Бебешки игри или занимания, развиващи говора

  • 9 953
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 320
Съвсем нормално е...няма два еднакви дни,един ден много гука на другия ден и се мълчи...един ден ака 3 пъти на следващия 2 пъти е..ако ме разбираш Wink

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Когато бебето усвоява нещо ново, позабравя старите неща. До онзи ден бебето ми викаше ужасно силно, въртеше едни звуци, от които ние умирахме от смях. Напоследък бръмчи с устни и плюе, спря да вика. По- преди пък повтаряше само ааааааа, сега вече не го прави.
Каквото и да, не виждам проблем. А че не сме те разбрали, си си виновна сама  Wink Само като ти видя първата публикация, започвам да се хиля.

# 17
  • Мнения: 3 675
Аз й казвам отделни гласни, също и такива възклицания, охо, аха, ура, аа, оо и ми отваря по нейн си начин, пръскайки слюнки навсякъде, дори понякога казва нещо като леле.Притеснява ме това, че гука рядко напоследък, преди го правеше по-често.
Колкото до англ.език не го правя да я уча още от сега, но там има едносрични думички със струпване на гласни като-eye, ear,spoon. moon,here  и бебето ги възприема по-добре, отколкото думите на бг език
Колкото до английски език, наистина можело да се научиот 6 годишна възраст, има специална система за това, дори даваха репортаж за нея по би ти ви.

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 14:34 от gitadam

# 18
  • Мнения: 188
Моята пък гукаше толкова за кратко и по малко, че изобщо не можах да се порадвам на гукане, после мина направо на срички, сега и на думи. Не е задължително от ден на ден да гука все повече (на теб всеки ден ли по много ти се говори?), сега ще си намери някой друг звук и ще си го повтаря него, после друг... и така  Peace

# 19
  • Мнения: 3 675
Редактирах си темата, като се надявам, че така питането ми е по-разбираемо.

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 14:53 от gitadam

# 20
  • Мнения: 1 473
Бебешки игри и занимания за развиване на говора са свързани с това да се говори на бебето по възможно най-правилният начин, да му се пуска музика, или да му се чете.
Не е възможно бебе на 5 месеца да повтаря това, което му казваш.
Важното е обаче да му говориш колкото се може повече и да се повтаря дадена дума по един и същи начин.
Например - думата „мечо“, ако се казва така, значи винаги да се казва така, а не веднъж „меченце“, след това „мечка“ или „баба Меца“.
Трябва да се показва по  картинки в книжки, така се запомня по-добре.
Но това са наистина неща за по-големи деца.


Кога и как детето ти ще проговори си зависи от детето.

Имай търпение и не се притеснявай от неща, който са съвсем нормални.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Колкото до английски език, наистина можело да се научиот 6 годишна възраст, има специална система за това, дори даваха репортаж за нея по би ти ви.

Е, да де, ама ти говориш за бебе на 5 месеца, а не на 6 години!

# 22
  • Мнения: 3 675
школата е монтесори от 2.5 до 6 години, в хоби ми се мярна нещо за ранното чуждоезиково обучение, може там да съм прочела
според мен е нужно точно да се назовават предметите, примерно да се казва кола, а не бубу и пр.примерно може да се попита детето какво прави колата и да се каже бубу, а не да се пита какво прави бубуто?думите трябва да се изговарят ясно и по няколко пъти и като за начало да са едносрични и не много трудни.

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 15:10 от gitadam

# 23
  • София
  • Мнения: 1 344
И моето спря да гука,за сметка на това пък се научи да плюе...Проблем ли е? Crazy

# 24
  • Мнения: 31
 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА ЗЛОБНИ НЕ ОЧАКВАХ НЕЩО ДРУГО ОТ БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ
НО ВСЕ ПАК

# 25
  • Мнения: 1 796
Ако искаш детето да разбира и английски,наясно ли си че трябва в негово присъствие да говорите на този език?Или поне единия родител винаги да говори на него.Ако говориш един път на английски,а друг път на български само ще объркаш детето и наистина ще проговори по-късно.Ти си знаеш.Успех в гукането,не се притеснявай детето си знае работата Simple Smile.

#Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА ЗЛОБНИ НЕ ОЧАКВАХ НЕЩО ДРУГО ОТ БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ
НО ВСЕ ПАК

Не е нужно да викаш.Аз злобни коментари не виждам.А ако мога да попитам след като българките сме злобни ти от каква националност си? Hug

# 26
  • Мнения: 9 439
#Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА ЗЛОБНИ НЕ ОЧАКВАХ НЕЩО ДРУГО ОТ БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ
НО ВСЕ ПАК


Защото не прочете првоначалното заглавие Joy
 Hug

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Бебешки игри и занимания за развиване на говора са свързани с това да се говори на бебето по възможно най-правилният начин, да му се пуска музика, или да му се чете...Важното е обаче да му говориш колкото се може повече и да се повтаря дадена дума по един и същи начин...
Подкрепям напълно. Peace

Не виждам нищо злобно в другите коментари.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
#Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
ЗАЩО СТЕ ТОЛКОВА ЗЛОБНИ НЕ ОЧАКВАХ НЕЩО ДРУГО ОТ БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ
НО ВСЕ ПАК


Защото не прочете првоначалното заглавие Joy
 Hug

Не само заглавието, първата публикация беше бисерна направо.

# 29
  • Мнения: 1 473
Като каза Монтесори, та да споделя, че синът ми посещава ясла, която е по тази система на възпитание и преподаване, та той е там от както стана на 1.5 месеца, а вече е на 2г. и 2 месеца, но все още не говори повече от няколко думички и то и те не са много правилни. Вярно на него му се говори на 3 езика, но все пак нито Монтесори, нито моите усилия могат да променят факта, че той проговори късно.
Всичко си е до детето и до неговото здравословно състояние.
Няма гаранции, че като се обучава по системата на Мария Монтесори ще проговори по-рано.
Но тази система определено има своите положителни страни.

Общи условия

Активация на акаунт