаше една бебешка пързалка и две нещо като кончета-люлки на Чико. Едно шарено килимче, чисто, подредено. М... хареса ми. Зам. директорката стоеше при нас през цялото време и си говорихме. Каза, че щели още играчки да купуват. Другарчето й го взеха и качиха горе в групата. Не е ревал въобще, зашеметила са го с някакво камионче и влязал по живо и здраво. Даже ял на обяд и после си го взехме с майка му.
Изследванията на Гери ще станат във вторник. Значи в сряда ще ги взема и сигурно в четвъртък ще е на ясла ooooh!. Ама пак ще пиша де. Има си хас... сега ще почна да мрънкаааммм... ми жал ми е от една страна, от друга, мисля че е за нейно добро, по цял ден да си има компания и да си играе със себеподобни...
Ако има майки от 61-ва ясла в Надежда, да се обаждат:)).

# 25
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ние днес за съжаление бяхме с повръщане. Отведох Ивчо в яслата, но ме извикаха, защото повръща. Много се притесних. Взех си го, водих го при лекарката - било вирусно... Пиеме глюкоза и някакъв сироп за повръщането... ooooh!

# 26
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Трябва да черпя Mr. Green
Вчера спал, ял, веселяк го взех...да не повярваш, ей така изведнъж....дано и днес да е така, да не е инцидентно.
Ох, много се зарадвах, тя и лелята не вярваше, че се случило Grinning
Хайде успех на всички новобранци с яслите и детските  bouquet

# 27
Здравейте и от нас.  Боби ходи на ясла от средата на септемри, но след първите 3 дни изкара една тежка гнойна ангина. След това ходи 1 седмица и беше със зачервено гърло и антибиотик. От вторник пак ще го дам. Надявам се по-бързо да премине този период с честото разболяване.

# 28
  • Мнения: 1 014
boby.k , вие в коя ясла ходите?

# 29
  • Мнения: 2 534
Какво става , май всички дечица са болнички .
Просто незнам ние още как удържаме фронта , пу-пу .
Хайде , много здраве и на вашите шушончета.

Общи условия

Активация на акаунт