Подуване от зъб

  • 12 825
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Синът ми има доста проблеми със зъбите-много лоши зъби, видимо  изглеждат много добре, но от 2 години ходим почти непрекъснато на зъболекар. Развалят се много бързо. В момента е на 6 години.
Първият проблем беше, когато за една нощ се поду откъм едната буза, отвориха зъба, чистиха, чакахме доста време, правиха му промивки, пи антибиотик, защото се беше получил абцес. Попаднахме по случайност на много свестна зъболекарка, след като вече бяхме сменили няколко. От тогава тя го наблюдава и лекува.
От два дни имаме сходен, но не точно същия проблем. Отново подут, боли го зъб, отвориха зъба, няма проблем с него, нервът е жив, всичко е наред, но болката продължава, отток има. Направиха рентгенова снимка, съмняваха се за киста-нищо не излезе да е проблемно на снимката. Пак пием антибиотик. 90% от антибиотиците, които е пил до момента са били във връзка със зъби, чукам на дърво, не боледува толкова често. Виждам, че и зъболекарката му е притеснена, според нея няма причина за този отток и тази болка, но въпреки всичко...
Флуор допълнителен не приема, вкъщи се пие минерална вода Горна баня или чай с преварена чешмяна вода. Сладко толкова не яде, общо взето конкретна причина и аз не виждам.
Имали ли сте нещо подобно, почвам и аз вече да се шашкам, с тези зъби са големи драми, по-добре да знаех, че е от зъб, а така, без причина, ми се струва още по-притеснително.

# 1
  • Мнения: 126
Привет!Значи много е сходен случая като при моята сестра но не мога да се сетя да ли имаше подуване /или ако е имала е било леко/.Какъв ли антибиотик не е пила и колко снимки направи но излизаше че зъба е наред.След което отиде да погледнат зъба на микроскоп при специалист.Откриха болен канал.Излекуваха го.Зъба обаче продължаваше да я боли ,пак беше на антибиотик ,след което отиде при хирург оказа се корена е  проблемен и я оперираха. Само искам да кажа че зъба външно изглеждаше напълно здрав,а от вътре лоша работа.Също така болката не и беше кой знае колко силна а по скоро постоянна и дразнеща месеци наред
 Посетете и друг специалист стоматолог,или хирург.
Да но детето да се оправи по скоро Hug

Последна редакция: вт, 15 юни 2010, 14:16 от anelia 10

# 2
  • Мнения: 1 622
Според неговата зъболекарка на млечните зъбки им се стопява корена и е възможно да е от това.
Благодаря ти за мнението. Утре пак ще говоря с нея, защото пак сме на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт