Кога вашите бебета можеха това?

  • 2 819
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011
Ако помня правилно - между 10 месеца и 1 година.

# 16
  • Мнения: 260
На 9м. махаше за чао и пляскаше с ръчички за браво. За дването беше по късно, ама не помня кога.

# 17
  • Мнения: 989
"Чао, чао" започна да прави на около 11 месеца. Иначе "дай" и "пляс с ръчички" доста по-рано (6-7 месец).

# 18
  • Мнения: 1
Седеше сам на 6м. Проходи на 10м. Започна да казва такива думички, като дрън-дрън, мама, тати  и подобни на 10-11м.

# 19
  • софия
  • Мнения: 2 140
Към 9 месец започна да пляска с ръчички,а да маха за чао малко преди да навърши годинка.

# 20
  • Мнения: 4 555
Здравейте! Развитието на всяко дете е индивидуално. Рано или късно всички усвояват сядането, ходенето, говоренето и други умения. Просто информативно бихте ли споделили кога вашите бебета можеха да изпълняват действия като "чао, чао", "пляс, пляс", "дрън, дрън", "дай" и други подобни?
Чао не искаше да казва. Разбираше какво е, виждаше как другите го правят, но беше много срамежлива и не искаше. И до сега не винаги с охота казва довиждане, понякога просто се крие зад мен, когато трябва да каже нещо такова.
Пляс-пляс започна да прави на около 9 месеца. Майка ми я научи като й каже "пляскай" само с думи, без да показва, и тя да пляска. Сигурно в началото й е показвала, де.
Дрън-дрън не знам какво е  Rolling Eyes
Дай - на 7-8 месеца разбираше значението на дай и понякога даваше, понякога си го стискаше по-здраво. Около годинка беше много изпълнителна и на всяка реплика "Донеси еди кое си", отиваше и го носеше. Точно като кученце - каквото му кажеш, това прави. Много кратък период, за съжаление  Crazy

# 21
  • Мнения: 1 796
Малката като беше на 8 месеца и нещо започна да дава ''боц'' с пръстчето,подава ръка за ''здрасти'',пляска за ''браво'' и това е засега. Като се опитам да я науча да показва на колко годинки е(нали след 2 месеца навършва 1 та реших да започна с тренировките)свива другите пръстчета като остава само показалеца,но вместо да покаже с него 1 си го пъха в носа.Дано се научи да показва както трябва,че не искам когато някой я попита на колко годинки е да си пъха пръста в носа Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 39 901
"Чао" моя син и до сега не казва. Пляска с ръце от 10месечен може би. "Дрън-дрън" не знам какво е? Ако са думички някакви... моя син 1во каза "тата" на няколко месеца, т.е. преди 1г. "Тата" си остана "тата".

# 23
  • Мнения: 7 130
На 8 месеца беше, когато отговори на една от кварталните майки, която й казваше чао. Аз идея нямах, че го знае това нещо.  Shocked При нас обучението върви по принцип много странно. Аз решавам да я уче нещо, а тя решава кога е времето да ми покаже че е усвоила нещото.
На 10 месеца пляскаше за браво. На 11 - издухваше всички лампи и една определена сещичка, но на рождения си ден тази свещичка върху тортата не беше правилна.
На 10 беше решила, че всяко животно е ммммммм. Сега вече всички животни са а-ба, ба-бал. Само кончето е цъкане с езиче. Магарето е иии-ааа. Танцува се със замахване на ръка (на мама рокаджийчето). Вече танцува като нестинарка заради една клатеща се крава.  

# 24
  • Мнения: 10
Когато подавам някаква дрънкаща играчка или кутийка пълна с разни неща и издаваща звук при разклащане, казвам на бебето "Дрън-дрън", за да го подсетя какво може да направи.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Беше много отдавна, но помня че беше преди годинката.

# 26
  • Мнения: 332
Всичко започна постепенно, след 9-тия месец, сега всеки ден нови и нови неща, направо ме изненадва, особено когато за пръв път си поиска нещо с уста с думичката "дай" , а когато подава на някого нещо, казва"да-на"

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Чао, колко голяма ще порасне и хей ръчички показваше към 8 мес. Започна да пляска за браво на 10 мес. Сега почти на годинка не иска нищо да прави, не знам защо. Единствено си пляска. Не иска да казва чао, да дава целувка, и т.н. но поне като й кажа дай и дава.

# 28
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Преди около месец някъде беше започнала да си пляска с ръчичики и да показва, че щяла да стане тооолкова голяма.Това трая точно два дена, кой видял видял... След това както почна, така и спря, и изобщо не обръщаше внимание като и говори човек. Сега я гледам от вчера пак си пляска, ама когато тя си реши, ей така както си стои и почва да пляска..

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Около годинката, малкия и малко по-рано мисля  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт