Тра-ла-ла-ла-ли, порой от ЮЛСКИ бебета започна да вали!-22

  • 21 863
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 337
А и по мои спомени - на една лекция на ЛЛЛ казаха, че храненето на майката няма нищо общо с коликите на бебето. Даже на лекторката и беше малко смешно това твърдение. Само кафенцето и бирката, а и шоколадите - май няма как да се консумират...Мъка, мъка.
    Добре де,а кафенцето,бирката и шоколадите не са ли храна?
     Защо принципно да няма връзка с храна,а да има с гореспоменатите продукти?  Laughing



 Представете си милите бебета в Индия, чиито майки не спират да консумират бобови храни и то доста люти какви ли колики имат? Всъщност нямат повече колики от останалите  Peace

   Ще взема да питам една приятелка,която точно в момента се намира в Индия.....
    Но лично аз смятам,че националната кухня си е национална кухня.Това ,което е приемливо,нормално,всекидневно и безопасно за един индиец,може да създаде страхотен дискомфорт на един финландец,например.
    Цитрусите не са национална българска храна....
    Прасковите и те за един вид извънземен плод...
    За боба....Наистина ще питам приятелката,дали индийките го консумират толкова свободно,когато кърмят. Simple Smile

    
Абсолютно си права за националните кухни, дадох го като пример, не вярвам,че някоя майка след като роди и изведнъж ще реши да консумира индийска кухня Simple Smile. Да не забравяме, че бебетата вече са запознати с нашите вкусове, които се отразяват на околоплодната течност ,а знаете те поглъщат по малко от нея  Peace
Кафенце, ако толкова ви се пие е добре да се консумира непосредствено след кърмене, така, че да има време да се преработи до следващото кърмене, а ако бебето ви реагира все пак на кафето много бързо ще се откажете сами от него  Mr. Green същото важи и за всяка храна за която имате съмняния  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 165
запис,добро утро smile3507 и аз се надявам ЛЛЛ да се включат,само ходя да ровя в кърмаческия,ама си има работи дето не ги намирам.Н а мен ми казаха че домати не се ядат при кърмене заради коликите,ама аз салата ям заради доматите обожавам ги .... Blush,и каисиики си хапвам ,май от нищо не съм се лишила само от кафето ...а как ми се пиива едно силно ммммммм Joy горкото дете всичко яде покраи мен не са се явили колики -дано да няма Praynig

# 62
  • Мнения: 3
Гледах до сега Гала, нищо ново не каза докторката, но бебето беше бонбон. Simple SmileАЗ бях на път да убия мъжът ми. Тъкмо заспах сладко към 8, след почти безссънна нощ и той тръгвайки на работа затърси едни документи и естествено  ме събуди, зашото не знае нищо къде е. Какво ще прави сам докато съм в болницата акъла не ми го побира. Сега отивам да плащам сметки после пак ще ви нагледам.

# 63
  • Мнения: 366
Гледах до сега Гала, нищо ново не каза докторката, но бебето беше бонбон. Simple SmileАЗ бях на път да убия мъжът ми. Тъкмо заспах сладко към 8, след почти безссънна нощ и той тръгвайки на работа затърси едни документи и естествено  ме събуди, зашото не знае нищо къде е. Какво ще прави сам докато съм в болницата акъла не ми го побира. Сега отивам да плащам сметки после пак ще ви нагледам.
Да, беше много сладко с тая косичка  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1
ДУ!

Да докладвам,че съм в течение offioly днес е на консултация в СЗ, после на пазар със свеки така че я очакваме с новини следобед  Peace

За храната по време на кърмене съм процедирала по следния начин, ям всичко което искам и ако усетя, че бебо реагира спирам, доматите не са ми любими и ги избягвам по-принцип, прясно мляко обичам но докара колики на Слави и след като го спрях бяхме отличници  Laughing И не е вярно, че това което ядем не се отразява на бебо, пример: веднъж си позволих да пия зелен чай и малкия така се посра, че още си спомням 8 пъти за 1 час  Sunglasses

Тези доктори дето се появяват по разни предавания май само реклама си правят, нищо не казват и очакват да отидеш при тях да си палтиш за да се изкажат компетентно, и те големи политици станаха   newsm11

# 65
  • IT
  • Мнения: 3 704
Добър ден.
 И аз имам въпрос към fl0 няколко мои познати, които много обичат да дават съвети ми казаха, че бебетата се давели често докато сучели, особено ако са лакоми. Как се постъпва в такава ситуация? И ако правилно съм разбрала за доизцеждането-прави се при необходимост, а не всеки път задължително?

Все повече установявам, че ключът към бараката е спокойствие и здрави нерви. Една от приятелките ми е много спокойна и позитивно настроена-нейното раждане мина напълно естествено и леко, детето и не страда от нищо до момента/алергии и т.н./, нямаше колики. Реве и е недоволен само когато му се яде, през останалото време е спокоен и усмихнат.

# 66
  • Мнения: 2 369
добро утро и от мен!

незнам дали с еподдавам и аз на всеобщата психоза в добрия смисъл обхванала ни тук,но с мен нещо май се случва. вчера това ходене до тоалетната е много нетипично за мен.аз от години не съм го правила това "упражнение" точно така и в този му вид...дори,когато пушех (цигарите разхлабват на момента),но хайде да го отдадем на това,че ям плодове 9аз ги ям през цялото време и пак не ходех п отри дена,ама нейсе). та освен това снощи по едно време започнаха яки бодежи в шийката на матката,усетих облекчение на черния дроб и киселините.тази нощ спах нормално,но май имах и контракций.не съм сигурна за контракцийте,защото бебето понякога се мести точно наподобяващо такива и още незнам.абе имам няколко показателя,които сочат,че се намества надолу вече. даже и сега не спира и дори ме боли при шийката понякога.брей! аз неисках до термин да нося,но неискам и преди 36-7 седмица да го пусна.дано изчака ДЗверО още една,две седмици. май е възможно след такова наместване да се изкара две седмици нали?

# 67
  • Мнения: 58
Добро утро!

И аз като cvetulka съм супер спокойна, може би повече отколкото е нормално  Thinking. Имам чувството, че скоро няма да се ражда, ама то и терминът ми е доста далеч във времето. Иначе си чета разни работи да се подготвям, и по списъка с покупките смятам усилено да действам тези дни, но като цяло ме е обхванало едно блажено спокойствие- даже на консултации хич не ми се ходи  ooooh!.

fl0, благодарности за съветите   bouquet. А как стои въпросът с лютото? Май и за него се говори, че е добре да се избягва по време на кърмене. Да, но аз си хапвам доста люто сега докато съм бременна (както и преди това), така че ако бебенцето си е пийвало амниотична течност значи е свикнало с вкуса и няма да е проблем  newsm78?

pepka_, те коликите май започват около третата седмица след раждането, така че на вас ви е раничко. Но дано да минете без тях- искрено го пожелавам на всички нас  Praynig Praynig.

Ето една статийка за коликите, която четох вчера и ми хареса (извинявам се, ако някой я е постнал преди това) тук

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 11:34 от angelv

# 68
  • Мнения: 723
Я и аз да се цопна в новата тема   bouquet

Днес добре си поспах Simple Smile Днес ще си помързелувам и ще чакам още бебешки новини Simple Smile

Хубав ден

# 69
  • Мнения: 2 011
Бреййй, нова тема. Много пишете.

Защо всички така сте се юрнали да раждате? Я си стойте на хладно вкъщи и си дочакайте термините. Още е средата на юни все пак. За къде бързате?  Laughing  Моят термин е 9.07, но поне до 1.07 нямам желание да го вадя бебока.

Вчера бях на ЖК, всичко е ок. Взеха ми всевъзможни секрети, от всички дупки  Embarassed , бебо е наред.  

Моето АГ ме впечатли отново приятно - организира в кабинета си безплатни лекции за кърменето за своите пациентки с наближил термин, като лекцията се води от специалист по кърмене, когото ще видя в понеделник.  Party  Браво на нея.

Лошата новина за мен е, че след първото секцио имам изтъняване на матката и доки леко е притеснена относно вагиналното раждане, но не ми отказа. Все пак ме предупреди, че и при най-малкия признак за проблем ще действа по спешност. И аз сега отново се вкарвам в едни филми, чудя се по кой път да хвана... не спах от мислене снощи   Confused  Много трудно решение ми предстои...

IVA:), мен взе да ме обхваща паника на моменти.  Rolling Eyes  Но страхът ми е породен от това, че вкъщи ще ме чака едно малко човече и искам да се върна жива и здрава и да си я гушна. Такива черни мисли ме връхлитат на моменти, направо ужас. Другите мами с дечица така ли сте като мен? Минават ли ви подобни мисли?

# 70
  • Мнения: 7 424
И не е вярно, че това което ядем не се отразява на бебо, пример: веднъж си позволих да пия зелен чай и малкия така се посра, че още си спомням 8 пъти за 1 час  Sunglasses
  Разбира се,че се отразява!  Simple Smile
  Всичко от майката минава в кръвта,а следователно и в кърмата.
  Друг е въпроса,че има бебета ,които са по-нечувствителни и по-чувствителни такива.

  А лекарите наистина често сами си противоречат.(Това всъщност и исках да кажа със дългия си пост,където засегнахме и  Индия).  Wink

# 71
  • Мнения: 57
Не съм казала Добър ден,момичета!
Оффи,, щом си на пазар със свеки,ще докладваш след обяд...
Маритка,какво става? ! Всичко наред ли е? Peace Изтрай още малко...ако пък ли не-добре дошъл ще е бебчо... Hug
Някой питаше за кафето по -назад,Меганчо беше сякаш.....Аз от средата на бременноста си пия 3/ 1 ,след като се консултирах с акушерката.Кръвното ми е ниско по принцип и немога без...Инъче -шоколад и кола-редовно.Знам,че не добре,но като не се чувствам ок веднага ги нападам....Дано не си правя лоша услуга.....
IVA:) --паника да искаш бе човек....На моменти чак се умарям....Ееее..... ooooh! Да минава вече ,ча да си отдъхна.....Аз понеже нямам много вариант за спинална или епидурална ? за секциото ще съм с пълна.,та въпроса е ще изляза ли от упойка?!? smile3515 Мноооооого съм простичка....И аз искам да са върна жива и здрава в къщи  с пъъъълни ръце... Peace При миличкото ми момченце..... Heart Eyes Така, че  dunaika ,споко........не си сама......... Hug

# 72
  • Мнения: 2 369
дунайке,и на мен ми минават много страшни мисли.това е нормално все пак! ще пеминем през изпитание! обаче чак смъртоносни мисли небива д ани вълнуват,защото все пак сме в 21 век и при раждане изключително рядко се умира и то не от самото раждане. спокойно! ива и мен ме е страх. даже намерих из форума една тема точно по този въпрос-раждащите за втори и пореден път дали ги е страх и се оказа,че нас ни е страх повече от първескините.....ами все пак знаем какво е.първото раждане ти преминава малко като мъгла,защото незнаеш какво е. ама сега да не уплашим пък тях.

мимиленке,така съм си,както казах по-горе.ще видим. дано само се намества и да не тръгва до две седмици.то,ако нещо стане ще кажа де...няма да се изнеса по терлици. ще ми плиснете едно канче вода,ако трябва хахахахах

# 73
  • Мнения: 16
момичета здравейте  Simple Smile на всички , моля за млко помощ

Вчера бях на доки в средата на 8-ми месец сме и все още малката не се е обърнала, преди време бях чела че някоя от вас е правила упражнения за обръщане на бебчо и е имало ефект, ще помоля за малко информация и кави са тези упражнения, ако има някакъв сайт където са обяснени.Много ще съм благодарна защото наистина нямам време да ви следя и да търся назад по темите защото съм на изпит и такова учене ме чака Sick не мога да погледна нищо за бебка.


Благодаря ви предварително, надявам се някой да се отзове

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте Simple Smile

Аз определено смятам да внимавам много какво пия или ям докато кърмя, не искам да докарам някоя алергия на бебка.

Да ви кажа и на мен ми се отразиха вълненията около вече появилите се бебчовци в темата ни и сега само се "вглеждам " в организма ми, дали пък няма нещо различно, което да ми се случва. Но иначе не съм готова още с багажа за болницата.

И аз като вече раждала съм много по-притеснена, отколкото бях при първото раждане, макар, че вчера като ме прорязваше известно време корема и за първи път си помислих, че може би започва раждане, ми стана едно такова хубаво и отпуснато. Но пък тия хормони какво ли не правят с нас. На моменти съм абсолютен и нетърпящ се нервак, в следващия момент ме връхлита страхотно спокойствие. Луда работа. Познатата, която работи в ТК ми каза, че ако бъдещата или вече настояща майка отиде с положителна нагласа в болницата относно ражданаето, то самото раждане ще е по-леко. АКо сме стегнати и страха е навлязъл в душичката ни, то  и раждането ни ще е по-измъчено. Сега се сещам, че ми каза, че 90% от жените, които очакват момиченца, раждат две седмици преди термин или пък поне една седмица по-рано. То аз така или иначе съм с нагласата, че като вляза в юли месец, бебка вече ще се показва, пък да видим. newsm78 (терминът ми е 16.07)
 Хубав ден на всички ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт