Висока температура от първи прием на пентаксим!

  • 17 047
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте моята принцеска е на 3 мес и вчера и биха първата доза пентаксим към 11.30.До 8 вечерта нямаше температура но след като я изкъпахме започна да вдига постепенно и на 37.8 и дадох панадол.Докато подейства достигна до 38.2 и започна да пада.Днес поддържа 37 и е досат отпаднала а снощи беше безкрайно бледа и предадена.Плаках като ненормална и се чудех правилно ли постъпвам.Да не говорим колко плака докато и сложат в ръчичката едната ваксина и отделно в крачето.На ръчичката гледам че и е доста зачервето и има твърдо топче.Направо сърцето ми ще се пръсне.Ужнови ваксини без температури като старите а пак същата работа.Споделете при вас как мина първата имунизация.И колко ли време ще продължи тази температура и отпадналост.

Благодарност предварително на споделилите майки!

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 00:54 от Mamma

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Доколкото разбирам, на детето са бити едновременно Пентаксим и Синфлорикс. Айде да не ми говорят, че нямало свръхнатоварване на организма  Tired
Слава богу, при първия прием на Пентаксим( засега и единствен) нямаше никакви реакции.

# 2
  • Мнения: 550
и при нас имаше температура при приема, но спада, а след 1-2 дни детето пак си връща тонуса. При нас имаше дори и липса на апетит. А по отношение на топчето-при всеки прием се появяваше и след седмица някъде изчезва. Може да направиш компрес със спирт и реванол. не се притеснявай, такова е положението при повечето дечица  Peace

# 3
  • Мнения: 105
Ние нямахме апсолютно никакви проблеми.Само педито ни каза да не се къпим вечерта след ваксината,е,каза че има вероятност да повиши темп.и ни изписа свещички,но до тях не се стигна.Но защо 2 ваксини наведнъж  newsm78  newsm78  newsm78

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 140
Синът ми не е вдигал температура,но веднага след ваксината съм му давала Панадол
по препоръка на педи.А и от нея знам,че не е желателно да се къпе детето,в деня,в който
му е поставена ваксина.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Ние нямахме апсолютно никакви проблеми.Само педито ни каза да не се къпим вечерта след ваксината,е,каза че има вероятност да повиши темп.и ни изписа свещички,но до тях не се стигна.Но защо 2 ваксини наведнъж  newsm78  newsm78  newsm78

Ами те винаги са вървели две ваксини наведнъж, какво се чудиш?! Преди имаше ДТК и полиомиелит, сега има Пентаксим и Синфлорикс( по новия ИК).

# 6
  • Мнения: 9 470
Мисля, че не е трябвало да я къпеш. Моята педиатърка винаги ми казваше след имунизация да не я къпя, за да не се мокри мястото. Досега не сме имали температура след нито една ваксина. Но пък и винаги ме предупреждаваше, че е възможно да вдигне температура. Ако до утре не спадне, отиди да я види лекарят отново. Или още сега му се обади по телефона и кажи какво е станало. Моля те недей толкова да се вживяваш, имате още ваксини, ако на всяка плачеш заедно с бебето, то всеки път ще бъде още по-неспокойно и още повече ще плаче. Така че за температурата просто се обади на лекарката или изчакай до утре, ако спадне, всичко е наред.

# 7
  • Мнения: 9 475
Ние нямахме апсолютно никакви проблеми.Само педито ни каза да не се къпим вечерта след ваксината,е,каза че има вероятност да повиши темп.и ни изписа свещички,но до тях не се стигна.Но защо 2 ваксини наведнъж  newsm78  newsm78  newsm78

Ами те винаги са вървели две ваксини наведнъж, какво се чудиш?! Преди имаше ДТК и полиомиелит, сега има Пентаксим и Синфлорикс( по новия ИК).

Никага не са ни били две ваксини на веднъж!Това много ме очудва Rolling Eyes

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Ти май само търсиш как да се хапнеш с мен, а?! Вземи прочети малко и тогава се чуди колкото си искаш.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 406
Само не разбрах кое нарече висока Т? и защо толкова удивителни?
И към пентаксима както към всяка друга ваксина децатамогат да  направят реакция по-лека или по-силна....Т е най-леката възможна и до 3 дни(с деня на поставянето) след ваксината не е тревожнода вдига такава. Ако не спада - свързваш се с доктор...

Кристал - Тарталета е права, по 2 си вървят тези ваксини, преди беше ДТК и полио капки, после ДТК и полио инжекция... сега явно тези двете...

ако ти си слагала на детето си пентаксим , а не ваксините давани по касата за това не ти е направило впечатление, защото полиото влиза в него, но по ЗК бяха 2 отделни ваксини.

Последна редакция: ср, 16 юни 2010, 14:07 от Angel_Dust

# 10
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
И на нас ни сложиха тези две ваксини на 3
юни, само че и двете  ги биха в крачетата.Ние нямахме никаква странична реакци, нито температура, нито е бил кисел.Явно всяко дете понася различно ваксинацията.Аз лично купих свещички ефералган, предпочитам ги за бързо сваляне на т.Винаги свещи съм ползвала и с батковците.

# 11
  • Мнения: 91
Ние също не сме имали 2 ваксини на веднъж! При всяка ваксина давах превантивно по една доза Панадол и не го къпех вечер и не сме имали проблени, но всеки организъм си е различен. Тарталетка ти купувала ли си си ваксините или ви биеха тези по ЗК?

# 12
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 318
Единствено , което мога да посъветвам е да четете листовките на ваксините. Състав и възможни реакции.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 406
Единствено , което мога да посъветвам е да четете листовките на ваксините. Състав и възможни реакции.

това с какво ще помогне, всщност...освен, че няма да се изненадаш много Simple Smile))
те обикновенно за Т педитата предупреждават...

# 14
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 318
Единствено , което мога да посъветвам е да четете листовките на ваксините. Състав и възможни реакции.

това с какво ще помогне, всщност...освен, че няма да се изненадаш много Simple Smile))
те обикновенно за Т педитата предупреждават...
Ще помогне да бъдат по-информирани. Почти съм сигурна, че голяма част от хората не ги четат.

Общи условия

Активация на акаунт