Будене с писъци през нощта

  • 46 795
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 925
Записче да ви следя, че и при моят син горе-долу нещата стоят така - адски неспокоен сън- постояно пъшкане и мрънкотене, на моменти стигащо до рев. И да, доста често се буди с плач  ooooh!

# 61
  • Мнения: 798
Познато ми е.
Моето момче беше така преди години. Даже не си направих труда да чета толкова детайлно за NT. Инстинктът ми подсказваше, че има нужда от помощ и не съм си помисляла да го оставям в такова състояние. Понякога кърмене помагаше. Понякога дълги нощни разходки на вън със слинга. Ритмично люлеене, песничка...
Подобни неща са се случвали и през деня. По същия начин подхожам - опитвам се да го успокоя...
Убедена съм, че преумората, многото впечатления и късното заспиване се отразяват, но не е само това. Става дума за незрялост на НС и вероятно за някаква характерова особеност. Допълнително хомеопатията ни помогна.

# 62
  • Мнения: 1 817
И на мен ми е познато и ще се запиша да следя.
И аз си мисля, че е свързано с някаква чувствителност или незрялост на НС.
Малкият като бебе спеше много леко и постоянно се  будеше. Беше ад. Сега е доста по-спокоен вече, но като се превъзбуди или измори повече се събужда с такъв рев, нищо не го успокоява и трудно заспива. Държи сам да си взема шишето, възглавницата и ако реши някой да му помогне страшно се ядосва. Дано да е някакъв период, че това е доста натоварващо.

# 63
  • Мнения: 15
Лю, каква хомеопатия си използвала?

# 64
  • Мнения: 798
Лю, каква хомеопатия си използвала?
Консултация с класически хомеопат. Честно казано не веднага намерихме точния подход, но сега вече, като знам конституционното му лекарство - виждам значително успокоение/балансиране  Peace

# 65
  • Мнения: 753
И моят голямчо /4г1мес./ го  правил около тази възраст. Даже е говоел за разни преживяни неща от деня - мисля, че незрялата му нервна система на тази възраст си казва своето. А ни е се плашехме и ядосвахме в началото с мъжа ми. Постепенно изчезна.  Никога не е плашен от тъмно или с разни герои лоши, та не е било по такава причина.

# 66
  • Мнения: 11
здравейте момичета.И аз реших да се включа в тази толкова наболяла за мен тема.Моята дъщеря е на 4 год.и имаше такъв период преди месец.То не бе писаци и истерияСлед това започна много да заеква.И все още е така.Ходих при баячка,при логопед,нищо не помага.направо се виждам в чудо.Дайте предложения моля ви,защото това заекване се задълбочава.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 209
И ние имахме подобни преживявания напоследък.
Проблемът се оказа в липса на достаъчно сън.
Естествено ние с таткото бяхме за бой - понеже си лягаме всички заедно, се случваше благополучно да стигнем до леглата в 11.
А на другия ден естествено с триста зора събуждахме детето в 7.30 за детска градина.
Тоест 8 часа и половина.
Плюс плуване, народни танци и други игри.
А за четиригодишно дете се оказа, че абсолютно задължителният сън е 10 часа през нощта. Спането през деня е явно по-скоро опция.
Та сега - най-късно 9 в леглото. Половин час книжки и заспиване.
Вижте дали при някои от вас не е такъв проблемът.
Моето отговаряше на всички критерии за недоспало дете (някъде в интернет ги четох).

# 68
  • Мнения: 130
Здравейте, момичета...
Аз продължавам да чета и да търсв нова инфо за всичко това...

Айде сега да ви провокирам с някои въпроси: за мамите с деца с такива нощни епизоди, наблюдавате ли пи децата си и:
- дематит, атопичен дерматит, екзема, сърбящ обрив и т.н.
- някои неприятни "навици" като хапене на пръсти, гризене на нокти, скърцане със зъби, въртене на косичката или някакви тикове

Благодаря!

# 69
  • Мнения: 3 211
Здравейте, момичета...
Аз продължавам да чета и да търсв нова инфо за всичко това...

Айде сега да ви провокирам с някои въпроси: за мамите с деца с такива нощни епизоди, наблюдавате ли пи децата си и:
- дематит, атопичен дерматит, екзема, сърбящ обрив и т.н. не
- някои неприятни "навици" като хапене на пръсти, гризене на нокти, скърцане със зъби, въртене на косичката или някакви тикове не

Благодаря!

# 70
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
helenblondy, и при нас няма нито един от описаните навици и кожни проблеми  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 798
Ще отговоря, че се въртя и други подобни теми:
Здравейте, момичета...
Аз продължавам да чета и да търсв нова инфо за всичко това...

Айде сега да ви провокирам с някои въпроси: за мамите с деца с такива нощни епизоди, наблюдавате ли пи децата си и:
- дематит, атопичен дерматит, екзема, сърбящ обрив и т.н. - да, имаше АД
- някои неприятни "навици" като хапене на пръсти, гризене на нокти, скърцане със зъби, въртене на косичката или някакви тикове - да, обичаше да хапе - де, що види (когато е ядосан)
Благодаря!
Laughing

# 72
  • Мнения: 201
Включвам се и аз в темата.При нас нощният сън минава често пъти неспокойно-мятане,изправяне,сядане,а понякога се събужда напълно около 3 часа и заспива чак към 6-7ч,като през това време иска да играем,отвреме навреме си посуква и така докато се предаде и заспи.Рядко се е случвало да изплаче нощем.Но по време на следобедния сън сме имали преживяваията,описани от helenblondy.Изправя се,сяда и плаче истерично,като не се успокоява нито от гушкане,нито от нежно говорене,дори се държи така,сякаш не ме вижда и чува.Страшно ми е болезнено в тези моменти.Понякога дори сочи с пръстче в празното пространство пред себе си и като че ли наистина вижда нещо.Плаче така сякаш преживява нещо ужасно,а аз не успявам да му помогна.Това започна да се случва от август месец насам.Трае около седмица и после нещата се оправят,но се е случвало вече няколко пъти.
При големия имахме такива събуждания,но предимно нощем и продължиха до 4 -та му годинка.

# 73
  • Мнения: 3 211
creatura, нямаш ли обяснение от какво се появиха писъците, какво е по-различно в следобедния сън, да не играе много и да се превъзбужда? Изглежда ми като някаква уплаха, страх. На тази възраст вече се появяват кошмарите.
А е възможно да е от болка от зъбиникнене например, щом минава за седмица Thinking

На Вики следобедния сън е почти винаги на голямото легло, приспивам я с гушкане и я слагам в кошарата, но някъде след 1 час почва да реве, вземам я и я оставям на спалнята, след това се събужда още 1-2-3 пъти.

# 74
  • Мнения: 201
creatura, нямаш ли обяснение от какво се появиха писъците, какво е по-различно в следобедния сън, да не играе много и да се превъзбужда? Изглежда ми като някаква уплаха, страх. На тази възраст вече се появяват кошмарите.
А е възможно да е от болка от зъбиникнене например, щом минава за седмица Thinking

На Вики следобедния сън е почти винаги на голямото легло, приспивам я с гушкане и я слагам в кошарата, но някъде след 1 час почва да реве, вземам я и я оставям на спалнята, след това се събужда още 1-2-3 пъти.

Не знам,уж нищо по-различно няма,приспивам го както винаги съм го приспивала.Все още се опитвам да намеря обяснение.А отскоро стана и един плашлив.Питах баткото да не би да го е изплашил с нещо,да му е казал нещо, което да се му се е сторило страшно на малкия,но той отрича да е имало такова нещо.Още като по-малко бебче вечер като го приспивах,внезапно се пускаше от гърдата,обръщаше се,сякаш някой го вика и гледа или протяга ръчичка като че вижда нещо,а там всъщност няма нищо.Но тогава не се е разстройвал,не е плакал.Преди два месеца някъде,го люлеех на люлката в къщи и той се наведе напред,протегна ръчичка към ъгъла на стаята близо до вратата и започна да вика "баба,баба".Аз го попитах "къде е бабата",а той продължи да сочи в тази посока и каза "там",след няколко секунди го питах дали бабата е още там,а той отговори с не.Попитах го къде е и той ме поведе извън стаята чак до външната врата на апартамента.Не знаех да се притеснявам ли или не.Но детето тогава изглеждаше по-скоро заинтригувано отколкото разтревожено.Чудя се възможно ли е на тази възраст децата да си въобразяват нещо,което да им се струва реално.Струва ми се неправдободобно такова обяснение обаче.Не знам какво да мисля.Иначе е много весело и игриво детенце.Напоследък само е станал по раздразнителен и плачлив,но това го свързвам с АБКМ,тъй като сега е пак в труден период с безапетитие и запек.Забелязала съм,че в такива дни е по-неспокоен.

Общи условия

Активация на акаунт