Как да я науча на проклетото гърне?

  • 1 898
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 381
......(май се сещам защо - мързяло ги е да перат пелени!)......

с всичко съм съгласна, само дето едва ли е било от мързел. доста грозно звучи така казано. Аз не си представям гледането на детето без удобството на памперсите. да не говорим че майка ми и перялня не е имала....ама това е друга тема
 ....сори за офф-а

# 16
Честно казано мисля , че ви е рано . Синът ми е на 1 г и 11 мес  и чак сега започна да разбира  какво се прави в гърнето .Пишка в него , но рядко ,Но важното
, е че е разбрал за какво служи то . Само преди месец опитах да го сложа на гърнето а той ставаше от него с рев и започваше да го пълни с всевзможни играчки . Изумена съм каква промяна  и напредък имаме само за месец . И все пак не забравяй , че всяко дете е строго индивидуално , детето само ще ти покаже кога е готово . Успех !

# 17
  • Мнения: 1 517
......(май се сещам защо - мързяло ги е да перат пелени!)......
с всичко съм съгласна, само дето едва ли е било от мързел. доста грозно звучи така казано. Аз не си представям гледането на детето без удобството на памперсите. да не говорим че майка ми и перялня не е имала....ама това е друга тема
 ....сори за офф-а
Е, аз така казах, защото съм им ядосана малко... пък и като знам свекърва ми как само гледа да си живее живота, представям си колко й се е перяло по цял ден. Защото тя е най-върлата защитничка на тезата, че детето се слага на гърне от 6-месечна възраст. Но както и да е.

# 18
  • Мнения: 7 106
Темата ти ме подсеща за една много "амбициоцна" майка, с която по неволя се засичаме по детските площадки и която с удоволствие избягвам, защото се потрисам от възпитателните и методи. Тя е много горда, че от 10 месечен нейният син е без памперс и се бие в гърдите колко хитроумно е постъпила, слагайки го на гърне от 4 месечен. За по-голямо удобство го е подпирала от всякъде с възглавници, защото нали се сещате, че 4 месечно бебе не може още да седи и го е държала така докато не се изходи в гърнето. Накрая е успяла да го "дресира" и на 10 месеца са махнали окончателно памперса, като то вече си било казвало  Rolling Eyes. Обаче какво става по-нататък......момчето вече е на 1г.10м. и е започнало да се изпуска в гащичките (и по двата фронта) и яде яко шамари, защото : "...го прави напук и после ме гледа заядливо и доволно, че ме е надхитрил" #Crazy!
Това е! На мен ми е мъчно за това момченце, но на опитите ми да и обясня, че небива да го шамари за изпусканията и че така само го стесира и усложнява нещата, тя не чува и само повтаря, че той трябва да се учи на ред и дисциплина ooooh!. Кой знае какво си мисли за мен, знаейки, че още не слагам дъщеря ми на гърне.

Пети, ако искаш са го направиш само заради мнението на бабите, не си заслужава. то хората около нас винаги ще имат мнение, различно от нашето. Слушай детето си! Нито си закъсняла, нито си изпуснала момента, благодари на умните глави, че са изобретили памперса и чакай подходящият момент.

Напоследък  на Ева и е много интересно да ме придружава в тоалентата и да ме подканя "Мама, пиш"  Laughing, даже и тя се мъчи да си сваля долнището. Мисля тези дни да взема една детска седалка за тоалентата чиния и да я изпробваме, когато тя прояви желание. Иначе принципно възнамерявам от пролетта да започна с опитите за сваляне на памперса или при първият сигнал, който ми подаде тя, че е готова за това. До сега съм се ръководила само и единствено от детето си и не съм съжалявала за това Peace.

# 19
  • Мнения: 6 243
Зори хубаво ти го е казала Grinning.
Ивайло беше бебе по едни гладни години, когато памперсите струваха бая пари и просто не се издържаше финансово да караш само на тях, та от немай къде (таткото войник), почнах да го мъча на кукуто отрано. Отначало седеше там и си играеше, но като стана на около 8 месеца, реши, че вече не му е интересно и почна да вършее из цялата къща. Ако настоявах, събаряше кукуто, размазваше по килима каквото има за размазване и в крайна сметка на мене ми писна и го оставих на мира. А като стана на година и 10 - 11 месеца, нещата съвсем друг вид придобиха и за около месец - докато да стане на 2 години, вече се беше "научил". Затова сега с малката мисля да не си давам зор, не ми се перат пак килими Mr. Green. Доволна съм и на това, че като се наака, идва с кутията с мокрите кърпички и ми вика "Ака". С тоя акъл - толкова.

На свеки не й се връзвай.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Петя Simple Smile
Ето, прочети моята тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28951.0
Когато Мая беше под годинка, майка ми й купи гърне и се опита няколко пъти насила да я сложи, в резултат детето се стресира и отказа да седи изобщо - ревеше само като го видеше. На възрастта на Маринка Мая също не се спираше на едно място, но отказваше да седи на гърнето - бях го сложила настрана, без да го крия.
От време навреме когато ходеше по дупе (за проветрение на частите между смяна на памперсите я оставях 1-2 пъти дневно гола по 15-20 минути), я подканях да седне, без да е редовно или да настоявам - един вид, колкото да видя помни ли за какво служи. Седне, скочи и толкоз.
Докато един ден на 1г 10м в една такава гола пауза седна и се изпиша по своя инициатива. Понеже беше по-голяма и разбираше повече, остана възхитена от възторга ни с баща й. После през целия ден пишкаше там - оставих я по гащички. С акането беше малко по-сложно - понеже беше свикнала да ака права в памперса, първите дни по навик започваше да ака права в гащичките и я улавях "в полет", за да я сложа на гърнето, но това също мина. Дневния памперс свалих още същия ден, нощния - след още 2 дена, като видях, че стои сух.
Просто идва време...и майка ми смяташе, че отдавна й е време да се учи на гърне, но като видя, че действията й дадоха обратен ефект, ме остави да действам по моя начин...и без никакви усилия от моя страна, детето се научи само, когато беше готово.

Иначе по принцип можеш да я насърчаваш, като освен похвали й лепиш стикери на специално табло всеки път, като свърши нещо на правилното място - по чужбина има специални стикери на тоалетна тема, но можеш да използваш какви да е (от всяка книжарница), но не знам дали не е малка, за да схване идеята...

# 21
  • Мнения: 4 390
Айде ще си замълча за моят 'убостник  smile3505, дето е на 2г.2м.  bowuu и още не знае, че на гърнето се прави нещо си... Whistling
А ходи на ясла от май месец и цял август беше при баба-философ, дето ми го върна ...пак с пампа   newsm08
НЕ му е дошло времето  Stop. Туй то. Да е жив и здрав татко му Heart Eyes, дето спонсорира  Money "Памперс"- ите!!! 

Хе-хе! Grinning
Мойта убавица е на 2г.6м. и не ползва гърне.
Не ще и това е! Ми като ще!
Знае за какво е, обаче не й е гот.
Хич нямам зор да я насилвам. Пробвам я периодично, все ще стане някога.
Майка ми не спира да мърмори. Close И примери да ми дава... Close Mr. Green
Свеки е по-либерална - оставя решенията на мен. smile3503
Все ще му дойде музата и на моето момиче...

# 22
  • Мнения: 1 517
Ей, благодаря ви много за съветите! Хем ме успокоихте, хем ми стана гадно като се сетих как майка ми ме кара да се чувствам виновна всеки път като й кажа, че още не сядаме на гърне... И как все дава примери с други деца... Ама каквото и да й кажа, няма да я убедя, даже да й покажа статии от Интернет, пак ще си знае нейното. И свекърва ми също. Добре, че са далеко и не се виждаме често, та мога да си правя каквото си зная...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Изобщо не се притеснявай. Всяко нещо с времето си- казвам го от личен опит. Когато на детето му дойде времето-само ще се научи.Не я насилвай, за да не я стресираш, пък и още имате време.Карайте на памперси и това е. Няма ненаучено дете,но има много ,които от стрес се напикават много дълго време. Та вие дори нямате 2г.

# 24
  • Мнения: 154
М-да-а. Тая работа с гърнето е за амбициозни майки. И аз бях такава с първото хлапе - резултата нулев, цялата къща опикана, 12 чифта гащи на простора и кисело дете, за майка му да не говорим. И аз прилагам амбиции на 18 месечен запетайко - ха-ха! Когато стана на 2 години абсолютно сам се отучи за 2 дни без насилие от моя страна. Номер две смятам да го оставя на спокойствие, ако ще и до три години да си ползва памперсите. Успех и по-спокойно с амбициите

# 25
  • Мнения: 17 407
Съгласна съм с вас, че детето само се  отказва когато дойде време. Ами ако има проблеми - константна бактериурия, луди пари за лекарства,   ефект - нулев. ЩЕ го махна памперса,т.е -махнах го, ако ще и 20 чифта гащи да пера. Моля да не бързате да осъждате тоз и оня- всеки сам си решава кога, как и защо!

Общи условия

Активация на акаунт