Ултра лято Албена 2010 (Тема 3)

  • 61 403
  • 702
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 214
Огнена стихия, мнението ми се препокрива с това на Safo . Останете си в Нона - той  е хубав хотел , на първа линия, има къде да се разхождате. Няма да се налага да се притесняваш за стълбите [ и ако наистина са стръмни да се мъчиш ], няма да се налага да тичаш сутрин за да намериш свободно място под чадър , няма да се безпокоиш за връщането до хотела [ няма да си зависима от разписанието на автобусите . А ако сте с кола - няма да се притесняваш дали след това ще има парко-място за нея] ... много "няма" станаха  Laughing .

П.П. Подготвила съм първи пост за нова тема . Утре ще направя като стигнем страница 49 - 50 .   Heart Eyes

# 676
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Огнена стихия, стълбите не са толкова страшни, дори и за бременна, ама защо ще си усложняваш живота? Какво толкова не й харесваш на Нона? Аз бях бременна в 7-мия месец миналата година като се качих на върха на Шипка по стъпалата и освен, че пухтях като локомотив друго нищо ми нямаше. Но моят съвет е да си останете в Нона. Дори и влакче/автобус да решите да ползвате за Орхидея, трябва в жегата да чакаш кога ще дойде, ще има ли място да се качиш и въобще гъчканица пълна.

огнена стихия писа на предната или по-предна страница,че трябва да променят датите на почивката си,а за този период Нона не разполагал със свободни стаи.Единствен вариант са й предложили Орхидея.Не мисля че е добре за бременна дори в началото да се натоварва с тези стълби,все пак не се знае как може да й се отрази това.И може би ще е много топло и на обяд в голямата жега да качва тия стълби... Crazy ще й се завие свят.Ако сте с кола-да!Подкрепям! Peace

# 677
  • Мнения: 158
здравейте на всички, тук съм пуснала тема за една измамна туристическа агенция Ретур, същата тема я има и във форума на часът на мама.
Там се е включила и агенция USB TRAVEL позволявам си да копирам поста им защото според мен е важно, и моля да бъде поместено на 1ва страница в новата тема.
Здравейте на всички, пиша от името на туроператорска фирма приемала и правила резервации за клиенти на фирма Ретур. Потресени сме от създалата се ситуация.Към нас се обръщат хора,чиито резервации са анулирани от фирма Ретур преди месеци, като такива с непостъпило плащане, а всъщност са одавна заплатени. Към момента имаме и не малък брой резервации за КК Албена, направени от фирма Ретур и неплатени към нас до този момент. Резервации, които ние съгласно договора си с КК Албена трябва да анулираме, поради непостъпило плащане. Тъй като нямаме друг начин да се свържем с клиентите, чиито са резервациите, бих искала да предоставя тук нашите кординати, за да могат хора които имат притеснения, че нещо не е наред с резервацията им да се обърнат към нас. За огромно наше съжаление няма да можем да направим много, ние също вече трети ден нямаме контакт с фирма Ретур, но поне ще можем да изясним статуса на резервацията/ стига тя да е направена при нас, тъй като ние не сме единствената фирма с която Ретур е работила/.
Знам, че за много от Вас, при така създалата се ситуация това ще звучи смешно, но си позволявам си от името на работещите в сферата на туризма, категорично да заявя, че това не е нормалния начин на работа на българския туроператор.
Оставаме на разположение, тел за контакт: 02/9581184, 9582668, 0888/429972

# 678
  • Мнения: 2 908
Ако можех да си остана в Нона,нямаше да си правя зора, аз не разбирам как въобще на някой му хрумва,че ей така от кеф си правя зор да се сменям. Обясних вече два пъти. Не ми стигат ядовете в последния момент, с платен хотел, ами и да ми се задават такива въпроси,без да е прочетено отпред. Confused Както и да е-ще го мисля утре. Лека вечер на всички.

# 679
  • София
  • Мнения: 2 296
Ето още няколко снимки от плажа от днес,по това време вече повечето народ беше на обяд,затова повечето шезлонги са празни...
http://media.snimka.bg/6600/019455631-big.jpg
http://media.snimka.bg/6600/019455632-big.jpg
http://media.snimka.bg/6600/019455634-big.jpg
http://media.snimka.bg/6600/019455640-big.jpg

Снимките  не са хубави,защото апарата сдава багажа,съжалявам. Blush

# 680
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Някой по-напред беше споменал,че е резервирал в Албена чрез Ретур!

# 681
  • Мнения: 1 113
Ако можех да си остана в Нона,нямаше да си правя зора, аз не разбирам как въобще на някой му хрумва,че ей така от кеф си правя зор да се сменям. Обясних вече два пъти. Не ми стигат ядовете в последния момент, с платен хотел, ами и да ми се задават такива въпроси,без да е прочетено отпред. Confused Както и да е-ще го мисля утре. Лека вечер на всички.

Е, не се ядосвай сега. Въобще не съм искала да те засегна. Прочетох предния ти пост, но останах с впечатлението, че се оплакваш от сменени дати за отпуска, а не от липса на места в Нона. Помислих, че си чела негативни отзиви за Нона и затова търсиш друг хотел. Извинявай  Hug  не случайно има лаф, че при всяко раждане се губело 33% от нервните клетки и още толкова от висшето образование, та аз си карам с 1% и оттам недоразбралостта ми  Mr. Green.

# 682
  • Мнения: 464
огнена стихия, съжалявам за променените дати за отпуската ти - само мога да предполагам какво е да мислиш за други резервации и смяна на хотела ooooh!

Ние резервирахме за Орхидея точно за същия период 26 юли до 02 август, така че ако решите да ходите там с удоволствие ще се запознаем Hug
С детенце на 1 г. сме и кака на 5 г. Честно казано стълбите не ме притесняват чак толкова, сутрин може да ходим на плажа пеша, като няма да ползваме количката, а ще го нося на ръце, а на връщане ще ползваме шатъла, който миналата година поне на обяд не беше толкова препълнен..

До колкото си спомням една от майките, пишещи тук, беше разговаряла с управителката на хотела и тя я беше уверила, че тази година ще бъде променен маршрута на автобусчето и съответно ще ходи до плажа, където са определени безплатните чадъри и шезлонги на Орхидея.

Така, че не се притеснявай излишно, смятам че само времето да е хубаво и децата да са здрави ще си изкараме чудно Peace

А за кошарите и аз се зачудих, когато ми го каза мениджъра на агенцията, така че утре ще звъня до хотела да попитам как стоят нещата.

# 683
  • Мнения: 4 292
Здравейте!
За съжаление се прибрахме от почивката ден по-рано от предвиденото. Заради ангажименти, не за друго. През цялото време имах нет (платен е, не се радвайте), но пък нямах време да го използвам.
Откъде да започна...
Пристигнахме в Оазис миналата събота, доста късно, към 17.00 часа. Първо, чакахме половин час на рецепцията, мнооого мудни рецепционистки! Ние бяхме резервирали двойна разширена стая. Опитаха се да ни настанят в обикновена двойна, та се наложи мъжът ми да се разправя. Все пак признаха грешката си и се извиниха поне сто пъти за нея. Качихме се в стаята (за мен е тясна, чак се чудя на какво отгоре се води разширена) и класика в жанра - няма топла вода. И така два дена. За успокоение на които им предстои да почиват там, проблемът е решен. Някаква авария, но вече всичко е наред.
Самият хотел не е нищо особено, но не е и лош. Намира се точно до Фламинго Гранд и изглежда леко невзрачен до него, няма кой знае каква база, доста е шумно и басейнът наистина е много малък. Персоналът е любезен и приветлив, храната не е особено качествена, но гладни не сме останали. Готвят вкусно, като изключим супите, те бяха ужасни. Детсткото меню е пълна пародия; Сварен ориз, макарони, картофено пюре, супа, която не става за ядене и колбаси, останали от закуската. Диня има винаги, бананте са кът и ги режат наполовина, празните тави се подменят моментално и като цяло нямам сериозни оплаквания. Десертите са няколко вида - торти (по-скоро пасти), пудинг, кексове, компоти, сутрин кроасани и палачинки. Обикновено няма кой знае каква блъсканица, на моменти е дори приятно. Никога не са свършвали вилиците, например.  Laughing
Пул барът е много смешен, да не кажа трагичен. Но и там има скара, която се пече на момента, пържени картофи и някакви сладки неща, останали от обяда. Не сме се възползвали от предлаганата храна.
Айс барът и той така. Сладоледът е много хубав, ама самият бар е грозен и прилича на долнопробно кръчме. Освен това, ако ресторантът е затворен, трябва да минаваш доста стълби и една тераса, за да стигнеш до него. Ние решихме проблема, като прескачахме оградата откъм търговската улица.  Mr. Green
Лоби барът отваря в 11.00 часа и кафето там е гадно. Барманите са фенове. Мъжът ми попита единият къде може да паркира и той отговори: ''Пич, не ми пука, тук съм за 300 лв.''  hahaha
Тук е моментът да спомена, че кафето в Оазис е еспресо, не от кана и е безплатно. На пул бара не предлагат, има на рецепцията, лоби бара и айс бара.
Аниматорите са много добри, поне моите деца, дори и малката, доста се забавляваха. До миналата година са били в Калиакра, но нещо тази година не са се споразумяли. Програмата за деца започва в 20.00 часа и приключва в 22.00. През деня има стандартните водна гимнастика и тае бо. Мъжът ми пък ходеше да играе плажен волейбол почти всеки ден.
Стаите се почистват всеки ден, за 6 дни два пъти смениха хавлиите и чаршафите. Като цяло е много чисто, децата не се разболяха за щастие.
Детската площадка и тя малка, няма пързалка, едната люлка се счупи, нооо ние ползвахме тази на Фламинго. И басейните им също, срещу три лева за синът ми само, понеже той ползва водните атракции. Спасителят каза, че и да не се обадим, едва ли някой ще ни види и направи проблем, но аз бях коректна и си плащах.
Времето беше горе-долу хубаво, нямаше ден да не отидем на плажа. Ако сутрин беше облачно, по обяд слънцето се показваше и обратното.
Аз се влюбих в Албена. Зелено и красиво. Привечер правихме дълги разходки и разгледах всички хотели. Запознах се с много хора и обменихме впечатления. За Орлов, Панорама и Компас чух само лоши отзиви за инклузива. От хотелите първа линия харесах само последните три: Добротица, Калиакра и Арабела. И само за тях не чух нищо лошо. Все пак, аз за другата година бих се спряла на Калиакра, заради френската анимация в Добротица и липсата са водни атракции в Арабела. Тези детайли  се оказаха важни за синът ми, както и очаквах.
От горните хотели пък много харесах Орхидея и особено Орхидея парк, който ми се стори по-тих и подходящ за семейство с деца. Страхотна база, много места за разходки, много хубави басейни и барове. Чудесна гледка към морето. Прословутите стълби да не ви плашат чак толкова. За 5 минути ги минахме и то с двете деца и количката. Свършват точно пред Оазис, от там още 5 мин. макс. до плажа. На мен дори ми беше приятно.
Рикшите са 14 лв. за час, но мъжът ми ги изпазари за 10 лв. и няколко пъти ги ползвахме. Влакчетата са две или три и имат различни маршрути, май. Ние първия ден хванахме някакво от Фламинго, платихме за 2 възрастни и едно дете (малката не я таксуват) 12 лв. в двете посоки, като видяхме само хотелите в горната част и ни стовариха откъдето се качихме.  Пък може и ние да слязохме по-рано, не знам. Rolling Eyes
Изводите: На мен почивката си ми хареса, въпреки дребните неудобства. Хич не ми се и прибираше.

# 684
  • Мнения: 2 908
Няма нищо, Safo  Hug
Установих,че явно аз не съм разказала точно-в Нона няма места и не само в нея за този период явно, поне чрез Съни Mr. Green
Както казах-утре ще го мисля, защото и на работа е много оплетено-уж ми отказаха отпуската, ама шефката кърши ръце, че може и да мога да я ползвам (първоначалната-от 02 август), та най-лошото е, когато шефовете ти не знаят какво искат от теб. Утре ще се опитам да разговарям със Съни отново дали все пак няма и другаде места, но не вярвам да ме лъжат-все пак е вече 01-02 юли, а аз искам да тръгвам на 26 юли, та е възможно да няма места вече. Ако не-мисля,че ще си резервирам Орхидея от 26 юли. И за там до колкото установих скоро няма да има места въобще.

# 685
  • Мнения: 199
Клото, благодарности че се включи  bouquet. Радвам се, че сте изкарали добре и честно казано си отдъхнах, че е нямало нещо фрапиращо лошо Laughing. С положителна нагласа съм, мисля че ще ни хареса Simple Smile. А за храната, подобни неща се писаха и за други хотели. Притеснявам се дали ще намеря нещо подходящо за хапване на баткото, че той не се е запознавал още с повечето изкушения, ама каквото такова Crazy. А каква е разликата между разширената и обикновената стая, че и ние сме резервирали разширена?

Ние тръгваме в събота сутрин, ще пиша след това Simple Smile.

# 686
  • София
  • Мнения: 1 176
Ева пак мерси за снимките   bouquet  Hug
Клото браво за труда и изчерпателния отговор   bouquet
А сега да питам проблеми само с Ретур ли има.Питам защото на мен от Албена Холидейз ми пратиха ваучера на мейла,та да знам доде е време какво да правя.Май и аз влизам в ролята на истериците,сакън да ми не иде почивката  Crossing Arms

# 687
  • Мнения: 158
Албена Холидейз е част от Албена АД/ ако се не лъжа/, съмнявам се че ще има проблем там, можеш да звъннеш до хотела ако почивката ви е скоро за да провериш , но пак ти казвам съмнявам се   Hug много малко вероятно е

# 688
  • Мнения: 506
Та като говорим за проблеми с агенциите-днес ми звъннаха от Хермес Холидейс да ми кажат,че трябва до края на седмицата да внеса останалите 50% от сумата за почивката  Shocked При положение,че когато резервирах ми казаха,че плащам 50% в срок от 14 дни след резервацията и останалите 50 % десетина дни преди заминаването Rolling Eyes За справка-заминаваме на 15.08  Rolling Eyes Като питах за обяснение,отговорът беше следният:
"Понеже има много желаещи за хотел "Добротица" и от хотела държат да им платим на 100% резервациите,за да са сигурни."  Confused
Обясних и на дамата,че краят на седмицата е утре и не мога да и събера 760лв за един ден!И тя започна да ми мрънка и да ми увърта,че мож Confusedло да направят компромис до вторник някъде.... Rolling Eyes
Кажете какво да правя???Да им плащам ли???Или да звънна в хотела да говоря с тях???Обърках се съвсем  CrazyКато чета за разни измами и ми става зле... ooooh! Не са малко пари в крайна сметка Crossing Arms

# 689
  • Мнения: 158
хотелите искат 100% плащане точно защото има фирми като въпросната на която аз попаднах, прави са реално погледнато да се презастраховат, говори с хотела но от там ще ти кажат да се разбереш с агенцията най вероятно!

Общи условия

Активация на акаунт