Поддръжка на басейни

  • 200 051
  • 566
  •   2
Отговори
# 495
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Нашият е бетон,вкопан в земята,с размери 4 на 6 и до него един детски,2 на 2. Тази година ще го пребоядисаме,защото го ползвахме 4 г. и вече е за боя. Та въпросът ми е нужно ли е преди пълнене да го намажа с някакъв препарат,профилактично.Иначе го поддържаме със Санифорт.

Защо не го облицовате с тези мъничките плочици. В началото и нашия беше с боя, но от препаратите се люпеше и решихме проблема кардинално.
Отивам да чета за тези соларни покривала. Дали правят по поръчка? newsm78
Нашият басейн също е вкопан - 4 на 6 м. Днес мъжа ми го изчисти - вече се пълни, а дано се задържи така и другата седмица времето, та да го сефтосам за тази година.  Laughing
Друг път по това време, ехе....

# 496
  • Мнения: 4 306
 #Crazy #Crazy #Crazy
Децата не искат да влизат в басейна, защото наоколо кръжат оси.
Капани със сладка вода слагахме, ефект минимален. Как де се оттървем?

# 497
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
#Crazy #Crazy #Crazy
Децата не искат да влизат в басейна, защото наоколо кръжат оси.
Капани със сладка вода слагахме, ефект минимален. Как де се оттървем?

Нарежи един лимон на кръгчета, набучи в тях карамфил - по 4-5 и ги остави около басейна! Peace

# 498
  • Мнения: 4 306
Ще се пробва още довечера. Благодаря!

# 499
  • Мнения: 121
Някой знае ли откъде може да се купи натриев хипохлорит (концентрирана белина)
Искам да пробвам дезинфекция само с белина. Някой знае ли в какви количества трябва да добавя белина от тази в магазина, на която пише 25 г/м3

# 500
  • Мнения: 110
Нашият е бетон,вкопан в земята,с размери 4 на 6 и до него един детски,2 на 2. Тази година ще го пребоядисаме,защото го ползвахме 4 г. и вече е за боя. Та въпросът ми е нужно ли е преди пълнене да го намажа с някакъв препарат,профилактично.Иначе го поддържаме със Санифорт.

Защо не го облицовате с тези мъничките плочици. В началото и нашия беше с боя, но от препаратите се люпеше и решихме проблема кардинално.
Отивам да чета за тези соларни покривала. Дали правят по поръчка? newsm78
Нашият басейн също е вкопан - 4 на 6 м. Днес мъжа ми го изчисти - вече се пълни, а дано се задържи така и другата седмица времето, та да го сефтосам за тази година.  Laughing
Друг път по това време, ехе....
Боядисахме го със сигнална боя за пътища и 3 години няма проблем. Не се люпи. Но имаше нужда от освежаване. Сега е супер синьо.
Обаче,и миналата година ,и сега,забелязах в ъглите да плуват едни насекоми,много малки,плуват бързо и живеят във водата. Незнам какви са,но не умират от таблетките.Помощ?
П.С.Забравила съм как се качват снимки...

# 501
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз идвам да се оплача, че вчерашната градушка ни съсипа басейна  Sad Верно, че беше на 4 години, ама можеше и това лято да изкара. Надуваемият ринг е целия нацепен от ледените камъни, които валяха около 5 минути.  Sad

# 502
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Светле, много лошо. Вземете си от тези с конструкция. Нашия е такъв и сме доволни.
Соларно покривало е ползвано и ефекта не е лош. През нощта запазва топлината, през деня затопля, но не очаквайте някакви чудеса като от нагревател  Mr. Green.
За почистване свекъра в момента ползва белина Аче и е доволен. Пред беше много доволен от Саво, но вече няма внос.

# 503
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Май ще си вземем пак същия, че сме ограничени и откъм пространство. И аз ползвах Саво, докато го имаше.

# 504
  • Мнения: 8 813
  Момичета,здравейте!Изчетох темата,но не разбрах какъв препарат ползвате за избистряне на водата.И това САВО,като няма внос,с какво го замествате сега?Басейнът ни е на интекс,от тези с един надуваем ринг.

# 505
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
За избистряне на водата си има препарат Crystal Clear. Не ви ли е страх да влизате във вдоата, след като му слагате белина? До сега винаги сме ползвали само специализирана химия за басейни.

# 506
  • Мнения: 4 785
Ние сме с филтърна помпа с пясък - голяма, отделно купена, не тази с басейна, пречиства уникално, вече втори сезон слагаме само таблетка хлор! Не хвърляме вече кристъл клиър, препарат за водорасли и пр. Помпата се включва често, чисти се с премиване на пясъка - вградена функция, после само допълваме малко вода в басейна), веднъж седмично пускаме водна прахосмукачка (която беше неизползваема със старата помпичка, която за нищо не ставаше + че хвърляхме много препарати вътре тогава и пак не ставаше, а басейна е голям, сменяхме вода 2-3 пъти на сезон, един сезон се мъчихме така). Това ни е поддръжката на водата, сега има нов вид пълнеж за филтър - рециклирано стъкло, който не задържа бактерии. Помпите са около 350 лв., пясъкът (втори сезон сме със същия, само ще допълним малко) е около 20 лв. Водата е кристално бистра.

# 507
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Мъ℘♥Мяɣ колко е голям басейна? Може ли линк към помпата?

# 508
  • Мнения: 4 785
Мъ℘♥Мяɣ колко е голям басейна? Може ли линк към помпата?
13-14 кубика е, ще те излъжа за размера. Помпата е тази - не е поръчвана от този сайт, но оттам, откъдето я поръчах я няма вече като описание, предполагам вече има по-нов модел и не зареждат този, не знам, но сме наистина супер доволни - когато пълним басейна, водата беше мътна и с ръжда, на сутринта я беше избистрило напълно, ръждата обрахме с прахосмукачката на два пъти. Друг въпрос е каква вода пием... Но разликата с тази помпа е огромна и най-важното - не хвърляме химия, както казах, вече изкарахме пълен сезон с нея миналото лято, сега й е втори.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 15:03 от Мъ℘♥Мяɣ

# 509
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Благодаря много, определено мисля да инвестираме в тази насока за следващото лято.

Общи условия

Активация на акаунт