Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 810
Сту, ние така или иначе няма да участваме. Нито аз, нито Християн сме съгласни. На нас ни е пределно ясно, че схемата ще се състой с нас и без нас. Той не я вижда за пръв път, нито пък е изненадан или потресен. дане го намира за нормално, предвид създалата се ситуация.
Аз обаче първо съм  пълен потрес как на някой въобще му хрумва да прави пари на гърба на невинни хора. И второ - как, аджеба това е законно, да го е*а?  Shocked Shocked Shocked Егати и случката!!!
 ooooh!
Ей това, аз за пореден път се убеждавам, ама тоя път от първо лице, единствено число, че пари се правят само с капаци на очите. Иначе си кюташ и това е. Crossing Arms Аз лично няма да мога да спя, ако знам, че някое семейство изнемогва с мое участие. Макар и минимално.
Искаше ми да се чуя дали аз съм крива, или космоса.

# 61
  • Мнения: 56
Ноемииии,страхотна новина!  bouquetЖелая ти лека бременност и здраво и красиво бебче!Едно ли е всъщност? Laughing

# 62
  • Мнения: 3 405

Аз пак няма да видя Металика newsm45 не останаха финанси за билетче. Супер съм нещастна

И аз така. Но ще има и други концерти.

Клемс, не знам какво да ти кажа. Моралните дилеми много ми тежат и на мен  Confused

Ноеми, целувки, много, много, много!  Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 3 099
Клемс, понеже попитах, сигурно трябва да отговоря - вероятно зависи и от други фактори едно такова решение, тази "законна" схема не ми е ясна, но предполагам, че бих опитала да не участвам... Има и друг момент, обаче... никой не може и не му е дадено да спасява светът от грешките му... Лично решение е, няма правилен и грешен ход...

# 64
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Хау, мацки!
Сори, че снощи така пуснах бомба, имах гости до късно и не сколасах да пиша после.
Мерси на всички за честитките!  Hug
Надявам се да добутам до термин и да се роди козирог, да бъде добро като Писун (поне да е толкова здраво ми стига)! Ако се пръкне такова мило, давам дума – трето! Още повече, че засега се вижда момче…  Rolling Eyes Sad  Дано е грешка, де! И третото ще е проектирано женско!  Laughing
Иначе относно бременността – не е лека като тази с Пресиян… повръщам през вечер, става ми лошо от всичко, най-вече от цигари. Надушвам ги от гарата!  Twisted Evil По кръчми седя… с мокри кърпички на носа. В началото ми беше необичайно (а на другите много смешно), но после така свикнах с миризмата, че като ми замирише на лавандула и сякаш някой пуши наоколо. Whistling

Клемс, това е покъртително. Толкова, че ми се ще да си мисля, че ти нещо не си разбрала. Относно позицията на Християн, в нея не виждам нищо притеснително - да, неморално е, но е законно. Именно затова няма да участва. Просто типична мъжка неемоционална реакция - шит хепънс. Не мисля, че така го оправдава, просто не вкарва толкова емоции, колкото ти.
А честно казано ми се иска да познавам такъв човек като собственика на парцела. Искам да поговоря с него... някак от любопитство. Не бих си спестила моралните въпроси!
Лошото е, че с нотариалния акт се учредява право на собственост. В този ред то мисли, закупилите апартаменти не са собственици още. Могат да предявят претенции към строителя да им върне парите. Но, както се разбра, той е фалирал... Лош късмет, както се казва. (БТВ свекърите са в аналогично положение, но те сами ще си довършат блока, че малко им остава).

(а ти имаш ли някакъв достъп до някой от хората, закупили жилище там?) Whistling

# 65
  • Мнения: 871
Ноем, ела да говорш с шефа ми Simple Smile Банката му взима всичко, защото той няма финанси да довърши комплекса. Така се пограбват парите на хората, съвсем законно както вече отбелязахме. За мен в тези случаи банките са злодеите, защото никой строител не би постъпил така с хората ако може да завърши обекта. Банките обаче съществуват, защото не следват морални закони....

Ноемкееее, хич и не се надявай на добро дете като Писун  Mr. Green Няма такъв случай - две добри и мили деца  smile3534

# 66
  • София
  • Мнения: 6 810
Ноеми, уви, всичко е така, както ти го описвам. Както казва и Сту - такава схема съществува. Не познавам никой от закупилите апартаменти, то аз вчера се запознах и с този екземпляр. Той това и казва - те ще си съдят строителната фирма.

Ив, никой не смятам да спасявам аз. Но за пръв път се сблъсквам с такова безочие. И бях в потрес. Толкова, че ако Християн беше отишъл сам на срещата и после ми беше разказал нямаше да му повярвам. Честно.


# 67
  • София
  • Мнения: 3 249
Клеми, тия ги даваха и по новините снощи. Не знам същия случай или друг, ама беше аналогично! Инак моят коментар е, че аз вероятно ще си умра бедна и съвестна. Всеки божи ден се сблъсквам с подобни казуси, които касаят живота на кредитополучатели или техните наследници. Всичко винаги е законно! Но... ако мога да го татуирам на челото на дъщеря ми, няма да спра да й повтарям, че винаги трябва да чете какво подписва. Инак е на принципа - имАл, дАл.  Ама подробности мога да дам само лично.

# 68
  • Мнения: 871
Той това и казва - те ще си съдят строителната фирма.

В такъв случай фирмата обявява несъстоятелност и нека го съдят. Абе истината е грозна!

# 69
  • София
  • Мнения: 6 810
Тя фирмата това и ще направи.
Обаче...това не променя факта, че 50-60 семейства, изплатили апартаменти на 90% от сумата ще останат със загубата. И толкова.

# 70
  • Мнения: 244
Ето това се казва тема вече.  Simple Smile Заваляха бебета, Цвета си е вкъщи, вече започнаха снимките от морета.....

Ноеми, присъединявам се към твоите си пожелания-да е толкова здраво като Писун, пък ако дойде и толкова кротко...ехеее.

# 71
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ей затова не си взехме ново строителство, а предпочетохме панелка. Законът не защитава купувачите дали пари за недовършено строителство. Защото докато нямаш нотариален акт в ръката ти реално не притежаваш нищо. Аз също като Ним ще си умра бедна и сувестна. А законите са правени за защита на банките както се вижда, какво да се коментира повече

Миша цяла нощ е била с Т Crossing Arms Ние утре отиваме, пък каквото такова. Дано е нещо от уртикарията

# 72
  • София
  • Мнения: 6 810
Цвето маааа, това вашето край няма ли? ooooh! Дано да е нещо вирусно-лятно и от днес да няма Т.
Иначе то е ясно, че честни и гладни ще ходим.  Grinning Като не ни се занимава с мръсни пари (макар и законни), ще си бода очите по 2 седмици за 250лв. Ама поне съвсем честно ще съм си изкарала парите за очила с нов диоптър.  Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 3 099

...
Ив, никой не смятам да спасявам аз. ....

Kлемсооо, не визирах лично теб! Стига се разпознава в принципни становища! Имах предвид, че хората правят своите грешки за този живот, въпреки желанието за помощ и подкрепа (когато има)...

# 74
  • София
  • Мнения: 6 810
М, сори, ама понеже тук казуса хич не беше принципен и хипотетичен и за това така съм се разпознала.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт