Как да се оригва по-лесно???

  • 7 486
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
Не съм оригвала никога Викториа, СЕга се оригва сама най-често като се обърне по корем, или като е седнала. Ако детето не се оригне до 3-4 минути след като го вдигнеш, не мисля, че е нужно да го дундуркаш цял ден. А малката винаги заспиваше след ядене(като по-малка) и не съм я вдигала.

# 16
  • Мнения: 532
Ох голям проблем беше това оригване.Най - често я слагах с коремче на колянцето ми или като си хванех двете ръце ( с кръстосани пръсти ) я слагах по коремче да легне на дланите ми  , а главичката в свивката на лакътя и така , хем е на коремче , хем регулирам да не я притискам много силно ( и по - лесно се разнася).Ама всеки път си беше различно.Не знам дали ме разбрахте ама това е.

# 17
  • Мнения: 7 803
подкрепям Baby@  не виждам смисъл да се мъчи бебето до следващото хранене или да се събужда до 5 мин ако не оригне си ги слагам да спят ако искат да оригват те проплакват и ги вдигам веднага става 

# 18
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Да кажа и аз и дано съм ви в помощ. Прочетох го в книгата на д-р Спок и при Сами действаше безоткат! Изправяш бебето на рамо, потупкваш леко минута - две-три. Като не се получи:  твоя лява длан зад главичка на бебе, дясната държи дупцето, лягаш бебе на лявата си ръка и броиш бавно 1-2-3-4-5 и го изправяш пак на рамо. Следва яко уриг  Laughingи отивате да спите.   bouquet

# 19
  • Мнения: 7 640
Написаното от Лара работи и при нас, но не на 5тата минута, уви Cry

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Дори и да спи вдигаи детенце да се оригне.
После то пак ще се унесе и ще си спи спокоино.

Успех.  Peace

# 21
  • Мнения: 8 505
Най-успешно я уригвах,като я слагах да седне на крака ми и с кръгови движения я масажирах (но много леко,по-скоро като галене) по гърба.

# 22
  • Мнения: 1 999
И София има моменти когато не ще да се уригне. Най-често и лесно се уригва като я държа на рамото си с изправено телце. Трябва да мине малко време след като се е нахранила - 5-10 мин., за да може да се уригне качествено. Laughing Рядко става от раз.

# 23
  • Мнения: 827
 Аз съм се придържала към съвета на др. Спок:
    "Оригването не е задължително . Макар това да изненадва много родители, не всички бебета изпитват необходимост да оригват. Много кърмачета оригват сами. Понякога е достатъчно само да оставите бебето да поседи в скута ви по средата на храненето и то ще се оригне. Или можете леко да потъркате гръбчето му. Силното потупване всъщност не помага. Ако подпрете бебето на рамото си, обърнато назад, положението също е подходящо за оригване...."
  Така че, аз никога не съм правила нещо особено, за да се оригне, ако не иска. Понякога става, понякога не. Не съм си го слагала толкова на сърце. И колики не е имал.

Общи условия

Активация на акаунт