Отговори
# 45
  • Мнения: 51
juju, ние сме Partyсъс същия режим, но то ние сме виновни, че така ни е удобно и ляга с нас вечер към 11,30-12,00, но сега като му направим стая и ще променим режима, но пък след обед нашия спи минимум по 2 часа.

# 46
  • Мнения: 5 391
Здравейте!

Катенце, пак ще ти кажа, много се радвам за теб! Hug Heart Eyes Hug
На tuli май не съм честитила-на добър час! Simple Smile

Вале, толкова съжалявам за споходилите ви тревоги! Confused
Сега разбирам защо изчезна така дълготрайно Sad
Пожелавам ви всичко лошо да е зад гърба ви, вярвам че ще е така! Hug
А ти ми се стори на снимката, че си се стопила Confused
Прегръщам ви!

Деги, Дарена 2 пъти е имала проблем с крачето, но все за около 24часа е прохождала.
Успех и на вас! Hug

# 47
  • Мнения: 127
жужу, Емо заспива към 23 часа и става към 7-8, което ми се струва малко. но следобед спи около 3 часа.

# 48
  • Мнения: 135
Вале, много тревоги са ви се събрали. Дано оттук нататък всичко да е наред с малкия сладур. Hug

Пипи, Люси,много сладки снимки сте пуснали. Heart Eyes

Жужу, и Илия заспива към 23.30. Сутрин става към 9, а на обяд спи около 2 часа. Събота и неделя често се случва да не спи на обяд и тогава заспива към 21.00 часа.

Дега, как е днес Стела, започна ли да стъпва на крачето?

Аничка, то не останало време. Леко и бързо раждане ти пожелавам. Hug

# 49
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дега, как е днес Стела, започна ли да стъпва на крачето?

Не, Стелли, все така не стъпва. Няма промяна от вчера. Иска само да я нося, а в редките случаи, когато е на земята, стъпва на здравото, а болното държи вдигнато високо във въздуха (като кученце, нали се сещаш  Wink) и нарежда: мамо Жено, взимииииии...!

Утре ще я водя при педиатърката й, да видим какво ще каже и тя.  Thinking

# 50
  • Мнения: 11
Дега, аз много не вярвах, но мъжа ми ме понатисна и занесохме Криси на чекракчия(май така се казваше или нещо подобно), като си навехна крачето. Дали от това, незнам,  но още на другия ден започна да подтичва, обут със маратонки, те някакси допълнително му пристягаха глезена, а вкъщи по чорапи вървеше на пръсти и се пазеше да не стъпва. Чак 4 или 5 ден започна да върви нормално.

# 51
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Момичета, ето го "Семейството и как да оцелеем в него", не ме утрепвайте, за момента това направих...  Peace
До 6-ти юли са в сила линковете.
По-натам ще търся друго решение.


http://dox.bg/files/dw?a=948c8b80d9  Peace

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 00:42 от veihaivei

# 52
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Аз знам, че трябва много да се внимава с тези чекръкчии. Ако са добри - могат много да помогнат, но ако не са - могат да навредят.

juju, Джулия спи така. Вечер си ляга някой път и след 12. Как издържа това дете не знам. Сутрин е пушка. През деня не ще да спи. Спи много много рядко следобед, ако съм я изморила достатъчно. Аз лично имам нужда от повече сън, но стоя с нея. Татко й си ляга по-рано, щото иначе не може да се наспи и да е пълноценен на работа.

Да ви питам нещо - от около месец Джулия прави кълбо напред и аз много се притеснявам. Колкото и да й казвам да не го прави, толкова повече не слуша и го прави. Струва ми се много крехка за това упражнение. Вашите деца правят ли така?
Само да кажа, че тя не е особено добра с физическите упражнения, късно проходи, тичането й още прилича на бързо ходене и е само 11 килограма. Та да се притеснявам ли или е нормално?

veihaivei, не искам да те обидя - май доста труд си хвърлила да сканираш, но аз не бих чела от такова качество. По-добре питай дали някой ще го чете в такъв вид, да не се окаже че си се трудила напразно. (Извинете, ако съм пропуснала нещо по темата и вече всъщност има желаещи.)

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 23:23 от Мама Мечка

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Според мен хубаво е децата да си лягат по-навреме вечерта. Два-три часа преди полунощ се синтезира хормона на растежа, който е важен за развитието на детето.
Забелязала съм при Миша, че щом залезе слънцето и е готова да спи. Изпусне ли се момента после се пренавива, може да изкара до късно, но заспиването е изнервящо. Сутрин - с изгрева е готова да става.
Сега лятото още в 6.30 е светло  ooooh! Буди се, като понякога си доспива до 7- 7.30.
Когато не е на градина следобяд спи по 3 часа. В градината нямам представа колко спи, но в 15.30 ги будят, така че едва ли е много.
Мече, Миша прави кълбо напред, но само на дивана или на леглото. На твърд под ми се струва опасно.

# 54
  • Мнения: 11
 
Аз знам, че трябва много да се внимава с тези чекръкчии. Ако са добри - могат много да помогнат, но ако не са - могат да навредят.
Мече и аз така знам, за чекръкчиите и много ме беше страх, но се престраших и го заведох, незнам дали от наместването на човека, но се оправи сравнително бързо. Кълбо напред и Кристиян прави редовно, на леглото на тревата когато се сети и където се  сети, мисля че няма проблем или поне не се сещам, какво може да пречи. При нас най новото е да пада по лице на леглото, застава прав и се пльоска, незнам от къде се е научил, но много ме е страх да не си удари глават в ръба на леглото. И колкото да повтарям че така не е хубаво, той продължава с голям ентусиазъм. 

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 23:35 от Милла

# 55
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Мама Мечка, не се обиждам, явно не знаеш за коя книга става дума, пък и е ставало дума, че има желаещи  Peace
Ти като не го четеш, някой друг ще се "прежали"  Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 00:30 от veihaivei

# 56
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Ханна и мен ми се ще Джулия да има по-добър режим. Тя преди сама си заспиваше (до годинка и 9-10 месеца, т.е. до октомври, ноември). После взе да се разболява, щото ходеше на училище. След Нова Година я спряхме от у-ще и спря да се разболява така често, но... проблемът със спането остана. Вече не ще да заспива сама и е едно лигавене... Не смея да я оставя сама в кошарката, щото веднъж се опита да прескочи. Скоро мислим да й сменяме леглото и ще видим дали ще можем пак да се върнем на варианта да си заспива сама и да я слагаме по-рано в леглото. Моят проблем е, че преди спеше 10 часа нощен сън и 2-3 дневен, а сега само 8 часа нощен, което мен не ме устройва. Нали съм се хванала и с учение... и ми трябва време за четене.

veihaivei, следя темата от известно време и знам за коя книга става въпрос. Знам, че има интерес, дори аз проявих такъв, но в този вид и качество не бих я чела. Само това исках да кажа. Не се сещам някой да е казал, че би чел сканирана книга, но може да съм пропуснала Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 04:00 от Мама Мечка

# 57
  • Мнения: 1 376
По повод чакракчиите принципно съм съгласна, че може да навредят, но ние сме си намерили един чичко, който е направо страхотен. На малката няколко пъти и се вади ръката в лакътя и имаме опит с няколко доктора, бих казала, че чичкото най-бързо и неусетно я намества. Не плаче с часове след като се е случило и е наместена, а веднага започва да си движи ръката.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 546
Добро утро. Днес е хладен ден при нас. Облякохме горните дрехи. Grinning
За спането - и ние заспиваме късно.  ooooh! Алекс не спи в градината, или това се случва много рядко и вечер в 21:30 го слагам без много да се сърди, явно е изморен. Заспива почти моментално. Mr. Green За Косето...оффф. Whistling И той късно заспива, заспива- защото и рано да го сложа пак късно заспива. Опитвам се с баткото да си лягат заедно но не се получава. Костадин е бодър като...репичка. Той нали спи при нас и не пречи на батко си, но пречи на мен.  hahahaС това късно заспиване, не остава време за.... Embarassed Mr. Green то и аз заспивам с него. 23-23:30 къде ти тепърва да се захващам....с баща му.  hahaha Лягам и отнасям. smile3524 А сутрин става горе-долу с нас като се изнесем от спалнята и сякаш усеща, че е сам и става. Ако някой остане в леглото може и до 9 да отнесе.  Grinning А и при нас се случва следобед да не спи когато сме си в къщи. Иначе като се гледат с баба си спи и той по 3 часа, тя не "тича" с него и той явно не се изморява и това още повече удължава часът на нощното лягане.  ooooh!Сега предстои ново детско обзавеждане и край със спането при нас. Там при батко си и да се оправят....надявам се.  Mr. Green Иначе ще трябва и кушетка за мен при тях.  Tired
Такъв чичко мен ме е намествал като ученичка и съм се оправила бързо. И пусто от тогава все десния крак ми го отнася. Ето и сега на него скъсах връзките. Явно си ми е останал по слаб и лесно се поддава.

# 59
  • Мнения: 332
Гаде  Hug Стискам палци всичко да е наред, и Стефчо е дребничък и е със същите мерки  Peace Големи прегръдки за теб и Гого  Hug Hug Hug
Дега, милата Стела  Hug Дано скоро се почуства по добре и пак смело да тича по градинките  Hug
Аничка  Hug Малко остана, стискаме палци да мине леко и безпроблемно  Hug

Децата ги слагам в 21.30 и Стефан сутрин в 7-7.30 изгрява, Андреа понякога си поспива до 9, но тя още спи по 2-3 пъти на ден, на друг режим е  Mr. Green
Много ви благодаря за милите думи за снимките  Hug Embarassed
Омръзна ми този дъжд, подгизнахме, децата луднаха...аман вече...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт