Нико и Бени още ги няма - Любители на котки - тема 39

  • 36 484
  • 743
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 7 168
Хаха, елиас, така им е по-сладко. Айде сега ходи в магазина и им купи и на тях копърка, да не им стане нещо, момчета са  Laughing

То и нашто влиза в тая класация, преди малко му дадох масло-хубаво, президентско и изобщо не близна, ами започна да го зарива  ooooh!

# 301
  • Мнения: 4 785
Хаха, елиас, така им е по-сладко. Айде сега ходи в магазина и им купи и на тях копърка, да не им стане нещо, момчета са  Laughing

То и нашто влиза в тая класация, преди малко му дадох масло-хубаво, президентско и изобщо не близна, ами започна да го зарива  ooooh!

Какви ли л**** ядем, с извинение  Mr. Green

# 302
  • Sofia
  • Мнения: 45
Хммм може наистина да не е сдъвкал гранулите, защото бяха цели парчета след като повърна. Вече по съвсем малко ще му давам и ще го наблюдавам дали дъвче. Ама, че бебе  passifier

# 303
  • София
  • Мнения: 1 762
Здравейте, момичета.
Бях се записала в някоя от предишните теми с нашия Мъро. Но за съжаление той изчезна. Вече три месеца страдаме за него.  Cry Това беше първото ни коте в нашето семейство, но го заобичахме много. Майка ми най- много страда милата. Все при нея спеше душичката. Имаме подозрения към злонамерени комщии, ама как да ги обвиниш. Той живееше на вилата при родителите ми. Онзи ден се чуваме по телефона и майка ми каза, че в една барака зад къщата видяла малко коте, колкото топка за тенис. После още две и майка им също. Майката е рижа, а нашия Мъро бяло и черно. Две от котетата са рижи, а третото пълно копие на Мърчо. Той често играел с нея. Дали е бащата  newsm78 Дори и да не е , малкото му копие ще си остане при тях  Peace Утре ще ходя да ги видя и снимам. А другата седмица ще ви ги покажа.  И си мисля, колко е хубаво, че Господ ни прати нова радост  Hug
Но ще трябва сега пък да намерим дом за другите две  Laughing До скоро   bouquet

# 304
  • София
  • Мнения: 13 256
То и нашто влиза в тая класация, преди малко му дадох масло-хубаво, президентско и изобщо не близна, ами започна да го зарива  ooooh!

 hahaha За масло Президент ли става дума? Нали уж го хвалят, че е от най-качествените масла? Преди няколко дни стана дума за "качествения контрол" при котките. Аз напълно вярвам на Мъро в това отношение. Боклуци никога не яде. Много често правим и тестове чрез него. Ако се съмняваме дали нещо от хладилника е започнало да се разваля, му даваме да пробва. Ако яде и ние ядем, ако откаже - хвърляме. Дегустира и кайма и по това разбирам има ли месо в каймата или е хартиена  Mr. Green. Много харесва всякакви млечни продукти и ако нещо уж млечно не яде, означава, че само името му е такова.  Grinning

*sapunci*, най-вероятно е станало от лакомия, но имай предвид, че всяка промяна в храната може да доведе до разтройство или повръщане. Не случайно бебетата с месеци се захранват с една или друга храна. Не мислете, че на моите някой им е угаждал... Нагъваха попара със сирене и бяха от доволни по-доволни  Mr. Green. И с изключение на случката с олиото от консервата, почти не помня някога да са имали проблеми. Все пак има разлика между взети от улицата котета и изнежените стомахчета на селектираните и винаги гледани в къщи породи.

Абет, много хубава история! Дано копието на Мъро го замести достойно!  Hug

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 16:40 от tania67

# 305
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Да се отбележа и аз. Обожавам котки. Hug
За сега имаме 3 котки, едната на 13 години, другата на 4, третата на 1. Женски са.
Казвам за сега, защото с нашият късмет, може да станат и повече hahaha
Вкъщи е има строга котешка дисциплина, защото иначе не става. Забавното става, когато всичките искат да ги галя. Накрая пострадалата съм аз от тъпкане и някой друг шамар, че не слушам, а те спят кротко някъде из стаята.
Ядат всичко, но предимо ги храним с кит-кат консерви и уискас гранули. Не правят фасони за храна, може би защото са повече от една.

# 306
  • Мнения: 4 785
Хммм може наистина да не е сдъвкал гранулите, защото бяха цели парчета след като повърна. Вече по съвсем малко ще му давам и ще го наблюдавам дали дъвче. Ама, че бебе  passifier

Понеже и моето е малко, та гранулите му ги попарвам вечерта с разтворено адаптирано мляко или чиста вода (ама понеже имам мляко, нали го взимах баш бебе...), когато дрискаше - с оризова вода. Сутринта са мекички и така му ги давам, правя за 2 дена поне в една купичка и я държа в хладилника, не му давам твърди гранули. На 2 месеца е.

# 307
  • София
  • Мнения: 7 168
Да, Танче, за същото става въпрос. Прави сте с Трейси за продуктите, обаче аз на Мишелка не й вярвам. Хубаво си е маслото, тя е извън БДС  Laughing Имайте предвид, че веднъж-дваж е яла кренвирши, така че тя не е критерий.

abet, наистина дано е детенце на котарака и дано не изчезва никога  Peace

# 308
  • София
  • Мнения: 98
Мери не обича масло, но топеното сиренце го надушва отдалече, после пада дълго миене  Joy, обича също да ближе латекса по стената, кабели от всякакъв вид  Rolling Eyes, в маслините се търкаля, не ги яде , а дъвче и твърди найлонови пликове, според ветеринаря  дъвченето на кабели  най вече било от липса на витамини, то с нейния апетит остава и витамини да и давам  Mr. Green
При тази гледка и аз преглъщах, за вас незнам  hahaha
http://www.vbox7.com/play:bb4fcd5e

# 309
  • Мнения: 616
Инфото за маслото и космите е от вет Wink 1/3 чаена лъжичка веднъж седмично...не се отразява на стомахчето. Но масло само и в това количество.

Моя току що повърна....незнам защо. Купих му уискас за малки котета-сух и консерва, яде от сухата храна и повърна. Вие с какво си храните котетата? Нещо по-специално трябва ли да му давам? А колко често ги храните и по колко?  Tired

Щом е повърнало цели, не е от храната, а от това че е яло много бързо или прекалено много - по малко храна разредена на повече давания Peace

Да се похвалим на майка котката родила   Party 3 черни и едно като нея, на райета. Под леглото, въпреки че имала нагласено кашонче...И като се освестила, преместила ги в гардероба, където обича да си дремва Mr. Green ама докато я видят вече я била свършила и решили да не ги местят...и после 10 пъти се върнала на старото място да провери длаи не е забравила някое  Crazy

# 310
  • Мнения: 1 813
Здравейте! Търся дом на едно котенце-бебе, не е породисто,но е много симпатично и жалничко. Намерихме си го в джипа, но няма как да го гледаме у нас,заради алергия към котки. Много ще съм благодарна,ако ми помогнете да му намерим дом и семейство. Става дума за Бургас, ако това е от значение.  

# 311
  • Мнения: 0
Потресена съм!!!

Чара НЕ яде шунка, НЕ яде пилешко месо, НЕ яде агнешко, НЕ яде мляко!

НО преди малко си извади от кошчето за боклук обелка от пъпеш и я изяде!
А час след това открадна от масата парче домат!

Потресена съм! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 312
  • София
  • Мнения: 1 951
Жбрициела, споко,случва се!Може и от топлото да се влияе котето.И моята не яде много работи,например,пушено филе,на пилешкото също се муси.А примерно маслини ,за тях няма спирачки,самообслужва се.И варена сладка царевичка хапва.
Ние пък се върнахме преди малко от дълга обиколка.Купихме от борсата в Хаджи Димитър храна за Пухка.И найй- накрая дръжки за кухненските шкафччета.Сега ще ми ги монтират.

# 313
  • Мнения: 0
 Laughing

Преди малко си извадила обикновена вафла от кутията и я разнасяше, ше пукна от смях с нея... Laughing Laughing Laughing

Може ли да не яде шунка и пилешко, да налита на опаковка царевични пръчици... Laughing Laughing Laughing

# 314
  • Мнения: 608
Жбрициела, може твоята Чара да има самосъзнание на мишка  Joy Joy Joy Пробвай я и със сиренце.
И Съни мислехме , че се лигави днес като просеше печени картофи, ама не. Изяде 6,7 парченца  Shocked
Абет, радвам се за преродения ти Мъро  Hug И аз виждам на изчезналия ми Спас някакви потенциални потомства ,разхождащи се по улицата  Thinking
MissNellie, бре че съвестна майка бе  Laughing Не само заради проверките за забравено коте, ами в гардероба няма течение-затова са изпренесени там  Grinning Ама че недосетливи хора  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт